Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tak kam....
#81
(08. 08. 2018, 22:24:08)Magramal Napsal(a):
(08. 08. 2018, 20:50:15)Juliana Napsal(a): To je taky řešení. Znám víc lidí, kteří to tak dělají. A znám i vegetariány, kteří krmí vegetariánsky své psy - prý to zvládají lépe než kočky.

To je celkem logické, protože z kočky nejde (narozdíl od psa, viz článek v angličtině) udělat plnohodnotného vegetariána - zaprvé jsou kočky tzv. praví masožravci (tj. pokud jedí roslinou stravu, dělají to jen na vylepšení zažívání, ne jako zdroj živin), zadruhé si kočky samy neumí syntetizovat esenciální bílkovinu taurin (která se v roslinách nevyskytuje) a bez ní postupně oslepnou (viz Wikipedie). Nicméně existují firmy, které i přes mnohem vyšší cenu vyrábí taurin synteticky, ten se používá v lékařstí, přidává do energetických nápojů a do "vegetariánských" kočičích konzerv (což vede k zajímavé filosofické otázce, protože chemicky jsou zcela totožné látky). Nicméně to může platit jen u kočky držené v bytě, jakmile kočka může ven, nebude nejspíš potřebovat ani ty konzervy s taurinem ...

Páni, to je vážně zajímavé! :)

(Doufám, že Grčovi nevadí, že se z diskuse o něm vyvinula diskuse o krmení zvířat. :-D)
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#82
Juliano proč by neměl zametač chodníku mít možnost volit? Souhlasím ale že právo volit by mělo být omezeno, nejspíš formou testu. Tak jak jsi podala nacismus, ok není to tak hrozné, i ta merokracie zní pěkně, jenže to naráží na jeden zásadní problém a to jsou lidé, lidé nejsou schopni se držet nějakého ideálu, najde se mezi nimi vždy někdo, kdo prahne po moci a překroutí si to podle sebe. Téměř všechny zřízení a s tím spojené věci zní pěkně ale na papíře, dojde to do praxe a je to v háji. Tím krveprolitím jsem myslel revoluci, opravdu jsi přesvědčená, že by se průměrní nechali utlačovat? I průměrný a podprůměrný má ambice.
Já jsu pesimista, jen aby bylo jasno :D Když to zjednoduším, věř si čemu chceš, modlí se ke komu chceš ale nenuť mi to, pak jsem extrémně tolerantní.

Co chceš za psa? Předpokládám že vlčáka nebo podobné plemeno.

Nic ti přece nebrání pěstovat pro psa maso. Možná by stačili slepice na vajíčka.

Je mi to docela jedno, 1. drží se to tématu diskuze 2. je to zajímavá informace 3. nikde nevidím že se tu musíme bavit jenom o asexualitě, přece jenom člověk je komplexnější stvoření.

PS: od prsou a prdele k nacismu :D
Odpovědět
#83
(08. 08. 2018, 20:50:15)Juliana Napsal(a): Krveprolití podle mě není v principu špatně, nejsem pacifista.

Tohle mě docela zaujalo. Vždycky jsem si myslela, že vegetariánství víceméně nějak koreluje s pacifismem. Zřejmě proto, že pokud si někdo nepřeje utrpení u zvířat, dalo by se předpokládat, že si nebude přát utrpení ani u lidí.
Odpovědět
#84
(09. 08. 2018, 11:16:44)raindragon Napsal(a):
(08. 08. 2018, 20:50:15)Juliana Napsal(a): Krveprolití podle mě není v principu špatně, nejsem pacifista.

Tohle mě docela zaujalo. Vždycky jsem si myslela, že vegetariánství víceméně nějak koreluje s pacifismem. Zřejmě proto, že pokud si někdo nepřeje utrpení u zvířat, dalo by se předpokládat, že si nebude přát utrpení ani u lidí.

Traduje se, že i Hitler byl většinu času vegetarián, a miloval filmy od Disneyho.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#85
(09. 08. 2018, 10:21:37)Grča Napsal(a): Juliano proč by neměl zametač chodníku mít možnost volit? Souhlasím ale že právo volit by mělo být omezeno, nejspíš formou testu. Tak jak jsi podala nacismus, ok není to tak hrozné,  i ta merokracie zní pěkně, jenže to naráží na jeden zásadní problém a to jsou lidé,  lidé nejsou schopni se držet nějakého ideálu, najde se mezi nimi vždy někdo, kdo prahne po moci a překroutí si to podle sebe. Téměř všechny zřízení a s tím spojené věci zní pěkně ale na papíře,  dojde to do praxe a je to v háji. Tím krveprolitím jsem myslel revoluci, opravdu jsi přesvědčená, že by se průměrní nechali utlačovat? I průměrný a podprůměrný má ambice.
Já jsu pesimista, jen aby bylo jasno :D Když to zjednoduším, věř si čemu chceš, modlí se ke komu chceš ale nenuť mi to, pak jsem extrémně tolerantní.

Co chceš za psa? Předpokládám že vlčáka nebo podobné plemeno.

Nic ti přece nebrání pěstovat pro psa maso. Možná by stačili slepice na vajíčka.

Je mi to docela jedno, 1. drží se to tématu diskuze 2. je to zajímavá informace 3. nikde nevidím že se tu musíme bavit jenom o asexualitě, přece jenom člověk je komplexnější stvoření.

PS: od prsou a prdele k nacismu :D

Volby v demokratickém státě jsou záležitost svrchovaného významu, která (samozřejmě v kombinaci s dalšími faktory) rozhoduje o všem, od životního prostředí přes školství po válku. Člověk s IQ pod 120 a bez všeobecného vzdělání by tedy neměl být připuštěn k urně. Nemyslím to nijak snobsky, klidně bych se sama vzdala účasti na rozhodování o budoucnosti státu; mám dojem, že masovost demokracie má závažné a zhoubné důsledky. To je právě princip meritokracie, hlavně její odnože sofokracie, která říká, že podíl na vládě má být přímo úměrný inteligenci.
PS. Uvědomuji si, že ne vždycky koreluje inteligence a vzdělání, zametače jsem uvedla jako příklad člověka, u nějž lze předpokládat, že chytrý nebude. Měl sloužit jako metafora pro intelektuálně podměrečného jedince, čímž netvrdím, že všichni zametači bez výjimky budou hloupí.
Navíc náš hypotetický zametač pravděpodobně nebude ani Čech. Domnívám se, že volební právo by měli mít jen příslušníci daného národa, ne občané daného státu - protože vidím zásadním rozdíl mezi národností a občanstvím. Dejme tomu Cikáni mohou mít volební právo u sebe v Indii, to je jejich interní věc, ale ne v cizí zemi.

Jistě, ale s tou touhou po moci nacismus počítá a umí jí využít ku prospěchu všech. Vládne ten, kdo na to má, což je jednak spravedlivé a jednak přiměřené. Ostatní jedinci nadaní v různých směrech se mohou angažovat v rámci režimu a budou za to patřičně oceněni - úřady, mírou vlivu a tak dál. V tom vidím největší rozdíl mezi relativně elitářským nacismem (pravicí) a masovými, kvantitativními systémy jako demokracie a komunismus (levice).
A zároveň řeší i ty průměrné a podprůměrné, protože nacismus je pořád ještě systém relativně kolektivistický. Masy se v něm nenudí, jsou zapojené do dění, ovšem tak, aby nemohly škodit. Nevolí, a přesto budují stát.
Jinak je mi jasné, že to na papíře vypadá dobře, ale v praxi to trošku drhlo. I tak jsem ale přesvědčená, že nacismus je to nejlepší, co máme, byť není dokonalý. A že by se nedostatky vyladily, kdyby měl dost času se etablovat.
Nenutím. :-D Mám ráda lidi, kteří myslí skepticky.

Ano, to jsi odhadl naprosto přesně. Podle čeho? 
Vlčáka, to je můj obrovský sen. :3 Nevadil by mi ale ani dobrman.  

Vida, to je taky varianta. Pokud by mu tedy vajíčka místo masa stačila.

Taky pravda. :D
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#86
(09. 08. 2018, 11:16:44)raindragon Napsal(a): Tohle mě docela zaujalo. Vždycky jsem si myslela, že vegetariánství víceméně nějak koreluje s pacifismem. Zřejmě proto, že pokud si někdo nepřeje utrpení u zvířat, dalo by se předpokládat, že si nebude přát utrpení ani u lidí.

Jak říká adevr, Hitler byl vegetarián a spolu s ním i špičky nacistické hierarchie, třeba oba manželé Goebbelsovi. Nebylo to přitom jen servilní přizpůsobení, třeba Magda Goebbelsová byla zároveň buddhistka (jako například Himmler), ještě než se stala nacistkou. Upřímně řečeno mě ve vegetariánství (stejně jako třeba v abstinenci a nekuřáctví) utvrdil právě Hitlerův vzor. 
O vztahu zvířecích a lidských práv psala myslitelka Sávitrí Déví (Impeachment of man, vyšlo anglicky a německy). V díle zkoumá dějiny lidských a zvířecích vztahů (zvířata ve světových náboženstvích, rozdíl mezi západním a východním pojetím, legislativa atd.) - a zvíře jí z toho vychází podstatně "lidštěji" než člověk. 
Došla k závěru, že je pokrytecké odsuzovat holokaust a zároveň schvalovat jatka, protože zvířata nemohou být na rozdíl od obětí válek a čistek nositeli idejí, a tedy jsou prokazatelně nevinná (o jejich vině se ani nelze mýlit). Také říká, že je nesmyslné dělit organismy na dvě skupiny, kdy v jedné budou všichni lidé jako hodnotní a na druhé všechna zvířata jako bezcenná. Říše života je podle ní hierarchicky strukturovaná a každému přísluší místo podle jeho kvality. Parafrázuji: silný, zdravý, krásný tygr je pro ni nekonečně cennější než degenerovaný šúdra nebo Žid.
Ona osobně tedy preferovala holokaust před jatkami, což může být taky reakce na hrůzy druhé světové války a otupělost vůči nim. V Německu pomáhala napravovat válečné škody a zároveň zachraňovala zvířata zbídačená válkou. Úplně mizantropická nebyla, kromě zvířat se v Obžalobě často zastává i lidí (zbytečné utrpení neschvaluje). V Indii se vymezovala třeba proti týrání buvolů, ale i šúdrů, tedy - podle ní - rasově druhořadých bytostí. Zvláštní osobnost.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#87
Myslím, že IQ přikládáš větší význam než má. Já bych to omezil spíš formou testu, něco jako je řidičák, prokázat znalosti o zřízení i ideologiích. Vyfiltrovalo by to lidi bez zájmu o volby, dále lidi co by zájem měly by si museli základy aspoň přečíst, což je víc než dnes dá základní škola. Myslím si ale to samé, to jak to funguje teď je hrozné, kdo dokáže lépe slibovat a má víc peněz na reklamu dokáže u ovlivnitelných lidí získat víc hlasů.
Já zametače uvedl úmyslně, můj dobrý kamarád právě dělá něco podobného, pracuje pod obcí, seká, zametá a tak věci s tím spojené, máme naprosto stejné vzdělání.
Já ti nevim kdo je české národnosti, kolik generací tu musí rod prožít aby měl českou národnost?
Ty jako sudetská němka se cítíš národnosti německé nebo české?
To, že někdo umí pindat a ovládnout masy neznamená, že umí vládnout a dělat správná rozhodnutí.
Trošku drhlo, židé by to nazvali asi jinak. Celkově nerozumím té nesnášenlivosti židů. Jediné co mě napadá je touha po jejich majetku, který nahrabali díky křesťanům. Nacismus nedostal šanci právě díky své agresivitě. Vznik nacismu ale vnímám jako důsledek finanční krize. Hitler dal lidem práci, hlavně díky zbrojení, obyčejný člověk pokud má práci, má tedy co jíst a kde spát, je spokojený, vytvořil třídního nepřítele a zblbnul němce, že jejich národ je lepší. Vtipné na tom je, že nebyl ani němec :D
Samozřejmě že nenutíš, já to myslel všeobecně, mě je putna v co kdo věří pokud mě tím neomezuje a nenutí mi to. Nikdy bych ale neřekl, že mě nacistka může být sympatická :D

Dobře přiznám se bez mučení, prohlídal jsem si tvůj profil, protože máš krávu jako oblíbené zvíře a ve fotkách máš krav dost, a jediný pes je tam právě vlčák, dospěl jsem k závěru, že by to mohlo být plemeno, po kterém toužíš. Před pořízením, by jsi sama ale měla zodpovědět otázku, jestli na to stačíš, nevycvičená rukavice je stále jen rukavice, nevycvičený vlčák už přece jen něco svede. Podle toho co jsi psala, jsi psa nikdy neměla.

S těma vajíčkama nevím, to mě napadlo při psaní jako alternativa aby pes zůstal vegetariánem a dostal živočišnou bílkovinu.
Odpovědět
#88
Volebné právo, pripomenuli ste mi moju jednu starú myšlienku: voliť by mali iba ľudia ktorý legálne pracujú a odvádzajú dane.
Odpovědět
#89
(10. 08. 2018, 00:02:11)Juliana Napsal(a): To je právě princip meritokracie, hlavně její odnože sofokracie, která říká, že podíl na vládě má být přímo úměrný inteligenci.

Jinak je mi jasné, že to na papíře vypadá dobře, ale v praxi to trošku drhlo. I tak jsem ale přesvědčená, že nacismus je to nejlepší, co máme, byť není dokonalý. A že by se nedostatky vyladily, kdyby měl dost času se etablovat.

Meritokracie je demokracie v praxi. A je dobrá především na to, aby nám vysvětlila důvod existujících sociálních nerovností.

Nacismus byla enormě neúspěšná mocenská ideologie. V porovnání se všemi ostaními, na okázalých projevech moci založenými ideologiemi v průběhu celé lidské historie, trvala velmi krátce a skončila extrémě tragicky. Tak tragicky, že se nedokážu představit, že by se k ní někdo v následujících nejméně sto letech vrátil.

Za jedinou kratší a přitom stejně tragickou epizodu se dá považovat Velká francouzká revoluce, ta byla ovšem založena na jiném morálním paradigmatu.


(10. 08. 2018, 00:16:28)Juliana Napsal(a): O vztahu zvířecích a lidských práv psala myslitelka Sávitrí Déví (Impeachment of man, vyšlo anglicky a německy). V díle zkoumá dějiny lidských a zvířecích vztahů (zvířata ve světových náboženstvích, rozdíl mezi západním a východním pojetím, legislativa atd.) - a zvíře jí z toho vychází podstatně "lidštěji" než člověk. 
Došla k závěru, že je pokrytecké odsuzovat holokaust a zároveň schvalovat jatka, protože zvířata nemohou být na rozdíl od obětí válek a čistek nositeli idejí, a tedy jsou prokazatelně nevinná (o jejich vině se ani nelze mýlit). Také říká, že je nesmyslné dělit organismy na dvě skupiny, kdy v jedné budou všichni lidé jako hodnotní a na druhé všechna zvířata jako bezcenná. Říše života je podle ní hierarchicky strukturovaná a každému přísluší místo podle jeho kvality. Parafrázuji: silný, zdravý, krásný tygr je pro ni nekonečně cennější než degenerovaný šúdra nebo Žid.
Ona osobně tedy preferovala holokaust před jatkami, což může být taky reakce na hrůzy druhé světové války a otupělost vůči nim. V Německu pomáhala napravovat válečné škody a zároveň zachraňovala zvířata zbídačená válkou. Úplně mizantropická nebyla, kromě zvířat se v Obžalobě často zastává i lidí (zbytečné utrpení neschvaluje). V Indii se vymezovala třeba proti týrání buvolů, ale i šúdrů, tedy - podle ní - rasově druhořadých bytostí. Zvláštní osobnost.
 
To je nepochybně velmi zajímavé. A zároveň je to velmi elegantní a sofistikovaná obchůzka otázky, zda mají mít vegetariáni soucit s lidmi (lidmi všeobecně) Velmi šťastný . Nicméně podle toho, co jsi napsala o nacismu, se dá odpověď celkem snadno vydedukovat.
Odpovědět
#90
GRČOVI:

IQ
Přesně jsem čekala tuhle výtku. Také jsem dřív myslela, že se IQ připisuje příliš komplexní význam. Ale inteligence jako fenomén mě hrozně zajímá, a když jsem se trochu hlouběji ponořila do výzkumů, které k tomu existují, narazila jsem na studie prof. Richarda Lynna z university v Ulsteru. Dělal několik globálních výzkumů, které testovaly korelaci mezi IQ a rasou, případně národností, a nejvyšší IQ naměřil v zemích, které zároveň měly prosperující ekonomiku (Tchaj-wan, Německo) i vyspělou civilisace (obecně východní a jihovýchodní Asie a Evropa), kdežto nejnižší tam, kde civilisace nikdy nevznikla a ekonomika neprosperuje ani navzdory zahraniční podpoře (Afrika). Zkoumala jsem to dál. Je zajímavé, že Lynnovy závěry jsou v principu snadno vyvratitelné kterýmkoli dalším výzkumem a mnoho badatelů se o jejich vyvrácení také pokoušelo, protože jim přišly rasistické, ale nepovedlo se mi najít ani jednu jedinou studii, která by se to povedlo. Lynn si také všiml souvislosti mezi klimatem a inteligencí (v mírném podnebí s tuhými zimami jsou lidé chytřejší), což koresponduje s evoluční teorií (během zim je třeba spolupráce a složitých opatření pro přežití). Pokud se objeví lepší důkazy, beru je všemi deseti. [Obrázek: happy.gif]

Testy jsou dobrý nápad, určitě bych je taky zařadila. 

Nejde o počet generací. Jde o to, že příslušník jiné rasy zůstane příslušníkem jiné rasy. I kdyby tu žili tisíc let, pořád patří k mongoloidní rase (a podotýkám, že proti ní nic nemám, ale je tu cizí). Národnost je podkategorie rasy a biologická skutečnost a jako taková je daná.

Samozřejmě a bezpodmínečně německé a jsem na to hrdá. Zároveň je pro mě ovšem důležitá čeština jakožto mateřština, mám ji moc ráda a jsem spokojená s tím, že se u nás v generaci mých rodičů mluvilo česky, protože jako mluvčí češtiny se německy pochopitelně naučit musím, ale jako mluvčí němčiny bych se česky asi neučila (neměla bych motivaci).
Čechy jsou (nebo byly - a mají být zase) podle mě země dvou historických národů, Němců a Čechů, tak jako Belgie země Vlámů a Valonů.

To jistě ne, ale Hitler nebyl jen virtuózní řečník, byl i mimořádně nadaný politik. Jediné (a bohužel osudné), co mu nešlo, bylo velení vojskům.
Ano, Židé by to nazvali největší katastrofou v dějinách lidstva nebo nějak podobně. Ale kdo říká, že bychom měli přebírat zrovna jejich pohled? Jsou jen jednou ze zúčastněných stran, navíc křiklavě neobjektivní, zveličující a vydírající. Jen německý národ utrpěl po válce 5 milionů ztrát na životech (opakuji: po válce). Co se týče údajného židovského čísla šesti milionů, jedná se o poválečný odhad (!) státu Izrael (!).

Důvody antisemitismu
Jestli nerozumíš příčinám antisemitismu, doporučuji třeba Dostojevského zamyšlení jménem Židovská otázka. Na žádost Izraele zmizel tento Dostojevského text z čítanek, ale je to škoda, zvlášť vzhledem k tomu, že Dostojevskij nebyl antisemita a žádal pro Židy stejná občanská práva jako pro domorodé obyvatelstvo. Ve zkratce tu jde například o to, že - jak si spisovatel všiml - ruští Židé pohrdají Rusy a zakládají si na svojí výjimečnosti "vyvoleného národa", zatím co finančně vysávají nejchudší vrstvy hostitelského národa.
Já bych jako historik rozdělila antisemitismus na poválečný a předválečný s velmi horlivým upozorněním, že ten předválečný nebyl v 99 % případů žádným antisemitismem. V současnosti se slučuje nenávist k Židům a jejich kritika do jednoho (což je i případ nebohého Dostojevského) a retrospektivně se zakazuje obojí, ale před válkou vadily lidem hlavně tyhle věci:
a) už zmiňovaná židovská exkluzivita a pohrdání tzv. góji - nežidy (nevím, jestli jsi četl Starý zákon, ale je plný genocid nežidovského obyvatelstva - i v Novém zákoně Ježíš zprvu odmítá ošetřit dcerku Syroféničanky, protože není Židovka, a přirovnává nežidy ke psům)
b) s tím související separace - Židé se například kvůli svým náboženským "povinnostem" (šábez) odmítali účastnit hašení hořící města, pokud k požáru došlo v sobotu, zatím co v plamenech mizely nejen domy, ale i dobytek a lidé. Křesťané světili nedělní klid jiným způsobem a nedokázali prostě pochopit, že Židé jim nepomohou.
c) ekonomické důvody, hlavně morálně a nábožensky podmíněná nechuť křesťanů ke kapitalismu, který jim připadal materialistický a nízký; k tomu se přidružoval fakt, že Židé půjčovali peníze na tak veliký úrok, že řadu lidí zruinovali, a také obchodovali s alkoholem a byli to otrokáři (v Evropě ve středověku, v Rusku kupčili s bílým masem ještě v 18. století)
d) obava z vlivu židovských komunit v celé Evropě (Židé ovládali burzu a od 18. století byli povyšováni do šlechtického stavu a pronikali do politiky). Například v 19. století rozpoutala židovská lobby po celé Evropě kampaň kvůli kauze italského židovského chlapce (tzv. kauza Mortaro), který byl papežským státem zabaven rodičům, neboť byl předtím pokřtěn, a určen ke katolické výchově. Ukázal se tak vliv Židů na média.  
e) kritika typické židovské povahy - to byla hlavně doména intelektuálů, kteří jsou teď označovaní za "antisemity", ve skutečnosti ale zpravidla neměli nic proti Židům a priori (např. Ernst Renan, Dostojevskij, Pavel Eisner, Jakub Deml, Otokar Březina, ...). Evropanům vadilo už zmíněné židovské hmotářství a nízké zájmy, zištnost, vzájemná neloajalita, sobectví, prospěchářství.  
f) Židé zpravidla nebyli věrní národům, ke kterým se přivěsili - ač ovšem existovaly výjimky -, protože tvořili vlastní komunitu, stát ve státě. Mladé evropské národy rozčilovalo, že bojují za svoje práva a svobody, kdežto Židé sice využívají výhod, které jim stát a národ poskytuje, ale hledí si svého, jakmile dojde na boj. Je ovšem potřeba přiznat, že Židé se v menší míře objevovali na barikádách v roce 1848 i na frontách první světové války; s těmito vlasteneckými Židy také nikdo problém neměl, i Hitler je měl rád.
To jsou vesměs důvody pro antisemitismus do druhé světové války. 
A proč existují antisemité dnes? Po druhé světové válce má potenciál vytvářet antisemitismus hlavně to, jak se Židé chovají. Ukřivděně remcají (jako vždycky), ale teď navíc zakládají existenci svého státu na citovém vydírání třetí generace Evropanů, která nemá s válkou nic společného. Když se objeví při sportovním utkání německé vlajky, izraelské noviny spěchají přinést rozhovor s "ženou, která přežila tábor smrti", a zeptají se jí, jestli jí to vadí. Když německý politik řekne, že Němci jsou národ "básníků a filosofů" (mimochodem, to citoval Heina, byť neúplně), v Německu žijící rabín dá do tisku, že je to "nechutně antisemitské". Když rakouská vláda hodlá zavést evidenci odběratelů košer pokrmů kvůli zlepšení životních podmínek hospodářských zvířat, židovská obec spustí, že je to antisemitské a že se vracejí staré časy perzekucí. Když se Francouzi chystají vydat životopis významného spisovatele z 19. století, Židé vyšťourají, že v nějakých novinách kdysi kritizoval Židy, a s vydáním francouzského kulturního dědictví je utrum. Ve Francii je ostatně kritika (!) Židů jakožto etnické skupiny zakázaná. Když OSN odhlasuje rezoluci, že sionismus je forma židovského nacionalismu, Izrael donutí OSN, aby ji odvolala coby antisemitskou. Mám pokračovat?
A to nevykládám, jaký bordel dělají v mém vědeckém oboru, když zakazují například vydávat prameny k účasti Židů na holokaustu. Chápeš, proč by asi tak někdo třeba mohl být lehce antisemita?

Do toho, proč nacismus není JEN výsledek finanční krize, se už pouštět nebudu. :D

Bylo by to vtipné, kdyby to byla pravda. Jenže není. ;)
Hitler se narodil v Braunau, což je součást tzv. Innské čtvrti (Innviertel). Ta byla součástí německého státu Bavorsko až do roku 1779, kdy ji v důsledku Těšínského míru (uzavíral války o bavorské dědictví) získalo Rakousko - samozřejmě i s původním německým obyvatelstvem. Oba Hitlerovi rodiče, Alois i Klára Hitlerovi, byli původem bavorští Němci, kteří se dostali do Rakouska stejně jako tzv. Vitorazští Němci do Československa - teritoriálním dělením v důsledku smluv.
A odpustím si na tomto místě výklad o tom, že Rakušané a Němci se v 19. století (resp. do r. 1945, proto byl tak snadný anšlus) vnímali jako jeden národ a že se při sjednocení Německa r. 1848 a 1871 dlouho zvažovalo tzv. velkoněmecké řešení s připojením Rakouska. Naše novodobé vnímání Němců a Rakušanů coby dvou národů (stejně jako naopak Němců a Bavorů coby jednoho) je výsledkem POVÁLEČNÝCH událostí a tehdejším lidem se to jevilo jinak. Nebudu to už rozvádět. :)

Jé, to milé, že jsem ti sympatická (no, i nacisti jsou lidi). Ty jsi mi taky sympatický. :D  

Bože, já jsem pako - úplně jsem zapomněla, že v těch profilových obrázcích mám i vlčáka. :-D To pak ano.
Já vím, že to s ním zpočátku nebude lehké, ale doufám, že s určitou mírou trpělivosti, dobré vůle a ochoty učit se z chyb bych to s ním nějak mohla zvládnout. Chci ho brát na cvičák, tam mi snad pomůžou.

S těmi vajíčky je to dobrý nápad, díky. :)
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Kam se řadím sa-diskusni-forum-ia 2 7601 24. 10. 2016, 23:49:48
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan
  Kam se vlastně řadím? Jojo-diskusni-forum--chan 27 60699 14. 02. 2013, 15:37:41
Poslední příspěvek: Aline-diskusni-forum-Daryen

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex