Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ano?
#1
Zdravím. Je mi 17.... Vím, že se zřejmě zdá, že jsem ještě ta šílená puberťačka a nevím, co chci. Ačkoliv i přesto, že vás o opaku zřejmě nepřesvědčím, chtěla bych alespoň trochu nastolit skutečnost takovou, že díky nevlídnému dětství, vyrůstání mezi dospělými a díky mým přátelům, kterým je nyní většině kolem 25ti let, si připadám opravdu trochu zvláštně a "jiná" při pohledu na své podivné vrstevníky.
A teď k věci. S mým prvním přítelem (stejně starý jako já) jsme byli spolu dva roky. Vzhledem k tomu, že se ke mně choval příšerně, nechápu, jak jsem to tak "dlouho" mohla vydržet. Ale jde o to, že s ním jsme sex téměř neměli, což mi na něm připadalo asi jako nejlepší věc - chápal mou asexualitu. Nicméně pochopení této věci ve vztahu není vše, a kvůli několika rozchodům a nedorozumění jsem se rozhodla udělat definitivní tečku za tím vším trápením. Proto jsem si po nějakém čase našla nového muže. Muže píši proto, že je již o 4 roky starší než-li já a je to z mého pohledu opravdový muž. Nyní jsme spolu cca 3 měsíce a cítím se jako v sedmém nebi. Možná je to tím, že jsem opravdu ještě mladá a hloupá a naivní a nebo, že je to jen krátká doba, ale opravdu takovýhle zamilovaný pocit neznám a tak jsem si téměř jistá, že tak jak se o mě stará on, už nikdy s nikým jiným nezažiji. Je to jediný člověk, u kterého si dovedu představit lásku na celý život. Ještě bych chtěla dodat, že ku svému mladému věku mám poměrně mnoho choulostivých nemocí a zejména jednu...zhoubnou. Nebudu říkat přesněji.
No a zpět k věci! Nedávno jsem mu sdělila, že jsem asexuálka. Vzhledem k tomu, že on rozhodně není, byl dosti zaražen. K překvapení mému jeho reakce byla taková, že to chápe a nebude tedy nic vyžadovat. Avšak dnes se ptal, jestli kdybychom to zkusili jednou, třeba dokáže to, aby se mi to zalíbilo a změnila bych "názor". Můj milovaný je student filozofie, takže mi své pocity důkladně rozebral tak, jak nejlépe umí. Nejraději by se mnou byl stále (což tento pocit ještě znásobuje ta má nemoc...bohužel, bohudík..), vždy a všude. A jelikož přede mnou měl plno partnerek a se všemi měl sex velmi často, ovšem jen kvůli tomu, aby mu prostě bylo fajn, se mnou by to nedělal jen kvůli tomu. Je to pro něj prý největší možnost, jak mi nejvíce být nablízku...cítí se mnou všechno jinak než s předešlými ženami. A já vím, že toto nejsou jen nějaké pubertální výlevy. Věřím mu. Cítím se s ním dospělá. (Vím, že si v dnešní době mnoho teenagerů hraje na dospělé, to vážně nedělám, ovšem trochu jiná se popravdě cítím...)
Toto nejsou jediné argumenty, které měl...opravdu mě dokáže přesvědčit o čemkoliv, ale u tohohle stále nevím...mám? Nmám?
Odpovědět
#2
Ahoj Anylen, to se takto těžko radí, když tvého přítele neznáme, ale jednu věc Ti, myslím, mohu poradit s jistotou a to tu, abys byla opatrná. Poznávej postupně svého přítele, zkoumej, třeba i to, proč se s těmi předchozími dívkami rozešel, když jak píšeš, s nimi již sexuálně žil, jak tyto záležitosti kolem rozchodu prožíval atp. Jednoduše nespěchej v záležitosti sexuality a věř, že jestli k tobě tvůj přítel chová skutečné city, počká si a nebude tudíž naléhat. Jde o to, abys nakonec nebyla jen jednou z mnoha do sbírky, když to napíšu poněkud syrověji, to nemyslím nějak špatně, určitě mi rozumíš...no a pokud si budeš nakonec přece jen jistá, že s ním chceš milování vyzkoušet, tak proč ne, asexualita člověka nevylučuje ze sexuálního života ve smyslu nemožnosti, spíše je to o tom (ne)prožitku, ale to si musíš ověřit sama, jakže to s tebou v tomto vlastně je...tak přeji dobrou volbu! :) A přeji i mnoho štěstí a sil v boji s nemocí...., také se musím stále ještě dovyrovnávat s něčím takovým, ale my to zvládneme.:)
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#3
Pokud mě se týče, souhlasím s Nelou.

Dávej pozor, někteří lidé umí dobře přesvědčovat a jsou to i výborní herci. Tím ovšem nechci říct, že to musí být případ tvého přítele. Nicméně to jediné co ti mohu také doporučit je opratrnost. A hlavně by ses měla zeptat sebe co chceš, na jeho logická zdůvodnění proč to zkusit se vykašli a poslouchej sebe, to je to nejdůležitější. Dělat pro někoho něco co nechceš i když z lásky, nepůjde do nekonečna. Jednou ta láska vyprchá ať člověk chce nebo ne (i když si člověk říká, že jemu se to stát nemůže) a co pak? Budeš v tom pokračovat, nebo jednoho krásného dne řekneš a dost, už mě to přestalo bavit? Pokud by to byl opravdu fajn člověk, tak mu to ublíží, když zjistí, že celou tu dobu to bylo jen přestírané. A pokud to nebude fajn člověk, ublíží to tobě. Budeš jen další zářez na futrech a budeš se muset smířit s pocitem, že jsi dala svou lásku a ochotu přesvědčit samu sebe o své neasexualitě takovému "člověku". Proto ještě počkej, nic ti neuteče (ani on, pokud tě opravdu chápe, jak říká) a zjisti si o něm něco víc a klidně to zkus rozebrat s kamarádkou. Ta zamilovaná není a bude mít jiný náhled na situaci než ty s růžovými brýlemi.

Jinak přeju hodně štěstí a ať Vám to spolu vyjde :)
Odpovědět
#4
Mnohokrát děkuji za odpovědi a objektivní názory! :)
Opatrná tedy rozhodně budu, s tím také souhlasím. I přesto, že jsem velmi zamilovaná, stále se držím tak nějak reality a možností 'jak to je a jak to být může'.
Co se týče mého přítele, je to velmi citově založený člověk. Potkala jsem zatím na svůj relativně nízký věk už poměrně mnoho zajímavých a nevšedních lidí, a to jak mužů, tak žen, a u něj jako u jednoho z mála cítím, že opravdu dokáže o věcech silně přemýšlet, je rozhodný, využívá rozum, snaží se pro okolí udělat co nejvíce. Ačkoliv sám o sobě stále tvrdí, že je špatný člověk a že má mnoho špatných vlastností, tak myslím, že využívá v tomto případě trochu moc nadsázky...vidím ho jako opravdu dobrého člověka (sic bohužel zdědil po svém 'neurotickém' otci občasnou výbušnost, ale nikdy svým blízkým neublíží a pokud je jen trochu hrubý, včas si to uvědomí a důmyslně se omluví), určitě jsem alespoň z části ovlivněná svou zamilovaností, to uznávám, ale i kdyby to byl jen můj kamarád nebo pouze neznámý člověk, tvrdila bych nejspíše totéž. Takže myslím, že v jeho dobrém herectví to spočívat nebude.
A co se týká toho, jak moc ho znám...i přesto, že jsou to jen tři měsíce, co jsem ho začala poznávat a on mě, dalo by se říci, že už ani není moc, co poznávat (tedy ve vlastnostech)...oba jsme typ člověka, který velmi rád poslouchá, rádi druhé pozorujeme a na základě pohybů, gest a slov zkoumáme jejich charakteristiku a jací asi mohou být, jsme otevření a říkáme si vše - občas i věci, které bychom přeci jen ani nechtěli a nepotřebovali slyšet, ale i tak si je řekneme a všechno důkladně rozebereme.
Ale vaše rady samozřejmě ráda převezmu a budu vše dělat opatrně a s rozmyslem. Ještě jednou děkuji! :)
Odpovědět
#5
To mi připomíná vztah kdy mi holka v prvnich mesicich rikala ze sex nepotrebuje,ze to nejdulezitejsi jsem pro ni ja,ze kdyz ho nechci tak ho mit nebudem,ze se o sebe dokaze "postarat" sama atd atd atd atd..Bylo toho mraky a taky byla velice predsvedciva.Zhruba po pul roce presvedciva bejt prestala protoze jeji chtic byl stale vetsi a ne jednou me chtela odtahnout k doktorovi a ladovat me viagrou :-D Jako ted uz se tomu smeju ale ta byla schopna udelat cokoli aby me do ty postele dostala byt jeste pred par mesicema mela plnou pusu reci jak se bez toho obejde.Nakonec prudce vzrostly hadky mezi nami,neustala podrazdenost z jeji strany coz se ukazovalo i na me.A to vsechno jenom kvuli tomu ze ona sex chtela a udelala by cokoliv proto aby ho dostala,a protoze ja ho nechtel a udelal bych cokoliv proto abych se z nej vyvlikl.
Odpovědět
#6
Tomu naprosto rozumím, Jakube. Vím, jak to chodí a že vztah heterosexuála s asexuálem je velmi těžký až téměř nemožný... Můj přítel je ale poměrně hodně rozumný člověk vůči spoustě lidem v dnešní době a nepřesvědčoval mě žádnýma stupidníma větama, že se bez toho obejde a tak podobně...vzhledem k mé velké nedůvěře k lidem, bych mu ani taková slova nesežrala, ačkoliv on patří k malému okruhu lidí, kterému v mnoha věcech důvěřuji.
Nevyprávěl mi žádné pohádky o tom jak to bude v pohodě a jak to půjde, neukecával mě, nepřesvědčoval...nic. Ale protože ho miluji a on to má rád a s předešlými slečnami sex měl, přijde mi vůči němu sobecké, aby se mnou nic takového neměl. Je to estetik a bere spoustu věcí z trochu jiného úhlu pohledu...vidí sex jako nepotřebný, ale zároveň jako jedno z nejvyšších vyznání lásky, protože jsou si lidé fyzicky nejblíže, jak mohou být.
Nevím no...možná vám i to vše zní jako kecy, ale želbohu já to tak vše cítím a vidím...
Nicméně za svěření se svou zkušeností Ti také velmi děkuji, Jakube! Rozhodně mám zase o čem přemýšlet :)
Odpovědět
#7
To jak to dopadlo u mě,vůbec neznamená že to tak dopadne i u tebe a potěšilo by mě kdyby ti to vyšlo podle tvých představ :-) Já jsem tady narazil na jednu slečnu do který jsem se doslova zbláznil :-D takže takovýhle záležitosti naštěstí už řešit nemusím,ale tobe držím palečky - protože začátek máš docela podobnej mýmu tehdejšímu - aby ti to nakonec dopadlo líp.
Odpovědět
#8
At to dopadne jakkoliv (a to, že jsem docela realista a chápu, že se může stát cokoliv), tak budu ráda, že jsem ho poznala a alespoň ty tři měsíce jsem se měla krásně, což v mém život takových chvil zrovna moc nebylo...takže jsem mu tak či tak vděčná. :)
Tobě samozřejmě také přeji ať se máš nádherně a vše je dle tvých představ, bezjedné starosti je v životě hned lépe:)
Odpovědět
#9
Vše důležité už tu bylo řečeno ;o) Možná jen připojím vlatsní zkušenost... Podstoupit sex jen kvůli partnerovi a se sebezapřením není moc dobrý nápad
Odpovědět
#10
(28. 12. 2010, 13:56:37)Adriane Fox Napsal(a): Podstoupit sex jen kvůli partnerovi a se sebezapřením není moc dobrý nápad

To už jsem někde slyšela..:)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
Smile Abro. Ano? Anna-diskusni-forum-Beth 2 6935 02. 07. 2018, 19:51:44
Poslední příspěvek: Anna-diskusni-forum-Beth
  Tolerovat neveru- ano ci ne? hru-diskusni-forum-ska 13 28787 19. 01. 2012, 10:45:30
Poslední příspěvek: Aline-diskusni-forum-Daryen
  Asexuál. Áno alebo nie? EricD-diskusni-forum-raven 6 15375 13. 06. 2010, 13:46:33
Poslední příspěvek: v-diskusni-forum-ye

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex