Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahoj...?
#11
Citace:Tak to zní zajímavě a dost originálně, už dlouho jsem nikoho neslyšela říct, že píše o reálném světě. :)
A zveřejňuješ svoji tvorbu někde na webu?


No... můj první plán je to nejdřív zkusit "tradiční" cestou a obesílat nakladatelství s nabídkou svého rukopisu. Láká mě představa mít jednou na poličce vlastní knihu... nebo víc. :D Ale možná to nakonec dopadne jinak a skončím šťastně na webu. Kdo ví. :D
Odpovědět
#12
(16. 02. 2017, 19:15:43)notfeelingit98 Napsal(a):
Citace:Tak to zní zajímavě a dost originálně, už dlouho jsem nikoho neslyšela říct, že píše o reálném světě. :)
A zveřejňuješ svoji tvorbu někde na webu?


No... můj první plán je to nejdřív zkusit "tradiční" cestou a obesílat nakladatelství s nabídkou svého rukopisu. Láká mě představa mít jednou na poličce vlastní knihu... nebo víc. :D Ale možná to nakonec dopadne jinak a skončím šťastně na webu. Kdo ví. :D

Tak budu držet palce, ať to vyjde. :)
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#13
(17. 02. 2017, 03:55:38)Juliana Napsal(a):
(16. 02. 2017, 19:15:43)notfeelingit98 Napsal(a):
Citace:Tak to zní zajímavě a dost originálně, už dlouho jsem nikoho neslyšela říct, že píše o reálném světě. :)
A zveřejňuješ svoji tvorbu někde na webu?


No... můj první plán je to nejdřív zkusit "tradiční" cestou a obesílat nakladatelství s nabídkou svého rukopisu. Láká mě představa mít jednou na poličce vlastní knihu... nebo víc. :D Ale možná to nakonec dopadne jinak a skončím šťastně na webu. Kdo ví. :D

Tak budu držet palce, ať to vyjde. :)

Kéž by to bylo tak jednoduché...
I když na druhou stranu, ještě že to tak jednoduché není, to by umřelo plno stromů kvůl natištěným blábolům, o kterých si myslí že jsou zajímavé jen jejich autor a ze slušnosti někdy jeho blízcí.

Navíc v našem státě mnohdy vládne docela neprofesionalita u lidí kteří přijímají nové texty neznámých autorů. Jsme navíc malý trh, a i proto nakladatelé neradi riskují.

Ale třeba je tvůj text tak výborný, že se o něj vydavatelství poperou.
Většinou je ale třeba vytrvalost, i paní Rowlingové to chvilku trvalo než se Harry Potter dostal na pulty knihkupectví, a jen doufám že nebudeš sdílet osud muže který se jmenoval John Kennedy Toole, který mimochodem napsal dvě skvělé knihy. A bohužel o tom až příliš dlouho byla přesvědčena pouze jeho matka.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#14
Nebuď na ňu taký zlý :) . Aj Viewegh nejako začínal a teraz by sa mu u vás v Čechách predala zjavne aj kniha Naše rodinné odkazy na chladničke ...



(17. 02. 2017, 12:01:07)adevr Napsal(a):
(17. 02. 2017, 03:55:38)Juliana Napsal(a):
(16. 02. 2017, 19:15:43)notfeelingit98 Napsal(a):
Citace:Tak to zní zajímavě a dost originálně, už dlouho jsem nikoho neslyšela říct, že píše o reálném světě. :)
A zveřejňuješ svoji tvorbu někde na webu?


No... můj první plán je to nejdřív zkusit "tradiční" cestou a obesílat nakladatelství s nabídkou svého rukopisu. Láká mě představa mít jednou na poličce vlastní knihu... nebo víc. :D Ale možná to nakonec dopadne jinak a skončím šťastně na webu. Kdo ví. :D

Tak budu držet palce, ať to vyjde. :)

Kéž by to bylo tak jednoduché...
I když na druhou stranu, ještě ž to tak jednoduché není, to by umřelo pno stromů kvůl natištěným blábolům, o kterých si myslí že jsou zajímavé jen jejich autor a ze slušnosti někdy jeho blízcí.

Navíc v našem státě mnohdy vládne docela neprofesionalita u lidí kteří přijímají nové texty neznámých autorů. Jsme navíc malý trh, a i proto nakladatelé neradi riskují.

Ale třeba je tvůjtext tak výborný,že se o něj vydavatelství poperou.
Většinou je ale třeba vytrvalost, i paní Rowlingové to chvilku trvalo než se Harry Potter dostal na pulty knihkupectví
Odpovědět
#15
To Niekto

Já přece nejsem zlý, jen popisuji realitu. A za to jaká je, přece můžu jen převelice málo.
Navíc mám i nějaké zkušenosti, a vlastně i tu svoji první knížku na poličce jsem také zažil.
Takže snad i proto mám na názor k veřejně probíranému tématu, právo.
No, a na těch stromech mi také záleží... :)

A mimochodem, kniha složená z odkazů na ledničce, už vyšla.

A také mne docela baví, ta docela absurdní situace jak si někdo chce přečíst knihu, aniž by z ní viděl jakoukoli ukázku.To je v běžném světě zcela nereálné a nikdy se o neděje.
Zde jde pouze o umělá prázdná elektronická slova pseudofanoušků, což není autorce k prospěchu. Ztráta takové falešně vyvolané iluze jí následně může ublížit.
Většinou se takhle profilují nedospělci, kteří navíc pak mají i radost když to posléze nevyjde.

Kéž bych se zde pletl, ale bohužel znám svět až příliš dobře.

Každopádně by zde měla autorka nějakou ukázku z tvůrčího psání předvést, zcela jistě by to bylo ku prospěchu.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#16
(16. 02. 2017, 19:15:43)notfeelingit98 Napsal(a): No... můj první plán je to nejdřív zkusit "tradiční" cestou a obesílat nakladatelství s nabídkou svého rukopisu. Láká mě představa mít jednou na poličce vlastní knihu... nebo víc. :D Ale možná to nakonec dopadne jinak a skončím šťastně na webu. Kdo ví. :D

Ahoj :-) Až ti knížka vyjde, tak dej vědět. Ráda si ji přečtu ;)
Odpovědět
#17
Možná bych udělala lépe, kdybych vás ještě víc nepodbízela, abyste mi popisoval realitu, ale budiž, stejně vám odpovím.
Právo na názor máte a ten váš je formulován velmi spořádaně, ačkoli stroze. To se vám musí nechat.
Teď mi ale dovolte, abych využila svého práva na názor já.

Pletete se. V těch prázdných elektronických slovech je kouzlo.
Nemusíte mi cpát hlavu do reality jako do kbelíku se studenou vodou. Vím, jak malý je trh, jak Češi neradi riskují, kolik je takových pisálků jako já. Jsem idealistka, ano. Dost možná se to nepovede, ano. Zastávám názor, že zkusit se to musí.
Ale ten fakt, že sem přijde někdo, kdo mě nezná, kdo neviděl ani slovo z toho co jsem kdy napsala, a poví mi, že by si mou tvorbu rád přečetl... Úžasné, nemyslíte?
(Řečnická otázka. Tuším, že odpověď je ne.)
Podporovat úplně cizího člověka v jeho ambicích vypovídá o charakteru. Mnohem snadnější by bylo mě ignorovat. Nezajímat se. Ale přesto se tu najde hrstka lidí, která mi položí pár otázek a složí pár komplimentů a obětuje tomu drahocenné sekundy svého života. A já jim jsem za to vděčná.

Tím, že jste na lidi milý, se dostanete daleko. Protože já jsem naprosto průměrná a obyčejná. A nebudu pátrat po tom, jestli to ti lidé myslí vážně nebo ne, budu jim věřit, právě proto, že jsem průměrná a obyčejná.
Váš pocit, že na "názornou ukázku mého tvůrčího psaní" máte nějaký nárok, je naprosto mylný. Nijak jste si mě nenaklonil k tomu, abych vám něco ze své tvorby ukazovala - pokud nevíte, jak je to možné, ráda vás odkážu na první větu tohoto odstavce. Taky by bylo ku prospěchu, kdybyste přestal předstírat, že vás zajímá, jestli mi ublíží ztráta iluzí.

Víte... lidé se totiž řídí emocemi, tedy alespoň většina z nich.
Na přívětivost odpovídám přívětivostí.
A dávno jsem zjistila, že ti, kteří mají pocit, že dobře vědí, jak to na světě chodí... vlastně o světě nevědí vůbec nic.

Přesto vám děkuji za kritiku. I ta se občas hodí.

(17. 02. 2017, 12:27:29)adevr Napsal(a): To Niekto

Já přece nejsem zlý, jen popisuji realitu. A za to jaká je, přece můžu jen převelice málo.
Navíc mám i nějaké zkušenosti, a vlastně i tu svoji první knížku na poličce jsem také zažil.
Takže snad i proto mám na názor k veřejně probíranému tématu, právo.
No, a na těch stromech mi také záleží... :)

A mimochodem, kniha složená z odkazů na ledničce, už vyšla.

A také mne docela baví, ta docela absurdní situace jak si někdo chce přečíst knihu, aniž by z ní viděl jakoukoli ukázku.To je v běžném světě zcela nereálné a nikdy se o neděje.
Zde jde pouze o umělá prázdná elektronická slova pseudofanoušků, což není autorce k prospěchu. Ztráta takové falešně vyvolané iluze jí následně může ublížit.
Většinou se takhle profilují nedospělci, kteří navíc pak mají i radost když to posléze nevyjde.

Kéž bych se zde pletl, ale bohužel znám svět až příliš dobře.

Každopádně by zde měla autorka nějakou ukázku z tvůrčího psání předvést, zcela jistě by to bylo ku prospěchu.
Odpovědět
#18
Sakra, to fakt? A ja si tak pred cvičením pijem proteín v kuchyni, rozmýšľam o čom by mohol Viewegh napísať knihu, zrak mi padne na chladničku a odkaz, aby som šiel dať umyť auto a zavolal bezpečnostnej službe, že nám na alarme vypisuje chybu pripojenia a ono taká kniha už existuje? Uplakaný

Ja si chcem napríklad úprimne prečítať tvoju knižku, ktorú máš na poličke!

Zas to nemyslíš vôbec zle, tie tvoje myšlienky majú kus pravdy v sebe, len to negatívne podanie pre ľudí nie je niekedy dobré riešenie. Ako terapeutovi by sa ti pár klientov pravdepodobne úspešne zabilo :)

Možno by si jej knižku nekúpil nikto iný ako ona a jej rodina a možno bude potreba dotlače. No jediný, koho by to malo trápiť je vydavateľ, ten príde o prachy, ona knihu bude mať rovnako ako máš na tej poličke ty tú svoju :) A neboj, ten papier je znásilňovaný inými chujovinami, ktoré by nikto nemal čítať - napríklad návrhy zákonov, takže pevne verím, že jej knihu tento svet ustojí Šklebící se


(17. 02. 2017, 22:39:25)notfeelingit98 Napsal(a): Možná bych udělala lépe, kdybych vás ještě víc nepodbízela, abyste mi popisoval realitu, ale budiž, stejně vám odpovím.
Právo na názor máte a ten váš je formulován velmi spořádaně, ačkoli stroze. To se vám musí nechat.
Teď mi ale dovolte, abych využila svého práva na názor já.

Pletete se. V těch prázdných elektronických slovech je kouzlo.
Nemusíte mi cpát hlavu do reality jako do kbelíku se studenou vodou. Vím, jak malý je trh, jak Češi neradi riskují, kolik je takových pisálků jako já. Jsem idealistka, ano. Dost možná se to nepovede, ano. Zastávám názor, že zkusit se to musí.
Ale ten fakt, že sem přijde někdo, kdo mě nezná, kdo neviděl ani slovo z toho co jsem kdy napsala, a poví mi, že by si mou tvorbu rád přečetl... Úžasné, nemyslíte?
(Řečnická otázka. Tuším, že odpověď je ne.)
Podporovat úplně cizího člověka v jeho ambicích vypovídá o charakteru. Mnohem snadnější by bylo mě ignorovat. Nezajímat se. Ale přesto se tu najde hrstka lidí, která mi položí pár otázek a složí pár komplimentů a obětuje tomu drahocenné sekundy svého života. A já jim jsem za to vděčná.

Tím, že jste na lidi milý, se dostanete daleko. Protože já jsem naprosto průměrná a obyčejná. A nebudu pátrat po tom, jestli to ti lidé myslí vážně nebo ne, budu jim věřit, právě proto, že jsem průměrná a obyčejná.
Váš pocit, že na "názornou ukázku mého tvůrčího psaní" máte nějaký nárok, je naprosto mylný. Nijak jste si mě nenaklonil k tomu, abych vám něco ze své tvorby ukazovala - pokud nevíte, jak je to možné, ráda vás odkážu na první větu tohoto odstavce. Taky by bylo ku prospěchu, kdybyste přestal předstírat, že vás zajímá, jestli mi ublíží ztráta iluzí.

Víte... lidé se totiž řídí emocemi, tedy alespoň většina z nich.
Na přívětivost odpovídám přívětivostí.
A dávno jsem zjistila, že ti, kteří mají pocit, že dobře vědí, jak to na světě chodí... vlastně o světě nevědí vůbec nic.

Přesto vám děkuji za kritiku. I ta se občas hodí.

(17. 02. 2017, 12:27:29)adevr Napsal(a): To Niekto

Já přece nejsem zlý, jen popisuji realitu. A za to jaká je, přece můžu jen převelice málo.
Navíc mám i nějaké zkušenosti, a vlastně i tu svoji první knížku na poličce jsem také zažil.
Takže snad i proto mám na názor k veřejně probíranému tématu, právo.
No, a na těch stromech mi také záleží... :)

A mimochodem, kniha složená z odkazů na ledničce, už vyšla.

A také mne docela baví, ta docela absurdní situace jak si někdo chce přečíst knihu, aniž by z ní viděl jakoukoli ukázku.To je v běžném světě zcela nereálné a nikdy se o neděje.
Zde jde pouze o umělá prázdná elektronická slova pseudofanoušků, což není autorce k prospěchu. Ztráta takové falešně vyvolané iluze jí následně může ublížit.
Většinou se takhle profilují nedospělci, kteří navíc pak mají i radost když to posléze nevyjde.

Kéž bych se zde pletl, ale bohužel znám svět až příliš dobře.

Každopádně by zde měla autorka nějakou ukázku z tvůrčího psání předvést, zcela jistě by to bylo ku prospěchu.
Odpovědět
#19
to notfeeligit98

Proboha, jak jste přišla na to, že já mám zájem, či jak naznačujete, že se dožaduji, ukázky z vaší literární tvorby?
Věřte mi že mne vskutku nezajímá, jen jsem polemizoval s nickem Niekto, nad tím, jak je divné když se někdo dožaduje knihy, o z níž neviděl ani jediné slůvko.
A to, že se bráníte realitě, je také vaše věc, stejně jako jako mé právo na názor.

Podle toho vašeho elaborátu ( např. bez sebemenší známky pokory, nutné k vytvoření dobrého uměleckého díla ) je mi jasné, že jste se se skutečným životem ještě ani nesetkala, že jste ještě diítě, takže už jen to, že tvořít své životní dílo o reálném světě, nevyzrále žijíc pod křídly rodičů.... no... podle mých zkušeností to nebude žádný trhák.

Ale třeba se mýlím, a vaše fantazie předčila realitu... a já jednou budu stát frontu na vaše dílo.

Podle mých zkušeností to tak ale asi nebude.
Jestli dovolíte, tak já se ve světě knih trošku orientuji, a už jen to jak reagujete na nastavené zrcadlo mi dává nemalý předpoklad , že by jste si svou práci raději měla nechat pro své blízké.
Správný spisovatel by takhle skutečně nereagoval. Sice je dnes doba, kdy se kuřata snaží poučovat slepice, ale i tak, přesto že je vám vše jasné a dokážete dělat odsudky, bych se vsadil, že toho o světě vím mnohem víc než vy.

A i tak jsem k vám milý, a přívětivý. I když vy si pod těmi slovy představujete něco jiného, poměrně hloupějšího. Třeba prázdné lichotky od lidí co vás neznají, kterým dáváte takovou váhu.

Věřím že jste mne stejně vůbec nepochopila, ale to mi nevadí. Ani to, že si velmi pravděpodobně nic zásadního od vás nepřečtu.

Každopádně děkuji za názor, a držím pěsti ať vám ten idealismus k něčemu je.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#20
To Niekto

Tady máš odkaz na tu ledničkovou knížku: http://www.databazeknih.cz/knihy/zivot-na-lednici-25468 a co se mé první knihy týče, tak to ti mohu odkaz poslat do SZ.
Vyšla ale už v roce 2009, takže starší záležitost, navíc pro děti, takže nevím jestli je to tvůj šálek kávy.
A hlavně, asi je vyprodaná, i když tedy nedávno projevilo jedno nakladatelství zájem vydat ji znovu, tak je možné že bude pro tebe snadnější se k ní dostat.

No, a co se týče mého negativního podávání názorů, tak to tak vůbec není, stačí umět číst i mezi řádky, ale spíš dostatečně vnímat text. U té dívčiny to celé očividně svědčí o jisté pýše a nezkušenosti, a ta reakce mne baví.
Nerad bych aby to vyznělo nějak zle, já kdysi i působil jako učitel, a jelikož jsem měl s mnohými bývalými žáky stále kontakt, asi to se mou nebylo tak zlé. Ale to bylo ještě v předsluníčkářské době, kdy děti měli tu potřebnou dávku pokory a úcty k lidem co něco dokázali a mohli je i něco naučit.
Dnes je to veliký problém.. díky falešné korektnosti nemůžete říct blbci že je blbec, a on to pak dotáhne třeba až do parlamentu. :) Zažil jsem magistru, modelku, co neovládala pravopis, avšak díky konexím se z ní stala dokonce kariérní vedoucí, a podřízení nestačili zírat. Hrubky v textu omlouvala nejprve smyšlenou dyslexií, pak s nabytou mocí se začala za upozornění na její nedostatky krutě mstít..
Prostě učení tak ztrácí hodnotu, a dnes mnozí vysokoškloáci neví ani tolik co dříve maturant. Sám mám mezi přáteli dva absolventy VŠ, co v životě nepřečetli jinou knihu než učebnici. Na střední jejichvšeobecné znalosti řešil internet a laxnost a bezútěšnost pedagogů.

Když se však vrátím k tvému textu, tak uznávám že rád provokuji, ale každý trošku inteligentnější člověk to doufám ustojí. A docela mne i baví když se najde někdo co to má v hlavě správně seřazené a napálí mi to... :) Moc často se to tu však nestává. :D
A snad se kvůli tomu nikdo nepověsil... :)

No a pro lidi co chtějí mít mermomocí svou knížku na poličce existuje ještě i jiná varianta. Jsou nakladatelsví která si za vydání knihy a někdy i částečnou distribuci ( což je další veliký problém) nechají od autora zaplatit, stojí to řádově desetitisíce, ale pokud má někdo hodné rodiče, třeba to pro něj udělají. :)

A dozvíme se že na pomezí neonové aglomerace se v jejích tmavých koutech skrývá poraněný anděl, kterého zradil člověk jehož měl chránit... a jeho nepřítel z hlubin pekel si přizve k jeho polapení tlupu vlkodlaků, co přes den pracují jako lidí v právnické firmě a v noci loví... a anděla se pokusí zachránit dívka kterou pokousal upír , avšak ona s tím bojuje, neboť má v srdci obrovskou dávku lásky a víry v dobro... Nebo o japonském chlapci co bojuje po nocích jako černý ninja a chce zničit zrůdného úchyla který dává kamery do barbín dospívajícich dívek, aby se ukájel při jejich ukájení.. Jo a ten ninja kluk přes den pracuje jako trenér jízdy na ponících... a jednou tam přijde ONA.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
Rainbow Ahoj ahoj Ruf-diskusni-forum-uska 3 8895 06. 07. 2019, 20:24:39
Poslední příspěvek: Fib-diskusni-forum-ril

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex