Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Není to jen blok?
#1
Ahoj, jsem tu nová a chtěla bych se podělit o svůj příběh nebo možná spíš poprosit o radu. Už od mala jsem byla zdrženlivá vůči vztahům, všechny moje kamarádky začaly navazovat vztahy, jen já jsem byla vždy sama. V podstatě mi to ani nevadilo, ale spíš jsem nechtěla tak vybočovat.
Zkoušela jsem chodit asi se třemi kluky, kteří o mě měli zájem, ale vždy to skončilo po krátké době z mé strany, protože jsem k nim vůbec nic necítila, nechtěla jsem je líbat a nic intimnějšího už vůbec ne, i když byli povahově úžasní. Myslela jsem, že třeba nejsem na kluky a tak jsem začala myslet na holky.
Našla jsem skvělou holku, se kterou jsme si hned padly do oka, jsme si blízké a přehouplo se to do stavu, kdy jsme více než kamarádky. Jenže já pořád nic necítím, ani když se líbáme, ani necítím potřebu jí dát pusu či ji říct, že mi chybí, protože to prostě tak necítím. Poznala to na mně a já ji to tedy se strachem řekla. Ona ale studuje psychologii a tak si myslí, že mám spíš psychický blok, že se bojím vztahů, vše potlačuju, nikomu nevěřím a všechny si držím od těla. Myslí si, že bych proti tomu měla bojovat, že tohle nejsem já. A já nevím, jestli to je možné – jak mám poznat, jestli je tohle asexuální / aromantická orientace nebo jestli je to psychický blok? Mám se snažit se toho zbavit nebo spíš přijmout sama sebe a nikdy nemít vztah?
Ono jde o to, že já se dokážu zamilovat, dokážu na člověka myslet a toužit po kontaktu, přitahují mě muži i ženy romanticky, ale i fyzicky. Jenže vždy, když je šance, že mi tento cit mohou opětovat, tak se uzavřu, přestanu k nim vše cítit a už je nechci. Prostě dokážu chtít člověka do té doby, než on začne chtít i mě. A to je v reálném životě strašně nepraktické a jsem z toho nešťastná.
Odpovědět
#2
Ahoj Elli,

bohužel Ti nikdo neřekne, jestli jsi asexuál nebo máš blok... Osobně mám pocit, že je to jedno a to samé. Můžeš se asexuálem narodit nebo se jím stát v průběhu života různými tragickými situacemi nebo prostě jen tím, že Tě postupně zahlcuje svět nasycený sexem a to sensitivního člověka postupem času odrazuje až má odpor k sexu.. Tak jsem to třeba měla já. Bylo to postupné, nenápadné a najednou mě nikdo nepřitahuje, po nikom netoužím a citově jsem také bloklá. Ale pořád se s tím nechci smířit. Bojuju s tím, zkouším různé terapie...
A myslím, že je to o tom. Pokud Ti to vadí, chceš to změnit a bojovat s tím, myslím, že je dobré s tím něco dělat. Někteří lidé se se svojí asexualitou ztotožní jednoduše, ba dokonce jim přijde nechutné i líbání a něžnosti a ani nechtějí něco měnit. To Ty asi ten případ nejsi.
Přeji Ti, ať se s tím popereš co nejlépe ;)
K.
Odpovědět
#3
No, vypadá to spíš na ten blok. Protože asexuálové si normálně nestěžují na to, jsou-li milováni (spíš naopak :D ).
Nenapsala jsi nic o své rodině, což bývá v těchto případech klíčová informace, takže netuším co poradit. Snad jen to otřepané, že to chce možná čas.
"Všechny zdi, o které si rozbíjím hlavu, jsou v mé hlavě."
  zenové rčení
Odpovědět
#4
Vítám tě zde!


A na úvod po přečtení dosavadních příspěvků se mi honí hlavou myšlenka: „Ach jo, ach jo, lidi, proč pořád máte tendenci bojovat sami proti sobě? Neumíte uzavřít sami se sebou mír?“

No, nemá cenu řešit, jestli máš či nemáš blok, ale jestli ti současná situace vyhovuje či ne. Vidím, nevyhovuje ti, jsi z ní nešťastná a souhlasím, měla bys s tím něco dělat. Tak máš zatím asi jedinou možnost, ať ti tvá kamarádka či přítelkyně či jak to máte, poradí, jak se to dá řešit a zkus to. Uvidíš, jestli to povede ke zlepšení tvé spokojenosti nebo naopak ne.

Tak hodně zdaru, ale neřeš to jen proboha bojem proti sobě samotné :-)
Odpovědět
#5
Jen si dovolím navázat na poslední větu příspěvku od d-kun

...co máš dělat? na to sis přece už odpověděla... mimo jiné jsi napsala :-)... "přijmout sebe sama", = mít se ráda taková jaká jsi :-)... důležitý krok ke spokojenosti je kvalitní vztah k sobě samé - podle něj pak probíhají i vztahy s jinými...

(takže ... na svoje otázky znáš odpovědi sama...)
Nebo-li: "Co je dobré pro Ellinku, ví nejlíp Ellinka!!" :-)

Zdar a sílu!!!
Odpovědět
#6
Ahoj :)

Třeba jen ještě nejsi v takovém období, kdy by pro tebe vztahy měly nějaký hlubší význam než jen pokus být alespoň trochu "normální". Pokusím se tvou situaci vztáhnout na své zkušenosti - jasně si vzpomínám na to, jak ve škole všichni navazovali "vztahy" a mně to přišlo naprosto zbytečné, raději nemluvím o těch neplatonických. Časem mě ale má vlastní samota dohnala a až na přístup k sexu jsem obrátil o 180 stupňů, přičemž jsem pochopil, že samota je to nejhorší, co tě může v životě potkat. Pochopil jsem, že vztah není o tom být frajer, že někoho mám, ale o vzájemné podpoře, respektu a doplňování se - to je na tom to krásné :)

S asexualitou jsem se dávno smířil a dokonce ji v dnešní povrchní a přesexualizované době vnímán jako vlastní plus, ale s absencí citů bych se nedokázal smířit za celý život.
Odpovědět
#7
Jak jsem to četla...mám pocit, že prožívám něco hodně podobného. Bohužel pro tebe nemám radu, protože sama nevím, co s tím, ale nechť je ti útěchou, že v tom nejsi sama...
Odpovědět
#8
Ahoj.
Mám to hodně podobně, po nějakém vztahu vlastně toužím, ale když už by byla možnost, tak vlastně vždycky radši zůstanu u kamarádství. A jak řekla Katka86, vlastně být asexuál je možná o tom mít blok. Jen ho někdo má takový, že ho to vlastně ani netrápí a někdo, třeba já, ho má jen mezi lidmi, jen v "reálu", ale v představách a když se cítím osaměle ten blok být nemusí a to je pak těžké...
Odpovědět
#9
Nerekl bych ze je to blok, pokud mluvime o asexualite jako sexualni orientaci. Rekneme ze homosexual neprekousne ze by mel mit sex s muzem a musto toho navazuje vztahy se zenami a ma s nimi treba i sex (coz neni vylouceno -
spektrum sexualni orientace je spojite a je velka sance ze se clovek nenachazi az u jednoho ze dvou kraju, ale nekde mezi - bliz k jedne nebo druhe strane), to z nej nedela heterosexuala, vnitrne je porad homosexual, ale chova se heterosexualne.
Blok tedy muze byt pripad ne-asexuala co se chova asexualne, ale v pripade asexuala o blok nejde, proste to pro nej nic neznamena nebo jen velmi malo.

Aby to nebylo jednoduche, tak i mezi beznou sexualitou a asexualitou muze byt mnoho (nekonečne) mezistupnu plus tam mohou byt ruzne modifikace (treba ze se sexualni touha objevuje jen u osoby ke ktere ma silne citove pouto nebo uplne jine varianty). Je to komplikovanejsi nez se da obsahnout a nemluvim o beznych heterosexualech, kteri si i dnes casteji nez by se zdalo neumi vubec predstavit ze nekdo to citi jinak mez oni.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Asexualita nebo jen "Co jsem nepoznala, to mi nechybí"? Nevim-diskusni-forum-Neznam 59 41566 03. 09. 2022, 19:14:00
Poslední příspěvek: mar-diskusni-forum-teza
  Nikdy není pozdě amo-diskusni-forum-sPH 14 32228 26. 01. 2012, 19:37:08
Poslední příspěvek: amo-diskusni-forum-sPH

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex