Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jsem asexuálka?
#1
Ahojky, je mi jen 16, a tak se možná divíte, co tu pohledávám. Mám 23letého kluka,který je opravdu hodný, milý, slušný a pozorný. Mě ale vadí jeho doteky, líbání, mazlení a už vůbec nemám chuť na sex. Řekla jsem mu, co se mi nelíbí a jeho napadlo, že bych mohla být asexuálka. Já si ale nejsem jistá, protože se mi třeba ani nechce jít s ním ven, když jsem týden pryč, tak se mi nestýská, i když ho mám ráda, ale asi ne dost a to si pořád dokola vyčítám, hlavně po tom všem, co pro mě dělá. Jsme spolu cca půl roku, tak se ani nedivím, že by chtěl něco víc, ačkoli zrovna on je docela dost stydlivý. Teď za týden máme jet na dovolenou do Prahy na tři dny a já slíbila, že třeba petting zkusíme, ale vůbec se mi do toho nechce a dělám to spíš z donucení... Co mám dělat? Myslíte si, že jsem asexuálka?
Odpovědět
#2
Milá Lily, to se takto na dálku říci s jistotou nedá, zdali jsi nebo nejsi asexuální, navíc Ti je teprve šestnáct, tvé tělo se stále ještě vyvíjí, přičemž ženy bývají na sexuálním vrcholu (touhy a prožívání sexuality) až po třicátém roce věku. Tvůj kluk je naopak na vrcholu sexuality nyní, proto ten nepoměr mezi vámi. Spousta dívek ve tvém věku neprahne ještě zdaleka po sexu, i když třeba tvrdí opak, ale je to vlastně v tomto životním údobí přirozený stav. Každopádně, tvé tělo je jenom tvé a pouze Ty sama o něm rozhoduješ, nikoliv nikdo druhý, ani partner. Takže by ses asi neměla nechat do ničeho nutit, tím myslím do aktivit, které Ti nejsou příjemné. Tvůj partner je starší a právě proto by měl vykazovat vzhledem k tobě více pochopení a jestliže Tě skutečně miluje, počká si. Skus si s ním při vhodné příležitosti o tomto promluvit, o tom, že se ještě třeba necítíš zralá na sexuální život. Pokud Tě miluje, pochopí Tě, pokud nikoliv.....není čeho litovat. Naopak, v tomto případě buď šťastná, že jsi procitla ještě včas... Víš, jen někomu "vyhovět", to zrovna není optimálním začátkem sexuálního života, je to totiž zážitek, který si budeš pamatovat po celý život, a proto by měl proběhnout pouze v oboustranně příjemné atmosféře. Opravdu není kam spěchat a dle mého názoru, až pocítíš k někomu skutečnou lásku, tyto a mnohé jiné nejasnosti ohledně tohoto odpadnou samy. A vše pak proběhne naprosto přirozeně....Nevím, možná jsem trochu staromódní, ale podle mne člověk vůbec nic nezmešká, když počká se sexem až po tom osmnáctém roku života....čím je totiž člověk zralejší a vyrovnanější, tím také pak přirozeně plnohodnotněji a uspokojivěji prožívá vlastní sexualitu....
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#3
Ahoj, souhlasím s Nelou v tom, že na dálku a jen na základě pár informací je opravdu těžké na Tvou otázku odpovědět - asexuální být můžeš, ale také nemusíš, navíc jsi ještě velmi mladá, takže v tomto věku by diagnóza asexuality byla i trochu předčasná. Osobně si myslím, že problém bude ležet možná někde jinde - podle toho, co píšeš (a teď nemám na mysli to, že se svým přítelem nechceš provozovat sex, ale spíš to, že s ním nechceš chodit ven, nestýská se Ti po něm atd.) se zdá, že ho asi příliš nemiluješ - možná ho vnímáš spíš jenom jako kamaráda, pak by ani nebylo moc divné, že nejsi zrovna nadšená z představy nějakého společného intimního soužití. Možná, že až potkáš někoho jiného, koho budeš milovat, tak se Tvůj postoj k sexu změní - a možná, že se nezmění ani při takové příležitosti a v tom případě budeš opravdu asexuální, zatím je ale čas na to dělat jakékoliv závěry. :) Navíc celá záležitost může být způsobena i Tvým nízkým věkem, jak už psala Nela - v šestnácti letech ještě každý není celý žhavý na začátek sexuálního života, i když mnozí se v tomto věku takto snaží aspoň tvářit. :)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Asexualka s maskou katul-diskusni-forum-e1786 19 17985 18. 09. 2021, 08:19:05
Poslední příspěvek: d--diskusni-forum-kun
  Asexualka (?) Moje zkušenosti se sexualitou evi-diskusni-forum-kula 20 29898 05. 04. 2021, 09:08:56
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  No tak jsem asi asexuálka Kack-diskusni-forum-aCer 2 8636 10. 09. 2018, 20:47:24
Poslední příspěvek: DB-diskusni-forum--47
  Ahojky, tady panromantická asexuálka Lily E-diskusni-forum-lfgreen 3 10134 26. 11. 2017, 11:37:03
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  Asi jsem asexuálka, ale nechci jí být... we-diskusni-forum-rca 50 133858 27. 06. 2011, 13:19:03
Poslední příspěvek: nun-diskusni-forum-vice

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex