Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
můj příběh
#11
V pohodě...
Jen mi to připadlo divný, takový vyptávání, ještě k tomu od ,,sexuála" na podrobnosti něčí erekce..
Ale třeba zase někomu ne, takže bych to moc neřešil...
Nejsem prostě tak otevřený...
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#12
(12. 12. 2013, 13:52:48)adevr Napsal(a): V pohodě...
Jen mi to připadlo divný, takový vyptávání, ještě k tomu od ,,sexuála" na podrobnosti něčí erekce..
Ale třeba zase někomu ne, takže bych to moc neřešil...
Nejsem prostě tak otevřený...
to já se vyptávám hodně, ale jsem si vědom, že jsou to osobní věci a tudíž automaticky počítám s tím, že druhý nemusí odpovědět. Nijak bych mu to neměl za zlé a chápal bych to. Na druhé straně tím, že sám od sebe založil téma a napsal do něj tyto věci, počítám, že to nejde brát jako neslušnost, neboť má otázka přímo navazovala na jeho text a tudíž bych řekl, že byla na velmi podobné úrovni důvěrnosti a vyžadovala jen o něco málo větší otevřenost než on sám od sebe spontánně a dobrovolně poskytl, když psal úvodní příspěvek.

nevím ale proč píšeš "ještě k tomu" od "sexuála" (btw ty uvozovky jsi tam dal správně :-D) ..to přece právě proto, že jsem sexuál, tak některým věcem nerozumím uplně, resp. znám je jen z knížek. Právě proto jsem zvědavý. Naopak bych se divil, kdyby se na to ptal nějaký asexuál :-)

jinak UweFiltrovi samozřejmě děkuji za odpověď, pomohla mi (i Jakubovi, který napsal též relevantní příspěvek na toto téma...)
Odpovědět
#13
(12. 12. 2013, 16:20:04)kirmakX6on Napsal(a):
(12. 12. 2013, 13:52:48)adevr Napsal(a): V pohodě...
Jen mi to připadlo divný, takový vyptávání, ještě k tomu od ,,sexuála" na podrobnosti něčí erekce..
Ale třeba zase někomu ne, takže bych to moc neřešil...
Nejsem prostě tak otevřený...
to já se vyptávám hodně, ale jsem si vědom, že jsou to osobní věci a tudíž automaticky počítám s tím, že druhý nemusí odpovědět. Nijak bych mu to neměl za zlé a chápal bych to. Na druhé straně tím, že sám od sebe založil téma a napsal do něj tyto věci, počítám, že to nejde brát jako neslušnost, neboť má otázka přímo navazovala na jeho text a tudíž bych řekl, že byla na velmi podobné úrovni důvěrnosti a vyžadovala jen o něco málo větší otevřenost než on sám od sebe spontánně a dobrovolně poskytl, když psal úvodní příspěvek.

nevím ale proč píšeš "ještě k tomu" od "sexuála" (btw ty uvozovky jsi tam dal správně :-D) ..to přece právě proto, že jsem sexuál, tak některým věcem nerozumím uplně, resp. znám je jen z knížek. Právě proto jsem zvědavý. Naopak bych se divil, kdyby se na to ptal nějaký asexuál :-)

jinak UweFiltrovi samozřejmě děkuji za odpověď, pomohla mi (i Jakubovi, který napsal též relevantní příspěvek na toto téma...)

Neřešil jsem irelevantnost či neslušnost, jen jsem zareagoval popsáním svého pocitu. Prostě mi připadlo zvláštní rozebírat něčí způsoby a pocity u erekce.
Avšak pokud to zainteresovanější osoby berou jako věc jež je zcela v pořádku, respektuji to.
Toho ,,sexuála" jsem použil lehce zákeřně, ač ty si tento titul sám připisuješ, ale jelikož také bývá používán jinými v kontra-názorech na tvoje příspěvky, přišlo mi vhodné zasadit tuto skutečnost do kontextu
A jsem rád že ti pomohla UweFiltrova odpověď o tom, jak to má s erekcý... :)
Hmm, sice to není v pravidlech českého pravopisu, ale snad by se to mohlo prosadit, tak jak Jan Hus nabodeníčka....Prostě psát erekci s měkkým ,,i" , my přijde kontraproduktivní...
Já když mám erekci, tak pokaždé s tvrdým.... Překvapený
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#14
Zajímavý pohled z druhé strany:-D
Odpovědět
#15
(10. 12. 2013, 21:04:09)kirmakX6on Napsal(a): ahoj, díky za představení se, bylo to hodně zajímavý

...mám ale jednu otázku ...vztahuje se k této části:

(10. 12. 2013, 04:11:39)UweFiltr Napsal(a): V podstatě jsem s každou partnerkou měl vždycky sex poprvé a zároveň naposled, protože dotyčná potom ztratila pro mě jakýsi kouzlo. Tim pádem jsem ani nechtěl zkoušet sex s holkou, kterou bych měl opravdu rád. K tomu ještě taková odbočka... Našla se jedna výjimka, se kterou jsem měl sex opakovaně. Zkusil jsem totiž taky kurvu, což je u asexuála trochu paradoxní situace. Musim teda říct, že na první pokus se u mě dostavilo jakýsi vzrušení. ...
píšeš, že jsi měl víckrát sex...ale při něm jsi přeci musel být vzrušen, jinak by se ti přeci nepostavil a technicky bys nemohl "šuk" (intromisi...zásun) provést. Přesto ale pak mluvíš o tom, žes vzrušen byl v podstatě jen s tou prostitutkou a to ještě jen mírně.

ty můžeš být fyzicky vzrušen aniž bys byl psychicky vzrušen? Pokud ano, fyzické vzrušení u tebe nastoupí spontánně, když začneš sexovat? (líbat, mazlit se..) Nebo jak to máš...zajímalo by mě to, abych to mohl lépe pochopit.

"ty můžeš být fyzicky vzrušen aniž bys byl psychicky vzrušen? Pokud ano, fyzické vzrušení u tebe nastoupí spontánně, když začneš sexovat? (líbat, mazlit se..)" - tak tohle jsem PŘESNĚ já...popravdě jsem potkala za svůj život jen dva lidi, se kterýma jsem sex "prožívala" celistvě. Jinak jsou to prázdná místa, při kterých je hlava někde úplně jinde...
Odpovědět
#16
No ja myslím, že je tu veľa asexuálov, ktorí sa vzrušiť dokážu (však bez vzrušenia by nebol sex, nikdy by si ho nevyskúšali a teda by nemohli usúdiť, že sa im nepáči, alebo že v ňom nič nevidia), ja si myslím, že je tu aj veľa... no ako to napísať "sexuálnych" asexuálov, že majú radi všetko možné iba nie sex, takže je to asi úplne normálne.
"Pluto vyšle arciďábla Belfagora na tento svět a uloží mu za povinnost, aby se oženil;
stane se, Belfagor si vezme ženu;
a nemoha snést její zpupnost, dá radši přednost návratu do pekel, než aby se s ní znovu svázal."

Odpovědět
#17
(09. 01. 2014, 21:49:54)Charlie Napsal(a): No ja myslím, že je tu veľa asexuálov, ktorí sa vzrušiť dokážu (však bez vzrušenia by nebol sex, nikdy by si ho nevyskúšali a teda by nemohli usúdiť, že sa im nepáči, alebo že v ňom nič nevidia), ja si myslím, že je tu aj veľa... no ako to napísať "sexuálnych" asexuálov, že majú radi všetko možné iba nie sex, takže je to asi úplne normálne.

Sexuální asexuál je hezkej název :-)
Jinak já jsem byl o tom přesvědčenej tak na 99,9%, že sex se mi líbit nebude. Pak to 0,1% jsem si teda potvrdil i v praxi, ale možná, že kdyby před těma cca 12 lety existovalo nějaký podobný fórum pro asexuály, tak to v praxi ani zkoušet nebudu. Tenkrát jsem prostě myslel, že to neni možný, že jsem asi jedinej člověk na světě, kdo to takhle má. Nebo né jedinej na světě, ale třeba jeden z milionu. Kdybych věděl, že jsou na tom stejně i jiný lidi, tak bych se do sexu asi tenkrát nenutil a pravděpodobně bych asi sex nezažil nikdy. A byl bych aspoň ušetřen několika trapnejch zážitků :-)
Odpovědět
#18
(08. 01. 2014, 12:08:32)fall Napsal(a): "ty můžeš být fyzicky vzrušen aniž bys byl psychicky vzrušen? Pokud ano, fyzické vzrušení u tebe nastoupí spontánně, když začneš sexovat? (líbat, mazlit se..)" - tak tohle jsem PŘESNĚ já...popravdě jsem potkala za svůj život jen dva lidi, se kterýma jsem sex "prožívala" celistvě. Jinak jsou to prázdná místa, při kterých je hlava někde úplně jinde...
hmm..a tohle oddělení psychického a fyzického vzrušení ..je u tebe závislé na vztahu s daným člověkem nebo ne? (je přítomno např. i u lidí, do kterých jsi zamilovaná?)
Odpovědět
#19
(09. 01. 2014, 21:49:54)Charlie Napsal(a): No ja myslím, že je tu veľa asexuálov, ktorí sa vzrušiť dokážu (však bez vzrušenia by nebol sex, nikdy by si ho nevyskúšali a teda by nemohli usúdiť, že sa im nepáči, alebo že v ňom nič nevidia), ja si myslím, že je tu aj veľa... no ako to napísať "sexuálnych" asexuálov, že majú radi všetko možné iba nie sex, takže je to asi úplne normálne.

To, že má někdo rád sex, ještě neznamená, že není asexuální. Asexualita, jakožto pohlavní orientace, znamená jediné - člověk neprožívá sexuální atrakci k opačnému ani ke stejnému pohlaví (musel jsem to zvýraznit, aby se to neztratilo ve stínu následné wall of text).
Pokud se 100% heterosexuální žena vyspí s jinou ženou, líbí se jí to a u aktu samotného se vzruší, nijak ji to neposunuje blíž k homosexuální orientaci.. stejně jako se člověk libovolné sexuální orientace při masturbaci nestává handsexuálem/plasticsexuálem - vzrušení dosahuje i přes absenci sexuální atrakce, pokud teda zrovna neimponuje slabostí pro plastové předměty okurkovitého vzezření.
Zvýšený výskyt lidí, kterým sex nic neříká, je mezi asexuály proto, že jim při sexu chybí aspekt sexuální atrakce, který je ve většině případů právě tím důvodem, proč se lidi jiných sexuálních orientací sexu dopouští.. jeho absence ale ne vždy znamená i neschopnost vzrušení, a nebo přímo odpor k sexu. 100% heterosexuální žena se tedy může oddávat homosexuálnímu styku a může si ho užívat - oproti heterosexuálnímu styku jí však bude něco chybět, proto bude mít větší motivaci (pud) se jít vyspat s mužem. Stejně tak asexuál se může spokojeně oddávat sexuálnímu styku (ať už heterosexuálnímu nebo homosexuálnímu), aniž by to jakkoli kolidovalo s jeho orientací, ideologií, náboženským vyznáním nebo filmovým vkusem.. jen k tomu ve většině případů bude mít menší motivaci než k masturbaci, která je pro něho dostupnější, levnější, snazší a osobnější.
Neschopnost vzrušení, odpor k sexu apod. se k asexuálům často váže, se samotným termínem "asexualita" ale přímo nesouvisí.. vytvářet nová komba jako je třeba právě "sexuální asexuál" mi proto přijde zbytečné a matoucí.. přidávání komplexity k termínu, který je sám o sobě jednoduchý, má za následek jen matení lidí, kterých se asexualita jakkoli týká.. lidi pak tápou a složitě se probírají hromadou nepřesných a zbytečných (v některých případech i navzájem se vylučujících) definic, dokud to nevyústí ve hlavní zápletku - člověk napíše na AVEN fórum téma s názvem "patřím sem?" jen proto, aby ho ostatní zasypali tou stejnou hromadou nepřesných a zbytečných definic, kterými už si jednou prošel.
Odpovědět
#20
(10. 01. 2014, 01:02:38)UweFiltr Napsal(a): Tenkrát jsem prostě myslel, že to neni možný, že jsem asi jedinej člověk na světě, kdo to takhle má. Nebo né jedinej na světě, ale třeba jeden z milionu. Kdybych věděl, že jsou na tom stejně i jiný lidi, tak bych se do sexu asi tenkrát nenutil a pravděpodobně bych asi sex nezažil nikdy. A byl bych aspoň ušetřen několika trapnejch zážitků :-)

Tak přesně takhle jsem dopadl já :-). Jak už jsem tu jedno psal, pokud je člověk "jiný" už od začátku, tak má výhodu, že si může říct "Pokud nejsem normální v tom a tom, tak proč bych měl být nutně normální i sexu?", zatímco ti, co jsou "normální" až na asexualitu, něco takového nemůžou.

Mimo toho, když nad tím přemýšlím, měl jsem navíc štěstí v tom, že mně rodiče měli relativně pozdě (tedy alespoň na tehdejší dobu), takže v době, kdy bych mohl přemýšlet, jestli je ignorovat sex normální nebo ne, jsem měl matku, která po přechodu ztratila o sex zájem a otce, který byl v důsledku nemoci impotentní.

(10. 02. 2014, 01:34:39)Nihillus Napsal(a): To, že má někdo rád sex, ještě neznamená, že není asexuální. Asexualita, jakožto pohlavní orientace, znamená jediné - člověk neprožívá sexuální atrakci k opačnému ani ke stejnému pohlaví ...

Možná by pomohlo odlišit libido jako touhu mít sex, jedno s kým/čím, a sexuální atrakci, jako touhu mít sex s člověkem určitého pohlaví (případně člověkem bez ohledu na pohlaví). Pokud má asexuál nenulové libido, může provozovat sex, ale pouze jako tělesnou potřebu.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Můj příběh sang-diskusni-forum-ius94 0 1573 18. 08. 2022, 21:58:20
Poslední příspěvek: sang-diskusni-forum-ius94
  Můj příběh Arch-diskusni-forum-ippus 4 8250 17. 08. 2022, 18:59:51
Poslední příspěvek: Nevim-diskusni-forum-Neznam
Lightbulb můj psychologický výzkum + něco o mě Iva-diskusni-forum-na69 17 11196 15. 08. 2022, 10:16:46
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  Můj příběh Ilm-diskusni-forum-atar 35 46838 03. 06. 2021, 18:11:02
Poslední příspěvek: Ilm-diskusni-forum-atar
  Můj příběh? Pyrok-diskusni-forum-inetik 11 18572 02. 03. 2021, 20:48:04
Poslední příspěvek: Mar-diskusni-forum-gret

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex