Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Článek na Deník.cz
#1
Asexualita: Moderní hnutí, které budí zvědavost

Autor článku mluví jedním dechem o asexualitě jako o "hnutí" i o tom, že asexualita není volba. Na druhou stranu zmiňuje výzkum časopisu Archives of Sexual Behavior, který mi přijde velmi zajímavý. Hezké jsou i citace tří asexuálů v závěru.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#2
V celém článku je hlavně zajímavé
Asexualitu je tedy třeba odlišovat od poruch, jako je sexuální averze a hypoaktivní sexuální touha. Asexualita neznamená negativní chování ve vztahu k sexualitě, je to spíše jistá lhostejnost vůči sexuálnímu aktu.
Odpovědět
#3
(30. 01. 2020, 03:07:56)Juliana Napsal(a): Autor článku mluví jedním dechem o asexualitě jako o "hnutí" ...

On to nemusel být autor - nadpisy mohou dělat úplně jiní lidé, než ti, co psali články samotné. Pamatuju, jak se to mohutně řešilo v diskuzi u jednoho článku (myslím, že v Technetu na IDnes), kde první verze nadpisu byla vysloveně zavádějící a autor se pak omluvil, že nadpis nedělal on, ale editor, který si bohužel přečetl jen úvodní odstavec. Osobně bych se v tomto případě řídil spíš Hanlonovou břitvou a nehledal zlý úmysl tam, kde je nejspíš přičinou jen hloupost, respektive neinformovanost. Je možné, že pokud si budou čtenáři stěžovat, tak nadpis změní.

PS: To, že nadpis se mění během času, není zcela nemožné a párkrát jsem to i zažil, pamatuju například na jakýsi článek o sopce, kde byl nápis dodatečně upraven jen z toho důvodu, že mnozí čtenáři očividně neznali slovo "dští", které pak bylo nahrazeno mnohem obyčejnějším "chrlí" :-) .
Odpovědět
#4
Díky, Magramale, zajímavý příspěvek jako vždy! :)

Připomněl jsi mi historku, která se týká změny názvu diplomové práce. Původně její autor, nejmenovaný vyučující na UK, nazval příslušný soubor u sebe v notebooku trochu ... no, neformálně. Když ho pak přejmenoval a nahrál do informačního systému univerzity, nedošlo mu, že původní název zůstane v adrese. V důsledku toho se jeho kvalifikační práce dodnes jmenuje "diplomka pyčo". Mezi studenty je velmi populární.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#5
(01. 02. 2020, 03:21:41)Sosna Napsal(a): Co to tvrdý y, Juliano? :) Ale pobavila jsem se. :D

Jak jako "Juliano"? Já jsem tu jeho diplomku nepojmenovala. Osobně se domnívám, že tam napsal ypsilon proto, že se to tak na internetu prostě píše.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#6
(01. 02. 2020, 05:59:51)Juliana Napsal(a):
(01. 02. 2020, 03:21:41)Sosna Napsal(a): Co to tvrdý y, Juliano? :) Ale pobavila jsem se. :D

Jak jako "Juliano"? Já jsem tu jeho diplomku nepojmenovala. Osobně se domnívám, že tam napsal ypsilon proto, že se to tak na internetu prostě píše.

Sosna očividně nezná onen fenomén, který už dávno překonal hranice severomoravského regionu. Tam i veverky na sosnách vyvolávají to známé: ,,Baník,pyčo!!!"
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#7
(01. 02. 2020, 13:52:40)Sosna Napsal(a):
(01. 02. 2020, 05:59:51)Juliana Napsal(a):
(01. 02. 2020, 03:21:41)Sosna Napsal(a): Co to tvrdý y, Juliano? :) Ale pobavila jsem se. :D

Jak jako "Juliano"? Já jsem tu jeho diplomku nepojmenovala. Osobně se domnívám, že tam napsal ypsilon proto, že se to tak na internetu prostě píše.
:D Jen mě překvapilo, že to napsal universitní kantor (tu chybu). Jinak samozřejmě sranda. :)

Adevr: Pokud vím, Juliana studuje v Praze, tak nevidím důvod, proč ten člověk píše ypsilon tam, kde být nemá, ale je možné, že je třeba původem Moravan. Nicméně si myslím, že není dobré nahrazovat měkké i ypsilonem někde jen proto, že "se to tak píše na netu". Pokládám to za prznění jazyka. Ale to myslím všeobecně. A píču, teda vlastně píšu to jen proto, že mě to udivilo, ale jinak nemám potřebu se v tom šťourat, je to jen sranda. :)
:D

To fakt takhle vnímáš? Myslíš že to použil jen proto, že byl možná z Moravy?
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#8
(01. 02. 2020, 17:01:50)Sosna Napsal(a): Já nevim, proč to použil. A je mi to jedno. Nebudu se v tom babrat. Nazor jsem řekla - nebo je ještě možné, že byl cizinec. Nevím, neznám toho clověka a je to jeho věc.

Nenapadlo že spíš jen něco, na základě svého textu, záměrně parafrázoval? Nepřipadne ti to mnohem pravděpodobnější, než to byl přihlouplý a sprostý negramotný cizinec z Moravy, jak naznačuješ? 
Chápu že je ti to fuk, ale mě osobně zase docela zarazilo, jak dost vnímáš věci černobíle, a nedokážeš jim přidělit širší souvislosti, a zároveň máš takové ambice stát se spisovatelkou.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#9
Citace:
Juliana studuje v Praze, tak nevidím důvod, proč ten člověk píše ypsilon tam, kde být nemá, ale je možné, že je třeba původem Moravan. ...  Pokládám to za prznění jazyka.
... Nazor jsem řekla - nebo je ještě možné, že byl cizinec.
Soudit někoho, koho jsem nikdy ani neviděla, je dle mého hnus, ale říkej si a mysli, co chceš.

.........................................................................................................................................................................................................................................................................
Baník, pyčóóó!!!
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#10
Ach bože.
1. Člověk umístí na fórum článek a čeká, že se rozjede diskuse.
2. Dlouho se nic neděje.
3. Rozjede se diskuse, ale o pravopisu slova "p*ča".

Ten kantor není z Moravy, je to můj krajánek ze Sudet (ale je Čech). A napsal to s ypsilonem proto, že na internetu se tenhle pravopis uchytil. Nevidím v tom problém, jelikož pravopis inkriminovaného slova PČP neupravují (:-D). Stejně tak nevidím problém v tom, že se k nějakému slovu vytvořila internetová dubleta. Podle mě je to přirozený jazykový vývoj, na rozdíl od zvěrstev typu "hostka". A mimochodem můj vyučující opravdu není hloupý, jen je mladý a neformální a má smysl pro humor.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Denik N - Hleda se respondent ke-diskusni-forum-x!k 4 13784 29. 01. 2016, 19:54:49
Poslední příspěvek: ke-diskusni-forum-x!k
  deník aha zerubis 9 23019 14. 03. 2013, 22:40:44
Poslední příspěvek: ic-diskusni-forum-e80

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex