Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zvěřina píše o asexualitě
#11
ved presne takeho cloveka opisal zverina, niekoho kto nebol asexual, nikoho nechcel a zrazu sa vsetko otocilo, ked si niekoho nasla.
a co ma to byt papezskejsky ako papez spolocne s asexualmi? nic. ved asexual moze mat sexualny vztah, pre vela roznych dovodov.
ale samozrejme ty a tvoje skusenosti... nic ich neprekona.
mozno keby sa o asexualoch nehovorilo iba ako o tych, ktori nechcu sex. ale ako o naozajstnej orientacii, tak by sem prislo viac ludi. nie len tych ktori nechcu sex, alebo si nevedia niekoho najst a preto sem pridu. ak ked su v skutocnosti hetero/homo/bisexuali.

cize clankami ako tento sa len posilnuju stereotypy. preto je tento clanok zly. preto som ja proti nemu. autor sam nevie co asexualita je a pise o nej.
Odpovědět
#12
Je to článek o určitém vzorku lidí, se kterými se sexuolog setkává v praxi. Asi se nad tím autor moc nezamýšlel a prostě rychle sepsal krátkou úvahu na atraktivní a složité téma. Takový mám z toho dojem.
:)
Odpovědět
#13
To primula

Máš pravdu, zkušenosti opravdu teorie nepřekoná, to je snad logické, nebo chceš tvrdit opak?
A navíc, copak já jsem komentoval obsah článku? Jen jsem zmínil jistá fakta...
Fakt máš nějaký problém rozšíření obzoru a jdeš pouze za utkvělou domněnkou?
Já jsem se vyhranil proti jednostrannému účelovému odsouzení, bez podrobnějšího studia a spikleneckému ,,my jsme ta společná banda co souzní a tomu zvěřinovi to teďkom fakty nandá"!!
Přišlo mi to holt moc soudružské.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#14
nemam problém si rozšíri obzory.
mám problém ak niekto napíše článok o asexualite a asi ani nikdy žiadneho asexuála nestretol.
Odpovědět
#15
(08. 05. 2016, 16:45:39)primula Napsal(a): nemam problém si rozšíri obzory.
mám problém ak niekto napíše článok o asexualite a asi ani nikdy žiadneho asexuála nestretol.

V tomto ohledu souhlasím, mě ale článek tolik nešlo.
Možná ale pan Zvěřina už jen kvůli své profesi nějakého asexuála potkal, jen se to celé rozhodl vnímat jinak.
Což je právě to, na co jsem narážel, když mi vadí že někteří si dají modernější a kmenovou nálepku asexuál, jen aby si nepřiznali faktický problém, a pak se rozhodnou bez skutečných prožitků komentovat kde co, ač nikdy doopravdy nezažili jaké to je..
A pak vznikají na takových ,,militantních" základech odsudky od lidí co chtějí ,,problematiku" pochopit.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#16
Hrozne, je to napsane proste z pohledu sexuologa, ktery ma jakesi svoje predstavy o asexualite z toho, jaci pacienti k nemu chodi. Je jasne, ze clovek co nema zadnou potrebu sexu za nim ani nepujde, protoze zije proste bez sexu. Tech par zoufalcu co videl, nebyli zadni asexualove. Navic Zverina ma byt myslivec, pripadne kuchar a ne sexuolog.
Odpovědět
#17
Tak nevím, buď jsem to nepochopila, nebo jsem si celou dobu myslela, že asexualita je něco jinýho, nebo ten článek je žvást.
''Jsem vděčný všem, kteří mi řekli NE, protože díky nim jsem to zvládl sám.'' Albert Einstein.
Odpovědět
#18
Možná je matoucí (alespoň pro mne) to, že článek není primárně jen o asexualitě (Proč některým lidem chybí sexuální touha?), ale o tom, proč k takovému stavu došlo (což je docela logické, ptá-li se lékař, který snad chce napravit "něco, co bylo pokaženo" )... a tak (také logicky) se zajímá zvláště o stavy, kde by "se s tím mohlo něco dělat"...
...což by tedy i mne docela zajímalo (ale nic moc nového jsem se z toho nedozvěděla)...
V tomto totiž částečně sdílím názor, že asexualita je ve velké řadě případů skutečně důsledkem jiných potíží (po jejichž odstranění by nejspíš jedinec fungoval jakž takž normálně, ale protože z různých důvodů NECHCE! - a má právo na svou volbu - tak ať si je asexuálem, jak je mu libo... :-) )

Celý článek na mne ale působí jakýmsi nekompaktním dojmem, zvláště pak poslední odstavce článku mi přijdou jaksi víc vytržené (ze souvislosti, z jiného rozsáhlejšího textu? nebo jsou přeházené?...) a vzbuzuje ve mne nehezké podezření o jeho původu... :-(
Odpovědět
#19
Článek vyšel tam, kde vyšel. Potkal jsem pár lidí, kteří psali takové články třeba o psychologii. Bylo to úplně stejné. Není to žádný odborný text, často je to vyloženě úvaha autora. Musí to být zajímavé pro širší okruh čtenářů, tomu je obsah zcela podřízen. A kolik času tomu článku mohlo být věnováno, na to si každý odpovězme sám.

Pro mě je sexuolog totéž co kouč (v dnešním slova smyslu), podle toho k jejich výrokům přistupuji. Rozčilovat se nebudu. Kačenka říká, že je stoprocentně inkarnovaný archanděl Uriel a druhý příchod Kristova vědomí, Ovar se vyjadřuje úplně ke všemu, zřejmě se rád poslouchá, tak jim to přejme, vždyť tu také svobodně vyjadřujeme své názory.
Odpovědět
#20
(08. 05. 2016, 14:19:03)primula Napsal(a): a mám ešte otázku, čo pre teba znamená asexuálne správanie?

Protože tahle otázka zjevně zapadla v patosu slovíčkaření (známe své lidi Šklebící se ), ráda bych pro primuli dovysvětlila (a věřím, že tentokrát se i s adevrem shodnu :) ).

Asexuální chování je zkrátka ekvivalent homo- či jiného sexuálního chování. Jde o to, že člověk může mít nějakou orientaci, ale chovat se tak, jako by ji měl jinou.
Heterosexuálové se např. ve vězení mohou chovat homosexuálně - kvůli nedosažitelnosti opačného pohlaví, z donucení nebo z potřeby ukázat dominanci...
Zneužívaný člověk, člověk se špatnými zkušenostmi ve vztazích, frigidní atd. atd. se tedy může chovat asexuálně, i když asexuálem není. Může mít nezájem o partnerské vztahy, o sex atp., který je způsoben nějakými okolnostmi v jeho životě a který může odeznít nebo být odstraněn s odbornou pomocí, pokud o ni má dotyčný zájem. Tihle lidi samozřejmě mají své místo v asexuální komunitě, jen prostě nejsou asexuálové.

Asexuálové se samozřejmě většinou také chovají asexuálně, mohou se však chovat i jinak, např. ve vztahu s allosexuálem či pod tlakem společnosti. Nadto, i asexuál samozřejmě může být např. frigidní, zažít znásilnění, být transgender atd.

------
Článek mi vyznívá jako naprosto obvyklé nepochopení, které je v ČR bohůmžel stále dost běžné. A to sice sloučení všemožných poruch sexuality, prostého nezájmu, autorových teorií a asexuality do jedné nesourodé škatulky.
Upřímně? Je především na nás snažit se to zlepšit. Nestačí ale jenom zanadávat, jaký je to škvár, spíš přímo u článku v komentářích vypíchnout, kde je chyba ;)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  blog Úchyl píše: Něco málo o asexualitě Ral-diskusni-forum-feek 12 31413 07. 03. 2016, 21:31:59
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex