Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prosím o radu
#1
Ahojte, ja sama síce nie som asexuálna, no mám pocit, že môj priateľ je. Teda, že sa stal asexuálnym. Náš vzťah začal úplne normálne, spočiatku sme mali sex aj 2-3 razy za deň. Neskôr to bolo tak každý druhý deň a tak, no postupne som si všimla, že ja vyvíjam hlavne iniciatívu (predtým aj on vyvíjal, častokrát sa snažil náš sexuálny život aj nejako obohatiť, zadovážiť nejaké sexuálne hračky a tak) a že ja som tá, čo prevažne o sexe hovorí. Mrzelo ma, keď sa vyhovoril párkrát, že je unavený a tak, no stále to bolo v rámci normy si myslím. Všetko sa to začalo zhoršovať keď on mňa podviedol s chlapom, potom som si povedala, že aj ja mám nárok teda spraviť to isté (bola to strašná hlúposť, ale keďže máme vzťah na diaľku tak po vzájomnej dohode som to spravila). Celý náš vzťah sa zhoršoval až pokým priamo predo mnou si nenašiel inú babu, neviem či chcel vyskúšať niečo nové alebo prečo to spravil. No keď bol s ňou, tak si uvedomil, že mu chýba sex so mnou a otvorene mi to aj povedal keď sme raz spolu volali. Potom sa s ňou teda rozišiel a vrátili sme sa k sebe, no odvtedy je to tak, že on má záujem o sex vždy prvý deň čo sa vidíme (vidíme sa raz za mesiac- dva) a potom úplne stratí záujem, teda navyše mi povedal, že sex si už neužíva ako predtým a keď aj sex máme, neni to zďaleka také ako predtým, skôr je to o tom že ja sa ho snažím potešiť a on mi to nevracia. Takisto keď sme sa o tom bavili, tak mi povedal že sex sa mu dokonca hnusí, že ľudia sa pri tom správajú jak nejaké zvieratá a že zistil že sexom sa dá dosť ubližovať a už to nechce robiť (to mal na mysli ako že sa vyspal s tou druhou babou).
Myslíte si, že sa mohol stať asexuálnym v dôsledku všetkých týchto udalostí (ja som takisto spala s inými a on o tom vie a tiež mi párkrát povedal, že sa mu to hnusí keď na to myslí)? Alebo že je to len dočasné (i keď v to pochybujem)?
Inak, som si istá že ma so žiadnou nepodvádza, máme úplne otvorený vzťah a jemu nikdy nerobilo problém povedať mi narovinu, ak s niekým bol, takisto mi povedal aj o tom chlapovi aj o tej babe s ktorou chodil.
A chcem na záver len vysvetliť, že mi nejde ani tak o sex, ako o to, že sa necítim ním žiadaná a chýba mi to a dosť mi to znižuje sebavedomie hlavne keď ma odmietne. Inak mi vždy hovorí, ako ma ľúbi, sám od seba ma objíma, bozkáva,.. len sex už proste nechce mať.
Diky vopred za Vaše komenty :)
Odpovědět
#2
Holt, není větší důkaz lásky, než když se párkrát každej vyspí s někým úplně jiným. Člověk se pak stane hadrem a najednou se cítí tak nějak divně...
Bejt na vašem místě, kolegyně z práce by se mne možná zeptaly: "A děti spolu nemáte?!?"
Odpovědět
#3
Souhlasím s Markem - nemusím mít přeci to, co může mít každý..a navíc: každá novinka se časem stane omšelou..
Odpovědět
#4
Ahoj,
ne že bych chtěla být hnusná a zlá, ale přítel (?) se těžko mohl stát asexuálem. Spíš má už prostě akorát dost toho prázdného š*kání pro š*kání.
Máte úplně otevřený vztah... no bomba! Nemějte ho, když na to očividně nemáte...
Místo toho, abyste vybudovali vztah na lásce, citech, důvěře a věrnosti, máte nějaký FWB paskvil a pak se divíte, že vám to nefunguje.
Odpovědět
#5
ako tak myslím si, že každý človek v živote robí chyby a keby sa tak dal vrátiť čas späť, tak už to nespravím, ale ľahké je niekoho odsudzovať, keď to nezažil... neverná počas nášho vzťahu som mu bola len raz a aj to PO TOM, čo on ma podviedol a dohodli sme sa na tom, potom som zistila, že to bola chyba. S tými ostatnými som bola keď sme boli rozídení a aj to len za to, že ten rozchod mi dosť ublížil a nevedela som, čo mám robiť.. no odkedy sme spolu zase (tj. od júla) tak máme normálny vzťah, žiadny otvorený, čiže sme si verní a tak. A nebyť toho, že sa on so mnou rozíde tak s nikým iným potom ani nie som, tým sa nesnažím seba obhajovať, nemala som to robiť tak či tak, ale ako som povedala, nikto nie je dokonalý a len som chcela poprosiť o radu, nie o to aby ste ma tu všetci začali odsudzovať a navážať sa do mňa. PEACE.
Odpovědět
#6
Když se do mně všichni navezou, dostanou ze mně i to co jsem nechtěl... Když jste tedy spolu, je možná nabíledni otázka, co je předivem vašeho vztahu? A dále, je-li toto předivo tím co chcete ve vztahu mít? A jinak, my se tady všichni hnedka navážíme, protože jsme dutí jako halloweenské dýně. Já např. taky vztah nemám, teoreticky bych ho chtěl mít, ale co by mělo býti předivem toho vztahu ví snad jen Bůh. Nemyslím si, že bych Tě tím zrovna potěšil, ale tak to prostě je.
Odpovědět
#7
Asexualita je dlouhodobá nepřítomnost sexuální přitažlivosti, obvykle jsi takový odjakživa. Není to totéž co rozčarování ze sexu. Souhlasila bych s MadRat, aspoň v tom, že to spíš vypadá na nějaké sexuální vyhoření ze strany partnera. Dej tomu čas, pokud ti to stojí za to, třeba se z toho oba vzpamatujete, nebo zkuste nějakou párovou terapii.
Odpovědět
#8
Myslíte si, že sa mohol stať asexuálnym v dôsledku všetkých týchto udalostí (ja som takisto spala s inými a on o tom vie a tiež mi párkrát povedal, že sa mu to hnusí keď na to myslí)? Alebo že je to len dočasné (i keď v to pochybujem)?

Těžko říct, příčin může být více, ale to my tady neodhalíme. Možná jej sexuálně přitahují spíš muži, když tě podvedl s chlapem. Má jasno ve své orientaci?



Odpovědět
#9
Asexualita se rozhodně nedá naučit, stejně jako se nedá odnaučit (pokud pomineme hormony, kde je to asi neprobádaná a trochu nebezpečná půda). Maximálně se mu může libido pohybovat v určitých mezích v závislosti na okolnostech. Může mít období, kdy se nemůže sexu nabažit několikrát denně a pak se to vystřídá s obdobím, kdy mu sex téměř nechybí.

To, že tě podvedl s chlapem, je u chlapů tak netypická věc, že bych si skoro tipnul, že to je gay, resp. bisexuál. Prostě jsi mu přestala sexuálně vyhovovat. Frekvence sexu je navíc založená na přitažlivosti a ta pomíjí. Málokterému páru zůstane vysoká frekvence i po letech.
Odpovědět
#10
Otevřený vztah je od toho, abyste si otevřeně pohovořili co jo, co už ne a proč, jak dál, co je na tom blbý, co se změnilo a tak.
Třeba neví sám, natož my tady.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Prosim o Vas nazor, drive nez oslovim erudovaneho odbornika) han-diskusni-forum-anas 5 14863 08. 08. 2017, 23:40:42
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal
  Tak trochu zpověď a žádost o radu.. Te-diskusni-forum-rra 6 15645 25. 05. 2017, 00:13:20
Poslední příspěvek: Te-diskusni-forum-rra
  Moc prosím o radu / názor Mik-diskusni-forum-shee 45 117268 19. 09. 2012, 11:32:41
Poslední příspěvek: ra-diskusni-forum-vas
Smile Prosím zkušené, poraďte mi -diskusni-forum-na 26 54139 18. 09. 2012, 21:38:26
Poslední příspěvek: ra-diskusni-forum-vas
  Prosím o radu lod-diskusni-forum-ička 5 16223 12. 04. 2011, 23:20:39
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex