Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potřebuju asi poradit ...
#1
Dobrý den,

skusím nějak začít,

Špatně navazuji nové kontakty, a velmi těžce si dělám přátele. Mám pravděpodobně nějakou sociální poruchu, které mi většinou znemožňuje komunikaci na normální úrovni. Mno a k věci , potkal jsem dívku se kterou si trošku rozumím. Jenže očekává od vtahu samozřejmě více, ale ... zjistil jsem že se mi do fyzického kontaktu 2x nechce :I i když je krásná. Bojím se že na mne zapomene a já zas budu sám. Zkoušel jsem říkat, že chci jen přítele, ale samo nevěří :D Jak mám tedy rozvíjet náš zatím přátelský vztah?
Odpovědět
#2
(18. 09. 2012, 12:35:50)Cain Napsal(a): Dobrý den,

skusím nějak začít,

Špatně navazuji nové kontakty, a velmi těžce si dělám přátele. Mám pravděpodobně nějakou sociální poruchu, které mi většinou znemožňuje komunikaci na normální úrovni. Mno a k věci , potkal jsem dívku se kterou si trošku rozumím. Jenže očekává od vtahu samozřejmě více, ale ... zjistil jsem že se mi do fyzického kontaktu 2x nechce :I i když je krásná. Bojím se že na mne zapomene a já zas budu sám. Zkoušel jsem říkat, že chci jen přítele, ale samo nevěří :D Jak mám tedy rozvíjet náš zatím přátelský vztah?

Ahoj, chceš přítele nebo přítelkyni? Pokud chceš nějak začít, tak je to přece jednoduché, začíná se chycením za ruku, pak ji otestuješ, jak umí líbat, pak se přejde k mazlení a u toho aesxuálové většinou končí, takže dál radit nemůžuLOL Ale jisté je, že jestli ji tyhle všechny "předsexuální" činnosti nudí, tak asi nebude moc romantická a chce spíš milence než kamaráda.
Hodně zdaru!:)
Odpovědět
#3
Každé přátelství je jiné, ale v těch opravdu dobrých bývá velká upřímnost. Takže nic nepředstírat. Jestli špatně navazuješ kontakty, zkus o tom s ní promluvit, svěřit se jí. Zároveň se nenech do ničeho moc tlačit. Dobrý přítel tě respektuje, nevnucuje ti něco, o co skutečně nestojíš. Ale vždycky si dobře rozmysli, jestli bys přece jen něco nového a třeba trochu děsivého zkusit nechtěl. Když budeš všechno jen odmítat a ani neřekneš proč, ani nejtrpělivější přítel to dlouho nevydrží.

Jestli ses jí už svěřil, a ona ti přesto "nevěří", pak to bude trochu problém. Prostě to opakuj dál a snaž se chovat tak, aby bylo jasné, o co ti doopravdy jde. Snad to zabere.

Přeju hodně štěstí a pochopení!
Odpovědět
#4
Ahoj,
přesně jak výstižně napsala AlineDaryen - upřímnost. Dodávám ještě toleranci a trpělivost. Někomu chvilku trvá, než mu dojdou některé důležité informace a mnohdy s odstupem reaguje jinak, než při nepřipraveném "překvápku". Jestli ta osoba skutečně stojí za to, určitě se uplatnění těchto "riskantních kroků" (upřímnost, tolerance, trpělivost) z Tvé strany vyplatí.
A trénuj komunikaci :-) nenech se odradit, když se Ti něco nepodaří objasnit na poprvé. Pokud bude z obou stran snaha o komunikaci, i přes mnohá nedorozumění, je to na dobré cestě.
No a když by to neklaplo tentokrát, až se dostaneš do podobné situace, už budeš mít trochu víc odkomunikováno a navazování přátelství Ti půjde snáz. (Vím o čem mluvím, také trénuji různé "dovednosti" a vidím u sebe mnohdy i dost slušný posun...)
Odpovědět
#5
(18. 09. 2012, 12:35:50)Cain Napsal(a): Dobrý den,

skusím nějak začít,

Špatně navazuji nové kontakty, a velmi těžce si dělám přátele. Mám pravděpodobně nějakou sociální poruchu, které mi většinou znemožňuje komunikaci na normální úrovni.

Vzhledem k tomu, že sám mám poruchu osobnosti (schizoidní, F60.1), tak jsem o tom docela dost přečetl a tipoval bych to na tzv. anxiózní poruchu osobnosti (F60.6, anglicky Avoidant personality disorder). Je relativně dobře "léčitelná" a to i bez psychologů, zhruba tak, jak říkají AlineDaryen a Morwen.

Odpovědět
#6
Děkuji,
bude to běh na dlouhou trať, a taky zkusím zajít k psychologovi .. konečně O_O
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Asi jsem asexuál ... mctom-diskusni-forum-ato666 30 84852 12. 10. 2023, 22:57:05
Poslední příspěvek: Pet-diskusni-forum-ros
  No tak jsem asi asexuálka Kack-diskusni-forum-aCer 2 8563 10. 09. 2018, 20:47:24
Poslední příspěvek: DB-diskusni-forum--47
  Asi jsem asexuál Van-diskusni-forum-ish 16 41995 03. 06. 2015, 14:25:11
Poslední příspěvek: Sc-diskusni-forum-rat
  Asi k vám patřím Jinan 6 16281 20. 08. 2013, 02:11:01
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal
  Asi patrim mezi vas Ze-diskusni-forum-rat 6 17455 21. 04. 2013, 18:56:45
Poslední příspěvek: lil-diskusni-forum-ina

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex