Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahoj...?
#21
Každý máme ve vínku určitou touhu tvořit, je škoda ji nerozvíjet. Je to cesta a jestli na té cestě vznikne kniha, místo se pro ni najde. Literaturu nepíšou jen velká jména.
Odpovědět
#22
(18. 02. 2017, 10:12:08)Asiel Napsal(a): Každý máme ve vínku určitou touhu tvořit, je škoda ji nerozvíjet. Je to cesta a jestli na té cestě vznikne kniha, místo se pro ni najde. Literaturu nepíšou jen velká jména.
S první a třetí větou mohu souhlasit.
Budu, vzhledem k předchozím názorům, parafrázovat nosné sdělení druhé věty.

Na každou důležitou cestu by však měl být člověk připraven, přistupovat k ní s pokorou, protože jenom tak má šanci na úspěch.
Jestli je to však jenom cesta k babičce a dědovi přes ulici, dá se zvládnou i v bačkorách a dírou na teplácích. Dosažení cíle zaujme však pouze prarodiče.
A možná i souseda, pokud ta díra bude na prdeli...
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#23
Ďakujem za odkaz, podľa recenzií všetky čitateľky plakali, keď budem mať čas, otestujem hovado v sebe, či aspoň raz nosom potiahnem :) .

Môžeš poslať do súkromnej správy nejaký link na tú tvoju knihu. Raňajkujem Monte a kakao, teda presne to isté, čo cieľová skupina tvojich kníh.

Tu nejde o nejakú falošnú korektnosť. Aj ja v prípade, ak sa ma niečo bytostne dotýka a konanie druhej strany by ma vedelo nejakým spôsobom ovplyvniť a nebodaj poškodiť, ozvem sa a svoj názor vyjadrím. Ale ak je to niečo, čo mne nemôže ublížiť a druhému vie pomôcť, ako napríklad vypísať sa zo svojich problémov do riadkov, viem prižmúriť oko ale aj potlačiť svoje nároky a povedať, nech sa to pokúsi vydať. I keď si to nájde iba jedného čitateľa, ktorý povie, že je to super a tá kniha mu niečo dala.

Upozornil si magistru na hrubku a tá ti povedala "čau a pá, už se dál nekoná, žadní tvojí ďalší show" ? :)

Ak ťa mali žiaci radi, je tu pár možností a to:
- bol si suchár, no vedel si naučiť,
- bol si vtipný, no nevedel si naučiť,
- bol si pošahaný a bolo im jedno či si vedel naučiť, lebo mali z teba srandu a brali ťa ako zvláštny jav, ktorý si treba hýčkať.
Možnosť bol si vtipný a vedel si naučiť proste neexistuje a ak si to práve ty - tá legenda, dovoľ aby som ti dal metál :D

To je také krásne, že provokuješ na fóre, kde ľudia hľadajú pomoc :D Ktorá znepriatelená stránka ťa platí, ha?

A ďakujem za stať o slniečkároch. Ty si zatiaľ len survival expert alebo rovno už prorok apokalypsy? :) Daj si Snickers, bude ti lepšie :)





(18. 02. 2017, 00:36:26)adevr Napsal(a): To Niekto

Tady máš odkaz na tu ledničkovou knížku: http://www.databazeknih.cz/knihy/zivot-na-lednici-25468 a co se mé první knihy týče, tak to ti mohu odkaz poslat do SZ.
Vyšla ale už v roce 2009, takže starší záležitost, navíc pro děti, takže nevím jestli je to tvůj šálek kávy.
A hlavně, asi je vyprodaná, i když tedy nedávno projevilo jedno nakladatelství zájem vydat ji znovu, tak je možné že bude pro tebe snadnější se k ní dostat.

No, a co se týče mého negativního podávání názorů, tak to tak vůbec není, stačí umět číst i mezi řádky, ale spíš dostatečně vnímat text. U té dívčiny to celé očividně svědčí o jisté pýše a nezkušenosti, a ta reakce mne baví.
Nerad bych aby to vyznělo nějak zle, já kdysi i působil jako učitel, a jelikož jsem měl s mnohými bývalými žáky stále kontakt, asi to se mou nebylo tak zlé. Ale to bylo ještě v předsluníčkářské době, kdy děti měli tu potřebnou dávku pokory a úcty k lidem co něco dokázali a mohli je i něco naučit.
Dnes je to veliký problém.. díky falešné korektnosti nemůžete říct blbci že je blbec, a on to pak dotáhne třeba až do parlamentu. :) Zažil jsem magistru, modelku, co neovládala pravopis, avšak díky konexím se z ní stala dokonce kariérní vedoucí, a podřízení nestačili zírat. Hrubky v textu omlouvala nejprve smyšlenou dyslexií, pak s nabytou mocí se začala za upozornění na její nedostatky krutě mstít..
Prostě učení tak ztrácí hodnotu, a dnes mnozí vysokoškloáci neví ani tolik co dříve maturant. Sám mám mezi přáteli dva absolventy VŠ, co v životě nepřečetli jinou knihu než učebnici. Na střední jejichvšeobecné znalosti řešil internet a laxnost a bezútěšnost pedagogů.

Když se však vrátím k tvému textu, tak uznávám že rád provokuji, ale každý trošku inteligentnější člověk to doufám ustojí. A docela mne i baví když se najde někdo co to má v hlavě správně seřazené a napálí mi to... :) Moc často se to tu však nestává. :D
A snad se kvůli tomu nikdo nepověsil... :)

No a pro lidi co chtějí mít mermomocí svou knížku na poličce existuje ještě i jiná varianta. Jsou nakladatelsví která si za vydání knihy a někdy i částečnou distribuci ( což je další veliký problém) nechají od autora zaplatit, stojí to řádově desetitisíce, ale pokud má někdo hodné rodiče, třeba to pro něj udělají. :)

A dozvíme se že na pomezí neonové aglomerace se v jejích tmavých koutech skrývá poraněný anděl, kterého zradil člověk jehož měl chránit... a jeho nepřítel z hlubin pekel si přizve k jeho polapení tlupu vlkodlaků, co přes den pracují jako lidí v právnické firmě a v noci loví... a anděla se pokusí zachránit dívka kterou pokousal upír , avšak ona s tím bojuje, neboť má v srdci obrovskou dávku lásky a víry v dobro... Nebo o japonském chlapci co bojuje po nocích jako černý ninja a chce zničit zrůdného úchyla který dává kamery do barbín dospívajícich dívek, aby se ukájel při jejich ukájení.. Jo a ten ninja kluk přes den pracuje jako trenér jízdy na ponících... a jednou tam přijde ONA.
Odpovědět
#24
(18. 02. 2017, 10:46:39)adevr Napsal(a): Na každou důležitou cestu by však měl být člověk připraven, přistupovat k ní s pokorou, protože jenom tak má šanci na úspěch.
Jestli je to však jenom cesta k babičce a dědovi přes ulici, dá se zvládnou i v bačkorách a dírou na teplácích. Dosažení cíle zaujme však pouze prarodiče.
A možná i souseda, pokud ta díra bude na prdeli...
Pokoře se člověk může naučit během cesty. Je krátkozraké odepisovat jej hned na začátku. S dírou v teplácích to začíná, může to skončit s dírou aspoň v kousku světa. :)
Odpovědět
#25
(18. 02. 2017, 12:06:01)Asiel Napsal(a):
(18. 02. 2017, 10:46:39)adevr Napsal(a): Na každou důležitou cestu by však měl být člověk připraven, přistupovat k ní s pokorou, protože jenom tak má šanci na úspěch.
Jestli je to však jenom cesta k babičce a dědovi přes ulici, dá se zvládnou i v bačkorách a dírou na teplácích. Dosažení cíle zaujme však pouze prarodiče.
A možná i souseda, pokud ta díra bude na prdeli...
Pokoře se člověk může naučit během cesty. Je krátkozraké odepisovat jej hned na začátku. S dírou v teplácích to začíná, může to skončit s dírou aspoň v kousku světa. :)

To je pravda...Ale i tak je fajn, nezanedbat přípravu...
Uvedu to příkladem. Miluji Řím, znám jej, ale dříve než jsem se odvážil ho blíže prozkoumat, udělal jsem si přípravu.
Taková by měla být i příprava ,,panenského" spisovatele, před tím než jako namyšlený grafoman začne obesílat různá nakladatelství, a vytěžovat tím zbytečně odpovědné pracovníky, kteří pak mají ztíženou práci, aby mezi tou kupou hnoje našli perlu.
Bohužel takových ,,spisovatelů" co jim chybí soudnost a vyzbrojeni pouze silou myšlenky o vlastní vyjímečnosti a zkušeností a znalostí pramenících z přečtení několika teenrománků o upírech a ponících z městské knihovny, a pochvalného ryku od rodičů a osamělých tet, jsou kvanta...
Vůbec mi nejde o tuto dívčinu, co sem stejně žádnou ukázku nedá, aby předvedla jestli má silné řeči oprávněně, ale o principy toho, jak se dělá skutečná literatura...

Tohle je na delší téma, plné odkazů a příkladů... jenomže čekám návštěvu, kde jsou i vegetariáni, tudíž mimo krkovičky v třinovém cukru a uzené soli, dělám i smažený květák, takže fakt nemám moc času bystřeji argumentovat... A ještě nemám na polití brambor ani stlučené máslo... což je mimochodem parádní záležitost.
Doporučuji všem, kdo mají rádi kvalitní máslo, tento máslotvorný výrobek od tes.omy. Dal jsem tam tečku, ať mne nikdo nenařkne z reklamy... lidé jsou tu fakt někdy dost chytlaví a udavační...
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#26
Nemám si k tomuhle dramatu přinést popcorn? Člověk se tu jenom představí a co se nestane. :DD
Odpovědět
#27
(18. 02. 2017, 17:33:48)notfeelingit98 Napsal(a): Nemám si k tomuhle dramatu přinést popcorn? Člověk se tu jenom představí a co se nestane. :DD

Zase tolik se nestalo, jen probíhá výměna informací o rádoby pisálcích. Takže si tolik nefanděte, nepředvedla jste nic co by vás k tomu opravňovalo..
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
Rainbow Ahoj ahoj Ruf-diskusni-forum-uska 3 8978 06. 07. 2019, 20:24:39
Poslední příspěvek: Fib-diskusni-forum-ril

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex