Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
patřím k vám?
#11
Vítej, snad tu najdeš povzbuzení i dobré rady!

Vždycky mě dokáže ohromit, jaké věci jsou lidé ochotni udělat pro spokojenou rodinu (i když jak vidno, ta spokojenost bohužel moc dlouho nevydržela). Líbí se mi, že přes to všechno nemáš tendence hojit si minulé křivdy na dětech a mluvíš o nich hezky a s láskou, i když jsi pro ně leccos vytrpěla :-)
Odpovědět
#12
(05. 01. 2013, 10:16:54)AlineDaryen Napsal(a): Vítej, snad tu najdeš povzbuzení i dobré rady!

Vždycky mě dokáže ohromit, jaké věci jsou lidé ochotni udělat pro spokojenou rodinu (i když jak vidno, ta spokojenost bohužel moc dlouho nevydržela). Líbí se mi, že přes to všechno nemáš tendence hojit si minulé křivdy na dětech a mluvíš o nich hezky a s láskou, i když jsi pro ně leccos vytrpěla :-)
Děkuju,děti jsem vždycky moc chtěla,ony jsou můj život :-)
Cítím že ony tu tátu chtějí a on je má moc rád. Ale nepůjdu do toho,dokud si nebudu jistá,že mě vezme takovou jaká jsem. Vím že už se nikdy nezměním,ani nechci. Takhle jsem konečně šťastná :-)

(04. 01. 2013, 21:32:26)lilina Napsal(a): Taky jsem bývalý sexuál:-D
..a již šestým rokem je můj svět jednodušší:-D
Vztahu dej čas - samo se to vytříbí...

Tak já jsem bez sexu 2 roky a vůbec mi to nechybí,ani si na to nevzpomenu. Jsem šťastnější než před tím :-) A taky mnohem klidnější.


[quote='wienetta' pid='24604' dateline='1357315460']
[quote='Zdendule' pid='24593' dateline='1357304808']
[quote='wienetta' pid='24592' dateline='1357303668']

no úplně přesný! Právě tak jsem se cítila,vždycky jsem hned zmizla do koupelny a tam jsem ve sprše brečela. Bylo to hrozně stresující! Jsem ráda,že už to je za mnou!
Odpovědět
#13
(04. 01. 2013, 18:04:20)wienetta Napsal(a):
(04. 01. 2013, 15:06:48)Zdendule Napsal(a):
(04. 01. 2013, 14:47:48)wienetta Napsal(a): Ahoj!
Som presvedčená o tom, že tu patríš. Ja som na tom bola podobne ako ty. Prvé manželstvo sa mi tiež z rovnakých príčin rozpadlo. Potom som skúšala hľadať spriaznenú dušu aj tu na fóre, ale po prvé zástupcov zo Slovenska tu nie je až tak veľa a keď som už aj našla, tak som zistila, že deti mať nechce. Keďže ja som dieťa chcela veľmi, a teraz aj mám krásnu dcérku 11 mesačnú, vydala som sa znova a zatiaľ to funguje fajn.
Takže vitaj medzi nami :-)

strašně moc děkuju za tvůj názor... teď se mi vážně ulevilo. Všichni mi pořád říkali,že jsem divná,hlavně když mám děti a nevadilo mi to a ted najednou k tomu mám odpor. Ale nikdo netuší,kolikrát jsem u toho až brečela,když jsem se k tomu nutila. Bylo to k nevydržení a připadalo mi,že to trvá celou věčnost! Jsem šťastná,že už to mám za sebou a nikdo a nic už mě nikdy nedonutí to ještě někdy dělat! Tak děkuji za tvůj názor- konečně vím kam patřím a jsem strašně ráda,že jsem tyhle stránky našla. Moc děkuji za přijetí a přivítání :-)

Nemáš za čo! Viem čo prežívaš, aj ja som nad všeličím uvažoval pokiaľ som nezistila kto vlastne som a že na mne nie je nič čudné či choré. A s tým sexom, stalo sa mi, že som sa po tom cítila ako by ma niekto znásilnil, takže fakt chápem, čo si prežívala. Drž sa, verím, že toto fórum Ti pomôže a spoznáš tu mnoho úžasných ľudí :-)

Tohle mi nedalo, že jsem se musel zaregistrovat, abych mohl zareagovat. Rozumím, že je to nepříjemné, ale řešení to myslím má docela jednoduché: co takhle kdyby asexuálové do vztahů se sexuály vůbec nevstupovali? Protože co pak ten manžel (v těchto dvou případech) má dělat: když chce sex, je to vlastně znásilňování, takže fuj, fuj, ale když rodinu opustí je za hajzla jakbysmet. A přitom je v tom docela nevinně, aspoň bych teda řekl, že výrazně lepší šanci předem odhadnout, že ten vztah asi nebude dobře fungovat, má ten asexuál, ten druhý mu přece do hlavy nevidí. (Nebudu zastírat, že ze mě mluví zkušenost z druhé strany pomyslné "barikády". :-)
Odpovědět
#14
(08. 01. 2013, 02:36:12)macejko Napsal(a): Tohle mi nedalo, že jsem se musel zaregistrovat, abych mohl zareagovat. Rozumím, že je to nepříjemné, ale řešení to myslím má docela jednoduché: co takhle kdyby asexuálové do vztahů se sexuály vůbec nevstupovali? Protože co pak ten manžel (v těchto dvou případech) má dělat: když chce sex, je to vlastně znásilňování, takže fuj, fuj, ale když rodinu opustí je za hajzla jakbysmet. A přitom je v tom docela nevinně, aspoň bych teda řekl, že výrazně lepší šanci předem odhadnout, že ten vztah asi nebude dobře fungovat, má ten asexuál, ten druhý mu přece do hlavy nevidí. (Nebudu zastírat, že ze mě mluví zkušenost z druhé strany pomyslné "barikády". :-)

Ahoj,ale tady nikdo nepíše,že by byl hajzl. S bývalým manželem mám velmi hezký vztah-kamarádský-nikdy jsme se ve zlém nerozešli. A co se týče toho druhého,to hajzl byl,je a bude. Z něj se vyklubal podvodník,kterej nám udělal ze života peklo. A pokud jde o vztahy,tak ano,nejspíš takový vztah opravdu nemůže fungovat. Je třeba,aby asexuál předem řekl,jak na tom je. A pak záleží na sexuálovi,jak se s tím popere :-)
Odpovědět
#15
(08. 01. 2013, 02:36:12)macejko Napsal(a): Tohle mi nedalo, že jsem se musel zaregistrovat, abych mohl zareagovat. Rozumím, že je to nepříjemné, ale řešení to myslím má docela jednoduché: co takhle kdyby asexuálové do vztahů se sexuály vůbec nevstupovali? Protože co pak ten manžel (v těchto dvou případech) má dělat: když chce sex, je to vlastně znásilňování, takže fuj, fuj, ale když rodinu opustí je za hajzla jakbysmet. A přitom je v tom docela nevinně, aspoň bych teda řekl, že výrazně lepší šanci předem odhadnout, že ten vztah asi nebude dobře fungovat, má ten asexuál, ten druhý mu přece do hlavy nevidí. (Nebudu zastírat, že ze mě mluví zkušenost z druhé strany pomyslné "barikády". :-)

Tenhle argument bude platit, až bude asexualita běžně známá a uznávaná sexuální identita. Zatím je bohužel obvyklé, že asexuál vstoupí do vztahu se sexuálem, aniž by o existenci asexuality vůbec věděl. A i když třeba rychle pozná, že sex není nic pro něj, konvenční pohled na věc mu velí, aby to nějak "překonal" pro vyšší dobro. Tak překonává a nechává za sebou docela slušnou oboustrannou zkázu, kterou často ještě umocní partner, který samozřejmě taky není bez chyby.

Na druhou stranu, život není žádná idylka, i sexuálové mezi sebou dokážou ze vztahů udělat pořádné drama a ublížit si. Takže by spíš bylo fajn, kdyby si lidi víc uvědomovali, že láska a rodina mají svá úskalí, a obecně se do toho nevrhali tak bez rozmyslu a bezohledně, ať už mají orientaci a identitu jakoukoli.
Odpovědět
#16
(08. 01. 2013, 09:59:02)AlineDaryen Napsal(a): Tenhle argument bude platit, až bude asexualita běžně známá a uznávaná sexuální identita. Zatím je bohužel obvyklé, že asexuál vstoupí do vztahu se sexuálem, aniž by o existenci asexuality vůbec věděl. A i když třeba rychle pozná, že sex není nic pro něj, konvenční pohled na věc mu velí, aby to nějak "překonal" pro vyšší dobro. Tak překonává a nechává za sebou docela slušnou oboustrannou zkázu, kterou často ještě umocní partner, který samozřejmě taky není bez chyby.

Na druhou stranu, život není žádná idylka, i sexuálové mezi sebou dokážou ze vztahů udělat pořádné drama a ublížit si. Takže by spíš bylo fajn, kdyby si lidi víc uvědomovali, že láska a rodina mají svá úskalí, a obecně se do toho nevrhali tak bez rozmyslu a bezohledně, ať už mají orientaci a identitu jakoukoli.

To je hezky napsané a souhlasím.... Já tušila,že je se mnou něco jinak,jen jsem tenkrát o asexualitě neměla ani páru. A tak jsem se snažila spíš tak nějak zapadnout... Ale teď,když vím,tak se podle toho zachovám :-)
Odpovědět
#17
(08. 01. 2013, 02:36:12)macejko Napsal(a): Tohle mi nedalo, že jsem se musel zaregistrovat, abych mohl zareagovat. Rozumím, že je to nepříjemné, ale řešení to myslím má docela jednoduché: co takhle kdyby asexuálové do vztahů se sexuály vůbec nevstupovali? Protože co pak ten manžel (v těchto dvou případech) má dělat: když chce sex, je to vlastně znásilňování, takže fuj, fuj, ale když rodinu opustí je za hajzla jakbysmet. A přitom je v tom docela nevinně, aspoň bych teda řekl, že výrazně lepší šanci předem odhadnout, že ten vztah asi nebude dobře fungovat, má ten asexuál, ten druhý mu přece do hlavy nevidí. (Nebudu zastírat, že ze mě mluví zkušenost z druhé strany pomyslné "barikády". :-)

Viz. to co psala Aline Daryen.

Myslíš si, že každý asexuál ví, že je asexuál? Většinou si připadají vadní, hledají v sobě nějaké zasunuté trauma, jenže ono tam vůbec být nemusí.
A co jim řekne běžný člověk? Že žádná asexualita není, že se mají jít léčit, že jsou případ pro psychiatra, že mají zalézt do kláštera a podobné "milé" věci.
Nebo mají ještě druhý typ keců, a to ve stylu "Já tě z toho vyléčím." Kroutící očima
Pak ještě koluje spousta mylných informací o asexualitě, jakože např. asexuál nemůže mít libido, což není pravda.

Zkus se do toho aspoň trochu vžít.
Když nikdy k nikomu necítíš sexuální přitažlivost, jak máš poznat, že ji necítíš? S čím to asi tak můžeš porovnat?
Máš někoho rád, miluješ ho, líbí se ti, tak nemáš důvod myslet si, že jiní lidi to prožívají výrazně odlišně. Předpokládáš, že jednou budeš chtít mít sex a to, že ho nechceš hned, je normální.
Pak zjistíš, že to normální není ani náhodou, že lidi spolu běžně mají sex aniž by se znali, že ve vztahu je velký problém počkat pár týdnů nebo měsíců a nechápeš to, protože jsi nikdy nechtěl sex s cizím člověkem nebo s někým koho skoro neznáš. Vlastně jsi nikdy nechtěl sex. To je přesně ta fáze kdy si uvědomíš, že jsi úplně jiný než ostatní a připadáš si vadný.

Až o velký kus dál je teprve fáze kdy zjistíš, že "vadný" je hnusné a chybné označení, protože takových lidí je víc.

Odpovědět
#18
(08. 01. 2013, 17:20:18)MadRat Napsal(a):
(08. 01. 2013, 02:36:12)macejko Napsal(a): Tohle mi nedalo, že jsem se musel zaregistrovat, abych mohl zareagovat. Rozumím, že je to nepříjemné, ale řešení to myslím má docela jednoduché: co takhle kdyby asexuálové do vztahů se sexuály vůbec nevstupovali? Protože co pak ten manžel (v těchto dvou případech) má dělat: když chce sex, je to vlastně znásilňování, takže fuj, fuj, ale když rodinu opustí je za hajzla jakbysmet. A přitom je v tom docela nevinně, aspoň bych teda řekl, že výrazně lepší šanci předem odhadnout, že ten vztah asi nebude dobře fungovat, má ten asexuál, ten druhý mu přece do hlavy nevidí. (Nebudu zastírat, že ze mě mluví zkušenost z druhé strany pomyslné "barikády". :-)

Viz. to co psala Aline Daryen.

Myslíš si, že každý asexuál ví, že je asexuál? Většinou si připadají vadní, hledají v sobě nějaké zasunuté trauma, jenže ono tam vůbec být nemusí.
A co jim řekne běžný člověk? Že žádná asexualita není, že se mají jít léčit, že jsou případ pro psychiatra, že mají zalézt do kláštera a podobné "milé" věci.
Nebo mají ještě druhý typ keců, a to ve stylu "Já tě z toho vyléčím." Kroutící očima
Pak ještě koluje spousta mylných informací o asexualitě, jakože např. asexuál nemůže mít libido, což není pravda.

Zkus se do toho aspoň trochu vžít.
Když nikdy k nikomu necítíš sexuální přitažlivost, jak máš poznat, že ji necítíš? S čím to asi tak můžeš porovnat?
Máš někoho rád, miluješ ho, líbí se ti, tak nemáš důvod myslet si, že jiní lidi to prožívají výrazně odlišně. Předpokládáš, že jednou budeš chtít mít sex a to, že ho nechceš hned, je normální.
Pak zjistíš, že to normální není ani náhodou, že lidi spolu běžně mají sex aniž by se znali, že ve vztahu je velký problém počkat pár týdnů nebo měsíců a nechápeš to, protože jsi nikdy nechtěl sex s cizím člověkem nebo s někým koho skoro neznáš. Vlastně jsi nikdy nechtěl sex. To je přesně ta fáze kdy si uvědomíš, že jsi úplně jiný než ostatní a připadáš si vadný.

Až o velký kus dál je teprve fáze kdy zjistíš, že "vadný" je hnusné a chybné označení, protože takových lidí je víc.
Tak tohle je dokonale napsaný.... líp bych to nevyjádřila...
Nevyčítej životu co ti nedal. Uč se oceňovat, co ti dal.
Odpovědět
#19
Opravdu dobře napsáno.

Jenom bych ještě dodal, že nějhorší je to právě pro ty, co jsou ve všem ostatním "normální", protože my, co jsme nějak podivní už od dětsví, se s tím umíme více či méně vyrovnat, protože nic jiného nám většinou nezbyde.

PS: Vždy se mi při podobných situacích vybaví scéna z X-Menů, kdy se matka ptá syna (o kterém se zhrovna dověděla, že je mutnat) na něco ve smyslu "Zkoušel jsi nebýt mutant?"
Odpovědět
#20
(09. 01. 2013, 05:32:47)Magramal Napsal(a): PS: Vždy se mi při podobných situacích vybaví scéna z X-Menů, kdy se matka ptá syna (o kterém se zhrovna dověděla, že je mutnat) na něco ve smyslu "Zkoušel jsi nebýt mutant?"

Já vím, že tam ta scéna byla, ale přijde mi to strašně směšné. To slovo je hrozné a teď si díky tady té tvé větě připadám taky jak nějaký mutant :D
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Konečně někam patřím J-diskusni-forum-up 10 22999 14. 09. 2017, 14:47:22
Poslední příspěvek: rik-diskusni-forum-ox82
  Patřím sem? Len-diskusni-forum-nis 7 21766 11. 05. 2017, 21:28:50
Poslední příspěvek: raind-diskusni-forum-ragon
  Patřím sem vůbec? Melo-diskusni-forum-unek 15 35023 08. 04. 2015, 11:54:39
Poslední příspěvek: Kri-diskusni-forum-stý
  Asi k vám patřím Jinan 6 16406 20. 08. 2013, 02:11:01
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal
  Patřím sem? beryze 7 18680 13. 08. 2010, 20:10:16
Poslední příspěvek: Anat-diskusni-forum-hema

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex