Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nikdy neměly sex, přesto jsou z nich šťastné matky
#1
Co si o tom myslíte?
http://www.novinky.cz/zena/deti/383004-n...matky.html
Odpovědět
#2
podla mna je to super, ak niekto chce mat dieta nemal by byt odkazany nato, ze ho musi mat s niekym inym, aj jeden rodic vie vychovat dieta, len by mali este vyriesit ako by mohol mal aj muz dieta bez zeny,
skoda ze na slovensku to takto nejde, tu som odkazana nato, ze ked budem chciet dieta musim ho mat s niekym
Odpovědět
#3
Obával bych se o to dítě, protože většina z těch žen jsou z velkou pravděpodobností frustrované osoby s problémovým vztahem k okolí, a touto formou si jen chtějí vytvořit společníka kvůli zahnání své samoty.
Taky to pro většinovou společnost ,,vypadá lépe" když má žena dítě, než když se po světě potuluje sama.
Ona si na necelé dvě dekády tedy pořídí hračku, jak bylo zmíněno v tom článku, ale problém vidím v tom, jak taková psychozrůdčka dítě může vychovat.
Vždycky totiž k obrazu svému, určitě to nikdy nedopadne dobře.
Buď dítě nabude inteligence a v dospělosti s ní upraví vztahy, samozřejmě k její nespokojenosti, nebo to dítě bude hloupější a její výchova a ,,hodnoty" co mu vštěpí, ho ovlivní natolik, že z něj bude neschopný mamánek a nebo věčná dcera doprovázející svou matku v samotě až do hrobu.
Obě varianty jsou nedobré.
Určitě se můj názor líbit každému nebude, ale vycházím z fakt.
A ač je rozvodovost velká, přece jen většina z nás se narodila díky lásce mezi otcem a matkou, a ne kvůli vypočitavosti a zahánění osamělosti nějaké trubky.
A i když mnohé vychovává po rozvodu také jen jeden rodič, drtivou většinou pokračuje v původním plánu uvést do života plnohodnotného člověka.
Samozřejmě do toho nezahrnuji takové ,,rodiče", co před dítětem svého bývalého partnera očerňují a ovlivňují ve svůj prospěch. Kupují s jeho lásku, což je ve výsledku stejné jako koupit si dítě.
Lásku si nikdo stejně koupit nedokáže, a hodnotného člověka vlastnit také nikdo nedovede.
I když vím že jsou lidé kteří za peníze lásku předstírají a nebo že polodebila můžeme ovlivnit aby s ,,náma seděl večer u Ordinace v Růžové ohradě na TV Noha", ale to má do ke šťastnému a plnohodnotnému životu daleko.
Ale když to někomu stačí....OK. Jen si nemyslím že by měl mít takový člověk právo si kupovat dítě a ničit mu život podle svých zvrácených hodnot.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#4
..dobrý článek...
Nebo naopak - taková žena už ví co chce, je rozumná, plně samostatná a schopná stát nejen finančně, ale i názorově na vlastních nohou. Tím pádem může předat při výchově jenom to dobré. Má na to vážit si člověka. Dítě si nekupuje, ale při dnešním tvrdě tržním hospodářství se platí za všechno. Je pořád lepší otěhotnět takovýmto způsobem, než někde hledat nějakého muže, projít si trapností vztahu a rozchodu, aby se celý život pak bála rádoby oprávněných požadavků od náhodného biologického otce jejího milovaného dítěte. Nehledě na nejistotu genů, nemocí, charakteru, která se skrývá v takto neprověřeném dárci spermie.
Já jsem pro! Jsem pro, aby měli děti i homosexuální a lesbické páry. Aby děti měli ti, kteří je mít opravdu chtějí:-)
Označení ženy "psychozrůdička, trubka" je dost ponižující. Měla jsem o Vás lepší mínění...
Každý by měl někomu pomáhat.
Odpovědět
#5
Můj názor je takový, že pokud nějaká žena nedokáže mít partnerský vztah nebo se v něm necítí dobře, tak prostě buďto není zralá na to aby měla dítě a nebo prostě to pro ni není přirozené a její role na tomhle světě je jiná, než být matkou. A pokud někdo nemá čas na hledání partnera, tak jak může mít čas na výchovu dítěte? Podle mě je to celé zkrátka sobectví a z mého pohledu fakt hodně kruté vůči dítěti. Nejsem sice rodič, ale myslím si že zkrátka výchova dítěte spočívá hlavně v tom, že dítě odkoukává od svých rodičů jak se vůči sobě chovají, vnímá jejich emoce a podobně. Nějaké finance, názory apod. jsou podle mě dost nepodstatné pro zdravý vývoj dítěte. Prostě výchova je podle mě sama o sobě především o vztahu. Připadá mi to spíše jako když si někdo koupí psa. Jenomže pes je závislý a zůstává závislý, zatímco dítě by mělo jednou být schopné stát se dospělým samostatným, zdravým a hlavně šťastným člověkem a od koho se to bude učit? Vůbec se mi to nelíbí.
Je sice hezké, že by mohl mít dítě každý, kdo by chtěl, ale co ty děti? Má to cenu, že rodič naplní své potřeby a dítě se pak třeba většinu života trápí?

(24. 10. 2015, 13:23:50)lilina Napsal(a): Je pořád lepší otěhotnět takovýmto způsobem, než někde hledat nějakého muže, projít si trapností vztahu a rozchodu, aby se celý život pak bála rádoby oprávněných požadavků od náhodného biologického otce jejího milovaného dítěte.
Tomu nerozumím. Co je trapného na vztahu? A proč by otec neměl mít požadavky? Proč by měl být náhodný?
Odpovědět
#6
V tom článku mě hned na začátku štve ten výraz, že "si sexuální hrátky ve svém životě nikdy neužily". Jako by to nutně muselo být něco, co si člověk užívá...

Ale jinak souhlasím s houbou. Zvlášť když v článku píšou, že některým těm ženám je "něco málo přes 20 let" (tudíž jako mně). Jsou buď opravdu odvážné, nebo hloupé. (Hádám spíš to druhé.) Jak mohou vědět, že jsou připraveny mít dítě - což je vlastně vztah a hlavně zodpovědnost na celý život - když ještě ani netuší, co obnáší obyčejný vztah s dalším (dospělým) člověkem? Se kterým se navíc můžou rozejít, když je přestane bavit (ale dítě těžko vyhodíte z domu, když vás přestane bavit).
Ačkoli křesťanka nejsem, souhlasím s tvrzením, že zrození dítěte je jakési poselství. Má to být něco vzácného, čeho si člověk váží, na čem musel pracovat, co se nestává každý den. Ano, něco, co se NEdá jen tak koupit.
"Možná to byla chyba... ale stejně jsem ráda, že jsem to udělala!" (Ilmatar) 
Odpovědět
#7
(24. 10. 2015, 13:23:50)lilina Napsal(a): ..dobrý článek...
Nebo naopak - taková žena už ví co chce, je rozumná, plně samostatná a schopná stát nejen finančně, ale i názorově na vlastních nohou.
Označení ženy "psychozrůdička, trubka" je dost ponižující. Měla jsem o Vás lepší mínění...

Co se dá dělat, pokud jste na základě mé úvahy cítila potřebu poopravit si o mě mínění, tak prosím.
To však nic nemění na mém názoru.
Nemám ale ani já problém s tím, aby vychovávali děti i páry s homosexuální orientací, protože pokud dokážou dát dítěti vzájemně lásku, ukázat mu hodnoty spolužití, vychovají z něj s velkou pravděpodobností dobrého člověka.
Tohle ale nepředpokládám u ženy, která není schopna udržet partnerský stav a snad jej ani nedokáže navázat.
Její snaha vlastnit dítě je pak motivována pouze sobeckostí a obavou ze samoty.
Dítě musí s takovou ženou silně emočně strádat.
Je to stejně sviňské, jako když si některý rodič bere dítě při rozvodu jako rukojmí.
A kupodivu je to podle statistik v drtivé většině praxe žen, hnaných touhou po pomstě, a zcela evidentně neberou v úvahu utrpení dítěte v té nelehké situaci.
Myslím že by vám mnoho lidí, které vychovávala taková ,,matka" vysvětlilo, že slůvka ,,psychozrůdička a trubka" jsou jen slabý čajíček...
Osobě tyto situace považuji z téměř totožné a škodlivé. Snad jen s tím rozdílem že dítě po rozvodu mívá možnost občas uniknout.
To dítě koupené a zcela vlastněné , za účelem být nejdříve hračkou a časem oporou frustrované ženě, mít nemůže.
Taková žena nikdy nedovolí aby se na výchově podílel nikdo jiný, a snaží se dítěti vštěpovat své hodnoty. Ty co z ní udělali osamocenou emoční zrůdu. Často sociopatku, a duševní mrzačku.
Chudák takové dítě...
Normální žena ví jak moc je dobrá výchova těžká, a ráda dopřeje dítěti možnost rozšířit si obzory, a setkávat s s jinými lidmi. Je to navíc důležité pro jeho rozvoj.
Matky majitelky se snaží však dítě navazovat jen na sebe a působí mu doživotní škodu. Klidně si o tom něco nastudujte, možná to bude i prospěšné než začnete hodnotit lidi jen podle jiných názorů.

Je pravda že ve své úvaze vycházím ze situací kde není zmiňována asexualita, a tak tedy motivace asexuálních žen může být i o pár stupňů jiná, než pouhopouhá sobeckost.
Ale také vím že mnoho lidí ze si raději dá nálepku asexuál, než aby přiznalo že jsou spíše asociálové.
Jasně , když je žena frigidní, nesnáší chlapy, nenávidí a pohrdá.... dobrá ať si nechá říkat asexuálka, vždy stejně sex neprovozuje, byť z jiné příčiny než asexuál skutečný....ale proč by taková kanimůra měla mít proboha dítě?
Co Vám ten nešťastný tvoreček udělal, že by jste jej předhodila takové ....?
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#8
Mně ten článek připadal tak nezajímavý, že jsem na něj ani nereagovala. Spousta žen otěhotní „klasicky“, ale orgasmus si u toho neužije, nebo je to pro ně dokonce nepříjemné. Nevidím žádnou sovislost mezi šťastným mateřstvím a sexem, který mu (ne)předcházel. Dost často to může být právě obráceně - pár sekund rozkoše a x let následné nespokojenosti.
Prostě klasický novinkový článek..

Udivilo mě, co se kolem toho semlelo.
Orwell byl optimista.
Odpovědět
#9
Nevím, mně se zdá, že je to jeden z těch článků, které mají hlavně vzbudit emoce.

Píše se tam o nespárovaných ženách něco po dvacítce, ale nechce se mi věřit, že to je všeobecný trend. Naopak věřím, že umělého oplodnění se využívá spíš jako krajní možnosti. Napadá mě třeba takový příklad: žena, která touží po dítěti, čas hraje v její neprospěch, vztah jí z nějakého důvodu nevyšel a najít jiného partnera se jí nedaří. To z ní přece ještě nedělá narušenou osobu neschopnou poskytnout dítěti stabilní zázemí a řádně jej vychovat. Táta a máma jsou možná ideál, ale nejsou zárukou spokojeného dětství.
Odpovědět
#10
(24. 10. 2015, 19:33:49)Asiel Napsal(a): Nevím, mně se zdá, že je to jeden z těch článků, které mají hlavně vzbudit emoce.

Píše se tam o nespárovaných ženách něco po dvacítce, ale nechce se mi věřit, že to je všeobecný trend. Naopak věřím, že umělého oplodnění se využívá spíš jako krajní možnosti. Napadá mě třeba takový příklad: žena, která touží po dítěti, čas hraje v její neprospěch, vztah jí z nějakého důvodu nevyšel a najít jiného partnera se jí nedaří. To z ní přece ještě nedělá narušenou osobu neschopnou poskytnout dítěti stabilní zázemí a řádně jej vychovat. Táta a máma jsou možná ideál, ale nejsou zárukou spokojeného dětství.
Určitě jsou i vyjímky...ale to i u ,,syrských" migrantů z Balkánu.
Ale je fajn, když se občas rozvíří diskuze....:)
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Asexuálové se dříve styděli, dnes jsou hrdí. V sexuologii mě nic nepřekvapí, říká Uze Cipísek 0 4464 08. 02. 2020, 18:38:47
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  Dennik N - Nikdy nepocítiť túžbu. Príbehy ľudí, ktorých nikto sexuálne nepriťahuje pri-diskusni-forum-mula 4 10456 14. 02. 2016, 12:30:46
Poslední příspěvek: pri-diskusni-forum-mula
  Nemají spolu sex, a přesto jsou šťastní - Novinky.cz Sunnylo-diskusni-forum-vesToby 4 13876 06. 06. 2013, 19:12:44
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  I bez sexu se dá šťastně žít [novinky.cz] pros-diskusni-forum-těJá 11 32238 01. 07. 2010, 14:50:58
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex