Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hledání
#41
(28. 05. 2012, 12:32:50)Bob1972 Napsal(a): Možné to je skoro vždy, záleží jen na nás. Ovšem je možné, že někomu nevyplním naděje do mě vkládáné, ale s tím se opravdu nedá nic dělat.

Domnívám se, že je poměrně velká řádka situací, kdy neubližovat sobě a neubližovat druhým nelze docílit současně .... (proto ta vsuvka ;) )

S těmi nadějemi.... to není tvůj problém, ale je to problém toho dotyčného, který si naděje dělá (má se držet reality co nejvíc) ... :-)

Odpovědět
#42
..a to je to, co jsem už psala: nedělej to, co si myslíš, že od Tebe ostatní očekávají:-)) dělej, jednej, kidně si i jez, co chceš Ty, bo to jinak nebude Tvůj život...stačí, co kompromisů musí človíček udělat v současné hrubě materialistické společnosti kvůli nějakému finančnímu příjmu..tak aspoň doma ať je klid a svoboda:-))
Komu si myslíš, že ubližuješ?..dětem, ženě, rodině..
Odpovědět
#43
Já se snažím nebýt zlý a špatný, jen prostě některé věci nezměním.
Já jsem tvrdohlavý člověk, nesnáším přetvářku a faleš a proto si většinou i zákonitě nabiju ústa.
Když nad tím zpětně přemýšlím, nevázat se k nikomu a k ničemu asi dost dobře dlouhodobě nejde. Na nějaký čas možná, když se nám zhroutí svět a nevíme jak dál. Jenže nakonec stejně pokaždé přijde chvíle, kdy musíme hledat nové impulzy do dalšího žití.
Odpovědět
#44
(29. 05. 2012, 15:12:55)Bob1972 Napsal(a): Já se snažím nebýt zlý a špatný, jen prostě některé věci nezměním.

To se jeví jako následování a chvályhodná životní cesta :-)

(29. 05. 2012, 15:12:55)Bob1972 Napsal(a): Já jsem tvrdohlavý člověk, nesnáším přetvářku a faleš a proto si většinou i zákonitě nabiju ústa.

Podle toho, co jsem se zde na fóru o mnohých jedincích dočetla, je nás tu takových nejspíš víc ... :p

(29. 05. 2012, 15:12:55)Bob1972 Napsal(a): Když nad tím zpětně přemýšlím, nevázat se k nikomu a k ničemu asi dost dobře dlouhodobě nejde. Na nějaký čas možná, když se nám zhroutí svět a nevíme jak dál. Jenže nakonec stejně pokaždé přijde chvíle, kdy musíme hledat nové impulzy do dalšího žití.

...tak to je zatraceně obtížná věc ... myslím ale, že se to pár jedincům za dobu existence lidstva podařilo, jedním z nich byl Buddha, když dosáhl osvícení... :-)
Odpovědět
#45
Někdy stačí třeba jen pár správných slov a člověk pochopí, co chce dál od života.
Odpovědět
#46
(25. 05. 2012, 00:46:51)Magramal Napsal(a):
(24. 05. 2012, 20:20:11)lilina Napsal(a): Také zdravím Boba:-) ..hledáš cestu? ..přečti si něco o taoismu - třeba se pak už nebudeš trápit tím, co bys měl konat, co si myslíš, že od tebe ostatní očekávájí:-D

Většina západních a abrahámských* náboženství obecně je založená na tom, že existuje nějaký cíl a k němu je třeba se dobrat (nejdrsnější jsou v tom asi protestanti), zatmco východní naboženství jako taoismus nebo zenový budhismus takové věci moc neřeší. Jak říká Lao-c', "Smyslem cesty je cesta"
.
Součástí cesty je cíl. Ála

*Tj. ty založené na Starém zákoně, tj. judaismus, křesťanství, islám a jejich všechny možné odrůdy.

Možná mě budete podezírat, že slovíčkařím, ale připoutat je od slova pouto a toto slovo má význam: omezování. Nemusíš se Bobe k ničemu a nikomu poutat, lepší je mít rád nebo milovat bez lpění a podmínek.
A ještě chci osvětlit svého Avatára (k čemuž mě inspirovala Morwen s jin a jang): ten "bůžek", jak ho nazvala Mušelín, je buddha Maitreya, který se objeví mezi lidmi jako další buddha po Buddhovi Šákjamunim. A já doufám, že budu jeho žákyní:)
Potkalo mě Štěstí a dlouze se mi zadívalo do očí, usmálo se a já jsem šťastná odložila zrcadlo.

Odpovědět
#47
Ano snažme se řídit hlavně svým rozumem a srdcem.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Moje hledání se an-diskusni-forum-nie 1 7410 12. 02. 2018, 01:13:27
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal
  Hledání odpovědí. Da-diskusni-forum-nah 6 15775 03. 06. 2015, 14:07:16
Poslední příspěvek: Sc-diskusni-forum-rat

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex