Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nikdy neměly sex, přesto jsou z nich šťastné matky
#16
Ten článek je hodně zvláštní a navzdory neuvěřitelnému množství pozitivních dopadů asistované reprodukce se snaží vytáhnout jeden extrémní případ chování/myšlení, čímž chce ilustrovat co? Že je umělé oplodnění morálně špatné?

Umělé oplodnění má totiž vždy dvě roviny. První, která je naznačena v článku, a totiž, že si některé ženy „zjednoduší“ cestu, nezatěžují se vztahy apod. a jednoduše si touto cestou pořídí dítě.

Můžeme si o tom myslet leccos, ale z principu bych to nezatracoval a některé reakce mě trochu překvapily. Když se nějaká žena z jakéhokoliv důvodu rozhodne, že vztahy nechce zkoušet, že nechce podstupovat náhodný sex, aby otěhotněla apod. a přesto chce dítě, je v pořádku, že tak může učinit. Nikdo neví, čím třeba v dětství taková osoba sama prošla, co vidí kolem sebe a co formovalo její rozhodnutí. To, že si takové dítě pořizuje „jen jako hračku“ mi přijde jako poněkud odvážná úvaha.

Mít rodiče je snad záruka něčeho? Myslím, že v naší společnosti jsou tisíce dětí, mající řádné biologické rodiče, nicméně vyrůstá z nich spodina společnosti, neb tací jsou i jejich rodiče. A je úplně irelevantní, že jsou schopni vytvořit pár, jak tu kdosi argumentoval, že když žena nedokáže mít vztah, neměla by mít dítě.

Pak je tady druhá rovina, a totiž páry, které se zoufale snaží počít a z nejrůznějších příčin jim to nejde. Je naprosto úžasné, že tuto možnost mají a o kladech umělého oplodnění v této souvislosti nemám nejmenších pochyb.

A teď si třeba vezměte asexuály. Dívka asexuálka touží po dítěti. Proč by nemohla jít touto cestou? Netouží po vztahu, pouze po dítěti. Mě to přijde v pořádku. Bude podle váš špatná, že není schopna navázat vztah a pořizuje si "hračku"?

Muž asexuál to má horší, ten ten vztah jednoduše mít musí, ale i tak je toto pro něj jediná cesta, jak „počít“ dítě, akorát může dodat svůj vlastní genetický materiál.

Pro mě samotného to byla jediná možná cesta, jak dospět k dítěti. Jsem za to neskonale vděčný a rozhodně se nedomnívám, že si pořizuji „hračku“, abych „zapadl do normálu“ či dostál nějakému společenskému očekávání. Ne, prostě jsem chtěl dítě a jinak to nešlo. A je dobře, že taková možnost existuje.
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment (Ralph Waldo Emerson)
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Nikdy neměly sex, přesto jsou z nich šťastné matky - od drum-diskusni-forum-mond - 25. 10. 2015, 22:33:42

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Asexuálové se dříve styděli, dnes jsou hrdí. V sexuologii mě nic nepřekvapí, říká Uze Cipísek 0 4517 08. 02. 2020, 18:38:47
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  Dennik N - Nikdy nepocítiť túžbu. Príbehy ľudí, ktorých nikto sexuálne nepriťahuje pri-diskusni-forum-mula 4 10574 14. 02. 2016, 12:30:46
Poslední příspěvek: pri-diskusni-forum-mula
  Nemají spolu sex, a přesto jsou šťastní - Novinky.cz Sunnylo-diskusni-forum-vesToby 4 14015 06. 06. 2013, 19:12:44
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  I bez sexu se dá šťastně žít [novinky.cz] pros-diskusni-forum-těJá 11 32556 01. 07. 2010, 14:50:58
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex