Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
asi tak nějak
#21
(13. 02. 2011, 19:03:30)iveecheck Napsal(a): Pro některé
Nenapsal jsem kolikrát jsem měl v životě sex ani jsem se nezmínil, jak dlouho jsem bez sexu. Mluvit o takových věcech mi vadí. Čekám spíš něco na způsob pochopení než hodnocení mého sebevědomí nebo dokonce mého sexu a vztahů. Já to mám se sebou vyřešené už nějakou dobu a dobře vím co chci, takže mi rady na způsob že z lásky to bude jiné jsou na nic.

Nevím, zda bylo směřováno právě mně, ale mám takové tušení, že i mně. Tak tedy: připadá mi, že jsi nějaký přecitlivělý. Na nic podobného se Tě nikdo neptal. Buď se svěřovat chceš, nebo nechceš. Proč jsi sem vlastně psal? Chlácholit Tě asi nikdo nebude, když jsi napsal, že jsi šťastný a rozebírat sruhou variantu, když jsi takto úzkostlivý na své soukromí, taky nikdo zájem nemá. Lidé se občas cítí opuštění napříč věkem, pohlavími a sexuální orientací, a rozhodně nejsi sám, kdo má podobný problém jako Ty.
Odpovědět
#22
Ahoj, já sice teď nevím, co se kde kdy konkrétního psalo na chatu, ale jestli je ta "výtka" směřovaná na tamější občasné poznámky s jakoby sexuálním podtextem, tak osobně na to nahlížím tak, že pokud nejde o vulgarity, ale ty jsem zde prozatím nikdy neviděla, naštěstí, tak bych to brala s nadhledem a humorem. Přece neznamená, že sexuálně neaktivní (nebo ne příliš aktivní) člověk, proto musí být také hned zaujatý vůči všemu sexuálnímu.....popravdě, pokud někoho nemusím, tak to jsou suchaři a puritáni, s takovými osobami sdílím jeden stůl vždy jen velmi nedobrovolně....a když se chce někdo na chatu pobavit, tak ať se pobaví, stejně, jako se jiný baví zrovna třeba v ložnici, každého věc. Třeba bychom to všechno mohli brát trochu víc s nadhledem, i ty "vztahy" jednoho k druhému zde, nakonec snad tohle fórum neslouží jako studijní materiál, doufám!, ale spíše jako místo pro setkávání lidí, kteří jsou na tom v jednom aspektu života tak trochu podobně....souhlasím s tím, že vyvozovat o někom "něco" takto na dálku anebo z letmého setkání (na srazu apod.), to je jako mlátit obilí ve tmě....Snad nepíšu úplně mimo mísu....:)
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#23
Myslím si, že je tu zbytečně moc emocí. To, že se člověk dívá na věc, která je vám blízká, kritičtějc, neznamená, že je potřeba z toho hned chytat nerva a stavět člověka do extrému. Kdybych nebyl vytrhávanej z kontextu... jako v případě s básní, a dalších, třeba bychom se mohli i dobrat, jestli všichni víme, v pojmu asexualita, o čem je řeč...

K příspěvku iveecheck: tady se mi zdá daleko víc nesourodosti, jak popsala mušelín, než v jakýchkoli jiných příspěvcích. Kdyby kolega iveecheck komunikoval, mohli jsme se k něčemu dobrat, mohl bych mít ve věci jasno, než jen z dosud řečenýho. Ale žal Bohu, Bohužel, nestalo se... A přesto jsem byl jediný, který vyjádřil nemožnost hodnotit objektivně! Když totiž někdo napíše tři řádky o sobě a je to pro něj vyřešené, tak co tu řešíme? Má doměnka, že se jedná o homosexuálně orientovaného člověka, je stejně tak relevantní jako zde užitej termín: "vítej doma".

Požádal bych, abychom nedělali z pojmu ASEXUALITA nedotknutelnou modlu, a budeme si určitě blíž... někdy mi připadá, že je větší prohřešek myslet než přitakávat omylům...

Aby se lidi pochopili, musí se holt snažit, o tom to je, o tom je mezilidská komunikace. Kdo by četl pozorně, zjistil by, že svým způsobem asexualitu uznávám, a nekladl by mi otázky o typech fór... jen si prostě dovoluji nesouhlasit s množstvím, a to je můj přečin...

P.S. Zlehčovat sexuální narážky na chatu, a připisovat jim "nadhled", když vidím, kolik nadhledu tu schází v normální komunikaci, je pro mě výmluva, Nelo, bohužel...
"Hlupáci! Vykleštěná dobytčata! Vy všichni, historici, logikové, kritici i vzdělanci, vy všichni jste jako červi na mrtvole a ze života jakživi nic nepochopíte." [Antoine de Saint-Exupéry]
Odpovědět
#24
Lidem, kteří by rádi bezpečně zjistili, jsou-li asexuálními či pouze trpí nějakou formou sexuálních zábran doporučuji měření vzrušivosti za pomoci specializovaných nástrojů popsaných níže. Výsledky měření lze interpretovat velmi jednoduše. Pokud bude naměřena nenulová hodnota vzrušivosti nejedná se o osobu asexuální, pokud bude naměřena nula, jde o asexuála. Takovéto vyšetření je prováděno v každém krajském městě, používá se i při vyšetřování neplodnosti či vyšetřování sexuálních deviací.

falopletysmograf
http://www.psychoweb.cz/slovnik/faloplet...-slovniku/

vulvopletysmograf
http://www.psychoweb.cz/slovnik/vulvople...-slovniku/
Odpovědět
#25
milý Arthure já myslím, že většiná z nás je se stavem věcí naprosto spokojená a nemusíme se ničeho dobírat, tuto potřebu máš jen ty, nejspíše proto že jsi sexuál, když tedy o sobě prohlásím, že jsem asexuál, tak jsem se stavem věci zcela spokojený a nemám potřebu se přesvědčovat o opaku - JSEM SPOKOJENÝ

jako obvykle si zase stěžuješ, že lidem chybí nadhled - zloděj křičí chyťte zloděje, aniž by se o to někdo prosil, tak Athur se hned cpe do popředí, aby vyložil svůj názor na moderní blábol
Odpovědět
#26
1) Tak obecně je tu pořád ten problém že asexualita nebyla ještě oficiálně a přesně definovaná takže se snadno může stát, že každý si pod tím představí něco trochu jiného...a pak "jeden o voze, druhý o koze"
2) experimentování se sexualitou je normální a většinou nevypovídá o dotyčném vůbec nic
3) I kdyby asexualita některého člověka byla jen "vyplynutím z jiného psychického problému"...no a co? Kadžý ať si žije, jak uzná za vhodné, když mu to vyhovuje. I kdyby to byla pravda, dotyčného rozhodně nepřesvědčíš aby tento "problém" řešil od konce, čili začal sexuálně žít. Když se mu podaří vyřešit onen skutečný problém, ty ostatní co jsou na něj navázané se pak vyřeší samy :)

Na závěr bych připojila tip "dělejte to co vás baví a nenechte se do ničeho nutit". A ono už to nějak dopadne

P.S.: Přihopkal malý chundelatý růžový králíček a požitkářsky se rozvalil na sluníčku
Odpovědět
#27
(15. 02. 2011, 18:40:01)Adriane Fox Napsal(a): P.S.: Přihopkal malý chundelatý růžový králíček a požitkářsky se rozvalil na sluníčku
??? cos to hulila? :-D
[Obrázek: banner_reformycz.gif]
Je obrovský rozdíl mezi tím být chudý a být bez peněz. Být bez peněz je dočasný stav. Chudoba je stav mysli.
Odpovědět
#28
(15. 02. 2011, 08:57:35)Arthur Napsal(a): Myslím si, že je tu zbytečně moc emocí. To, že se člověk dívá na věc, která je vám blízká, kritičtějc, neznamená, že je potřeba z toho hned chytat nerva a stavět člověka do extrému. Kdybych nebyl vytrhávanej z kontextu... jako v případě s básní, a dalších, třeba bychom se mohli i dobrat, jestli všichni víme, v pojmu asexualita, o čem je řeč...

K příspěvku iveecheck: tady se mi zdá daleko víc nesourodosti, jak popsala mušelín, než v jakýchkoli jiných příspěvcích. Kdyby kolega iveecheck komunikoval, mohli jsme se k něčemu dobrat, mohl bych mít ve věci jasno, než jen z dosud řečenýho. Ale žal Bohu, Bohužel, nestalo se... A přesto jsem byl jediný, který vyjádřil nemožnost hodnotit objektivně! Když totiž někdo napíše tři řádky o sobě a je to pro něj vyřešené, tak co tu řešíme? Má doměnka, že se jedná o homosexuálně orientovaného člověka, je stejně tak relevantní jako zde užitej termín: "vítej doma".

Požádal bych, abychom nedělali z pojmu ASEXUALITA nedotknutelnou modlu, a budeme si určitě blíž... někdy mi připadá, že je větší prohřešek myslet než přitakávat omylům...

Aby se lidi pochopili, musí se holt snažit, o tom to je, o tom je mezilidská komunikace. Kdo by četl pozorně, zjistil by, že svým způsobem asexualitu uznávám, a nekladl by mi otázky o typech fór... jen si prostě dovoluji nesouhlasit s množstvím, a to je můj přečin...

P.S. Zlehčovat sexuální narážky na chatu, a připisovat jim "nadhled", když vidím, kolik nadhledu tu schází v normální komunikaci, je pro mě výmluva, Nelo, bohužel...

Arthure, ono to máš těžké......nejde ani tak, dle mne, o diskuzi o asexualitě jako jevu, je to spíš o té formě.....když napíšeš někde, že je to "blábol" a takticky hned "zkraje", jaké pak očekáváš "přivítání"...? Pro přirovnání, je to jako bys napsal třeba na vegetariánských stránkách, že nejíst maso je úplná blbost, protože a protože....to si již doplň sám....to bys pak viděl tu smršť! ;) Čili je to i o tom respektu k druhému, mj. Na druhou stranu máš pravdu, že dělat z asexuality modlu není příliš moudré a je záhodno říci, že takové snahy tu v minulosti také byly, ať již z důvodu náboženského nebo narcistického nebo obojího, to já nevím. A je to také o tom nevytváření stereotypů.....automaticky asociovat asexualitu s nějakým duševním onemocněním.....další taková automatická asociace bývá např. asexualita a víra.....je to ono známé, nežiješ sexuálně, jsi věřící? atp. a jiné vyvedené představy.....čili ještě takto k tomuto....pro zamyšlení.
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#29
(15. 02. 2011, 18:40:01)Adriane Fox Napsal(a): 3) I kdyby asexualita některého člověka byla jen "vyplynutím z jiného psychického problému"...no a co?

Přesně tak, někteří mají stále tendenci nahlížet asexuály jako nějaké duševně vadné či devianty.Troufám si tvrdit, že tzv. sexuálové si třeba sexem kompenzují neůspěch v jiných oblastech života a třeba k němu utíkají, aby si odpočali od svých problémů a vyrovnávali se tak se svými mindráky. Asexuálové nebudou s duševními poruchami určitě nijak nad průměrem sexuálně aktivních.

A alespoň u nich nehrozí, že své nízké pudy budou ukájet někde přepadáváním a znásilňováním žen.
Odpovědět
#30
(15. 02. 2011, 18:40:01)Adriane Fox Napsal(a): I kdyby asexualita některého člověka byla jen "vyplynutím z jiného psychického problému"...no a co?
Myslím, že hodně... (nevím, jak toto může říct studentka psychologie, jak se prezentuješ)

(15. 02. 2011, 20:42:58)mušelín Napsal(a): Přesně tak, někteří mají stále tendenci nahlížet asexuály jako nějaké duševně vadné či devianty.
Záleží na tom, jak se asexualita prezentuje. Kdo se podívá na fórum, jak se věci probírají, kolik depresivních prezentací (obliby v temnotě apod.), tak to není dobrá prezentace, není se mnohdy čemu divit... (ale je pravdou, že lidé asexualitu odsoudí ještě dřív, aniž by sem nakoukli!)

(15. 02. 2011, 20:42:58)mušelín Napsal(a): Troufám si tvrdit, že tzv. sexuálové si třeba sexem kompenzují neůspěch v jiných oblastech života a třeba k němu utíkají, aby si odpočali od svých problémů a vyrovnávali se tak se svými mindráky.
Když není člověk vyrovnaný, vždycky si bude něco něčím kompenzovat. Ale není to otázka sexuality, ale přístupu k životu...

(15. 02. 2011, 20:42:58)mušelín Napsal(a): Asexuálové nebudou s duševními poruchami určitě nijak nad průměrem sexuálně aktivních.
Když připustíme asexualitu jako asexualitu a ne jako zástinný manévr, tak souhlasím. Proto nabádám, abychom si tento pojem vyjasnili. Já uznávám asexualitu, ale vidím, že drtivá většina toho, co se pod ní značí, prostě asexualita není.

(15. 02. 2011, 20:42:58)mušelín Napsal(a): A alespoň u nich nehrozí, že své nízké pudy budou ukájet někde přepadáváním a znásilňováním žen.
Existuje i jiné znásilňování než fyzické... Takže bych z toho tak happy nebyl...


Nele:
Souhlasím, jsem proti paušalizování a podsouvaních bagatelizujících asociací. Ale je potřeba se o věci taky seriózně a kriticky bavit, abychom teda asexualitu postavili trochu na nohy! ...a nebouchat se po zádech jak ve školce...

Zerubis:
Nic jsem se od Tebe nedověděl, Tvůj přístup, no, ať si každý udělá obrázek sám, co mi chceš vždy sdělit a s jakou "pozitivní" aurou... K tobě tedy naposledy: NO COMMENT!

Illusor:
Vcelku správný postup, poukazující, že asexualita vězí spíš v jiný rovině než čistě fyziologické... Myslím, že jde o přístup k sexualitě. Proto můžu být asexuálem i já a každý dobrý člověk.

Pozn.: Raději jsem se již dopředu vytrhl z kontextu zvýrazněním, než abych to nechal na druhých, aby bylo zřejmý, co je gró sdělení...
"Hlupáci! Vykleštěná dobytčata! Vy všichni, historici, logikové, kritici i vzdělanci, vy všichni jste jako červi na mrtvole a ze života jakživi nic nepochopíte." [Antoine de Saint-Exupéry]
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Asi jsem asexuál ... mctom-diskusni-forum-ato666 30 85607 12. 10. 2023, 22:57:05
Poslední příspěvek: Pet-diskusni-forum-ros
  tak nějak se hledám Ti-diskusni-forum-zz 3 9849 24. 03. 2019, 22:22:24
Poslední příspěvek: DB-diskusni-forum--47
  No tak jsem asi asexuálka Kack-diskusni-forum-aCer 2 8650 10. 09. 2018, 20:47:24
Poslední příspěvek: DB-diskusni-forum--47
  Asi jsem asexuál Van-diskusni-forum-ish 16 42379 03. 06. 2015, 14:25:11
Poslední příspěvek: Sc-diskusni-forum-rat
  Asi k vám patřím Jinan 6 16425 20. 08. 2013, 02:11:01
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex