Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prý je taky asexuální, bejvávalo...
#1
Sad 
Ahoj všichni. Chtěl bych se zeptat na názor lidiček, co jsou jako já. Jak to u mě funguje a fungovalo?

V každém vztahu jsem měl k sexu "nepotřebu", po nějaké době až "nechuť", ale ve stádiu těžké zamilovanosti jsem pro partnerku udělal vše, tedy jsem měl vždy zpočátku i sex. Tato schopnost vycházet vstříc ale rychle upadala po maximálně několika měsících a vždy po cca 2 letech došlo ke konci vztahu... Prý jsem je nemiloval, když jsem s nima nechtěl sex.

A pak jsem potkal svoji současnou partnerku. Z počátku jsme měli sex cca jednou týdně, ale už v té době mi zmiňovala, že sex moc neprožívá.. Došli jsme k závěru, že jsme oba asexuálové. Nádherný vztah, porozumění, pro mě čistá duševní láska a byl jsem šťastný. Vzali jsme se. V poslední době začala mít moje žena často velmi mizerné nálady a začala mi dávat najevo, že jí chybí sex... Říká, že nemusí mít vyloženě styk, ale že by chtěla aspoň petting apod. Já ale tohle nechci, miluju ji ale představa mít po letech sex byť v této formě je mi velmi nepříjemná a vím, že to pro mě není akceptovatelné. Prostě to nepůjde, nechci... A teď se bojím, že kvůli zamilovanosti kdysi přistoupila na "asexuální hru", ale nakonec zjistila, že s tím žít nemůže a náš vztah se rozpadne, jako všechny předtím. Což mě zničí, myslel jsem, že jsem našel dokonalou partnerku, jsme spolu už spoustu let a teď tohle. Nevím co s tím. Nějaká rada?
Odpovědět
#2
Ahoj Alladine, těžko posoudit, co se mezi vámi změnilo.
Možná je to jen přirozený vývoj a v době, kdy jste se brali, byla sexualita tvé partnerky skutečně na úrovni, která snadno zapadne do oblasti - asexuální.
Z tvého příspěvku není jasné, jaký je věk tvé partnerky, či jestli máte děti (na počátku vztahu jste sex měli). Ženská sexualita se vyvíjí a mnohé ženy ji objevují až mnohem později (často se uvádí cca kolem 30 let +-), hormonální výkyvy spojené s těhotenstvím, menopauzou či dalšími ženskými "záležitostmi" (které mohou být i důsledkem nemoci) jsou obecně známé...

A nemůže celý problém mít původ v tom, že manželka potřebuje tu lásku trochu zhmotnit? Nepotřebuje jenom častěji pohladit a taky obejmout? Dotek je ve vztazích důležitý, nemusí v něm být nic sexuálního (a to tvrdím dokonce i já, co se převážně vyhýbám dotekům od jiných lidí... a někdy to těžko snáším i od lidí, jejichž doteky mi zatím nevadily)...
Domácí mazlíčky (psy, kočky a pod.) hladíváme během dne častokrát a nemyslím, že by v tom bylo něco sexuálního (pozn. pro šťouraly: ano uvědomuji si, že jsou i výjimky :-p )... A občas zapomínáme, že stejnou potřebu tělesného kontaktu má i náš partner (děti, rodiče, i další členové domácnosti)... :-)
Odpovědět
#3
(10. 11. 2014, 13:20:16)Alladin Napsal(a): Ahoj všichni. Chtěl bych se zeptat na názor lidiček, co jsou jako já. Jak to u mě funguje a fungovalo?

V každém vztahu jsem měl k sexu "nepotřebu", po nějaké době až "nechuť", ale ve stádiu těžké zamilovanosti jsem pro partnerku udělal vše, tedy jsem měl vždy zpočátku i sex. Tato schopnost vycházet vstříc ale rychle upadala po maximálně několika měsících a vždy po cca 2 letech došlo ke konci vztahu... Prý jsem je nemiloval, když jsem s nima nechtěl sex.

Měl jsem / mám to úplně stejně, jen s tím, že ta perioda byla delší, cca 3-4 roky. Naprosto ti rozumím.


(10. 11. 2014, 13:20:16)Alladin Napsal(a): A pak jsem potkal svoji současnou partnerku. Z počátku jsme měli sex cca jednou týdně, ale už v té době mi zmiňovala, že sex moc neprožívá.. Došli jsme k závěru, že jsme oba asexuálové. Nádherný vztah, porozumění, pro mě čistá duševní láska a byl jsem šťastný. Vzali jsme se. V poslední době začala mít moje žena často velmi mizerné nálady a začala mi dávat najevo, že jí chybí sex... Říká, že nemusí mít vyloženě styk, ale že by chtěla aspoň petting apod. Já ale tohle nechci, miluju ji ale představa mít po letech sex byť v této formě je mi velmi nepříjemná a vím, že to pro mě není akceptovatelné. Prostě to nepůjde, nechci... A teď se bojím, že kvůli zamilovanosti kdysi přistoupila na "asexuální hru", ale nakonec zjistila, že s tím žít nemůže a náš vztah se rozpadne, jako všechny předtím. Což mě zničí, myslel jsem, že jsem našel dokonalou partnerku, jsme spolu už spoustu let a teď tohle. Nevím co s tím. Nějaká rada?

Na tom přistoupení na asexuální hru je bohužel část pravdy. Seznámil jsem se kdysi s dívkou, která dlouho neměla chlapa a připadala si "odložená", "neženská" apod., přitom byla neuvěřitelně zajímavá a chytrá. Velmi záhy po seznámení jsem ji o svém specifiku řekl a jí to vůbec nevadilo. Byl jsem nadšený. Zpětně vím, že se bála, že přijde o dalšího chlapa a přistoupila na to. A je to o to komplikovanější, že si myslí, že se to rozchodí, zejména jsi-li v nějaké formě zamilovanosti toho sexu schopen.

Kdybych pro tebe měl radu, nemám za sebou spoustu rozpadlých vztahů, asi tak... Jediné, co ti mohu poradit je se více s manželkou mazlit, dotýkat, přistoupit na nějakou formu "sexu" bez pohlavního styku.
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment (Ralph Waldo Emerson)
Odpovědět
#4
myslim, ze z toho bude rozvod, pokud je "rozmrzela" tak si nemyslim, ze uz to jednou bude tak jako driv
Odpovědět
#5
Souhlasím s Morwen. Prostě dotek, obejmutí, pohlazení je hrozně důležité. A myslím, že zvlášť ženy prostě občas potřebujou obejmout a je to pro ně důležitější, než tisíc slov. Samozřejmě jsou výjimky, ale často to tak myslím je. Myslím si, že tě prostě rozhodilo, že na tebe tlačí, tak to teď vidíš horší, než to je. Možná jí fakt nejde o sex, ale jenom potřebuje cítit, že ji máš rád a slovem tohle často nevyjádříš.

Kdyby náhodou byla nespokojená bez sexu a pokud ti to povaha umožňuje, mohli byste se pokusit vytvořit nějakou netradiční formu volného vztahu s tím, že ona by měla milence se kterým by si řešila tyhle svoje potřeby.
Odpovědět
#6
Já bych byla pro, začít se věnovat aspoň tomu pettingu, jestli ten pojem chápu správně, tak jde pouze o mazlící aktivity. Jestli je ti proti srsti i hlazení, objímání, tulení, pusinkování, tak to je potom docela špatné, no. Myslím si ale, že na tomhle by šlo zapracovat, když se člověk pošťourá sám v sobě, nepříjemné pocity vedou k řešení...ale to je jen můj názor na základě vlastní zkušenosti v jiné oblasti. ;)

Zapojit někoho třetího...nevím, nevím, úvahy o třetí osobě na "výpomoc" by pro mě osobně byly signálem, že vztah už je stejně totálně zabitý. Ale každý má samozřejmě jinačí náturu. Někomu to tak asi fakt fungovat může.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex