Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nováček
#1
Ahoj
jsem tady nový a vlastně nevím, jestli sem úplně patřím, tak bych se vás chtěl zeptat na názor.
Tak tedy začnu.

Je mi skoro 23 let a jsem panic. Nikdy jsem nějak moc nepociťoval potřebu chodit "balit" holky do klubů, a tak jako ostatní kluci. Vždy když jsem tam byl tak jsem si s nimi radši povídal anebo tancoval. O sex nějak zájem nemám ale zase ne že bych ho mít nechtěl jen prostě pokud ho nebudu mít do konce života tak budiž a pokud jo tak meh. Prostě by mi vůbec nevadilo zemřít panicem :D je mi to fuk. Co by mi ale velmi vadilo je nemít romantický vztah bez toho bych být nechtěl.
Odpovědět
#2
Tak to jsi tu asi správně. :)
Odpovědět
#3
Jo? Super! Právě když jsem se díval na definice tak mi přišlo že úplně přesně nezapadam.
Odpovědět
#4
Tak definice více méně je, že jedinec nemá zájem o sex, což nemusí nutně znamenat že má k němu averzi, či dokonce že ho neprovozuje. Já dokonce jednu dobu byla sexuálně aktivní, ač si jsem jistá že asexuál jsem. Bylo to kvůli příteli. Takže nezkoumej zda spadáš do škatulky či ne, ale to, jak to cítíš vnitřně :)
Odpovědět
#5
Definice asexuality jsou přinejmenším dvě. Asexuál je podle nich buď člověk, který nemá zájem o pohlavní styk (případně který nemá žádné pohlavní potřeby), a nebo člověk, kterého nikdo pohlavně nepřitahuje. Obě kategorie se můžou, ale nemusejí překrývat, viz výsledky anket na zdejším fóru. :-) Každopádně neexistuje, myslím, žádná ostrá, vědecky vymezená hranice mezi asexualitou a hyposexualitou, tedy nedostatkem pohlavní touhy. Spíš mezi nimi asi bude pozvolný přechod.

Takže ani tak nezáleží na tom, jestli se člověk do určité kategorie vejde. Důležité je, aby věnoval dostatečnou pozornost potřebám a averzím svojí mysli i těla a respektoval je. Tedy aby se do ničeho nenutil.   
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#6
Jo, si tu správne. Ja to mám podobne. Aj keď jedného času kolo 20. roku života som sa o vzťahy pokúšal. Romantika, chodenie, všetko bolo ok, len som nejako nerozpoznal tie náznaky, vábenie ísť na to. Takže po pár mesiacoch vzťahy končili. Potom som si uvedomil, že asi bude niečo inak ako majú iný. :)
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex