Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Irsko schválilo sňatky homosexuálů
#1
Irsko jako první na světě v referendu schválilo sňatky homosexuálů. Více tady.
Odpovědět
#2
Ta dvojitá duha nad Dublinem je bomba... :)
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#3
Skoro neuveritelne. Tim spis, ze jak se pise v clanku, az do roku 1993 tam byla homosexualita trestna. A treba rozvody povolili az v roce 1995. Asi cim dele je nejaky narod "zpatecnicky", o to rychleji pak moderni dobu dohani, rekla bych tedy v tomto pripade az predhani. Vemte si, o cem hlasovali v referendu na jare Slovaci... Jen tak dal.
Laissez-faire...
Odpovědět
#4
Zřejmě platí rozdělení pokroku směrem od západu. Irové jsou v předstihu, my jsme na půli cesty a na opačném konci i zeměpisně je Rusko. Tam ty odlišné rovnou zavírají.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#5
Když jsem o tom slyšel poprvé, tak mně to trochu zarazilo, přece jenom Irsko jako katolická země ... ale pak mně došlo, že je to vlastně úplně logické - Irové si nejspíš prostě řekli něco stylem "Když už spolu žijou, tak ať je to alepoň v řádném svazku manželském".

Z toho, co si porůznu pamatuju z historie katolické církve v Irsku, tak Irové měli vždy poněkud laxnější přístup k oficiálnímu názoru Říma, nejspíš už od dob prvních misionářů, kteří tam zakomponovali do katolicismu o dost větší množství pohanských aspektů než jinde v Evropě. A nedávné skandály ohledně zneužívání dětí duchovnímy katolické církvi nejspíš také moc nepomohly.
Odpovědět
#6
Taky pomohla hospodářská a ekonomická krize, kterou si Irové prošli. Člověk si pak uvědomí, co je opravdu důležité a co nikoliv.
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment (Ralph Waldo Emerson)
Odpovědět
#7
Nejen nedavne skandaly. Jsem si vzpomnela na film http://www.csfd.cz/film/121901-padle-zeny/ - podle skutecnych udalosti. Dost desive. S vedomim tak hroznych veci z nedavne minulosti vlastni zeme se asi potom snaz hlasuje pro manzelstvi osob stejneho pohlavi, protoze ty oblibene argumenty o "nezkazene moralce spojene s krestanskou tradici" muzou pak pusobit nejen pokrytecky, ale az smesne.
Laissez-faire...
Odpovědět
#8
Hic iacet, to by asi bylo na diskusi, zda v Irsku byly hroznější věci, než byly (třeba koncentrační tábory, přímé zasažení válkou) v jiných státech. Bych celkem tipoval, že on obecně byl život v klášterech (případně výchovných ústavech a podobně) těžký. Je o tom dost filmů, knih - dle skutečných událostí, a z různých států (co mě rychle napadne, tak třeba Jeptiška 2014, Legenda o Janě).
Odpovědět
#9
(02. 06. 2015, 22:20:41)Maghical123 Napsal(a): Hic iacet, to by asi bylo na diskusi, zda v Irsku byly hroznější věci, než byly (třeba koncentrační tábory, přímé zasažení válkou) v jiných státech. Bych celkem tipoval, že on obecně byl život v klášterech (případně výchovných ústavech a podobně) těžký. Je o tom dost filmů, knih - dle skutečných událostí, a z různých států (co mě rychle napadne, tak třeba Jeptiška 2014, Legenda o Janě).

PARÁDNÍ KNÍŽKA KTEROU JSEM O TÉHLE TÉMATICE ČETL JE
http://www.databazeknih.cz/knihy/pole-169325
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#10
(02. 06. 2015, 22:20:41)Maghical123 Napsal(a): Hic iacet, to by asi bylo na diskusi, zda v Irsku byly hroznější věci, než byly (třeba koncentrační tábory, přímé zasažení válkou) v jiných státech.
To jsem prece nehodnotila, jestli se nekde delo neco horsiho nebo ne. Ostatne zrovna tohle je neporovnatelne, jadra tech desivych veci prameni nekde jinde. Jde mi ciste o to, ze otazka manzelstvi osob stejneho pohlavi se nelibi primarne cirkvi, potazmo vericim, kteri se odvolavaji na jakousi vyssi moralku spojenou se svou virou a vlastne s dlouhodobou historii vlastni zeme atd. A paklize se dostane na svetlo sveta, ze ta krestanska historie ma co do moralky take nemale sramy (at uz jde o to z toho zminovaneho filmu, nebo skandaly pedofilnich knezi), tak je ten argument s historii a moralkou dost oslaben a tudiz se lepe hlasuje pro neco, proti cemu se tato moralka vymezuje. To je asi vse, co jsem chtela rict.
Laissez-faire...
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex