Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tak kam....
#1
Verze 1.0
No už je to nějakou dobu co jsem se sem registroval. O asexualitě jsem se dozvěděl z nějakého článku a následně jsem se dogooglil až sem. Tak jsem si začal myslet, že jsem asexuál nebo demisexuál. Je mi 28 let, vztah jsem nikdy neměl a pohlavní styk také ne. Vždy mě přitahovaly ženy ale až na jeden případ z nedávna, nedokážu nic cítit, jo rád se podívám na prdel nebo prsa ale mě zajímá hlavně to uvnitř hlavy. A najít tu správnou kombinaci je ořech. Další problém je má povaha, samotář, stydlivost, nízké sebevědomí a hlavně upřímnost, prostě říkám co si myslím a to né každý zvládne.

V rodině se o tomto nijak naštěstí nebavíme, mamka i bratr tak něco tuší ale neptají se. Velice mile mě ale překvapili mí kamarádi a přátelé, sice o asexualitě nic neví ale o mích vztazích a sexuálních kontaktech ví úplně vše, že žádné nejsou a nikdy nikdo se neposmíval, což beru za velké štěstí.

Verze 2.0

Je to nějakou dobu co jsem se zde registroval a pročítal jsem si příběhy a zkušenosti jiných, než jsem sebral odvahu vůbec něco zepsat a poprvé to nějak nevyšlo, kvůli zkratu :D
 
Je mi 28 let a připadal jsem si vždy jiný. Vždy asi ne, do těch 10 let jsem byl asi úplně normální chlapec. Rodiče se sice dohadovali ale považoval jsem to tehdy za běžné, on otec přišel o práci a nebyl schopný si najít jinou a začal do toho pít. A tak se z otce stal regulérní alkoholik, vrchol nastal když neměl na chlast a vykradl jeden barák v dědině. Pak to samozřejmě začlo jít všechno do prkvančic. Samozřejmě naši se rozvedli a já zůstal s mamkou, otec šel sedět. Jenže to nebyla jediná rána, najednou jsem nesměl k žádným kamarádům chodit a nikdo nechodil ke mě a zbytek rodiny nás odstřihl taky. Což snad bylo horší, jak rozvod rodičů. V té době mi zůstali 3 kamarádi, kterým dnes mohu říkat Kamarádi, protože jak se říká, v nouzi poznáš přítele, tak já poznal 3. V podstatě ani nevím kolik toho vědí a vlastně to vědět nechci. Díky “pomoci” od zbytku jsem se začal stranit lidí a přestal jim věřit. Přišel 15 rok a šup na střední. No byli jsme klučičí třída, na celé škole 4 holky :D. Díky hořké zkušenosti jsem si nikoho extra nepustil k tělu, bavili jsme se ale nebylo to z mojí strany nijak kamarádské, komunikace nějaká probíhala ale nějaké akce, disco to mě ani nebralo. A pak přišlo další zlo které jsem si ale způsobil sám, 2 roky jsem proseděl u World of Warcraft, začal ignorovat vše ostatní a žil jenom hraním. To nějak v 18 roku přešlo, od té doby nějaké hry hraju ale s pravidlama, rodiná a kamarádi mají absolutní přednost a večer nehraji, nahraju za týden 5-10 hodin což považuji už za pohodu. Čas plynul a já o otci téměř nic nevěděl, on se sice potom pokusil o kontakt ale já nechtě a pak to vzdal. Pamatuji si to jak dneska, byla odpolední přestávka a měli jsme před písemkou z elektrotechniky, jako opakování před maturou. Šel jsem si pro oběd do bufetu a zvonil mě telefon, dost nezvykle, a mamka mi řekla, že otec zemřel a tehdy jsem v sobě poznal monstrum, zprávu jsem přijal bez nějakých velkých emocí, doslova mi to bylo jedno, možná jsem byl trochu zaražený ale to bylo vše. Spolužáci to asi na mě poznali a ptali se co je, když jsem jim to řekl, nikdo nechápal, že jsem celkem klidný. Pikantní na tom bylo, že otcové rodině jsem nestál ani za telefon o jeho úmrtí, dozvěděl jsem se o tom díky dědickému řízení. Úspěšně jsem odmaturoval a zkusil VŠ, no nebylo to na mě. Nastoupil jsem pak do práce, kde jsem dodnes a musím říct, že mě moje práce naplňuje.
 
Teď by to asi chtělo něco o vztazích, žádný nikdy nebyl. Mám strašný problem navázat první kontakt s ženou, nikdy nevím co říct a hlavně jak. Pokud nás někdo představí, není to tak hrozné, několik kamarádek mám ale jen kamarádek. Ženské tělo mě normálně přitahuje ale nějak nedokážu nic cítit, že bych si řekl, jo tahle je ta pravá. Vlastně jedno nečekané procitnutí nastalo, jednoho dne jsem se lognul a měl jsem zde PM, začali jsme si psát a já se do ní zamiloval, poprvé po 28 letech jsem k někomu cítil něco, bylo to úžasné, hltal jsem každé její slovo co napsala no a tak jsem se vyjádřil s city, prvně odmítla a já blbec jsem to zkusil ještě 2x. Naposled jsem se stal ignorovaným, teď samozřejmě chápu, že právem. Do toho zahoření citů jsem si myslel, že nejsem schopný vůbec milovat.
 
Tak to by bylo snad vše, jo jde to i slušně, jak jsem psal, nikdy nevím co prvního říct. Takže ještě jednou. Všem ženám, které to urazilo se hluboce omlouvám.
Odpovědět
#2
(15. 07. 2018, 19:37:05)Grča Napsal(a): ... jo rád se podívám na prdel nebo prsa ale mě zajímá hlavně to uvnitř hlavy. A najít tu správnou kombinaci je ořech.

Celkem vulgární přístup, ne? Většina asexuálních intelektuálek asi nebude na očumování zvědavá.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#3
Taky mě to zaujalo, stydlivost si holt zřejmě každý vykládá jinak.
Odpovědět
#4
To je holt ta upřímnost, kterou ne každá zvládneme :-D
Odpovědět
#5
To Juliana 
Ok, trochu to rozepíšu, protože jsem to asi blbě napsal. Přiznávám, moji pozornost dokáží upoutat prsa a pozadí. Je to zcela pudové a těžce ovladatelné,  ty oči tam prostě sklouznou, ty se u pohlaví které tě zajímá na některé části těla nedíváš? Na předností žen se dá dívat i nenápadně. Velký ořech je pro mě hlava, to je jediné co mě opravdu zajímá. Má představa ale není intelektualka s kterou budu filozofoval nad tím jestli někdy chytím hlemýždě, který předemnou utíka. Mě zajímá selský rozum, vlastní uvažování, přistupovat k jiným bez předsudků, třeba oblečení aby volila podle toho v čem se cítí dobře, třeba používání minima líčidel, asi bych to zhrnul jako nelhat o sobě, určitě musí být praštěná, střelená, názor cizích je pro ni absolutně nepodstatný. Aspoň aby některý z mých zájmů zdilela jako je scifi, fantazy, hry, anime.
To, že najít osobu, která to vše splní je nemožné je mi jasné. Ale jednu podobnou osobu jsem zde už našel, tedy ona našla mě a pokazil jsem to.

To Raindragon
No internet a realita jsou odlišné. Na internetu je to daleko jednodušší. Nepoznavam sám ani nové lidi, na 4 kamarády se za ty roky nabalilo dost dalších osob, z někoho je kamarád z někoho jen známí. Sám jsem ale další osobu nepoznal. Je to stydlivost, strach, srabactvi
Odpovědět
#6
(15. 07. 2018, 23:43:35)Grča Napsal(a): ... ty se u pohlaví které tě zajímá na některé části těla nedíváš? Na předností žen se dá dívat i nenápadně.

Mě zajímá selský rozum, vlastní uvažování, přistupovat k jiným bez předsudků...

1. Ne, nedívám. Obě pohlaví jsou mi celkem ukradená jakožto pohlaví, jde mi o konkrétního člověka, a tomu se dívám do obličeje. Nikdy mě ani nenapadlo civět někomu na zadek nebo do výstřihu,  je to nechutné a degradující, protože to druhého člověka redukuje na "něco", co chceš do postele
Chápu, že za to nemůžeš, ale už uniká mojí představivosti, proč se tím ještě chlubíš. A pak mě taky překvapuje, že se pokládáš za asexuála (byť je to samozřejmě věc tvojí volby a sebeidentifikace). Jistě, heterosexuálové to tak mají a je to jejich věc, pokud zírají na sebe navzájem, ale mám pocit, že většině asexuálů to příjemné není.

2. Možná by ses divil, ale filosofie je o selském rozumu a vlastním názoru. 
Ovšem to, jakou chceš partnerku, je samozřejmě taky na tobě. Tak tedy hodně štěstí při hledání.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#7
Asi v tu chvíli když jsem to psal mi to přišlo vhodné napsat, teď bych to napsal asi trochu jinak nicméně s podobným významem.
Ikdyž mě ženské znaky přitahují, jsou neuvěřitelně pomijivé, věk, porod a další věci co život nachystá, samozřejmě to stejné platí pro muže, třeba jako v mém případě plešatost. Proto se zaměřují na vnitřek, ten nedegraduje tak rychle. Tak nějak nemám rád faleš, asi jak většina, jenže narozdíl od většiny se nechci před partnerkou předvádět jako někdo jiný, jsem takový jaký jsem, možná nějakých menších změn jsem i dlouhodobě schopný ale nějakých větších asi těžko. A něco podobného chcu i od partnerky.
Jako asexuál se určitě neidentifikuji ikdyž tak žiju a jako heterosexuál mi něco chybí, nejspíš chtíč. Sex je dostupný celkem snadno, bordelů je dost. Jenže splynutí bych chtěl prožít s někým koho miluji a znám. Jestli je asexualka vhodná partnerka, to nevím.

Jinak díky za psaní.
Odpovědět
#8
K tomu, co říkáš, se ohromně hodí jeden aforismus (bohužel si nevybavuji autora): "Muž si bere ženu doufaje, že se nezmění; žena si bere muže doufajíc, že se změní. Oba se pletou."

... A vedle pleše i "bříško" u mužů. :)
Ano, jistě, starší muž může být jako partner přítažlivý, kdežto starší žena jak partnerka nebývá. Na druhou stranu to, že není přitažlivá eroticky, ještě neznamená, že nemůže mít hezké rysy a vzbuzovat libost stejným způsobem jako umělecké dílo. Přijde mi, že mnohé starší ženy (50+) o sebe dbají víc než muži téhož věku a ve výsledku je pohled na ně příjemnější, i když do postele by si je ovšem nikdo nezval.

No, pořád dokola se omílá, že (téměř) každá žena vstupuje do vztahu s předsevzetím, že muže změní. Tak nevím, jak dlouho takový konzervativismus může vydržet. xD

Tak to spíš asi demisexuál (?).

Též tak.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#9
(17. 07. 2018, 21:21:04)Juliana Napsal(a): K tomu, co říkáš, se ohromně hodí jeden aforismus (bohužel si nevybavuji autora): "Muž si bere ženu doufaje, že se nezmění; žena si bere muže doufajíc, že se změní. Oba se pletou."

... A vedle pleše i "bříško" u mužů. :)
Ano, jistě, starší muž může být jako partner přítažlivý, kdežto starší žena jak partnerka nebývá. Na druhou stranu to, že není přitažlivá eroticky, ještě neznamená, že nemůže mít hezké rysy a vzbuzovat libost stejným způsobem jako umělecké dílo. Přijde mi, že mnohé starší ženy (50+) o sebe dbají víc než muži téhož věku a ve výsledku je pohled na ně příjemnější, i když do postele by si je ovšem nikdo nezval.

No, pořád dokola se omílá, že (téměř) každá žena vstupuje do vztahu s předsevzetím, že muže změní. Tak nevím, jak dlouho takový konzervativismus může vydržet. xD

Tak to spíš asi demisexuál (?).

Též tak.

No nevím, podle toho, co o sobě napsal, jsem s ním téměř zajedno. Mám to téměř stejně. Podívat se na zadek a na prsa je přirozené a jak je vidět, ani asexualita s určitým heterosexuálním závanem s tím nic neudělá. U mě je to složitější o to, že mě většina žen nedokáže zejména intelektuálně zaujmout. Nevím proč, ale ze života mám zkušenosti jenom s těmi jednoduššími. Takže problém může být ještě i hlubší...
EDW
Odpovědět
#10
(17. 07. 2018, 22:56:11)EDW Napsal(a): No nevím, podle toho, co o sobě napsal, jsem s ním téměř zajedno. Mám to téměř stejně. Podívat se na zadek a na prsa je přirozené a jak je vidět, ani asexualita s určitým heterosexuálním závanem s tím nic neudělá. U mě je to složitější o to, že mě většina žen nedokáže zejména intelektuálně zaujmout. Nevím proč, ale ze života mám zkušenosti jenom s těmi jednoduššími. Takže problém může být ještě i hlubší...
EDW

Přirozené v tomhle smyslu jsou různé věci, třeba znásilnění, infanticida a vzájemné vybírání parazitů. Přirozený se nerovná dobrý, ušlechtilý, žádoucí, ospravedlněný, normativní, bla bla bla.

Asexualita s tím něco udělat může a nemusí. Tohle zní, jako by na cizí intimní partie čučeli všichni asexuálové, protože si nemůžou pomoct.

A hledal jsi na universitě, v museích, na výstavách, v diskusních klubech, na přednáškách? Inteligentních lidí je obecně málo (logicky, už jenom podle Gaussovy křivky) a žen prý ještě méně (podle toho, co jsem četla, mají Evropanky IQ průměrně o 5 bodů nižší než Evropané, čili 95), takže by to asi chtělo hledat na specifických místech. ;)
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Kam se řadím sa-diskusni-forum-ia 2 7602 24. 10. 2016, 23:49:48
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan
  Kam se vlastně řadím? Jojo-diskusni-forum--chan 27 60700 14. 02. 2013, 15:37:41
Poslední příspěvek: Aline-diskusni-forum-Daryen

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex