Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
patřím k vám?
#41
(29. 01. 2013, 15:11:14)adevr Napsal(a): ..a kruci...
Já je semtam dostávám na výstavách..tak bych o tom měl zapřemýšlet...jestli v tom nemám něco hledat..
A taky jsem jednou dostal kaktus...a jindy masožravku.. Ale tu mi dala kamarádka vegetariánka, tak tam to mělo smysl jasný...
No, a k té předchozí diskuzi...z pohledu chlapa.. tak to fakt nevím..., Snad jen srovnat si priority a být zásadní...

LOLLOL Tak to je jeden z mála případů, kdy jsou květiny věnovány zcela nezištně!
Odpovědět
#42
(29. 01. 2013, 16:02:19)AlineDaryen Napsal(a):
(29. 01. 2013, 15:11:14)adevr Napsal(a): ..a kruci...
Já je semtam dostávám na výstavách..tak bych o tom měl zapřemýšlet...jestli v tom nemám něco hledat..
A taky jsem jednou dostal kaktus...a jindy masožravku.. Ale tu mi dala kamarádka vegetariánka, tak tam to mělo smysl jasný...
No, a k té předchozí diskuzi...z pohledu chlapa.. tak to fakt nevím..., Snad jen srovnat si priority a být zásadní...

LOLLOL Tak to je jeden z mála případů, kdy jsou květiny věnovány zcela nezištně!

Uff...to jsem si oddechl...:D
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#43
no,tak u mě to asi nezištně nebude,ale tentokrát už budu velice rázná :-D A co se týče moji povahy,tak ano jsem až moc hodná. To mi říkají všichni. Asi proto jsem taky dopadla tak jak jsem dopadla. No nic,musím si nějak zlepšit náladu a začít dělat něco pro sebe. Ještě že vás tu mám :-) :-)
Nevyčítej životu co ti nedal. Uč se oceňovat, co ti dal.
Odpovědět
#44
(29. 01. 2013, 17:42:30)Zdendule Napsal(a): no,tak u mě to asi nezištně nebude,ale tentokrát už budu velice rázná :-D A co se týče moji povahy,tak ano jsem až moc hodná. To mi říkají všichni. Asi proto jsem taky dopadla tak jak jsem dopadla. No nic,musím si nějak zlepšit náladu a začít dělat něco pro sebe. Ještě že vás tu mám :-) :-)

Jo, musíš být prostě aspoň trochu sobecká a "zlá".

Všechno nejlepší k narozeninám. ;)
Odpovědět
#45
(30. 01. 2013, 11:49:10)MadRat Napsal(a):
(29. 01. 2013, 17:42:30)Zdendule Napsal(a): no,tak u mě to asi nezištně nebude,ale tentokrát už budu velice rázná :-D A co se týče moji povahy,tak ano jsem až moc hodná. To mi říkají všichni. Asi proto jsem taky dopadla tak jak jsem dopadla. No nic,musím si nějak zlepšit náladu a začít dělat něco pro sebe. Ještě že vás tu mám :-) :-)

Jo, musíš být prostě aspoň trochu sobecká a "zlá".

Všechno nejlepší k narozeninám. ;)

děkuju :-). Budu se snažit
Nevyčítej životu co ti nedal. Uč se oceňovat, co ti dal.
Odpovědět
#46
(30. 01. 2013, 11:49:10)MadRat Napsal(a): Všechno nejlepší k narozeninám. ;)

"Všechno nejlepší k narozeninám." => gratuluji, že jsi zas o rok zestárla
(Toto blahopřání mívalo význam, když se umíralo předčasně a všichni se mohli radovat, že mezi nimi vydržel živý další rok.)
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#47
(30. 01. 2013, 11:49:10)MadRat Napsal(a):
(29. 01. 2013, 17:42:30)Zdendule Napsal(a): no,tak u mě to asi nezištně nebude,ale tentokrát už budu velice rázná :-D A co se týče moji povahy,tak ano jsem až moc hodná. To mi říkají všichni. Asi proto jsem taky dopadla tak jak jsem dopadla. No nic,musím si nějak zlepšit náladu a začít dělat něco pro sebe. Ještě že vás tu mám :-) :-)

Jo, musíš být prostě aspoň trochu sobecká a "zlá".

Stačí být "rozumně sobecká", tedy mít jisté hranice a pokud vás kdokoliv nutí je překročit, tak protestovat nebo se jinak aktivně bránit. Není třeba být "zlá", oni si to tam někteří stejně doplní sami. Posuzují totiž vaše chování svým pohledem, takže když jim řeknete "To mi nevadí", tak si to často inteně převedou na "Vadí mi to, ale přátelství/slušnost/úcta/autoria/jánevímcoještě mi nedovolí říct to otevřeně". A když potom opravdu proti něčemu zaprotestujete, tak si to vyloží jako to, že už je nemáte rádi, že si jich nevážíte a tak dále a že jste na ně zlí.


Odpovědět
#48
tak tohle je přesný,přeberou si to jak se jim to hodí- obzvlášť ten,o kterým mluvím já...
(30. 01. 2013, 18:42:20)ChildFreeMan Napsal(a):
(30. 01. 2013, 11:49:10)MadRat Napsal(a): Všechno nejlepší k narozeninám. ;)

"Všechno nejlepší k narozeninám." => gratuluji, že jsi zas o rok zestárla
(Toto blahopřání mívalo význam, když se umíralo předčasně a všichni se mohli radovat, že mezi nimi vydržel živý další rok.)

ó,děkuji,děkuji :-)
Nevyčítej životu co ti nedal. Uč se oceňovat, co ti dal.
Odpovědět
#49
(08. 01. 2013, 09:59:02)AlineDaryen Napsal(a):
(08. 01. 2013, 02:36:12)macejko Napsal(a): Rozumím, že je to nepříjemné, ale řešení to myslím má docela jednoduché: co takhle kdyby asexuálové do vztahů se sexuály vůbec nevstupovali? Protože co pak ten manžel (v těchto dvou případech) má dělat: když chce sex, je to vlastně znásilňování, takže fuj, fuj, ale když rodinu opustí je za hajzla jakbysmet. A přitom je v tom docela nevinně, aspoň bych teda řekl, že výrazně lepší šanci předem odhadnout, že ten vztah asi nebude dobře fungovat, má ten asexuál, ten druhý mu přece do hlavy nevidí. (Nebudu zastírat, že ze mě mluví zkušenost z druhé strany pomyslné "barikády". :-)

Tenhle argument bude platit, až bude asexualita běžně známá a uznávaná sexuální identita. Zatím je bohužel obvyklé, že asexuál vstoupí do vztahu se sexuálem, aniž by o existenci asexuality vůbec věděl. A i když třeba rychle pozná, že sex není nic pro něj, konvenční pohled na věc mu velí, aby to nějak "překonal" pro vyšší dobro. Tak překonává a nechává za sebou docela slušnou oboustrannou zkázu, kterou často ještě umocní partner, který samozřejmě taky není bez chyby.

Jistě, vstoupí do vztahu, zjistí, že to nefunguje, tak zase vystoupí. Mluvil jsem ale o manželství, tam snad člověk vstupuje s výrazně větším rozmyslem a už s nějakými životními zkušenostmi. Opravdu jsou případy, že asexuál vstoupí do manželství, aniž kdy předtím slyšel o tom, že by budoucí manžel/manželka od manželství mohl očekávat i sex, a aniž by do té doby sám zjistil, že tenhle sex opravdu není něco pro něj? Nebo je to spíš, jako se píše hned v prvním příspěvku: "sex jsem zvládala především proto,že jsem chtěla založit rodinu - mít děti" a v jednom dalším "to tak bylo vždycky - jsem prostě chtěla děti, rodinu". Určitě je k tomu možné takto přistoupit, ale pak bych si vyprosil takováto hodnocení:

(29. 01. 2013, 13:55:59)Dobra Napsal(a): je to cizí člověk, který ti už jednou kdysi moc ublížil.

protože podle mě je to teda spíš on, kdo by se mohl cítit ublížený. Prostě se (z jeho pohledu) normálně oženil a pak se ukázalo, že jeho milá jen chtěla děti (i to "překonávání" zjevně bylo jen kvůli dětem, a ne kvůli manželovi), a pokud ti to, mužíčku, nevyhovuje, tak nazdar.

Čímž neříkám, že to teď má nějak smysl lepit, prostě je to rozbitý a jistě je nejlepší ty hranice vymezit jasně a rázně a neustupovat, jak tu všichni radí. Ani tím nechci říct, že by měla Zdendule nějak plakat na rozlitým mlékem nebo cítit nějakou vinu či co já vím co, to už taky ničemu nepomůže. Jen chci říct, že to hodnocení, ke kterému to tady má místy tendenci sklouzávat, že špatňák je on a Zdendule je v tom vlastně nevinně, je falešné.

(08. 01. 2013, 17:20:18)MadRat Napsal(a): Zkus se do toho aspoň trochu vžít.

To buď bez obav, zkouším to každý den. Naopak vy se můžete zkoušet vžít do toho manžela. To mi jde úplně parádně, protože mám taky manželku, která byla k sexu svolná, jen když jsme chtěli děti, no a jinak nechce "ani žádný trapný ošahávání nebo olizování hlav". Já vedle ní každý večer usínám a ráno se probouzím, je pořád z mého pohledu nejkrásnější a nejpřitažlivější na světě, pořád bych se jí chtěl aspoň dotýkat, ale když to někdy naivně zkusím, co kdyby třeba přece jen, tak v lepším případě uvidím otrávenej ksicht. :-)
Odpovědět
#50
(31. 01. 2013, 01:01:38)macejko Napsal(a): Naopak vy se můžete zkoušet vžít do toho manžela. To mi jde úplně parádně, protože mám taky manželku, která byla k sexu svolná, jen když jsme chtěli děti, no a jinak nechce "ani žádný trapný ošahávání nebo olizování hlav". Já vedle ní každý večer usínám a ráno se probouzím, je pořád z mého pohledu nejkrásnější a nejpřitažlivější na světě, pořád bych se jí chtěl aspoň dotýkat, ale když to někdy naivně zkusím, co kdyby třeba přece jen, tak v lepším případě uvidím otrávenej ksicht. :-)

Tak vidíš,teď si to napsal dobře. Určitě se ti nelíbí,když tě manželka neustále odmítá. Můj ex to vyřešil tak,že si našel milenku. Pak jsme se rozvedli. Zdůrazňuju,že ne ve zlým! Věděla jsem,že se trápí a věděla jsem,že ho nemůžu omezovat. O nějaký asexualitě jsem tenkrát neměla ani páru! Prostě jsem se snažila chovat "normálně",že se to třeba srovná. Nevím,jak to vysvětlit. Každopádně,že jemu ten další vztah nevydržel-není můj problém. Ale proč se tedy chce vracet,když už jasně ví,jak to se mnou je?
Nevyčítej životu co ti nedal. Uč se oceňovat, co ti dal.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Konečně někam patřím J-diskusni-forum-up 10 22992 14. 09. 2017, 14:47:22
Poslední příspěvek: rik-diskusni-forum-ox82
  Patřím sem? Len-diskusni-forum-nis 7 21761 11. 05. 2017, 21:28:50
Poslední příspěvek: raind-diskusni-forum-ragon
  Patřím sem vůbec? Melo-diskusni-forum-unek 15 34980 08. 04. 2015, 11:54:39
Poslední příspěvek: Kri-diskusni-forum-stý
  Asi k vám patřím Jinan 6 16404 20. 08. 2013, 02:11:01
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal
  Patřím sem? beryze 7 18676 13. 08. 2010, 20:10:16
Poslední příspěvek: Anat-diskusni-forum-hema

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex