Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zvěřina píše o asexualitě
#1
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/...touha.html
Odpovědět
#2
asi horšie napísaný članok o asexualite som ešte nečítala.
Odpovědět
#3
Z doby poslancování (myslím v evropském parlamentu) tohoto pána a přístupu k problémům z cela jiného (technického) oboru a jeho prosazování požadavků od lobistů z korporací, bych si velmi rozmýšlel uvěřit mu v jakékoliv jiné oblasti. K článku se vyjadřovat nemohu, nečetl jsem ho a věnovat mu čas nebudu, dokud se neobjeví nějaká zásadní informace, že za ten čas stojí.
Odpovědět
#4
Na dělání politiky musí být člověk magor. Ve svém oboru může být třeba kapacita, ale v jednání s lháři, podvodníky, prospěcháři, demagogy je neúspěšný.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#5
Matlá tam různý pojmy dohromady a vlastně to vůbec nemá hlavu ani patu. To i já bych to popsal líp. Jestli to bude mít nějakej účinek, tak akorát negativní ..
Odpovědět
#6
(08. 05. 2016, 10:04:40)dengero Napsal(a): Matlá tam různý pojmy dohromady a vlastně to vůbec nemá hlavu ani patu. To i já bych to popsal líp. Jestli to bude mít nějakej účinek, tak akorát negativní ..

naprosty souhlas, vystizna sumarizace dojmu z clanku:D
Odpovědět
#7
No, ač ne vždy souhlasím s docentem Zvěřinou, tentokrát se zase vydám proti názorovému proudu.
Jsem na těchto stránkách zaregistrovaný již poměrně dlouho, a ledacos i ledaskoho tu poznal.
Proto vím, že se tu skutečně profilovali lidé kteří vystupovali jako ti nejpravověrnější asexuálové, poučovali ostatní...a pak BÁC.., objevil se ten pravý Božský protějšek, a bylo vše jinak.. I ta miminka se stala.
Pár lidí se spárovalo i jako asexuálové kteří se našli zde, jenže mnohdy čelili hlouposti a snad i závisti ,,pravověrných" že odsud raději odešli...
Tohle vše se dá dohledat v historii... ale není to podstatné.

Souhlasím se Zvěřinou v tom, že pro mnohé lidi je asexualita pouhá nálepka před něčím zpackaným v životě.
Mnohdy je to jen asociálnost jedince, který má kvůli tomu neschopnost navázat normální zdravý vztah, a pak se profiluje tady, ejakuluje zde svá moudra, sedíc doma u omatlané klávesnice, kde se tetelí a mazlí sám sám sebou ( protože je jediný koho dokáže mít rád. :) ) . No fuj ty čuňě... :D

Pak jsou tu frigidní lidé, lidé zklamaní ze vztahů, lidé co byli zneužíváni, dospívající co se ještě hledají, také ti co chtějí mít svůj klid, a tlačí na ně okolí, a dokonce se tu objevil i pedofil co však nechtěl mít sex , a bál se sám sebe.. ( moc pochopení tu nenašel) .
Často se také objevují lidé co řeší své pohlaví, neboť si nejsou jistí zda je to jejich přesně to pravé které jim mělo narůst.
Ti všichni zde jsou pod nálepkou asexuál, ač je definice toho pravého poněkud jiná. Ale pod asexuální chování se každopádně většina z nás schová.

Ale neberu to jako nic špatného, sám vím že jsem se také jako pravý asexuál nenarodil, a asi bych měl v životě jiné, neprožít to peklo v dětství.
Je to tedy o tom, že jsme se mnozí, řekl bych i většina lidí zde, jako asexuálové nenarodili, ale stalo se nám to. Pár lidem kvůli zdravotnímu stavu, mnoha lidem po tom co jim provedlo okolí.

Proč ale píšu... prostě mi připadá trapné mávat vehementně praporem asexuála, a plivat po článku, který jste si někteří ani nepřečetli, a nepícháte jen proto že nejste schopní si někoho najít, a dát si nálepku asexuál je pro vás jednodušší. Jenomže takovou prázdnotou až arogancí, děláte velkou škodu v tom, jak pak asexuály vnímá okolí.
Já vím že pokud je někdo hloupý, nevysvětlím mu jeho hloupost, ale proč to občas nezkusit. :)

Každopádně se však omluvám za vás, těm asexuálům co se jimi skutečně narodili, a prožili si skutečné vztahové zmatky, a to vše bolavé kolem.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#8
No, ono se vlastně hned ze začátku píše, že pro běžného sexuologa je téměř nemožné se setkat s "úplným" asexuálem, protože takoví lidé do sexuologických ordinací nechodí:

Citace:Asexuál je člověk, který nemá žádné sexuální zájmy a potřeby. V ordinacích sexuologů se téměř nevyskytuje. Pokud totiž nemáte o sex zájem, ani jej v životě nepostrádáte, pak s tím nemusíte mít žádný problém, stejně jako nemusíte trpět žádnou sexuální poruchou.

Trochu mi to připomíná tvrzení mořských biologů z dob, kdy se na výzkum používaly pouze sítě - ti se také domnívaly, že většina hlubokomořských bezobratlých živočichů vypadá jako nevzhledná hromádká slizu, protože v takovém stavu byli vytaženi na palubu a je nikdy neviděli v jejich skutečném prostředí (například jako tato mezdůza).
Odpovědět
#9
(08. 05. 2016, 11:59:53)adevr Napsal(a): Proto vím, že se tu skutečně profilovali lidé kteří vystupovali jako ti nejpravověrnější asexuálové, poučovali ostatní...a pak BÁC.., objevil se ten pravý Božský protějšek, a bylo vše jinak.. I ta miminka se stala.
asexuál neznamená človek, ktorí si nechce/nemôže nájsť partnera, alebo človek, ktorý nemôže/nechce mať deti.
definície sú dve. ako sexuálna orientácia, čiže človek, ktorého nikto sexuálne nepriťahuje. (to nevylučuje romantickú príťažlivosť) alebo človek, ktorý nemá záujem o sex. (to stále nevylučuje romantický vzťah)

(08. 05. 2016, 11:59:53)adevr Napsal(a): Souhlasím se Zvěřinou v tom, že pro mnohé lidi je asexualita pouhá nálepka před něčím zpackaným v životě.
...
Pak jsou tu frigidní lidé, lidé zklamaní ze vztahů, lidé co byli zneužíváni, dospívající co se ještě hledají, také ti co chtějí mít svůj klid, a tlačí na ně okolí, a dokonce se tu objevil i pedofil co však nechtěl mít sex , a bál se sám sebe.. ( moc pochopení tu nenašel) .
Často se také objevují lidé co řeší své pohlaví, neboť si nejsou jistí zda je to jejich přesně to pravé které jim mělo narůst.
Ti všichni zde jsou pod nálepkou asexuál, ač je definice toho pravého poněkud jiná. Ale pod asexuální chování se každopádně většina z nás schová.
vymenoval si všelijakých ľudí, ale opäť si zabudol na základ asexuálov. ciže nie ľudí, ktorí sa začali považovať za asexuálov, lebo sa im v živote niečo stalo. ale tých ktorí sú odvždy takí. len predtým si nevedeli dať pre seba žiadnu nálepku.
a mám ešte otázku, čo pre teba znamená asexuálne správanie?

(08. 05. 2016, 11:59:53)adevr Napsal(a): Proč ale píšu... prostě mi připadá trapné mávat vehementně praporem asexuála, a plivat po článku, který jste si někteří ani nepřečetli, a nepícháte jen proto že nejste schopní si někoho najít, a dát si nálepku asexuál je pro vás jednodušší. Jenomže takovou prázdnotou až arogancí, děláte velkou škodu v tom, jak pak asexuály vnímá okolí.
Já vím že pokud je někdo hloupý, nevysvětlím mu jeho hloupost, ale proč to občas nezkusit. :)
prečo ty útočís na ostatných? ako vieš kto si vie niekoho nájsť a kto nie? ako ty môžeš vedieť kto sa prečo označuje za asexuála? sám si napísal, že ty si sa ako asexuál nenarodil. ja áno.
obhajuješ članok, ktorý je len o stereotypoch. nie o asexuáloch, je len o tom ako sexuáli vnímajú asexuálov

pár viet z články:
"Jejich nízký zájem o sex byl spíš výsledkem toho, že z nějakého důvodu odmítli své sexuální emoce."
aké emócie človek odmietol ak žiadne nemá?

"Nezamilovávají se do osob stejného ani opačného pohlaví. Nemají ani homosexuální nebo transsexuální zájmy. A svoji asexuální podstatu nedávají zpravidla svému okolí příliš najevo."
pán sexuológ nevie, že sexuálna príťažlivosť a zamilovanosť nie je to isté? mohol by ho to niekto naučil. fakt by zaujímalo čo myslí pod pojmom transsexuálne záujmy. ako mám dať najavo svojmu okoliu niečo čo mi chýba? preto, že sa všetko berie heteronormatívne? ak niesom heterosexuál musím o tom povedať okoliu, pretože inak je som heterosexuál? autor článku je sám problém prečo sa asexuáli berú tak ako sa berú.

"Také se dovedou romanticky zamilovat. Jejich sexuální vzrušivost není nulová, je nízká."
zrazu sa už vedia zamilovať. asi to autor nejak poplietol čo. vzrušivosť a priťažlivosť, opäť by si mal autor zistiť, že je v tom rozdiel.

"Existuje jakási organizace, která hájí zájmy asexuálů, není ovšem jasné, koho vlastně sdružuje."
koho asi zdrušuje? fakt netuším. žeby asexuálov?

"Nedávno jsem po letech potkal svou někdejší pacientku. Léčila si u psychiatra depresi, kterou vyvolalo zklamání z neopětovaného milostného vztahu. Přijala asexuální životní filozofii jako určitý způsob obrany. Ta jí vydržela celých deset roků. Pak poznala nového partnera. Jejich vztah skončil typickým happyendem: zažívala romantický sex, žila ve spokojeném manželství a měla dvě děti."
wau, čiže pán autor stretol ženu po rozchode, dá si dala chvilku pauzu od vzťahou a potom si niekoho našla. čiže sa pán autor asi ani nestretol s aseuxálom. ale napíše si o tom článok.
Odpovědět
#10
To primula
Zbytečně mnoho slov tu vypisuješ a jde ti asi jen o to. Jinak by jsi vnímala dostatečně text. Definoval jsem to dokonale a protože zde pamatuji i vzniklé vztahy, což také píšu, nepopírám ani tu romantiku.
Já jsem reagoval pouze na ty, co se jako asexuálové nenarodili, a nyní jsou papežštější než papež.
A teď vyšilují jednotně proti ,,ošklivému" článku, jen proto že je od Zvěřiny, který píše že v ordinaci nepotkal jediného narozeného asexuála pocházejícího z těch údajných 2 až 3 % populace.
/ Ač ve světle toho je ten článek fakt o ničem./ A i přesto se hned rojí ,,pravověrní" jako mouchy nad hnojištěm.
To nepovažuji za prospěšné a spíš škodlivé. Myslím si že člověk který ví, nemá zapotřebí prezentovat se bezduchým odsuzováním, zvlášť když článek četli napůl, a nebo naopak jim Zvěřina šlápl na bolístku...když se trefil do černého, jako pravý sexuolog.

A na nikoho neútočím, jak nesprávně a a také účelově píšeš, pouze zde prezentuji názor vycházející ze zkušeností zdejších reálií.
Pokud je někdo frigidní, asociál, nebo si nedokáže udržet partnera ( což by neměla být definice člověka jež se jako asexuál narodil ) tak by neměl vykřikovat jak těm asexuálům Zvěřina ubližuje.
Protože takový lidé by svou nálepku okamžitě sundali, jen kdyby měli možnost a našli svůj protějšek. Je to vždy znatelně falešné a neobstojí to při případné konfrontaci.
A že jich tu pár bylo.
Takže milá Primulo, tvá teorie proti zkušenostem nemůže obstát.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  blog Úchyl píše: Něco málo o asexualitě Ral-diskusni-forum-feek 12 31408 07. 03. 2016, 21:31:59
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex