Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahoj, jsem tu nová
#1
Ahoj, jsem tady nová. Dlouho jsem váhala s registrací, ale doufám, že bych tady mohla najít pochopení pro to, jaká jsem.

Od chvíle kdy se začala projevovat sexualita jsem věděla, že pokud bych si našla kluka, musel by se smířit s tím, že sex se mnou mít nebude, a možná ani líbání. 

Od malička jsem špatně snášela doteky a potýkala jsem se i se sociální fobií. Abych nějak zapadala do kolektivu, snažila jsem se předělat sama sebe podle ostatních, ale vždycky jsem byla jiná, a dostávala jsem to sežrat. V asi 16 jsem dokonce měla jeden skorovztah, který vyvrcholil mazlením, které se mnou ale nic nedělalo, a tak to i zkončilo. O pár let později jsem absolvovala ještě jedno rande, a tím zkončily i moje zkušenosti s muži.

Teď je mi 28 a jsem osamělá a bez přátel, z velké části vlastní vinou. Lidé okolo mě se párují, zakládají rodiny a vyvíjejí se, ale já zůstávám pořád stejná. Sním o spřízněné duši, ale vím, že normální chlap bude těžko s někým jako jsem já. 

O tom, že jsem asexuálka nepohybuji, vím to vlastně celou dobu, jen jsem dlouho nevěděla, jak se pojmenovat, a že jsou takoví i další.
Odpovědět
#2
Vítej mezi námi. :)

Tady určitě najdeš lidi, kteří budou mít podobné zkušenosti nebo hodnoty. (Já mám třeba taky ráda pizzu. :-D A šedá barva je opravdu hezká, i když je to originální volba.) Pokud jde o hledání partnera, nezbývá než popřát hodně štěstí (třeba) na místní seznamce.

Je fajn, že už máš o svojí orientací jistotu. Podle mě je to pozitivum, na kterém můžeš stavět. Hodně lidí ve tvém věku se ještě nutí do heterosexuálních vztahů. 

PS. Skončit se píše se s. :)
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#3
Ahoj, taky tě vítám :D .

Jestli jsou někde lidé s podobnými zkušenostmi, tak je to tady. I když většina při svém sebpoznávání musela zajít ještě  trochu dál, než ty. Docela obdivuji, že ti k sebepoznání stačilo tak málo.
Nutit se do vztahů, které by nevycházely z tvých potřeb, ale byly by jenom napodobováním něčeho, co dělají ostatní, nemá cenu. Lepší je zůstat svůj, i když se to někdy zdá těžké. A doufat, že třeba přece jen potkáš někoho podobného :D .
"Všechny zdi, o které si rozbíjím hlavu, jsou v mé hlavě."
  zenové rčení
Odpovědět
#4
Nazdar novacku!

Vzhledem k tomu, ze mas radeji kone nez kocky...jeste neni nic ztraceno ;)
Slepé cesty jsou...
Odpovědět
#5
Ahoj pírko123,
jsem taky "netýkavka", takže minimálně v tomto tě chápu. :-)
Odpovědět
#6
(12. 11. 2019, 22:00:42)pírko123 Napsal(a): Ahoj, jsem tady nová. Dlouho jsem váhala s registrací, ale doufám, že bych tady mohla najít pochopení pro to, jaká jsem.

Od chvíle kdy se začala projevovat sexualita jsem věděla, že pokud bych si našla kluka, musel by se smířit s tím, že sex se mnou mít nebude, a možná ani líbání. 

Od malička jsem špatně snášela doteky a potýkala jsem se i se sociální fobií. Abych nějak zapadala do kolektivu, snažila jsem se předělat sama sebe podle ostatních, ale vždycky jsem byla jiná, a dostávala jsem to sežrat. V asi 16 jsem dokonce měla jeden skorovztah, který vyvrcholil mazlením, které se mnou ale nic nedělalo, a tak to i zkončilo. O pár let později jsem absolvovala ještě jedno rande, a tím zkončily i moje zkušenosti s muži.

Teď je mi 28 a jsem osamělá a bez přátel, z velké části vlastní vinou. Lidé okolo mě se párují, zakládají rodiny a vyvíjejí se, ale já zůstávám pořád stejná. Sním o spřízněné duši, ale vím, že normální chlap bude těžko s někým jako jsem já. 

O tom, že jsem asexuálka nepohybuji, vím to vlastně celou dobu, jen jsem dlouho nevěděla, jak se pojmenovat, a že jsou takoví i další.

ahoj, ja som na tom podobne. netrpim sice socialnou fobiou, rada stretavam a spoznavam novych ludí, ale bez dotyku!! nanajvys som schopna strpiet dotyk pri blahozelania-objatie a bozk na lice. nic viac!! o nejakych vasnivych bozkoch alebo pohl. styku nemôze byt ani reci. a ktory chlap by toto vydrzal!? mozno nejaky asexual ale normalny hetero asi nie.
a tak som sama. a vies co? ani trochu mi to nevadi.
Odpovědět
#7
Ahoj jsem tu taký nová . Narazila jsem na tento článek https://www.heroine.cz/vztahy/1767-a-zil...-internetu  a pak sem na forum.  Já osobně znám hodně asexuálů a hodně jsem se divila, že si sami vybrali tuto cestu životem a  dobrovolně, říkala jsem si, jak můžou takhle přežít... ale pravda je že oni se mají, oni jsou lepší lidi. Umí se radovat , objevovat , cítit, nejsou lhostejny k ostatním lidem. Četla jsem zde příspěvky a někdo radil prostitutky... a co pohlavní choroby? A když nemůže rodit , tak může adoptovat ne? Znám min 5 rodin , který nemohli mít dítě i když se snažili léta, a museli se rozhodnout pro adopci. Vážně je sex vším co člověk potřebuje? Podle tantry člověk prvně než začne se sexem, měl by se naučit masturbovat, tj sám sebe milovat. Ale kam se nepodíváš všude sex a nahota , nebo to vidím jen já???
Odpovědět
#8
Ahoj, je mi 24. Přehodnoť své priority: pokud nechceš být bez přátel, tak zkus nějaké sehnat. Nebazíruj na tom, že chceš pouze partnerský vztah. Mnohem víc je podle mě mít dobré přátele. Dnešní doba má výhodu v tom, že lze sehnat kámoše i přes internet - třeba se přidej do nějaké party. Nebo jsou různé weby a FB skupiny pro ty, kteří hledají kámoše na cesty atd. Přeji Ti vše dobré. Nesnaž se jít proti své přirozenosti - praví přátelé Tě vždycky přijmou takovou, jaká jsi ve skutečnosti. Základem je se dostat do správné party.

Odpovědět
#9
(19. 12. 2019, 14:17:37)saxana Napsal(a): Ahoj jsem tu taký nová .

Ahoj, vitaj medzi nami.
Za mňa ďakujem za odkaz na článok, je to príjemné čítanie, s ktorého obsahom sa stotožňujem.

K samotnému celospoločenskému nátlaku ohľadne sexu a všeobecne sexuálneho priemyslu, tiež to v poslednej dobe vnímam okolo seba všade akosi priveľmi často - stretávame sa s tým v médiách, ľudia sú otvorenejší, menej sa hanbia diskutovať, viac objavujú, no zároveň aj viac podliehajú tomuto celospoločenskému nátlaku, z ktorého mi osobne smrdí biznis, ktorého sa radi chytajú firmy a spoločnosti, ktorých tento priemysel živí.

Už od detstva sme neustále masírovaní všetkým naokolo. Alkohol, cigarety, farmakotiká (ževraj "lieky"), sex a erotika a určite veľa ďalších faktorov. Pravou výzvou je nájsť silu vlastnej vôle a nenechať sa masírovať, nepodľahnúť, keď sami necítime osobnú potrebu či stotožnenie sa. Mať vlastný pohľad na svet.

A tak, ako sa o erotike, sexuálnych javoch čoraz viac hovorí, prečo by sa rovnako nemohlo viac rozprávať aj o prípadoch, kedy ľudia takúto túžbu nepociťujú? To nám má byť odopriatá slobodná vôľa? Človeka predsa nemá kto čo nútiť ísť životnou cestou, s ktorou nie je stotožnený.

Súhlasím ako s tvojím príspevkom, tak aj so Sosnou, ktorá to vystihla celkom presne.

Hľadajme šťastie, lásku sami v sebe a nenaháňajme sa silou-mocou za každú cenu do partnerských vzťahov, keď to sami necítime.
Odpovědět
#10
Nic proti samostatnému životu, ale ten článek je podle mě strašlivý levicový žvást.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
Rainbow Ahoj ahoj Ruf-diskusni-forum-uska 3 8895 06. 07. 2019, 20:24:39
Poslední příspěvek: Fib-diskusni-forum-ril
  Som tu nová kla-diskusni-forum-risa 1 6767 25. 03. 2019, 16:41:06
Poslední příspěvek: art-diskusni-forum-3mis
  Nová v poli... Adri-diskusni-forum-finel 15 27264 07. 03. 2019, 13:27:49
Poslední příspěvek: Adri-diskusni-forum-finel
  Ahoj, kdo vlastně jsem? Miy-diskusni-forum-oko 7 17364 12. 12. 2016, 15:17:54
Poslední příspěvek: Mor-diskusni-forum-wen
  Nová na fóru Kapy-diskusni-forum-bara 5 14427 26. 05. 2016, 11:53:21
Poslední příspěvek: Kapy-diskusni-forum-bara

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex