Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Satanská biblia a asexualita
#1
Názov síce nejak nekorešponduje s tým, čo tu budem citovať, ale chcem som ho uviesť výstižne. Čiže vám všetkým došlo, že nejaký odsek bol v Satanskej biblii o asexualite, jedná sa o bibliu od Antona Szandora La Vey (The Satanic Bible 1969).
Je to v časti, ktorá pojednáva o "gruppensexoch", ktoré sa tradujú medzi ľuďmi, že sa dejú v satanistických kruhoch - kadejaké fetiše a neviem aké sprostosti. La Vey to pekne vysvetlil (ak teda budem k nemu dôverčivý) a popísal, ako to vlastne chodí, a podobne. Len to by bolo na dlho tu písať Šklebící se každopádne to je zaujímavé (zatiaľ celé to čítanie je dosť zaujímavé).

"Satanismus připouští jakoukoli aktivitu, která hluboce uspokojuje vaše sexuální touhy - ať už jsou heteroseuální, homosexuální, bisexuální či, pokud je libo, dokonce asexuální. Satanismus schvaluje fetiš nebo deviaci, které obohatí váš sexuální život, pokud se ale netýkají někoho, kdo by o ně nestál.
...
Dokonce i asexuální jedinec má svou úchylku - asexualitu. Nepociťovat vůbec sexuální touhu (pokud to není dáno stářím, chorobou a pod.) je daleko nenormálnejší než být sexuálne promiskuitní. Jestliže dá satanista přednosť sexuální sublimaci před otevřenou sexuální realizací, je to výhradně jeho věc. U mnoha případů sexuální sublimace (nebo asexuality) by jakýkoliv pokus sexuálně se osvobodit měl pro sexuála negativní následky.
U asexuálů je sexuální touha vždy sublimovaná, ať již v podobě práce, nebo koníčků. Veškerá energie či silný zájem, který by normálně věnovali sexuální aktivitě, se přelije do jiných zábav nebo činností. Jestlie někdo dává přednost určitým zájmům na úkor sexuální aktivity, je to jeho věc, a nikdo nemá právo zatracovat ho za to. V každém případě by si ale dotyčný měl uvědomit, že jde o sexuální sublimaci."
"Pluto vyšle arciďábla Belfagora na tento svět a uloží mu za povinnost, aby se oženil;
stane se, Belfagor si vezme ženu;
a nemoha snést její zpupnost, dá radši přednost návratu do pekel, než aby se s ní znovu svázal."

Odpovědět
#2
To sou teda blaboly
Kulantne napsany, aby se v tom musel najit uplne kazdy. Stejne jako v horoskopech.
Odpovědět
#3
(14. 09. 2014, 21:51:25)Charlie Napsal(a): "Satanismus připouští jakoukoli aktivitu, která hluboce uspokojuje vaše sexuální touhy - ať už jsou heteroseuální, homosexuální, bisexuální či, pokud je libo, dokonce asexuální. Satanismus schvaluje fetiš nebo deviaci, které obohatí váš sexuální život, pokud se ale netýkají někoho, kdo by o ně nestál.
...
Dokonce i asexuální jedinec má svou úchylku - asexualitu. Nepociťovat vůbec sexuální touhu (pokud to není dáno stářím, chorobou a pod.) je daleko nenormálnejší než být sexuálne promiskuitní. Jestliže dá satanista přednosť sexuální sublimaci před otevřenou sexuální realizací, je to výhradně jeho věc. U mnoha případů sexuální sublimace (nebo asexuality) by jakýkoliv pokus sexuálně se osvobodit měl pro sexuála negativní následky.
U asexuálů je sexuální touha vždy sublimovaná, ať již v podobě práce, nebo koníčků. Veškerá energie či silný zájem, který by normálně věnovali sexuální aktivitě, se přelije do jiných zábav nebo činností. Jestlie někdo dává přednost určitým zájmům na úkor sexuální aktivity, je to jeho věc, a nikdo nemá právo zatracovat ho za to. V každém případě by si ale dotyčný měl uvědomit, že jde o sexuální sublimaci."

Nechci si hrát se slovíčky, ale použití výrazu sexuální sublimace je poněkud nešťastné. Sexuální sublimace je spíše spirituální záležitostí, kdy se sexuální energie jistými duchovními technikami převádí v tvůrčí energii v jiné lidské činnosti. Nemyslím si, že toto běžný asexuál vědomě činí a podle mě to nemůže dělat ani nevědomky. Sublimace totiž předpokládá transformaci přirozeného pudu v cosi jiného, jenže asexuál tento pud nemá, nebo ho má ve velmi snížené míře. To je danost. Libido (hladina testosteronu a dalších hormonů a tím i energie) se u něj nijak výrazně nezvyšuje, nemá tak co transformovat. Navíc to celé opomíjí fakt, že asexuál může mít celkem přirozené citové touhy a projevy, které sice nevýsťují v pohlavní akt, ale realizují se dotyky, projevy něhy, polibky a tím může veškerou svou sexuální energii vyčerpat, úplně stejně jako běžný sexuál pohlavním stykem.

Podle mě si to trochu plete celibát (vědomé potlačení sexuální tužeb) a asexualitu (absence sexuální tužeb). V případě celibátu je použití termínu sexuální sublimace zcela na místě a ve valné většině případů k ní opravdu dochází.
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment (Ralph Waldo Emerson)
Odpovědět
#4
(15. 09. 2014, 00:04:35)drummond Napsal(a): Nechci si hrát se slovíčky, ale použití výrazu sexuální sublimace je poněkud nešťastné...

Nejspíš byl La Vey v tomto ohledu až moc ovlivněn Freudem, mimo toho i dnes má dost lidí problém pochopit to, že asexuál nemusí nic sublimovat.
Odpovědět
#5
Charlie, aniž bych vůbec četla, co jsi v úvodu napsal: satanisti jsou požitkáři, sex si užívají velmi rádi a bez zábran. Mají taky rituál sexu, který slouží k dosažení lásky u milované nebo jednoduše vyhlídlé osoby. A pokud někdy drží celibát, tak je to podobně jako u všech magických úkonů a jen an krátkou dobu: aby se nahromaděná síla dala využít / nasměrovat na dosažení zamýšleného cíle, nic jiného v tom prosím nehledej.

Satanskou bibli si plánuji přečíst, myslím, že je to dobré čtení, kteří jsou příliš poddajní a mají tendenci jednat na svůj úkor ve prospěch druhých.
Orwell byl optimista.
Odpovědět
#6
Pre všetkých: teda nemyslite si, že sa s výrokom stotožňujem. Iba som chcel vedieť názory a postrehy, preto som to sem prepísal. Celkom ma zaskočilo, že sa tam dva odstavce pojednáva o asexualite, nech je to už "správne" alebo "nesprávne". Iba som sa nad tým milo pousmial. Za sublimáciu by som to ani ja nenazval.

(15. 09. 2014, 10:14:38)panoška Napsal(a): Charlie, aniž bych vůbec četla, co jsi v úvodu napsal: satanisti jsou požitkáři, sex si užívají velmi rádi a bez zábran. Mají taky rituál sexu, který slouží k dosažení lásky u milované nebo jednoduše vyhlídlé osoby. A pokud někdy drží celibát, tak je to podobně jako u všech magických úkonů a jen an krátkou dobu: aby se nahromaděná síla dala využít / nasměrovat na dosažení zamýšleného cíle, nic jiného v tom prosím nehledej.

Určite je na tom niečo pravdy, avšak si myslím, že keby chcel byť asexuál satanista, tak nemusí odrazu aj on milovať sex a užívať si ho. Proste ostane takým, akým je. Skôr mi to príde tak, že satanisti si vedia sex užiť bez zábran a netaja sa napr. sado-masochistickými praktikami, narozdiel od nejakých ťažkých pánbožkárov, ktorí si dovolia sex tak po treťom decku.
"Pluto vyšle arciďábla Belfagora na tento svět a uloží mu za povinnost, aby se oženil;
stane se, Belfagor si vezme ženu;
a nemoha snést její zpupnost, dá radši přednost návratu do pekel, než aby se s ní znovu svázal."

Odpovědět
#7
(15. 09. 2014, 18:20:46)Charlie Napsal(a): Určite je na tom niečo pravdy, avšak si myslím, že keby chcel byť asexuál satanista, tak nemusí odrazu aj on milovať sex a užívať si ho. Proste ostane takým, akým je. Skôr mi to príde tak, že satanisti si vedia sex užiť bez zábran a netaja sa napr. sado-masochistickými praktikami, narozdiel od nejakých ťažkých pánbožkárov, ktorí si dovolia sex tak po treťom decku.

Pánbíčkáři že si dovolí sex až po třetím děcku? A jak by k těch děckům jinak přišli? :)

Proč Tě vlastně zajímají satanisti? Jestli otázka zní, zda asexuál "může" být satanista, tak zcela určitě ano - stejně jako nikdo neuvažuje tak, že by asexuál nemohl být elektrikářem, filosofem, atd.
Satanismus je požitkářství ve všech formách bez ohledu na společenské konvence. Když se k nim dáš, určitě Tě do ničeho nutit nebudou. Pán zelený

"Nepociťovat vůbec sexuální touhu (pokud to není dáno stářím, chorobou a pod.) je daleko nenormálnejší než být sexuálne promiskuitní. (...)"

Tak, jest, norma je norma.
Mně samotné připadá svým způsobem úchylné už to, že někdo svou touhu dokáže mozkem ovládat natolik, že jí zcela vytěsní. Kdyby byl sv. Antonín asexuál, asi bychom o něm nic nevěděli. :)
Orwell byl optimista.
Odpovědět
#8
(15. 09. 2014, 20:45:18)panoška Napsal(a):
(15. 09. 2014, 18:20:46)Charlie Napsal(a): Určite je na tom niečo pravdy, avšak si myslím, že keby chcel byť asexuál satanista, tak nemusí odrazu aj on milovať sex a užívať si ho. Proste ostane takým, akým je. Skôr mi to príde tak, že satanisti si vedia sex užiť bez zábran a netaja sa napr. sado-masochistickými praktikami, narozdiel od nejakých ťažkých pánbožkárov, ktorí si dovolia sex tak po treťom decku.

Pánbíčkáři že si dovolí sex až po třetím děcku? A jak by k těch děckům jinak přišli? :)

Proč Tě vlastně zajímají satanisti? Jestli otázka zní, zda asexuál "může" být satanista, tak zcela určitě ano - stejně jako nikdo neuvažuje tak, že by asexuál nemohl být elektrikářem, filosofem, atd.
Satanismus je požitkářství ve všech formách bez ohledu na společenské konvence. Když se k nim dáš, určitě Tě do ničeho nutit nebudou. Pán zelený

"Nepociťovat vůbec sexuální touhu (pokud to není dáno stářím, chorobou a pod.) je daleko nenormálnejší než být sexuálne promiskuitní. (...)"

Tak, jest, norma je norma.
Mně samotné připadá svým způsobem úchylné už to, že někdo svou touhu dokáže mozkem ovládat natolik, že jí zcela vytěsní. Kdyby byl sv. Antonín asexuál, asi bychom o něm nic nevěděli. :)

Silou vůle lidé dnes a denně překonávají stovky tužeb, jasně mnohdy zcela banálních, ale je to naprosto normální jev, resp. duševní pochod, který jsme každý z nás několikráte zažili. Něco si odepřít, zakázat, vytěsnit to z hlavy, abychom na to nemysleli. I když to jsou prkotiny, ale zvládne to každý a pak je to již jen o disciplíně a vůli.
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment (Ralph Waldo Emerson)
Odpovědět
#9
Myšlenka přijmout jakékoliv (a)sexuální touhy které člověk má a nenechat se svazovat konvencemi se mi líbí. Nicméně satanismus je mi spíše nesympatický. Ne, že bych o něm až tak moc věděl, ale zkrátka nepoznal jsem ani jednoho satanistu, který by neinklinoval ke zlu a pocitu moci a vlastní výlučnosti. Taky ideologie, jejíž hlavní myšlenou je být proti jiné ideologii se mi prostě nelíbí.
Jakkoliv se může na první pohled zdát dobré věnovat se požitkům a všelijakým radostem, tak myslím, že přece jenom je v tom určité nebezpečí. Může to vést ke vzniku chování "po nás potopa", ztrátě empatie, ztrátě schopnosti sebekontroly apod.
Určitě je dobré přijmout všechny části své osobnosti a všechny touhy, ale to neznamená, že se člověk těma touhama nutně musí nechat ovládat.
Odpovědět
#10
(16. 09. 2014, 00:18:49)houba Napsal(a): Ne, že bych o něm až tak moc věděl, ale zkrátka nepoznal jsem ani jednoho satanistu, který by neinklinoval ke zlu a pocitu moci a vlastní výlučnosti. Taky ideologie, jejíž hlavní myšlenou je být proti jiné ideologii se mi prostě nelíbí.
Jakkoliv se může na první pohled zdát dobré věnovat se požitkům a všelijakým radostem, tak myslím, že přece jenom je v tom určité nebezpečí. Může to vést ke vzniku chování "po nás potopa", ztrátě empatie, ztrátě schopnosti sebekontroly apod.
Ideologie je jedna věc, jak si ji kdo přizpůsobí, co si kdo z ní vybere, je něco jiného.

Kdysi před léty jsem satanášskou bibli četla a co si tak pamatuju, tak se mi nezdálo, že by nabádala ke zlu, k lhostejnému chování apod. V podstatě tvrdí, že Bůh je výtvorem člověka a nemá smysl se modlit a řídit se nějakými biblickými bláboly, že člověk si musí přiznat, že za všechen hnus na světe si může jen on sám, musí přijmout odpovědnost za své chování, atd...prostě se musí osvobodit a být sám sebou.

Možná v ní zkusím zalistovat znovu, jestli mě má paměť neklame. LOL
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex