Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asexualka (?) Moje zkušenosti se sexualitou
#11
(31. 03. 2021, 18:34:43)marteza Napsal(a): Tak já se bavím s psychologem každý den, jsme kamarádi...
Buď je psycholog, nebo kamarád. Tohle nelze slučovat. Psycholog si musí udržet odstup od pacienta, takže ti například zásadně vyká.
Návštěvy psychologa probíhají v intervalech, většinou tři týdny až měsíc. Abys mohla události hodnotit (nebo se o to pokusit, on ti pomůže) s nějakým svým názorem. Ten si neuděláš hned, zbrkle. Každý den navštěvuješ psychologa jen v rámci denního stacionáře, nebo pokud jsi v nějakém léčebném zařízení.

S tim zcela souhasím. Zejmena ta poslední věta pak dává smysl.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#12
Já se Margret trochu omlouvám, ale může si za moje vyjádření i trochu sama. Správně by to její sdělení mělo být: "Mám jednoho kamaráda, každý den se s ním bavím." 
Vyjádření: [i]Tak já se bavím s psychologem každý den, jsme kamarádi...[/i], znamená, že se bavíš s kamarádem, ne s psychologem.
Takže se děsím toho, že tady kdekoho posíláš na psychologii na základě nějakého kamarádského vztahu s psychologem. Máš vůbec nějakou klinickou zkušenost s psychologií, psychoterapií?
Odpovědět
#13
Hele evikulo, chyťte se s Margret za ruce. Žena neprožívá orgasmus a na sex kašle, je to nuda, ale hlavně to vyjádření, že až to bude třikrát týdně, tak tě nejspíš přestane bavit... Ten dopis na začátku působil tak sympaticky, ale asi jsem ho nepochopil. Tohle není podle mne asexualita. Tohle je rezignace na sexuální aktivitu.
Jako když si někdo udělá řidičák, jenže protože ho ježdění nebaví, tak časem přestane jezdit. Ale někdo si ten řidičák neudělá vůbec (což nevylučuje možnost umění řídit auto)!
Odpovědět
#14
(02. 04. 2021, 18:22:33)Margret Napsal(a): No, jde o to, že žena se chce vykecat, od přírody,takže zvolí psychologa, muž ne, vám je proti srsti cokoli řešit s někým. Z toho pramení naše rozdílné názory na návštěvu terapeuta.  A pokud někdo sesmolí román jako zakladatelka, tak toho má na srdci dost. Já bych to třeba napsala ve 3 větách. Tím ji nekritizuji...

Právě proto, že žena se chce hlavně vykecat, aniž by něco řešila (a mnohdy právě ani nic řešit nechce, jen se vyventilovat), stačí jí bohatě sousedka nebo kamarádka. Na druhou stranu muž asi nebude svolný to řešit s nikým, se sousedem/kamarádem ani s odborníkem (kterého by navíc mohl vnímat jako konkurenci, kdyby to byl muž, nebo by ho akorát rozptyloval, kdyby to byla žena). 

Ale stále se domnívám (možná mylně), že zakladatelka ani nechtěla nic řešit, jen převyprávět svůj příběh. Nebo se vyventilovat, chcete-li. Sepsala, převyprávěla, vyventilovala. A je jí dobře. Problém v tom zase hledají už jenom čtenáři, nebo hlavně jeden, resp. jedna. Ale to už tady nikoho asi nepřekvapí... 

Jinak někteří holt mají příběhy tak spletité (nebo vyprávěcí schopnosti tak rozvinuté), že to umějí rozepsat i do takových sáhodlouhých románů. Já tomu naprosto rozumím :-)
"Možná to byla chyba... ale stejně jsem ráda, že jsem to udělala!" (Ilmatar) 
Odpovědět
#15
Ale vždyť já jsem právě napsal, že je třeba je oddělit, že jsou to dva různé světy: asexuální chování (ten, kdo rezignoval nebo nemůže zdravotně) a asexuální bytí (kdo z principu nechce, duševně mu není dáno). Asexuální chování je to neježdění autem a bytí je ta absence řidičáku.
Margret je příkladem asexuálně se chovajícího jedince, ty jseš zřejmě to bytí (přesvědčuješ nás o tom a proč ti nevěřit) a třeba já si u sebe jsem jist, že je to taky bytí, ale někdy pochybuji a říkám si, zda to není jenom chování. Mám takové slabé chvilky.
Odpovědět
#16
(03. 04. 2021, 13:08:31)marteza Napsal(a): Ale vždyť já jsem právě napsal, že je třeba je oddělit, že jsou to dva různé světy: asexuální chování (ten, kdo rezignoval nebo nemůže zdravotně) a asexuální bytí (kdo z principu nechce, duševně mu není dáno). Asexuální chování je to neježdění autem a bytí je ta absence řidičáku.

Dobře, proč ale potřebuješ sebe někam zařadit? Psals ,že pochybuješ zda jsi asexuál. Proč na tom tak záleží?
Odpovědět
#17
Protože asexuálně se chovající se s asexuálně fungujícím jedincem budou vždy hádat, nikdy se navzájem nepochopí a hlavně asexuálně se chovající bude všechny okolo (i sebe) neustále přesvědčovat, že on je asexuál se vším všudy. I tady se neustále hádají tyto dva typy (např. ty a adevr) a někteří (nebudu jmenovat) nás přesvědčují, že oni jsou ti praví, ti rigorózní.
Odpovědět
#18
To marteza

Tak zrovna to s tím řidičákem není moc přesná alegorie. Taky mám řidičák, a dokonce na motorku, i když mám řidiče, nebo využívám MHD. Jezdit však nějak musíme.

Ale přesto,  ty opravdu chceš tvrdit, že nékdo kdo by prcal, až by se mu kouřilo z postele, je asexuál, jen proto že ho nikdo nechce?
Stejný jako ten, co se s asexualitou narodil?
....?
Podle mne napřiklad trollice, s níž vedeš dialog, asexuálka neni, a ne jen proto že asexualitu vrozenou popírá, ale že byla cely život sexualně aktivní, nyní však kolem padesátky (tedy i v přechodu) morbidně ztloustla, a myslím že i kvůli její povaze už ji nechce ani vlastní manžel. (Tyto informace vyplynuly z jejich příspěvků a SZ.)
Jakápak že je to asexuálka?
To by, podle takové logiky, museli být asexuálové vlastně i prakticky všichni senioři na světě, u nichž díky věku velmi povadl zájem o sexuální praktiky.
To by tedy asexuálů nebylo ono oficiálně udávané jedno procento, ale tak čtvrtina planety.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#19
Pokud já jsem asexuál, tak mi docela vadí to neustále přesvědčování (i sebepřesvědčování) někoho, že je taky asexuál. Přestože po dvou příspěvcích je jasné, že není. Já to nechápu jako důležité pro okolí, ale pro asexuální komunitu jako takovou. Tady je často podprahově cítit takovéto: Heterosexualita to je moc obyčejné, v módě je teď asexualita. Nad některými nápady by někoho před dvaceti - třiceti lety vůbec nenapadlo přemýšlet.
P.S. Jako asexuál si připadáš nenormální? Z opačného spektra: Jako nymfomanka by sis taky připadala nenormální a chtěla to změnit?
Odpovědět
#20
(03. 04. 2021, 14:12:08)adevr Napsal(a): To marteza

Tak zrovna to s tím řidičákem není moc přesná alegorie. Taky mám řidičák, a dokonce na motorku, i když mám řidiče, nebo využívám MHD. Jezdit však nějak musíme.

Ale přesto,  ty opravdu chceš tvrdit, že nékdo kdo by prcal, až by se mu kouřilo z postele, je asexuál, jen proto že ho nikdo nechce?
Stejný jako ten, co se s asexualitou narodil?
....?
Podle mne napřiklad trollice, s níž vedeš dialog, asexuálka neni, a ne jen proto že asexualitu vrozenou popírá, ale že  byla cely život sexualně aktivní, nyní však kolem padesátky (tedy i v přechodu)  morbidně ztloustla,  a myslím že  i kvůli její povaze už ji nechce ani vlastní manžel. (Tyto informace vyplynuly z jejich příspěvků  a SZ.)
Jakápak že je to asexuálka?
To by, podle takové logiky, museli být asexuálové vlastně  i prakticky všichni  senioři  na světě, u nichž díky věku velmi povadl zájem o sexuální praktiky.
To by tedy asexuálů nebylo ono oficiálně udávané jedno procento, ale tak čtvrtina planety.

Tak jsem si celkem opožděně přečetl příspěvek a nelze než se lehce ohradit.
To s tím řidičákem je alegorie, takže do toho nemíchej, že máš auto a řidiče.
A tato alegorie rozděluje tři typy: Chci to, a protože chci, tak proto něco dělám - chci jezdit, proto jsem si pořídil ŘP, tak to je heterosexuál,
                                                  nechci to, je to mimo můj okruh zájmu  - bez ŘP, asexuál,
                                                  chci to, ale nejde to - zkoušky na ŘP jsem neudělal, sebrali mi oprávnění, nejsem způsobilý jezdit, ..., to je jakoasexuál, nebo jak já říkám jedinec s asexuálním chováním - a to jsou právě ty ženy po přechodu, nebo tebou zmiňovaní staříci,
(původně jsem psal o dvou typech, lehce jsem to vyšperkoval).

Co se týče trolla: Mám pocit, že za klávesnicí je jich střídá několik, minimálně dva. Občas jsme svědky pozoruhodného defenzivního útěku z diskuse. Jeden z těch dvou není do věci tak zaťatý.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Asexualka s maskou katul-diskusni-forum-e1786 19 17626 18. 09. 2021, 08:19:05
Poslední příspěvek: d--diskusni-forum-kun
  Zpověď - moje vnímání sexuality Li-diskusni-forum-šaj 0 3455 21. 08. 2020, 10:42:44
Poslední příspěvek: Li-diskusni-forum-šaj
  Moje asexualita rudol-diskusni-forum-f.brno 18 30626 18. 06. 2020, 19:55:30
Poslední příspěvek: v-diskusni-forum-ye
  No tak jsem asi asexuálka Kack-diskusni-forum-aCer 2 8564 10. 09. 2018, 20:47:24
Poslední příspěvek: DB-diskusni-forum--47
  Moje hledání se an-diskusni-forum-nie 1 7410 12. 02. 2018, 01:13:27
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex