Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nezapadám, a ráda bych si to ujasnila
#1
Zdravím všechny. Píši napůl proto, abych se "vypovídala", napůl bych ráda znala názor i někoho jiného, kdo by mohl mít podobné zkušenosti.

Ani nevím, jestli jsem vlatně opravdu asexuál - asi jako spousta lidí tady si nejsem jistá tím, do jaké "sexuální škatulky zapadám". I když v mém případě by bylo spíše vhodnější použít slovo "nezapadám". Nejde o to že bych potřebovala mít nějakou nálepku - spíš mě trápí to, že bych asi chtěla být trochu více jako "normální" lidé, případně aby mi to co jsem v tomhle ohledu zač bylo tak nějak jasnější.

Na představení - je mi necelých 25 let. Nikdy jsem nenarazila na nikoho, u koho by mě vzrušovala představa sexu (na zasouvání části těla do druhého těla prostě nic vzrušujícího nejsem schopná vidět). Poznám že má někdo hezký obličej, hlas, nebo postavu, ale vlastně to pro mě nic neznamená - zamilovávám se málokdy as když už, tak je to spíš kvůli povaze nebo takovému tomu kouzlu osobnosti. I tak mám za sebou již svůj první ukončený vztah a nyní prožívám krásný druhý, u kterého bych byla ráda, kdyby zůstal i posledním. Co mi ale dělá starosti je to, že můj partner je ryze heterosexuální, a sexualita je tak součástí jeho života. A já i když bych strašně chtěla v tomhle ohledu držet krok, tak toho nejsem tak úplně schopná.

Vím určitě, že jsem ten typ člověka, který potřebuje ve vztahu kromě dostatku "prostoru" zejména takovovu tu romantickou lásku - mít pocit, že je ten druhý "blízko" duševně - ten pocit důvěry, oddanosti a vzájemného štěstí, že je to životní parťák kterého miluji... K tomu pro mě patří i líbání, objímání se, hlazení - nicméně už s dotykem na prsou mám určitým způsobem problém, a cokoli spojeného s rozkrokem je pro mě už opravdu složitější. jako kdyby mi nefungovala nějaká součástka, nenaskočilo něco co naskočit má a díky čemu se to lidem líbí a je jim to příjemné... Někdy jsou pro mě takové dotyky vysloveně nepříjemné, a pro to aby to příjemné bylo potřebuji opravdu delší dobu mazlení a pocitu, že je ten druhý blízko. Bez toho mám tak nějak pocit, jako kdybych byla jen kus masa který ten druhý chce - děsí mě, jak je přitom ten druhý zvláštně mimo, skoro jako kdyby byl v tu chvíli někým jiným... Obecně to působí divně a cize, pokud nejsem už "dostatečně zdrogovaná hormony" - pak si vzájemné dotýkání, případně i stimulaci klitorisu užít dokážu. Pohlavní styk je pak kapitola sama pro sebe - i když jsem dostatečně zvlhčená, pokusy o sex mě někdy doteď bolí, a i když je bolest pryč, je to prostě divné a rozhodně ne vzrušující (co se mi ale líbí je cítit partnera takhle blízko a to, že se to jemu líbí). A aby toho nebylo málo, veškerá taková "intimita pro pokročilé" je u mě velmi nestabilní - jakmile mě něco vyvede z míry/rozhodí, jsem schopná dostávat záchvaty pláče, nebýt schopná dýchat a podobně. 

Myslela jsem si, že je to možná tím, že jsem v prvním vztahu chtěla vyhovět partnerovi a do tohohle všeho jsem se vrhla dříve, než jsem byla připravená (mám docela neštastný zvyk, že se snažím lidem které miluji co nejvíce vyhovět v jejich přáních, někdy až moc). Byla jsem mladá, nebyla jsem schopná ani vysvětlit že tohle možná nechci a říci ne, myslela jsem si že je se mnou jen něco špatně a spraví se to... A výsledek byl, že jsem si po prvním vztahu myslela, že už nikdy žádný vztah s někým neasexuálním nechci. 

Po nějaké době jsem se ale zamilovala do svého současného přítele, a rozhodla jsem se že to ještě zkusím. Oproti prvnímu vztahu už při podobných intimních činnostech rozhodně necítím, že by to bylo nějakým způsobem ponižující - nicméně žádnou "touhu po sexu" nebo jinou sexuální přitažlivost necítím a pořád to pro mě působí nějak cize (přestože po doteku, objetí a líbání opravdu velmi stojím). Navíc pořád bojuji s tím, že chci zároveň umožnit partnerovi i tuhle stránku vztahu, ale zároveň vím že by pro mě bylo snazší ji ve svém životě vůbec nemít. Přestože vím že tedy tyhle aktivity dělat nemusíme, jsem někdy před tím než se máme sejít nervózní a mám opravdu v podstatě strach že něco sexuálního nastane... Přitom partner se mi opravdu snaží vycházet maximálně vstříc, neustále mi říká že kdykoli mohu říci ne a je naprosto podporující - i tak ale občas, když spolu ležíme cítím, jak je právě lehce mimo, trochu jako by byl někým jiným... A já tomu nejsem schopná rozumět a ani s tím nic udělat - ale vím že jakmile k něčemu intimnějšímu mezi námi dojde, to divné a cizí zase zmizí.

Původně jsem opravdu věřila, že se časem nějak naladím na "stejnou notu", ale teď začínám mít obavu, že už to tak nebude - a že ať chci sebevíce, tak jsem v tomhle ohledu prostě jiná. A nevím tak úplně co dělat. Partnera nesmírně miluji a strašně moc s ním chci zůstat, lidsky mi opravdu moc sedí, ale vím že se mnou nikdy nebude mít v tomhle ohledu úplně normální vztah, který by on potřeboval. Dokonce jsem i přemýšlela, jestli by pro nás nebyla vhodná alternativa taková, že by měl ještě jednu partnerku na sex - ale to nevím, jak bych emočně zvládla já. Zatím se držíme u kompromisu, kdy se společně mazlíme (to je příjemné i pro mě), případně si vzájemně se stimulujeme pomocí rukou (to už je pro mě náročnější), občas zkusíme i něco víc... Paradoxně mi vůbec nevadí takhle stimulovat přítele, a to ani ústy (přestože v prvním vztahu mi i tohle připadalo hodně nepříjemné a ponižujícíc) - líbí se mi že se mu to líbí, a vše je v pořádku - problém je když má on něco takového dělat se mnou, o což vím že by on stál. 

Když o tom spolu mluvíme, neustále mi zdůrazňuje že sex mít nemusíme, a že mě miluje i bez toho - ale já chci aby byl se mnou spokojený i po téhle stránce, navíc úplně nevím, jestli bez toho můžu vztah s ním opravdu udržet... A to mě myslím znova a znova vede do začarovaného kruhu, kdy buď vím že budu muset říkat trvalé ne člověku kterého miluji a nebo se nějak přizpůsobit... A tím cítím v našem vztahu napětí, přestože je hezký. Jinou možnost jak s tím naložit ale nevidím. A opravdu bych si přála, abych mohla být v tomhle ohledu na podobné vlně jako on - vše by bylo mnohem snadnější

Setkal jste se někdy někdo s něčím podobným? Co byste dělali na mém místě? A myslíte si, že jsem opravdu asexuálka, a nebo jsem spíš "trošku opožděná a mám špatné zkušenosti"? (Vím že tohle si můj současný přítel myslel ze začátku, i když teď už na to pomalu změnil názor)
Odpovědět
#2
Nejsi opožděná, prostě to v sobě nemáš. Jak říkáš jako by ti chyběla nějaká součástka.
Podobně jako když si v partě venku a ostatní pijou alko a ty ne. A ty vidíš jak se dostávají do toho intoxikovaného stavu když začinají být mimo a tobě se to nelíbí protože nejsi na stejné notě. Tady je to stejný v tom když se třeba mazlíte v posteli a najednou u něj vidíš změnu. Zrychlený tep, zrychlený dech, jiný způsob doteků apod. A to tě znervózní, znechutí a odradí, protože víš kam to povede :)
Momentálně mám taky partnerku pro kterou je sex důležitý, bohužel jí to nestačí jiným způsobem, ale pro spokojenost potřebuje klasický sex. Časem a praxí jsme se naučil ho poskytnout, ale teď ji vadí že já z toho moc nemám a radost z něj je spíš jednostraná, co naděláš :)
Je to prostě vztah a ten je o kompromisech. Těžký je to v tom že jste oba v protipólu, on chce pořád a ty nikdy.
Budeš někdy "normální"? Upřímně? Asi ne, prostě jsme takový odjakživa. Tělo nějak funguje a je teoreticky schopné sexu, ale mozek to jaksi odmítá :)
Ale je tu prostor pro zlepšení, sama říkáš že dokážeš dělat více věcí než v minulém vztahu. Chce jen prostě trošku vůle a donutit se do té nekomfortní zóny, ale samozřejmě ne moc tlačit na pilu, když tě to teda dokáže dovést až do stavu pláče :) Čím více to budete po troškách zkoušet a budeš mu věřit, tím víc se dokážeš uvolnit a třeba nakonec budeš umět tolerovat i samotný sex. Bude tě to někdy vzrušovat a přivádět do extáze jako ostatní? Nejspíš ne :/
Co se týče fyzické bolesti tak neporadím, možná to chce jen více cviku a praxe s průnikem, možná se nedokážeš správně uvolnit...
Odpovědět
#3
(12. 05. 2021, 23:27:05)iNNer Napsal(a): Nejsi opožděná, prostě to v sobě nemáš. Jak říkáš jako by ti chyběla nějaká součástka.
Podobně jako když si v partě venku a ostatní pijou alko a ty ne. A ty vidíš jak se dostávají do toho intoxikovaného stavu když začinají být mimo a tobě se to nelíbí protože nejsi na stejné notě. Tady je to stejný v tom když se třeba mazlíte v posteli a najednou u něj vidíš změnu. Zrychlený tep, zrychlený dech, jiný způsob doteků apod. A to tě znervózní, znechutí a odradí, protože víš kam to povede :)
Momentálně mám taky partnerku pro kterou je sex důležitý, bohužel jí to nestačí jiným způsobem, ale pro spokojenost potřebuje klasický sex. Časem a praxí jsme se naučil ho poskytnout, ale teď ji vadí že já z toho moc nemám a radost z něj je spíš jednostraná, co naděláš :)
Je to prostě vztah a ten je o kompromisech. Těžký je to v tom že jste oba v protipólu, on chce pořád a ty nikdy.
Budeš někdy "normální"? Upřímně? Asi ne, prostě jsme takový odjakživa. Tělo nějak funguje a je teoreticky schopné sexu, ale mozek to jaksi odmítá :)
Ale je tu prostor pro zlepšení, sama říkáš že dokážeš dělat více věcí než v minulém vztahu. Chce jen prostě trošku vůle a donutit se do té nekomfortní zóny, ale samozřejmě ne moc tlačit na pilu, když tě to teda dokáže dovést až do stavu pláče :) Čím více to budete po troškách zkoušet a budeš mu věřit, tím víc se dokážeš uvolnit a třeba nakonec budeš umět tolerovat i samotný sex. Bude tě to někdy vzrušovat a přivádět do extáze jako ostatní? Nejspíš ne :/
Co se týče fyzické bolesti tak neporadím, možná to chce jen více cviku a praxe s průnikem, možná se nedokážeš správně uvolnit...

Moc děkuji za reakci - asi jsem tohle potřebovala slyšet :-)

To přirovnání s "jediným střízlivým na party" přesně chápu - ten pocit je opravdu velmi podobný... A právě ta divnost mi na tom asi vadí nejvíc - navíc jsem ještě odjakživa přecitlivělá na všechno, a to tomu úplně moc nepomáhá :-)

Vůbec by mi nevadilo že mi to fyzicky nic moc neříká, a opravdu nepotřebuji být ze sexu štěstím bez sebe - ten pocit blízkosti je fajn, stejně tak jsem ráda že je to příjemné partnerovi. Bohatě by mi stačilo, kdybych byla nějak schopná zabránit těm nepříjemným dojmům kolem toho... Ale je pravda že se to časem lepší, tak třeba to časem bude opravdu "jen trochu zvláštní" a nebude to nepříjemné - za to bych byla moc ráda. 

A tedy obdiv za to, že dokážeš provozovat "klasický sex" - z klučičí strany si tohle opravdu představit nedovedu... U mě to jde vůbec zkoušet jen po velmi malých krůčkách, a to jsem holka :-) V tomhle jsem ale opravdu vděčná, že ve vztahu dělám kompromisy nejen já, ale i přítel, a snažíme se to opravdu dělat spíš jako takové "příjemné intimní" s tím, že když konečně zareaguje moje tělo jak má, tak občas zkusíme i něco dalšího... A v tu chvíli je to paradoxně většinou celkem v pohodě, spíš z toho mám tak nějak zvláštně strach, když jsem sama se svými myšlenkami. Ten strach je trochu z toho jak je to cizí, z toho že si vlastně nejsem jistá jestli to takhle chci a pak nejracionálnější část a to to, že ani tohle nebude stačit - buď jemu, a nebo že jednou mě dožene ten strach z toho všeho a nepůjde to už vůbec... Ale možná o tom jen zbytečně moc přemýšlím. :-)

Jinak ještě na téma asexuality - vždy mi na tom přišlo zvláštní právě to, že moje tělo někdy po nějakém delší mazlení a dotýkání "začne reagovat správně", a někdy jsem pak díky tomu tak nějak mimo i já - což právě nevím, jestli vůbec může být součást asexuálního člověka nebo ne... Ohledně absence sexuální přitažlivosti k čemukoli, nezájmu (až lehkého strachu) k sexu atd. bych totiž klidně řekla že asexuální jsem, ale tohle mi do toho obrázku nějak nesedí... Ne že by mi opravdu záleželo na tom, abych zapadala do nějaké škatulky - spíš se snažím pochopit co se tedy se mnou v tomhle ohledu děje, a nějak to třeba využít k tomu, abych se nemusela cítit nepříjemně...
Odpovědět
#4
Jasně, nesmí to být žádný hurá sex, divočina, rychlovka apod. Spíš to musí mít takový romantický nádech, mazlení, pomalé pohyby atd :) Pak se člověk do toho trochu dokáže dostat a být něčemu přístupný. Ve mě se tyhle pocity takhle bily přímo při aktu :D Jinak evidentně s tebou být chce, dává ti čas a je přístupný kompromisům, takže prostě musíš věřit a zbytečně nad tím moc nepřemýšlet. Samožejmě by bylo fajn kdyby si uvědomoval že to nikdy nebude úplně perfektní jako to mají jiné páry.

Ono záleží jestli myslíš tím 'reagovat správně' to že se ti líbí to mazlení, nebo to že se uvolníš natolik že bys sama chtěla samotný sex, a to reálně :) Může to třeba souviset s měsíčním cyklem kdy máš v těle o dost jiné množství a poměr hormonů. Každopádně je to další prostor pro další krok a sama to zjistíš až když tomu dáš nějaký pokus :) Jen takový tip, mě třeba pomáhá když jsem iniciativní já a udávám tempo a ona to jemně doplňuje. Jakmile to bylo naopak že se po mě začala drápat tak to byla automaticky konečná :)
Jinak bych se asi netrápil definicemi, můžeš se klidně brát jako hetero s velmi nízkou odezvou na sex nebo tak něco :) Navíc málokdo je fakt 100% asexuál. Já třeba potřebu být v nějaké komunitě nemám, nemám potřebu to o sobě nikde veřejně hlásat, a když už nakonec někomu řekneš že jsi asexuál tak tě stejně čeká hodina vysvětlování co to je, jak to máš zrovna ty, protože v tomhle jsme všichni tady individuální, a ten člověk z toho má hlavu jako balon :)
Odpovědět
#5
(13. 05. 2021, 14:42:03)trimene Napsal(a): .....
... A právě ta divnost mi na tom asi vadí nejvíc - navíc jsem ještě odjakživa přecitlivělá na všechno, a to tomu úplně moc nepomáhá :-)

Zdravím tě trimene.  :)
... při čtení tvého příspěvku na mne "vyskočilo" tvoje postesknutí o přecitlivělosti a napadlo mne, že vlastně vaše partnerské intimní sehrávání se a ladění se na sebe je pro tebe velmi dobrou cestou i k seznamování se s vlastním tělem...
Holt každý to má s tou citlivostí trochu jinak a obecně prý většina žen je o něco citlivější než muži (na vůně, chutě, barvy... ale zvláště na doteky - mají v kůži více "čidel" ...). 
Kromě toho existuje skupina "hypersenzitnivních" lidí (HSP = Highly sensitive people) a je možné i to, že by tvoje potíže se sexuálními projevy mohly mít původ v tvé "přecitlivělosti"...  :)
Odpovědět
#6
(12. 05. 2021, 15:20:05)trimene Napsal(a): Dokonce jsem i přemýšlela, jestli by pro nás nebyla vhodná alternativa taková, že by měl ještě jednu partnerku na sex - ale to nevím, jak bych emočně zvládla já.

Tomu říkám morálka! Jestli bys to zvládla emočně? Snad jestli bys to zvládla morálně. Píšeš, že ti říká, že sex mít nemusíte, tak jak tě tohle vůbec napadlo?
Emoční zvládnutí by platilo ve chvíli, kdy zjistíš, že to tak je a buď to ustojíš nebo ne. Ale když takovou situaci sama vytvoříš, tak to není záležitost emoční, ale charakterní.
Já tedy na tom nic moc asexuálního nevidím, a souhlasím s iNNerem, abys nedělala žádné unáhlené závěry.
Odpovědět
#7
Ale proč spojovat sexualitu s morálkou (pokud tedy nikoho nezneužíváme)?
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#8
Tady nejde o sexuální chování jako takové, jak trimene píše, ale o způsob řešení situace.
Odpovědět
#9
Dobře, ale pořád nechápu, co je na něm trestuhodného nebo pohoršlivého.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#10
Ty nevíš? Možná by ses měla zeptat svých přátel, kteří v souladu s křesťanskou morálkou provozují sex až po svatbě, nebo nějak podobně jsi to tu psala. Vysvětlí ti to nejlépe.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Ráda bych poznala muže asexuála. Kytičk-diskusni-forum-a34358 35 38558 06. 11. 2021, 11:51:58
Poslední příspěvek: mar-diskusni-forum-teza
  som rada, ze som nasla tuto stranku pri-diskusni-forum-mula 3 12533 19. 06. 2015, 15:00:36
Poslední příspěvek: Veles-diskusni-forum-lavin
  rád bych se zeptal, jak to tedy se mnou je. ra-diskusni-forum-ven 5 13608 12. 01. 2013, 18:33:20
Poslední příspěvek: Zden-diskusni-forum-dule
  Že bych se tu konečně našla? :-) ro-diskusni-forum-ni 19 45853 18. 07. 2012, 11:20:45
Poslední příspěvek: cl-diskusni-forum-oud
  jsem ráda že nejsem sama ka-diskusni-forum-la 10 31586 17. 02. 2011, 13:24:41
Poslední příspěvek: Sir -diskusni-forum-Erik

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex