Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahoj, nováček přišel
#1
Vysmátý Ahoj, jsem tu úplně nová.  Velmi šťastný
A už od dětství jsem věděla, že je něco se mnou špatně, nebo spíš lépe řečeno, až od určitého roku. Do svých, myslím si, 12 letech, jsem prakticky se chovala normálně jako ostatní, ale nebyla jsem jako ostatní. Jenom mé chování mě dělalo jinou. Žiji ve své fantazii, neschopna se prát s realitou. Ostatní mě za to šikanovali (psychicky) a já byla na tom ještě hůře. Introvertní dívka, která byla bez přítel, sama v koutku ve třídě, která četla jen knihy a s nikým nemluvila. Kdysi veselá, sebevědomá holčička.
Je až děsivé, když se podívám na fotky z 2. a 5.třídy, jak se z dříve okouzlujícího úsměvu stal smutný a vyděšený výraz. Odsuzování ostatních mě tak zničilo.
Jakmile jsem nastoupila do 6.třídy, tak začali další problémy. Měli jsme nový předmět, výuku ke zdravý.. Smutný  Tam jsem se dozvěděla něco dalšího o sobě, a to že mě příšerně děsí jen pomyšlení na sex!!  Podrážděný Smutný Nechápavě zírající Naštvaný Ten předmět jsem nesnášela. Neposlouchala jsem o té hodině, snažila se ani nedívat a písemky nepsat, jen abych nemusela nic číst o tom. Nedělalo mi to dobře. Pochopitelně, spolužáci si všimly hned a začali si mě dobírat krutým způsobem i když věděli, že mi to nerada poslouchám. Když jsem byla přinucená poslouchat při hodině, dostávala jsem vždy psychickou paniku. Naštěstí to všechno už je za mnou.
Jakmile jsem dosáhla 13 let, prošla jsem si mnoha změnami a snažila se nebýt jako ostatní, být sama sebou. Já ráda četla pořád fantazy knihy, až to došlo k vytvoření svého vymysleného světa a tím se úplně odtrhnout od reality. Věřím nadpřirozeným věcem a magii, ale jakmile vás někdo odtrhne od fantazírování, máte pocit jakoby se vám začal bořit svět, když si uvědomíte, že váš svět není skutečný. Kvůli tomu procházím nekonečnou depresí. Ale ještě žiji, takže co mě nezabije, to mě posílí. 
Rozhodně, jsem nějak tak žila do svého věku 16 let a nově zjišťuji, že co se týče mého strachu ze sexu a všeho co cítím okolo toho, má jméno, asexualita. Nejde o to, že bych nechtěla někoho. Chtěla, zejména kluka, jen v romantickém vztahu, ne v intimním  Zmaten Jako asi každá dívka, sním o tom, že bych chtěla mít rodinu, ale ne tak, jak si ostatní představují. Já popravdě ani nechápu proč mají partneři takovou touhu mít sex několikrát do roka. Já to beru jako něco velkého co by se mělo brát vážně, zodpovědně a dělat to jen, když dítě vážně chcete mít.  Neutrální 
No jo, jsem trochu divná, no  LOL Velmi šťastný Kroutící očima Omlouvám se za tu slohovku, ale měla jsem takovou potřebu něco o sobě napsat, když jsem tu nová  Neutrální
To asi vše o mém životě. Kdyby si někdo chtěl promluvit, klidně napište Vysmátý
Odpovědět
#2
Ahoj, Oxino, vítej mezi námi. :)
Sexuální výchova v 6. třídě mi přijde opravdu brzy. Chápu, že pro některé děti je to ta správná doba, ale že některé to naopak může vyděsit a znechutit.
To, co píšeš, zní trochu... japonsky; mám na mysli odmítnutí skutečného světa ve prospěch fantazie.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#3
(13. 08. 2019, 23:00:12)Juliana Napsal(a): Ahoj, Oxino, vítej mezi námi. :)
Sexuální výchova v 6. třídě mi přijde opravdu brzy. Chápu, že pro některé děti je to ta správná doba, ale že některé to naopak může vyděsit a znechutit.
To, co píšeš, zní trochu... japonsky; mám na mysli odmítnutí skutečného světa ve prospěch fantazie.

Ahoj  Velmi šťastný
To jo, mooc brzy pro děti  Naštvaný Ale vzhledem k tomu, kdy přicházejí třeba menstruace, to jako chápu, ale pro mě to bylo muka poslouchat. Ale co se stalo, stalo se.  Neutrální Asi záleží jak to to dítě vezme.
Ehm...jako sice koukám na anime, ale nikdy by mě nenapadlo, že prakticky můj život zní japonsky LOL
Odpovědět
#4
(13. 08. 2019, 22:32:32)OxinaLamofos Napsal(a): Jakmile jsem nastoupila do 6.třídy, tak začali další problémy. Měli jsme nový předmět, výuku ke zdravý.. Smutný  Tam jsem se dozvěděla něco dalšího o sobě, a to že mě příšerně děsí jen pomyšlení na sex!!  Podrážděný Smutný Nechápavě zírající Naštvaný Ten předmět jsem nesnášela. Neposlouchala jsem o té hodině, snažila se ani nedívat a písemky nepsat, jen abych nemusela nic číst o tom. Nedělalo mi to dobře. Pochopitelně, spolužáci si všimly hned a začali si mě dobírat krutým způsobem i když věděli, že mi to nerada poslouchám. Když jsem byla přinucená poslouchat při hodině, dostávala jsem vždy psychickou paniku. Naštěstí to všechno už je za mnou.

Před několika lety jsem kdesi četl, že ministerstvo školství uvažuje o tom, že posunou sexuální výchovu (tedy spíš osvětu) z konce základní docházky (dnes devátá třída) na dřívější dobu, aby se dostaly před počátek puberty, protože podle určitých studií (které byly odkazovány, ale nepamatuju si je) je později, eufemisticky řečeno, už moc pozdě. Zdá se, že byl záměr realizován. Ještě, že v dobách, kdy jsem navštevoval základní školu, byla jen letmá zmínka v biologii a nějaké základy péče o dítě, které jsem nezažil, protože byly jen pro dívky, my měli dílny (dnes by genderově-uvědomělí aktivisté za něco takového ministra (či ministrini) školství nejspíš zaživa sežrali, popř. skompostovali).

Takže když si představím mladou dvanácti-třináctiletou introvertní dívku s bujnou fantazií, která se dozví o svých pohlavních orgánech a o tom, jaké všeliké činnosti mohou provádět, z velké části zcela nezávisle na její vůli, musí to být mnohem horší zážitek než horror plný střev a krve či slizu a chapadelnatých obludností, protože ví, že to není výplod nočními můramy zmítaného mozku autora, ale drsná a syrová zkutečnost, která se navíc nachází uvnitř jejího těla. Brrr. Bléé. Grrr ...

 
(13. 08. 2019, 22:32:32)OxinaLamofos Napsal(a): ... Já popravdě ani nechápu proč mají partneři takovou touhu mít sex několikrát do roka. Já to beru jako něco velkého co by se mělo brát vážně, zodpovědně a dělat to jen, když dítě vážně chcete mít.  Neutrální 

Kdyby několikrát do roka, podle statistiky je průměrná frekvence o řád výše. Na druhou stranu, kdyby bylo početí dítěte něco, co se má brát vážně a zodpovědně, tak porodnost ještě víc poklesne (a bylo by zajímavé vědět, o kolik (desítek) procent). Z mého pohledu je ale nejzajímavější to, že pro páry, co se pokoušejí mít dítě, velmi často přestane být sex zábavou a stane se nepříjemnou a stresující povinností, což je většinou kontraproduktivní, protože stres sníží pravděpodonost početí (což je, z biologického pohledu, zcela logické). Tudíž je pro onu touhu silný evolučně-biologický důvod, jinak by lidstvo dávno vyhynulo  ... nicméně to že znám důvod, pro mně nijak nesnižuje to, že se mi mnohé počínání ohledně sexu zdá praštěné a potrhlé :-) .

(13. 08. 2019, 22:32:32)OxinaLamofos Napsal(a): ... Omlouvám se za tu slohovku, ale měla jsem takovou potřebu něco o sobě napsat, když jsem tu nová  Neutrální

Na měřítka tohoto fóra to není žádný extrém :-)



(13. 08. 2019, 23:11:57)OxinaLamofos Napsal(a): Ehm...jako sice koukám na anime, ale nikdy by mě nenapadlo, že prakticky můj život zní japonsky LOL

:-)
Mimo toho, Japonsko je, pokud to srovnáme se zbytem vyspělého světa, společnost nejméně nepřátelská asexuálům, viz např. tento můj starší příspěvek. Takže se nijak nedivím ...
Odpovědět
#5
Citace:nově zjišťuji, že co se týče mého strachu ze sexu a všeho co cítím okolo toho, má jméno, asexualita

Pozor! Strach zo sexu nie je asexualita. Hoci jedno s druhým sa navzájom nevylučuje, tak to so sebou nijako nesúvisí. Koofóbia alebo genofóbia je strach zo sexuálneho styku, ktorý je súčasťou širokej škály sexuálnych fóbií. Jednoducho, pokiaľ tam ide o nejaký strach, tak je to psychologický problém, ktorý sa dá za pomoci odborníkov liečiť. Asexualita je niečo úplne iné. Veľa ľudí si to mýli a potom nás širšia verejnosť považuje za pošahaných bláznov, ktorí pri prvej zmienke o sexe vyťahujú krucifix a utekajú kade ľahšie  LOL
Odpovědět
#6
(14. 08. 2019, 11:44:52)Next Napsal(a):
Citace:nově zjišťuji, že co se týče mého strachu ze sexu a všeho co cítím okolo toho, má jméno, asexualita

Pozor! Strach zo sexu nie je asexualita. Hoci jedno s druhým sa navzájom nevylučuje, tak to so sebou nijako nesúvisí. Koofóbia alebo genofóbia je strach zo sexuálneho styku, ktorý je súčasťou širokej škály sexuálnych fóbií. Jednoducho, pokiaľ tam ide o nejaký strach, tak je to psychologický problém, ktorý sa dá za pomoci odborníkov liečiť. Asexualita je niečo úplne iné. Veľa ľudí si to mýli a potom nás širšia verejnosť považuje za pošahaných bláznov, ktorí pri prvej zmienke o sexe vyťahujú krucifix a utekajú kade ľahšie  LOL

Chápu, jak to myslíte. U mě je to poněkud dosti složité, protože ve mě se to mísí asi se vším.
Odpovědět
#7
Taky mi přijde, že 6. třída je moc brzy. My se učili o tom v osmý na základce. Ale už je to fakt hodně let nazpátek. Upřímně mne to taky nějak moc nebavilo. A souhlasím s předešlými komentáři strach ze sexu a asexualita je trochu rozdíl, ale asi tě chápu.

Jinak samozřejmě vítej!  ;)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
Rainbow Ahoj ahoj Ruf-diskusni-forum-uska 3 8894 06. 07. 2019, 20:24:39
Poslední příspěvek: Fib-diskusni-forum-ril
  Proč jsem přišel mezi vás? o-k 7 15179 15. 05. 2016, 16:26:39
Poslední příspěvek: mikle-diskusni-forum-nicka
  Ahoj,zdraví vás nováček :) Ja-diskusni-forum-nie 7 20731 24. 04. 2010, 22:38:04
Poslední příspěvek: Ja-diskusni-forum-nie

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex