Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ťuk Ťuk, mohu vstoupit?
#11
Taky mě sem navedl článek v Respektu, zjevně to bylo dobře zvolené téma :) A tvůj text mě donutil přemýšlet o nějaké definici asexuality... až jsem si nakonec řekla, že vlastně není potřeba. Pokud máš pocit, že ve vztahu sex nepotřebuješ, je to zkrátka tvoje vnitřní rozhodnutí a je asi jedno, jakým slovem to člověk označí nebo popíše.

Teď už jen zůstává ten problém, jak si najít partnera, který by byl podobně nastavený – jenže ten trápí i lidi, kteří žádnou menšinovou sexuální orientaci nemají. Sama jsem mnohokrát sledovala, jak kamarádky zoufale surfují po seznamkách, scházejí se se zoufalci všeho druhu a postupně ztrácejí naději a upadají do depresí, právě proto, že nechtějí kouli u nohy, ale rovnocenného partnera, přítele, oporu a inspiraci pro život (a v jejich případě ještě taky ten sex...). A tak často zůstávají samy, a protože o sex bez lásky nestojí, jsou na tom nakonec fakticky stejně jako já.

Trochu jsi mě ale vyděsila. Myslela jsem si, že třeba někdy kolem té čtyřicítky nebo padesátky už se nebudu muset vůči okolí tak jasně vymezovat, protože to už si lidé váží jiných věcí než sexuální zdatnosti a schopnosti reprodukce. Zdá se, že to je poněkud naivní představa... Ach jo.
Odpovědět
#12
AlineDaryen:
----Trochu jsi mě ale vyděsila. Myslela jsem si, že třeba někdy kolem té čtyřicítky nebo padesátky už se nebudu muset vůči okolí tak jasně vymezovat, protože to už si lidé váží jiných věcí než sexuální zdatnosti a schopnosti reprodukce. Zdá se, že to je poněkud naivní představa... Ach jo.------

Myslím, že bude ještě hůř. O "to" bude stále větší zájem, ale "zadarmo", tím myslím bez partnerské i psychické investice, bez sdílení. Tohle vlastně není povídání o asexualitě, to je genderových vztazích naší doby. Ve svém prvním příspěvku sem jsem otevřeně napsala, že nevím, zda jsem asexuálka nebo jsem "40-cítka" zhnusená z mužů, jak se zdá, začíná se to rýsovat :-)

Kolik ti je, AlineDaryen?
Podobné věci, byť ne do detailu :-) rozebírám i se svojí dcerou (vztahy, jen zájem o sex, zábavu atd..), je to stejné, leč musím říct, že dcera mojí a svojí situaci pojmenovala poměrně trefně, když mi řekla "ale tobě teče víc do bot" :-) Ve smyslu chybějícícho partnera.

je to tedy problém sexuální orientace nebo pojmu a naplnění partnerství?
už je mi zřejmé, čtyřicítce jedný...., proč krásná BB kdysi ve 40 odešla z plátna a šla se starat o zvířata.

a teď ještě jednu hlášku asexuálně mimo mísu, nedávno jsem si přečetla Tao sexu od Benjamina Kurase, je to chlap, tak to není o (souvisejících) vztazích, ale o tom sexu, ale zajímavé: "Většina českých mužů si vytvořila mýtus, že jsou prvotřídní milovníci. Postavili jej nejspíš na historických faktech, že Casanova zemřel v Duchcově a Don Giovanni měl premiéru v Praze. České ženy je v tomto mýtu utvrzují, protože si myslí, že jim nic jiného nezbývá. Lepší jakýkoli chlap než žádný, říkají si. Tím jim (si??) odebírají důvod, proč usilovat o něco lepšího".
Odpovědět
#13
Ahoj "holky", snad nebude to poněkud neformální oslovení na závadu ;), já když čtu, co píšete, tak nabývám pocitu, že mohu být skutečně šťastná, že jsem donedávna proplouvala vztahy s muži víceméně netknutá. A to adolescenci mám již také nějaký ten pátek za sebou...tedy, když kompletním vztahem je myšlena i ta sexualita. Tady si právě myslím, že člověk by měl zůstat věrný zvláště sám sobě, nedat na poznámky, námitky okolí, že už je čas na "něco", když to tak necítí, nenechat se zmanipulovat. Stejně pak nebude šťastný, když jde do přímého sporu se směřováním svého já. Což ostatně zde svými zkušenostmi i potvrzujete....
U Tebe, Hanule, si myslím, že jsi určitě méně asexuální než já, jak to vše popisuješ, já bych třeba nebyla schopna sexu víceméně jen za účelem uspokojení partnera...i kdybych si to třeba racionálně zdůvodnila, ten blok by tam jednoduše stále byl, takže bych se takříkajíc nehnula z místa....Já třeba nejsem čistý asexuál, ale určitě mám k asexualitě blíže než k heterosexualitě, když se tedy tento pojem zúží na touhu po sexu s druhým pohlavím, žila jsem x let spokojeně bez sexu (nikoliv spokojeně bez lásky :)) a vůbec mi to nevadilo, pak se jakési pocity dostavily se zamilovaností, láskou, ale že by nastal obrat o stoosmdesát stupňů, to určitě ne. Myslím si, že ty některé negativní zkušenosti ze vztahů s muži Tě určitě ovlivnily, nevím, já třeba hlavní problém vidím u Tebe v té volbě partnera....jestli Ty si nakonec nevybíráš podobné typy mužů....? Pak se třeba může i jevit, že všichni muži jsou takříkajíc "stejní", takže buďto mám pravdu já a nejsou anebo jsem v této věci stále ještě poněkud naivní, díky malým zkušenostem. Ale za zamyšlení to třeba stojí nebo ne?
Mně se líbí, jak to píše Arthur, když už sexualita, pustíme si ji do života, tak by měla vyrůstat z té duševní komplementarity obou partnerů, bez tohoto není divu, že se to byť jen trochu citlivému a vnímavému člověku nelíbí. Čili uvažovat tímto směrem....a teď je to ještě těžší, kde takového partnera sehnat, že...? No, chce to hlavně neztrácet tu naději a nespokojit se s kompromisem....stejně, jak je tu psáno, to v konečném výsledku nikam nevede. A má-li člověk toho pravého potkat, potká jej, toť zase přesvědčení mé. Tak Ti přeji, Hanule, aby jsi z této pro Tebe složité situace vybředla pro sebe přijatelně, aby se to vše nějak vyřešilo alespoň k relativní spokojenosti....nezoufej a měj naději a také oči otevřené :), to je základ! Nic konkrétnějšího Ti asi poradit nedokážu....
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#14
Ten citát je parádní :-D Nemůžu soudit z vlastní zkušenosti, ale podle toho, jak hodně českých mužů visí na svých maminkách a jejich knedlících a jak jsou zoufale homofobní, asi velkou sexuální sebejistotu mít nebudou, takže s tím milostným uměním to zřejmě bude dost smutné... Ještě že si to nemusím ověřovat!

Mně bude brzo třicet, ale to beru spíš jako svůj profesní věk, tam to zkušenostně odpovídá. Jinak, protože jsem asexuálka "natvrdo", neprošla jsem žádným vztahem a můj mozek hodně normálních aspektů života prostě nevnímá, působím o dost mladším dojmem a sama se vnímám tak někde na hraně dvacítky.

Jsem zvědavá, jak to se mnou bude ve čtyřiceti a dál... Ale to budu zkrátka řešit, až to nastane. Snažím se vybudovat si hodně hluboké přátelské vztahy, dávat jim všechno to, co člověk asi normálně dává svému sexuálně-životnímu partnerovi, ale zase není rozumné v rámci přátelství někoho přetěžovat, oni mají své partnery, případně děti, a to je pro ně logicky priorita.

Když jsme u toho, připadá mi, že lidi právě přátelství hodně podceňují a mnohdy zbytečně zahazují. A přitom to je právě ten vztah, o kterém se tady tak často mluví: láska bez sexu. Pokud člověk vyloženě nepotřebuje něčí každodenní přítomnost, je to asi ideální řešení, jak se cítit naplněný i bez stálého partnera... Co myslíš ty?
Odpovědět
#15
-----Myslím si, že ty některé negativní zkušenosti ze vztahů s muži Tě určitě ovlivnily, nevím, já třeba hlavní problém vidím u Tebe v té volbě partnera....jestli Ty si nakonec nevybíráš podobné typy mužů....?--------

To máš, Nelo, asi pravdu, takovýho jsem nikdy nepotkala, otázka je, jestli jsem dobře hledala a nespokojovala se právě s těmi kompromisy, k čemuž už teď nemám ani chuť aní důvod, tak si to vyžeru až do dna :-(
Odpovědět
#16
ahoj AlineDaryen, už druhý den přemýšlím, co odpovědět. zvláště že na konci máš "co myslíš?". páchám teď docela velký osobní projekt a mí přátelé mě podporují, ale když o tom tak přemýšlím, tak v tomto případě jsou ti přátelé povětšinou ženský...mnohokrát jsem si myslela, že s nějakým mužem jsme sqělí "kamarádi", probírali jsme kdeco na dřeň a byli si blízcí a pak se to zvrtlo. najednou měl ten muž pocit, že už jsme tak prima kamarádi, že můžeme postoupit dál, k sexu, ale já to tak neměla. a tak to zaniklo. časový horizont jsou maximálně 3 roky. přátelství, aniž ho definujeme, je tady hodně krátký, myslím. čím víc to bylo z mého úhlu pohledu hluboký, tím víc je to s novou i sexuální "partnerkou" kamaráda rychlejší. pak jsi persona non grata, co myslíš ty?
Odpovědět
#17
(03. 08. 2011, 22:04:48)Hanule Napsal(a): ahoj AlineDaryen, už druhý den přemýšlím, co odpovědět. zvláště že na konci máš "co myslíš?". páchám teď docela velký osobní projekt a mí přátelé mě podporují, ale když o tom tak přemýšlím, tak v tomto případě jsou ti přátelé povětšinou ženský...mnohokrát jsem si myslela, že s nějakým mužem jsme sqělí "kamarádi", probírali jsme kdeco na dřeň a byli si blízcí a pak se to zvrtlo. najednou měl ten muž pocit, že už jsme tak prima kamarádi, že můžeme postoupit dál, k sexu, ale já to tak neměla. a tak to zaniklo. časový horizont jsou maximálně 3 roky. přátelství, aniž ho definujeme, je tady hodně krátký, myslím. čím víc to bylo z mého úhlu pohledu hluboký, tím víc je to s novou i sexuální "partnerkou" kamaráda rychlejší. pak jsi persona non grata, co myslíš ty?

Hmm, to je ta věčná otázka, jestli žena a muž můžou být jen kamarádi. Těžko na to hledat odpověď. Já mám třeba skvělého kámoše už pět let, zrovna nedávno jsem mu byla na svatbě, a v životě by ho asi nenapadlo po mně chtít něco sexuálního. Ale moji přátelé všichni vědí, že jsem asexuálka, a respektují to, takže nemůže dojít k nedorozumění. Je fakt, že jeho předchozí přítelkyně tak otevřená nebyla a žárlila na mě... však se s ní taky rozešel :-) Jeho novomanželka je zatím naprosto v pohodě.
To mám horší zkušenosti spíš s kamarádkami, ty se dokážou zbláznit do chlapa a ze dne na den se na člověka kompletně vykašlat. Ale občas stačí přečkat těch prvních pár měsíců hormonální smrště a zas se to dá do kupy...

Když se nad tím tak zamyslím, vlastně svoje kamarády na ženy a muže ani moc nerozlišuju, každý je stejně svůj. A kdybych si měla vybrat partnera pro život, asi bych na pohlaví taky nekoukala – bez sexu je to přece fuk, ne? Tak se třeba rozhlídni mezi svými kamarádkami, dáte se dvě zklamané životem dohromady a máš problém vyřešený!
Odpovědět
#18
(03. 08. 2011, 22:04:48)Hanule Napsal(a): ahoj AlineDaryen, už druhý den přemýšlím, co odpovědět. zvláště že na konci máš "co myslíš?". páchám teď docela velký osobní projekt a mí přátelé mě podporují, ale když o tom tak přemýšlím, tak v tomto případě jsou ti přátelé povětšinou ženský...mnohokrát jsem si myslela, že s nějakým mužem jsme sqělí "kamarádi", probírali jsme kdeco na dřeň a byli si blízcí a pak se to zvrtlo. najednou měl ten muž pocit, že už jsme tak prima kamarádi, že můžeme postoupit dál, k sexu, ale já to tak neměla. a tak to zaniklo. časový horizont jsou maximálně 3 roky. přátelství, aniž ho definujeme, je tady hodně krátký, myslím. čím víc to bylo z mého úhlu pohledu hluboký, tím víc je to s novou i sexuální "partnerkou" kamaráda rychlejší. pak jsi persona non grata, co myslíš ty?

Že se do toho vkládám......napsala jsi to úplně přesně, Hanule. Také mám zkušenost, že čistě kamarádský vztah muže a ženy není možný, snad jen když je dotyčný pán gay....ale tam, kde má muž cítění heterosexuální, přitahují jej obecně ženy a vůbec to nemusí být jen v té ryzí rovině touhy po sexu s dotyčnou, tak tam si vždy živí jakousi skrytou naději, když se mu dotyčná jen trochu líbí, ať již si to přizná či ne. Ten sexuální podtext tam prostě vždy je. A když se to nevyvíjí nějak dále, po čase ztrácí zájem....
Myslím si, že ženy by byly obecně schopny udržet kamarádštější vztah, ovšem, když nám pán přijde atraktivní, jednáme úplně stejně, přiznejme si to....;)
Jinak, Aline, popisuješ zde hezky jednu verzi asexuality....já se ale obávám, že velká většina asexuálů nebo hyposexuálů jsou heteroromantici, přitahuje je opačné pohlaví úplně stejně jako heterosexuály jen s tím rozdílem, že nestojí o sex anebo jsou schopni akceptovat minimum sexu....pak takový člověk nemůže žít se stejným pohlavím, i když zrovna nemusí sex, protože dejme tomu takové objetí od muže, když je ženou, vnímá úplně jinak, než od ženy....je to prostě zakódováno od přírody v mozku a myslím, že Hanule bude souhlasit s tím, co chci říci....já bych se třeba nedokázala mazlit se ženou....nic by mi to neříkalo...
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#19
(03. 08. 2011, 23:13:54)Nela Napsal(a): Jinak, Aline, popisuješ zde hezky jednu verzi asexuality....já se ale obávám, že velká většina asexuálů nebo hyposexuálů jsou heteroromantici, přitahuje je opačné pohlaví úplně stejně jako heterosexuály jen s tím rozdílem, že nestojí o sex anebo jsou schopni akceptovat minimum sexu....pak takový člověk nemůže žít se stejným pohlavím, i když zrovna nemusí sex, protože dejme tomu takové objetí od muže, když je ženou, vnímá úplně jinak, než od ženy....je to prostě zakódováno od přírody v mozku a myslím, že Hanule bude souhlasit s tím, co chci říci....já bych se třeba nedokázala mazlit se ženou....nic by mi to neříkalo...

Hm, to je skoro smůla... Já jsem doposud žádné jiné asexuály kromě sebe neznala a teprve teď zjišťuju, jak je to rozvrstvené a kolik je v tom jemných odstínů. Být takový heteroromantik mi připadá skoro jako neštěstí, najít si partnera musí být příšerně složité. Ale určitě to nikdy není beznadějné! (Omlouvám se, jsem na svůj věk příšerná optimistka...)
No, zdá se, že jsem poměrně velký exot i tady... Ještě že jsem zvyklá.
Odpovědět
#20
(03. 08. 2011, 23:13:54)Nela Napsal(a): Že se do toho vkládám......napsala jsi to úplně přesně, Hanule. Také mám zkušenost, že čistě kamarádský vztah muže a ženy není možný, snad jen když je dotyčný pán gay....ale tam, kde má muž cítění heterosexuální, přitahují jej obecně ženy a vůbec to nemusí být jen v té ryzí rovině touhy po sexu s dotyčnou, tak tam si vždy živí jakousi skrytou naději, když se mu dotyčná jen trochu líbí, ať již si to přizná či ne. Ten sexuální podtext tam prostě vždy je. A když se to nevyvíjí nějak dále, po čase ztrácí zájem....

Ja myslim, ze to mozne je. Sam jsem toho dukazem a gay urcite nejsem. :)
Mam 2 dobre kamaradky uz dlouho a nijak se to nekazi. Je pravda, ze o jednu nemam zajem (i presto, ze je nezadana) a druha naopak uz od doby, co se zname ma pritele a ja to respektuju a zadny problem.
Souhlasim, ze nemuze fungovat kamaradsky vztah ve chvili, kdy jeden by ho chtel zmenit na partnersky (at uz on nebo ona), pak to asi dlouhodobe fungovat nemuze. Ale pokud maji oba jasno, ze jsou jen kamaradi, tak proc ne?
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex