Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alice Oseman- Loveless (Bez lásky)
#1
Ahojte, chcela som sa s vami podeliť, a zároveň sa spýtať na váš názor na jednu kapitolu zo skvelej knihy Loveless od Alice Oseman.
 Je to román pre dospievajúcu mládež o dievčine, ktorá práve začala študovať na univerzite, hľadá sa a pomaly zisťuje, že je asexuálka. Vo viacerých autorkiných knihách sa vyskytujú ace/ aroace postavy. 
Túto konkrétnu knihu som si obľúbila a táto kapitola bola pre mňa veľkým wow momentom. Dlho som bojovala s konceptom sexuálnej príťažlivosti a nedokázala ho pochopiť/ vstrebať.  A pri tejto kapitole to náhle kliklo. 
Kniha je bohužiaľ iba v anglickom jazyku a tak som preložila aspoň túto jednu kapitolu. Je to amatérsky preklad a k tomu ešte prvý pokus, tak akékoľvek chyby a nezrovnalosti berte prosím s nadhľadom. 
Rada by som vedela váš názor na túto knihu/ kapitolu. 

Ešte upozornenie na záver. Sex je v podstate celou témou kapitoly a viac menej sa v celej kapitole rozoberá iba to. Tak ak niekto takéto veci fakt nemá v láske, radšej sa do toho nepúšťajte.


Přiložené soubory
.docx   loveless-wank fantasy sk.docx (Velikost: 14,04 KB / Stažení: 20)
Odpovědět
#2
Zaprvé: Řekla bych, že pro překládání máš vážně talent. :-)
Zadruhé: Ta kniha je brutálně levičácká. „Všetci vieme, že koncept “panenstva” je hlúposť vytvorená mizogýnmi (...).“ WTF?
Zatřetí: Je určitě fajn, že Ti tahle kapitola pomohla vyjasnit koncept sexuální přitažlivosti. Já ho třeba pořád nechápu, spíš jsem ještě popletenější. Jinak jsem stejně jako hrdinka dlouho předpokládala, že televize (a celkově fikce) přehání.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#3
Knihu som aktuálne dočítal a dobrá správa je, že už je aj preložená a volá sa "Bez lásky" a dostať ju aj v tlačenej aj elektronickej podobe. Kniha sa mi páčila a môžem povedať, že som také niečo potreboval čítať tak pred 20imi rokmi. V niečom ma osvietila aj teraz a za to jej ďakujem. Dnešná generácia má neskutočné plus v množstve dostupných informácií čo jej pomáha v živote. Škoda mojich stratených rokov až do pochopenia sebe sama.
Odpovědět
#4
Knihu jsem přečetl teprve nedávno a byla tak dobrá, že jsem ji přečetl za den. Hodně dobře napsaná a v dost momentech jsem si připadal jak kdybych četl o sobě. Myslím, že je tu krásně popsané nad čím asexuální lidi přemýšlí a čím si prochází. 
A přesně jak píše Ralfeek kéž bych si tuto knihu mohl přečíst dříve dost mi pomohla si uvědomit kdo vlastně jsem.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex