Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrytí času návštěvy v seznamu uživatelů není dokonale tajné
#1
Bug 
Zdravím, ačkoliv funkce skrýt čas poslední návštěvy funguje v rámci např. pohledu na profil uživatele, tak v seznamu uživatelů, pokud je seznam seřazen podle poslední návštěvy, tak pokud je v seznamu uživatel se skrytým datem návštěvy, tak je "vklíněn" mezi uživatele, kteří nemají tuto funkci zapnutou, jde si tak docela přesně aproximovat u uživatelů se skrytým časem návštěvy, kdy asi byl naposledy na fóru a docela se ztrácí smysl utajení této informace. V příloze je to docela vidět

Podle mě to asi způsobuje to, že vnitřně probíhá nějaký SQL dotaz na způsob pseudokódu "SELECT * FROM USERS ORDER BY LAST_VISIT;" vytáhne všechny uživatele, seřadí je podle data poslední návštěvy a front-end u příznaku "skryté" nahradí datum textem (skryté). Nešlo by např. uživatele se skrytým časem poslední návštěvy např. náhodně hodit na konec vyhledávání? 


Předem díky za analýzu problému :)

DB


Přiložené soubory Miniatury
   
אױך געשעניש כמעט נישט מעגלעך איז מעגלעך
I jev skoro nemožný je možný
Odpovědět
#2
Také jsem si toho všimla. Ale mnohem víc by mě zajímalo, proč vlastně uživatelé chtějí skrývat datum návštěvy. Proč to vlastně máte zapnuté?
"Všechny zdi, o které si rozbíjím hlavu, jsou v mé hlavě."
  zenové rčení
Odpovědět
#3
(22. 04. 2018, 14:21:08)raindragon Napsal(a): Také jsem si toho všimla. Ale mnohem víc by mě zajímalo, proč vlastně uživatelé chtějí skrývat datum návštěvy. Proč to vlastně máte zapnuté?

[Obrázek: 170049-Im-Invisible.jpg]
Odpovědět
#4
To jako že se stydíte? Nechápavě zírající  ;)
 
Mě totiž přijde praktické, když ostatní vidí, kdy jste tu byli naposled. Když vím, že sem někdo už skoro nechodí, protože ho to tady už zjevně nezajímá, tak ho například nebudu obtěžovat soukromou zprávou.
"Všechny zdi, o které si rozbíjím hlavu, jsou v mé hlavě."
  zenové rčení
Odpovědět
#5
Anyway:
[Obrázek: VuRQTkc.png]

Ono se bude jednat o funkci "Neukazovat mě na seznamu přihlášených uživatelů".
Odpovědět
#6
(22. 04. 2018, 14:21:08)raindragon Napsal(a): Také jsem si toho všimla. Ale mnohem víc by mě zajímalo, proč vlastně uživatelé chtějí skrývat datum návštěvy. Proč to vlastně máte zapnuté?

Tuhle uživatelskou funkcionalitu jsem taky moc nepochopil, proč bych se měl tady schovávat a tajit, jakou mám "docházku" na fórum, což teď i díky tomu bugu se dá s trochu nižší přesností a zdlouhavěji objasnit :D, navíc jak v při variantě (skryté), tak bez tohle prozradí jen poslední návštěvu, nikoliv četnost a jiné statistické ukazatele jednotlivých předchozích návštěv fóra ze strany uživatele. Navíc pokud to nevyplním skoro žádné údaje do profilu, tak docílit toho být incognito je docela snadné 8-)  Dá se ještě zjistit celkový strávený čas on-line, ale z toho nejde bez dalších informací dělat úplný úsudek. A přesně jak říkáte, je to dobrá informace, jestli ten uživatel je aktivní, má pauzu, anebo to tu již s vysokou pravděpodobností "zabalil". Psát pak soukromou zprávu je docela sázka do loterie, jestli má uživatel zapnutou mailovou notifikaci (občas se mi hodila, když jsem tu měl třeba měsíční pauzu) a jestli ji bude brát v potaz :) 

Něco na podobný způsob je funkce schovaná v stromečku "Menu" > "Profil uživatele" > "Návštěvy profilu" a zde je checkbox "Zobrazovat mé návštěvy ostatních profilů", čímž zabráním propsání mé návštěvy profilu jiného uživatele do jeho stromečku "Menu" > "Profil uživatele" > "Návštěvy profilu"  a zde text area "Navštívili mě". Tady to zase chápu, aby se člověk zbavil ostychu, že někoho pravidelně sleduje a pak třeba na základě delšího sledování danou osobu kontakoval, třeba v případě, že někdo teprve je tu nováček, má strach, ostych, prvotní nedůvěru a může tu díky takovým funkcím vystupovat de facto zcela incoginto a bez povšimnutí ostatních uživatelů, což až na ten bug, co jsem hlásil, funguje dokonale. Tohle podle mě je hlavně fórum pro vybranou množinu lidí možnost větší míry utajení mezi uživateli, navíc pokud ještě nevím či jsem v rozpacích toho, jaký mám "sexuální config" je podle mě naprosto na místě. To že se to využít na stalkování a částečně na sociální inženýrství je věc druhá  :D
אױך געשעניש כמעט נישט מעגלעך איז מעגלעך
I jev skoro nemožný je možný
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Mapa uživatelů Gyr-diskusni-forum-xiur 0 9388 03. 12. 2016, 03:09:32
Poslední příspěvek: Gyr-diskusni-forum-xiur
  Žádost: vyplnění mapy uživatelů Hu-diskusni-forum-ba 29 84156 15. 07. 2014, 16:53:17
Poslední příspěvek: Dar-diskusni-forum-iach
  aktivita uživatelů zerubis 21 54805 21. 11. 2011, 15:43:55
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan
  Mapa uživatelů Adria-diskusni-forum-ne Fox 15 41049 31. 05. 2011, 06:14:17
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan
  Návštěvy a aktivity Backstr-diskusni-forum-eet Boy 5 18412 07. 12. 2010, 20:16:34
Poslední příspěvek: Adria-diskusni-forum-ne Fox

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex