Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hledání
#21
(24. 05. 2012, 20:20:11)lilina Napsal(a): Také zdravím Boba:-) ..hledáš cestu? ..přečti si něco o taoismu - třeba se pak už nebudeš trápit tím, co bys měl konat, co si myslíš, že od tebe ostatní očekávájí:-D

Většina západních a abrahámských* náboženství obecně je založená na tom, že existuje nějaký cíl a k němu je třeba se dobrat (nejdrsnější jsou v tom asi protestanti), zatmco východní naboženství jako taoismus nebo zenový budhismus takové věci moc neřeší. Jak říká Lao-c', "Smyslem cesty je cesta"
.

*Tj. ty založené na Starém zákoně, tj. judaismus, křesťanství, islám a jejich všechny možné odrůdy.
Odpovědět
#22
Ahoj,
moje koníčky souvisí právě s hledáním. Rád čtu, fascinují mě záhady, tajemno. Ač jsem ateista, zajímá mě podstata víry a náboženství.

Odpovědět
#23
(25. 05. 2012, 09:06:08)Bob1972 Napsal(a): Ahoj,
moje koníčky souvisí právě s hledáním. Rád čtu, fascinují mě záhady, tajemno. Ač jsem ateista, zajímá mě podstata víry a náboženství.

Hmm, nevím, jestli tě nemám varovat. ;) ..... Abys nedopadl jako já.... původně zavilá ateistka (se kterou zamávalo setkání s kvantovou fyzikou a astrofyzikou) .... nyní již nějaký ten rok "vyznavačka taoistických principů" :-)

P.S.: ... což je (informované většině) beztak dávno jasné z mé ikonky (avataru) jin-jang LOL LOL LOL

(25. 05. 2012, 00:46:51)Magramal Napsal(a): Většina západních a abrahámských* náboženství obecně je založená na tom, že existuje nějaký cíl a k němu je třeba se dobrat (nejdrsnější jsou v tom asi protestanti), zatmco východní naboženství jako taoismus nebo zenový budhismus takové věci moc neřeší. Jak říká Lao-c', "Smyslem cesty je cesta"
.

:-) nemohla jsem si nevšimnout (v nějakém jiném vlákně), že máš docela dost nastudováno a promyšleno. :-) Čím hlouběji se nořím do tzv. "východního pojetí", tím víc si uvědomuji, že původní zdroj je stejný, v "západním pojetí" je však hodně skryto a zamlženo (těžko říct, zda záměrně či nepochopením)...
Odpovědět
#24
Ano východní filozofie ať už Budhismus, Konfucianismus, nebo Taoismus, mě oslovují podstatně víc než třeba Křesťanství.
Odpovědět
#25
(25. 05. 2012, 15:34:33)Bob1972 Napsal(a): Ano východní filozofie ať už Budhismus, Konfucianismus, nebo Taoismus, mě oslovují podstatně víc než třeba Křesťanství.

Já téhle fascinaci východními náboženstvími a učeními moc nerozumím. Je to podobné jako s worldmusic: domácí lidová hudba lidem připadá nudná, tak sahají po lidové z druhé strany zeměkoule, to je děsně exotické.



Bob: Hledat je fajn, nacházet je lepší:)
Odpovědět
#26
Bob: ..no vidíš, a už jsi přišel na jiné myšlenky:-D
..ano, ano, život je cesta:-D
Odpovědět
#27
(25. 05. 2012, 20:10:37)mušelín Napsal(a): Já téhle fascinaci východními náboženstvími a učeními moc nerozumím.

To jsme dvě :-) Znám lidi, kteří z nadšení pro východní filosofii vyloženě zblbli. Ale když si zformuluju své názory a etický kodex, kupodivu to zásadám východních náboženství zhruba odpovídá – ovšem stejně tak třeba i mnoha principům prvotního křesťanství nebo řecké filosofie. Proto jsem se po zralé úvaze vybodla na dělení západ/východ a myslím si, co chci :D

Někdy je možná jednodušší porozumět sám sobě a světu skrze něco hodně cizího a exotického. Vlastní kulturu má člověk do sebe vrostlou tak hluboko, že ji nemůže objektivně zkoumat. Jenom mě mrzí, že ji lidé kolikrát kvůli tomu úplně zavrhnou a znevažují ji. To si podle mě nezaslouží.
Odpovědět
#28
A to je myslím si přesně ono. Řídit se svým vlastním rozumem a ne nějakými pevně stanovenými dogmaty. Každá mince má dvě strany a na všem můžeme najít dobré i zlé. Záleží na nás, co si vybereme a čím se chceme nechat ovlivnit. Já uctívat žádného Boha asi nikdy nebudu, protože jestli všechno zlo a násilí je vůle Boží, nechci s tím mít nic společného. A jestli je to jen práce člověka, pak bych spíš měl věřit v lidstvo a jeho zdravý úsudek.
Bob: Hledat je fajn, nacházet je lepší:)
Ano svatá pravda. Ale najít bez hledání nelze.
Odpovědět
#29
(26. 05. 2012, 08:41:41)Bob1972 Napsal(a): Ale najít bez hledání nelze.

Já už jsem bez hledání našla věcí ;) A kolikrát jsou lepší, než cokoliv, co jsem si dokázala představit, takže by mě ani nenapadlo je hledat LOL
Odpovědět
#30
(26. 05. 2012, 12:15:19)Katrina Napsal(a):
(26. 05. 2012, 08:41:41)Bob1972 Napsal(a): Ale najít bez hledání nelze.

Já už jsem bez hledání našla věcí ;) A kolikrát jsou lepší, než cokoliv, co jsem si dokázala představit, takže by mě ani nenapadlo je hledat LOL
Přesně. Připadá mi, že ty dobré věci obvykle nacházejí mě. 8-)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Moje hledání se an-diskusni-forum-nie 1 7413 12. 02. 2018, 01:13:27
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal
  Hledání odpovědí. Da-diskusni-forum-nah 6 15780 03. 06. 2015, 14:07:16
Poslední příspěvek: Sc-diskusni-forum-rat

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex