Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Som zmätená
#1
Rainbow 
Ahoooj,
som tu nová (zaregistrovala som sa asi pred 5 minútami). Chcem sa podeliť o môj príbeh pretože ja už fakt neviem...
Vždy som bola ten typ človeka, ktorý nejako nevnímal a hlavne nerozumel veciam, o ktorých sa ľudia bežne rozprávajú. V škole sa niekto rozplýval na tom ako niekto vyzerá, ale mne to prišlo úplne prirodzené... veď každý z nás má prdel a prsia len vyzerajú trocha inak. Nikdy som tomu nerozumela, že čo a ako to vedia posúdiť. Keď sa niekto rozpráva o "tom", cítim sa nepríjemne a mám chuť im všetkým vykričať nech sú ticho.
Keď som prišla na to, že by som mohla byť ace úplne ma to zrazilo. Cítila som sa ako keby som bola chorá, a po pravde stále mám niekedy taký pocit.... a tu sa celkom približujeme k pointe. Každú oslavu sa u nás rozpráva o "tom" a ja tam musím sedieť a počúvať to. Chcem to povedať rodičom, ale bojím sa, že nepochopia a budú sa na mňa pozerať ako na divnú. Niekedy mám pocit, že by som im to mala povedať a už rozmýšľam na nejakými fancy nápadmi na to ako mám come out ale potom sa zľaknem a radšej sa nechám bombardovať tými "urážkami"....
Odpovědět
#2
Ahoj též tobě!


Zdravím tě, hele, tohle znám! Já zase nechápu, jak pořád lidi řeší ta témata jako "tohle přece nemůžu, co by tomu řekli lidí", případně proč pořád lidem záleží na tom, co si o nich myslí ostatní? Proč mají pořád tendenci být jako ostatní a přizpůsobovat se jim? Cožpak není nádhera být jiný a tím výjimečný? :-) Ať si klidně říkají, jak je někdo divný, něco to vypovídá o jejich vzdělanosti a intelektu. Kvůli názorům takových lidí se budu trápit či dokonce se jim přizpůsobovat? Ani mě nenapadne.

Je ale pravda, že někteří lidé vypadají moc hezky a rád na nich nechám oči delší dobu než na jiných. Nicméně vždycky se mi nakonec okoukají a zapadnou do šedého průměru. :-)

Přijde mi, že i po těch skoro třiceti letech svobody a demokracie máme stále tendenci se chovat, jak nám to diktovali - zapadnout do davu a nevyčnívat. Kdy se konečně naučíme využívat možnosti dnešní doby, udělat ten krok z davu a být sví bez pocitu výčitek? :-)
Odpovědět
#3
Taky zdravim :)

Netuším, kolik ti je, ale nikdy není pozdě na to se začít objevovat, porozumět sobě samé a určit si priority a hodnoty, se kterými se budeš moci ztotožnit a nestydět se za ně :)
Hlavně se nikdy nesnaž zbytečně se začleňovat mezi takové lidi, se kterými si nerozumíš nebo si vnucovat názory, které sama nevyznáváš. Sám jsem si tím prošel a jsem rád, že takové věci už neřeším... od mala jsem pociťoval, že jsem tak trochu jiný než ostatní, ať už šlo o to, že mě nezajímala běžná klučičí (i holčičí) témata, způsob zábavy, zkrátka odlišný přístup k životu :)

Co se týče rodiny, tak té bych se nijak nebál, ani u nás se nekonal nějaký velkolepý "coming out"... všechno se nějak postupně vyvrbilo, přičemž asexualitu označili za puritánství, mě za blázna a preferenci kluků raději přehlíželi :D Hlavní je ale to, že uznali, že je to čistě moje věc :)

Tvou zmatenost samozřejmě chápu, ale věř, že podobných lidí jsou mraky a mezi nimi je spousta takových, se kterými by sis rozuměla a byli si navzájem podporou do života :)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Som tu nová kla-diskusni-forum-risa 1 6768 25. 03. 2019, 16:41:06
Poslední příspěvek: art-diskusni-forum-3mis
  Som asexual? Nex-diskusni-forum-ter 2 7233 27. 11. 2018, 22:09:11
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  Som Niekto a som tu nový! Nie-diskusni-forum-kto 15 31361 09. 04. 2017, 21:01:26
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  Uf, a som tu Lav-diskusni-forum-onna 2 8718 04. 03. 2017, 21:59:56
Poslední příspěvek: Jul-diskusni-forum-iana
  som zda sa demisexual de-diskusni-forum-mik 33 69121 19. 03. 2016, 17:10:27
Poslední příspěvek: de-diskusni-forum-mik

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex