Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pochopení
#1
Ahoj všichni,
nejsem tady zrovna nejnovější. Už nějakou dobu stalkuju příspěvky ve fóru a vše si tak nějak přerovnávám v hlavě. Vlastně důvodem, proč se ozývám až teď, je fakt, že nejsem zrovna nejotevřenější člověk, který je ochoten mluvit o svých problémech.(A to věřte, že asexualita, či jakákoli jiná sexuální orientace než hetero, je v dnešní době stále vnímána jako problém.)

Každopádně už mě nebaví, nemít si s kým promluvit o tom, co cítím…jak to cítím. Nechci se svěřovat lidem ve svém okolí, nechci, aby si mě šoupli do jedné z těch děsných škatulek…mám strach, jak by reagovali…a to je další důvod, proč jsem sebrala všechnu tu poztrácenou odvahu a spatlávám tohle. Na jednu stranu si přijdu jako magor, protože tímhle se sama zavírám do jedné z těch škatulek, jenže člověk potřebuje někam patřit. Mít nějaké to své místo na zemi, ne? (Asi bych se měla jít léčit na lehkou fázi bipolární poruchy, protože ty mé protimluvy bijí do očí i uší, ale to je zase jiná kapitola….:))

Je mi osmnáct let, studuju osmiletý gympl a letos maturuju…No, a asexualita je něco, co mi tak trochu „komplikuje“ život. Pokaždé, když se objeví někdo, s kým by mohl vzniknout potencionální vztah, tak všechno utnu ještě před třetím rande. Prostě srab. Po mých předchozích vztazích jsem dospěla k názoru, že po mě každej bude jednou chtít sex. I když říká, že počká dokud nebudu připravená…jenže já nebudu nikdy. Sex jako surová podstata věci jde totálně mimo mě. Líbání, objímání, doteky, to všechno mi přijde krásný a romanticky nevinný, ale sex? Trvalo mi celkem dlouho, než mi došlo, že sex, ať už byl s prvním klukem, s druhým, se třetím, nebude moje cesta. Teď už to vím…můj mozek se to snaží nějak schroustat. Dokázat, že nejsem rozbitá, že jenom nemám ten jeden základní pud…

Byla bych ráda, kdybych si o tom mohla s někým promluvit. S někým, kdo by na mě nekoukal jak na mimozemšťana a necpal mi svá zaručeně neumořitelná moudra, jakože si mám počkat na toho pravého. Začínám uvažovat, že než čekat na pravého, který bude jedním z dalších, tak chci radši toho levého, který bude jako já.
Doufám, že mě pochopíte. Já vím, že mě pochopíte…vlastně čekám, kdy pochopím sama sebe.

S přáním hezkého večera/dne/odpoledne/nanosekundy/kultura hadr

Wallflower Platonická
Pánové Náměsíčník, Červíček, Tichošlápek a Dvanácterák Vás srdečně zvou ke každé špatnosti: .... "Sex je největší nic všech dob." (Andy Warhol) .... Neplecha ukončena. Nox
Odpovědět
#2
Vítej a věz, že určitě rozbitá nejsi, jsi jen jiná a v té rozmanitosti je právě ta krása. Je mi jasný, že v tvém věku je sex úplně všude kolem tebe a alfou a omegou tak trochu všeho. Myslím, že ale jdeš správným směrem, když vnímáš, že než doufat a čekat na toho "pravého" je lepší se pokusit hledat někoho stejně "rozbitého" 8-)
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment (Ralph Waldo Emerson)
Odpovědět
#3
Rozbitá a shnilá je celá lidská existence, i když je to trapné klišé. Troufám si tvrdit, že každý potřebuje s někým probrat své starosti, ale musí to být někdo, kdo je pochopí. Málokdo nemá vůbec žádnou potřebu někam patřit, neboť příslušnost k nějaké skupině nás ujišťuje, že "v tom" nejsme sami. Tady za mimozemšťana rozhodně nebudeš. :)
Odpovědět
#4
(02. 09. 2014, 01:13:10)Incomplete Napsal(a): Rozbitá a shnilá je celá lidská existence, i když je to trapné klišé. Troufám si tvrdit, že každý potřebuje s někým probrat své starosti, ale musí to být někdo, kdo je pochopí. Málokdo nemá vůbec žádnou potřebu někam patřit, neboť příslušnost k nějaké skupině nás ujišťuje, že "v tom" nejsme sami. Tady za mimozemšťana rozhodně nebudeš. :)

Máš pravdu, ale pro člověka jako já je těžké žádat o pomoc nebo vyslechnutí. Nerada se svěřuju se svými starostmi. Připadám si potom slabá...jenže občas to každému přeroste přes hlavu a pak to dopadá tahle :D
Pánové Náměsíčník, Červíček, Tichošlápek a Dvanácterák Vás srdečně zvou ke každé špatnosti: .... "Sex je největší nic všech dob." (Andy Warhol) .... Neplecha ukončena. Nox
Odpovědět
#5
Je strašně těžké takhle na dálku někomu radit nebo jej utěšovat, ale snad to není tak černé a beznadějné. Lidé jsou nějak zapadlí do stereotypních zajetých kolejí, takže to vypadá, že všude kolem je pusto a prázdno, ale od mnoha lidí se můžeš dočkat neočekávaných věcí, v dobrém i špatném, jen je potřeba k tomu vytvořit příležitost. Proč myslíš, že by ti nikdo nerozuměl? Možná takového člověka potkáváš, jen o tom nevíš a myslíš si, že v tobě vidí mimozemšťana.
Fantazie života je neomezená, omezené jsou jen naše možnosti skutečně žít. (Ota Filip)
Odpovědět
#6
(02. 09. 2014, 20:41:42)Platonická Napsal(a):
(02. 09. 2014, 01:13:10)Incomplete Napsal(a): Rozbitá a shnilá je celá lidská existence, i když je to trapné klišé. Troufám si tvrdit, že každý potřebuje s někým probrat své starosti, ale musí to být někdo, kdo je pochopí. Málokdo nemá vůbec žádnou potřebu někam patřit, neboť příslušnost k nějaké skupině nás ujišťuje, že "v tom" nejsme sami. Tady za mimozemšťana rozhodně nebudeš. :)

Máš pravdu, ale pro člověka jako já je těžké žádat o pomoc nebo vyslechnutí. Nerada se svěřuju se svými starostmi. Připadám si potom slabá...jenže občas to každému přeroste přes hlavu a pak to dopadá tahle :D
Ty ale nejsi slabá, otevřít se a požádat o pomoc či jen vyslechnutí vyžaduje velkou odvahu.
Netrap se tím, že ti sex nic neříká. Takových je hodně, není to nic neobvyklého, vždyť lidi tolik věcí tají a tváří se " jakože normálně", aby je ostatní brali. Akorát ,že ti ostatní mají taky svoje problémy a masky a hrajou šaškárny.
Víš kolik žen sex nemusí? Je to skoro astronomické číslo. ženské, které u toho ječí a strhávají tapety jsou v naprosté menšině, naopak žen, kterým se sex oškliví, je přitom hrozně moc. Nechtějí sex z různých důvodů a ani nechtějí aby jim někdo předhazoval, že by ho mít měly.
Odpovědět
#7
Pravého nebo levého... Když použiju Tvou terminologii, určitě si počkej na levého (tedy asexuála). Jsi mladá a máš na hledání spoustu času, neujede Ti žádný vlak. Přeji hodně štěstí.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
Rainbow Hledám pochopení Bar-diskusni-forum-bara 2 8102 01. 10. 2011, 23:28:12
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  pochopení Haine-diskusni-forum-_life 6 17117 14. 12. 2010, 11:26:26
Poslední příspěvek: Adria-diskusni-forum-ne Fox

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex