Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jsem doopravdy asexuál? - klasická otázka nováčka
#1
Ahoj,   :-|

jsem tu nově a stejně jako všechny ostatní nováčky mě zajímá, jestli jsem tu dobře. Už několik měsíců si myslím, že jsem asexuál. Je mi teprve 16 a tak se trochu 'uklidňuji' tím, že jsem na takové závěry až moc mladá, ale události posedních dní mě celkem znepokojily. 
Před nějakou dobou jsem zjistila, že celkem velké procento mých vrstevníků už je sexuálně aktivní a tak jsem se začala zajímat - jaké to je? Několikrát jsem se pokoušela o 'sebeukájení' (ježiš to je příšerný slovo), ale vždycky bez výsledku. Před dvěma měsíci jsem začala chodit se sympatickým klukem a před dvěma dny jsme se rozhodly zkusit přesunout vzrah i na fyzickou rovinu - přeci jen jsem si to chtěla vyzkoušet, ale už tehdy jsem cítila, že něco není v pořádku. Stejně jako pokusy o masturbaci ani tohle na mě nemělo žádný efekt - připadala jsem si jen trapně. 

Chci se tedy zeptat:
Jsem asexuál, nebo ten kluk jen nebyl 'ten pravý'?
Kdy jste zjistili, že jste asexuální? 
Může se to v průběhu života změnit? 

Budu ráda za každou odpověď.
Odpovědět
#2
Vítej, Andromedo. :-)

Nutně to nemusí znamenat, že jsi asexuál. Takže jestli tě ta možnost děsí, opravdu si můžeš říct, že je brzy na definitivní závěr. Já jsem o sobě věděla jistě, že jsem asexuál, už v sedmnácti (od čtrnácti jsem tušila), ale to je jen jedna zkušenost. Existuje tu vlákno s dotazníkem a se zveřejněnými odpověďmi, kde ji i otázka, v kolika letech respondent zjistil, že je asexuál. Můžeš ho prozkoumat tady.

Orientace se v průběhu života nemění. Ale lhostejnost k autoerotice i k pohlavnímu styku může mít i jiné důvody než asexualitu, a ty se samozřejmě změnit můžou. Třeba prostě jen nejsi připravená. V šestnácti je podle mě hodně brzy na to, aby to člověk zkoušel. A věř, že spousta tvých vrstevníků (hlavně asi vrstevnic) pořádně kecá, když tvrdí, že má za sebou první milostné zážitky. Anonymní dotazníky ukazují, že překvapivě mnoho lidí ve skutečnosti začíná intimní život až po dvacítce. Názorem společnosti se vůbec nenech manipulovat.

Jestli jsi asexuál, můžeš vědět jedině ty, protože ty se znáš ze všech lidí nejlépe. :-) Fórum ti může poskytnout jenom materiály pro srovnání. A je jich tu naštěstí docela dost. ;) Podle mě vůbec není důvod se stresovat ani to lámat přes koleno. Nenuť se do ničeho, co by ti bylo nepříjemné, a v klidu počkej, jak se to bude vyvíjet. Máš ještě hodně času a byla by škoda, kdyby ses ve vztahu trápila už takhle mladá.    
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#3
Zde mám  o asexualitě pochyby. Když si to někdo ,,rozdává " ( byť jen ze zvědavosti) už v šestnácti,  něco značí.  To, že  se ti to napoprvé nezdálo  ,,boží", nic neznamená.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#4
adevr - Proč by asexuál nemohl zkusit sex ze zvědavosti?
Odpovědět
#5
(11. 08. 2020, 21:07:50)Juliana Napsal(a):
Vítej, Andromedo. :-)

Nutně to nemusí znamenat, že jsi asexuál. Takže jestli tě ta možnost děsí, opravdu si můžeš říct, že je brzy na definitivní závěr. Já jsem o sobě věděla jistě, že jsem asexuál, už v sedmnácti (od čtrnácti jsem tušila), ale to je jen jedna zkušenost. Existuje tu vlákno s dotazníkem a se zveřejněnými odpověďmi, kde ji i otázka, v kolika letech respondent zjistil, že je asexuál. Můžeš ho prozkoumat tady.

Orientace se v průběhu života nemění. Ale lhostejnost k autoerotice i k pohlavnímu styku může mít i jiné důvody než asexualitu, a ty se samozřejmě změnit můžou. Třeba prostě jen nejsi připravená. V šestnácti je podle mě hodně brzy na to, aby to člověk zkoušel. A věř, že spousta tvých vrstevníků (hlavně asi vrstevnic) pořádně kecá, když tvrdí, že má za sebou první milostné zážitky. Anonymní dotazníky ukazují, že překvapivě mnoho lidí ve skutečnosti začíná intimní život až po dvacítce. Názorem společnosti se vůbec nenech manipulovat.

Jestli jsi asexuál, můžeš vědět jedině ty, protože ty se znáš ze všech lidí nejlépe. :-) Fórum ti může poskytnout jenom materiály pro srovnání. A je jich tu naštěstí docela dost. ;) Podle mě vůbec není důvod se stresovat ani to lámat přes koleno. Nenuť se do ničeho, co by ti bylo nepříjemné, a v klidu počkej, jak se to bude vyvíjet. Máš ještě hodně času a byla by škoda, kdyby ses ve vztahu trápila už takhle mladá.    
Ahoj Juliano,

moc děkuji za odpověď, odkaz na dotazník a hlavně za otevřenost a toleranci!
Asi jdu na všechno s příliš 'vědeckým' přístupem - přehnaně to analyzuji. Vlastně se mi celkem ulevilo, že se ode mě nic takového v mém věku neočekává.
Odpovědět
#6
(12. 08. 2020, 07:42:08)adevr Napsal(a): Zde mám  o asexualitě pochyby. Když si to někdo ,,rozdává " ( byť jen ze zvědavosti) už v šestnácti,  něco značí.  To, že  se ti to napoprvé nezdálo  ,,boží", nic neznamená.

Ahoj adevr (dá se to jméno nějak skloňovat?),

děkuji za odpověď. Co se týče mého rozhodnutí si to vyzkoušet - měla jsem pocit, že jsem pod strašným tlakem a myslím, že jsem šlápla vedle. Tlačily na mě kamarádky, trochu i onen chlapec a já se rozhodla špatně. Fakt, že je mi teprve 16... no na to nemám co říct.
Odpovědět
#7
(12. 08. 2020, 10:47:54)Irkara Napsal(a): adevr - Proč by asexuál nemohl zkusit sex ze zvědavosti?

Samozřejmě  že mohl,  ale  myslím že  dnes kdy se získávají sexuální zkušenosti, podle statistik,  většinou až po 18, a i později,  mi taková slečnina potřeba exprimentovat moc asexuální nepřipadne.
Spíš se jen v oblasti sexu zatím hledá, a ještě  neumí tak pracovat sama se sebou.
Ale je to jen můj názor, neznám  prostředí ve kterém vyrůstá, pokud je třeba  cikánské národnosti, tak tam už je 15, 16 let docela dost na první sexuální experimenty.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#8
(12. 08. 2020, 12:44:14)Andromeda Napsal(a):
(12. 08. 2020, 07:42:08)adevr Napsal(a): Zde mám  o asexualitě pochyby. Když si to někdo ,,rozdává " ( byť jen ze zvědavosti) už v šestnácti,  něco značí.  To, že  se ti to napoprvé nezdálo  ,,boží", nic neznamená.

Ahoj adevr (dá se to jméno nějak skloňovat?),

děkuji za odpověď. Co se týče mého rozhodnutí si to vyzkoušet - měla jsem pocit, že jsem pod strašným tlakem a myslím, že jsem šlápla vedle. Tlačily na mě kamarádky, trochu i onen chlapec a já se rozhodla špatně. Fakt, že je mi teprve 16... no na to nemám co říct.

Čau, já se nerad skláním, a i skloňuji, tak jsem si pro komunikační  potřebu vymyslel speciální tvar. 
Je to : Adevere. Nebo ctěný Adevere. Také krásný a moudrý Adevere... Nechám to na tobě. 

Jinak pochop že zdejší názory mohou být  pro tebe relevantní pouze potud, pokud budeš pracovat s tím, že tě lidé reagující na tvůj dotaz neznají a nevědí z jakého pocházíš prostředí.

Ono i to může hrát svou roli, pokud totiž  ve svých letech upřednostníš naléhání ,,kamarádek" a nadrženého týpka, a uděláš něco co , je pro tebe nepříjemné,  asi nemáš oporu v rodině,  a problém může být ta  úplně někde jinde.
 Ono totiž to rodinné prostředí,  zvlášť v tvých letech, dělá moc, a třeba má důvod i to, že  pak děláš věci které nechceš, nejsi proto zralá, cítíš se nepohodlně, a všechno spojené  s hezkým sexuálním prožitkem, jaky má drtivá většina lidí mimo toto fórum, se ti hroutí. 

Ale jak jsem psal, neznám tě, nevím z jaké rodiny, z jakého prostředí pocházíš ( vždyť  dnes cikánské,  vietnamské,  muslimské komunity mohou ovlivňovat  mnohé, zejména v sexuálním dospívání), je to jen můj názor, podložený sice několikanásobnými životními zkušenostmi než jsou tvoje, ale omezený jen tím málem co jsi napsala, bez znalosti podhoubí a tajných sklípků s chlípným dědečkem.   :) nebo ;( , fakt nevím.

Proto myslím, že  na to, aby jsi se ,,stala" asexuálkou a na základě  toho odmítala to co je ti třeba přirozené a ku zdravému rozvoji, jen proto že  tě  nĕkdo někam dotlačil a není ti to příjemné , je ještě brzy.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#9
Adevere, koukni na slečnin profil, je z úplně normálního prostředí. :-) A jestli jde o zkušenost pod tlakem, pak to tedy úplně chápu, ne každý odolá nátlaku. Hodně dívek a mladých žen tady píše, že se nechaly přemluvit partnerem, případně že ho nechtěly ztratit, a tak mu ustoupily. Jen málo lidí dokáže v šestnácti říct: Myslete si o mně, co chcete, já si pojedu podle sebe a na společnost kašlu. Nebrala bych to jako indikátot orientace. Podle mě je fakt předčasné se tím zabývat, Andromedo. ;)
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#10
(12. 08. 2020, 15:17:22)Juliana Napsal(a): Adevere, koukni na slečnin profil, je z úplně normálního prostředí. :-) A jestli jde o zkušenost pod tlakem, pak to tedy úplně chápu, ne každý odolá nátlaku. Hodně dívek a mladých žen tady píše, že se nechaly přemluvit partnerem, případně že ho nechtěly ztratit, a tak mu ustoupily. Jen málo lidí dokáže v šestnácti říct: Myslete si o mně, co chcete, já si pojedu podle sebe a na společnost kašlu. Nebrala bych to jako indikátot orientace. Podle mě je fakt předčasné se tím zabývat, Andromedo. ;)

Juliano - děkuji moc. Máš ve všem pravdu - jsem z 'normálního' prostředí, i když jsem už od 11 let na intru a tlaku jsem odolávala už 3 roky ze strany kamarádek a ze strany chlapce sice jen pár měsíců, ale doopravdy mi hrozilo, že ho ztratím. 
Když se teď zpětně ohlížím na svou první zprávu, tak mi dochází, že jsem vynechala jednu celkem podstatnou věc - k sexu v pravém slova smyslu nedošlo. Když jsem zjistila, že jeho dotyky na mě nijak nepůsobí, nepustila jsem ho dál. Na tyto stránky jsem se dostala vlastně hlavně proto, že mě onen chlapec za asexuála sám označil. 
Ještě jednou moc děkuji - souhlasím s tebou, mám na to ještě spoustu času.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Zdravice od nováčka Blue-diskusni-forum-leaf 2 326 17. 02. 2024, 09:25:07
Poslední příspěvek: Blue-diskusni-forum-leaf
  pozdrav a otázka ad-diskusni-forum-evr 6 21106 17. 04. 2019, 20:56:22
Poslední příspěvek: Jul-diskusni-forum-iana
  Pozdrav od nováčka soulmate75 1 5867 30. 01. 2019, 09:24:28
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
Asexual Další zpověď nováčka Ail-diskusni-forum-úren 5 11889 27. 07. 2018, 10:58:19
Poslední příspěvek: raind-diskusni-forum-ragon
  Další zpráva od nováčka ;) N-diskusni-forum-B. 9 20033 26. 04. 2018, 21:00:19
Poslední příspěvek: Jul-diskusni-forum-iana

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex