Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
můžu mezi vás?
#1
Ahoj všem, nejsem už žádná mladice, blíží se mi Kristovy roky, a přesto jsem, tedy nejsem sexem ,,poznamenaná". Nechybí mi, vzruší mě tak maximálně tabulka oříškové čokoláda:-) Normálně nevnímám tento stav jako divný, víceméně mi vyhovuje, jen mě tíží s tím spojená samota, najít někoho podobného je velmi těžké, ale co vám mám povídat, to jistě víte..., spíš okolí mi dává najevo, že něco není v pořádku. Někdo mě má za lesbu, když nemám chlapa, tak co jiného můžu být, nebo jsem prostě divná a měla bych se léčit. Dost nepříjemné jsou návštěvy gynekologa, tam si opravdu připadám ,,nenormální". Občas si říkám, že vstoupit do nějakého kláštera, nikdo by se nedivil, že s nikým nejsem, a bylo by to tak snazší, bez neustálého vysvětlování, vyhýbavých odpovědí, ale nejsem věřící... Mám ráda blízkost, obejmutí, ale toho se nedostává..., protože se pak většinou čeká, že vztah bude pokračovat dál a přehoupne se k tělesnosti, jenže to spíš dám přednost samotě, než přemáhání se... a dělat něco pro někoho, kvůli někomu, nejspíš jsem sobec, nebo vždy málo zamilovaná, ale představa, že by to nebylo jednorázové, to by se snad ještě nějak vydrželo:-), nenenene... Takže to jsem já, ač mi tenhle můj ,,rys" připadá jako nejmenší problém, resp. žádný, který mám, ostatním připadá jako megaproblém:-)
Jsem ráda, že existuje ,,místo", kde jeden může najít pochopení a otevřeně říct, jak to má...
Odpovědět
#2
vítej mezi nás :)
Odpovědět
#3
Tak trochu mi tvůj příběh připomíná ten můj, takže tě velmi dobře chápu a vítej:)
Odpovědět
#4
(25. 07. 2011, 19:51:10)dadka Napsal(a): Ahoj všem, nejsem už žádná mladice, blíží se mi Kristovy roky, a přesto jsem, tedy nejsem sexem ,,poznamenaná". Nechybí mi, vzruší mě tak maximálně tabulka oříškové čokoláda:-) Normálně nevnímám tento stav jako divný, víceméně mi vyhovuje, jen mě tíží s tím spojená samota, najít někoho podobného je velmi těžké, ale co vám mám povídat, to jistě víte..., spíš okolí mi dává najevo, že něco není v pořádku. Někdo mě má za lesbu, když nemám chlapa, tak co jiného můžu být, nebo jsem prostě divná a měla bych se léčit. Dost nepříjemné jsou návštěvy gynekologa, tam si opravdu připadám ,,nenormální". Občas si říkám, že vstoupit do nějakého kláštera, nikdo by se nedivil, že s nikým nejsem, a bylo by to tak snazší, bez neustálého vysvětlování, vyhýbavých odpovědí, ale nejsem věřící... Mám ráda blízkost, obejmutí, ale toho se nedostává..., protože se pak většinou čeká, že vztah bude pokračovat dál a přehoupne se k tělesnosti, jenže to spíš dám přednost samotě, než přemáhání se... a dělat něco pro někoho, kvůli někomu, nejspíš jsem sobec, nebo vždy málo zamilovaná, ale představa, že by to nebylo jednorázové, to by se snad ještě nějak vydrželo:-), nenenene... Takže to jsem já, ač mi tenhle můj ,,rys" připadá jako nejmenší problém, resp. žádný, který mám, ostatním připadá jako megaproblém:-)
Jsem ráda, že existuje ,,místo", kde jeden může najít pochopení a otevřeně říct, jak to má...

ty jsi ženské Já Vysmátý
(až na to panictví)
Odpovědět
#5
Hezké ráno, všem moc díky za odezvu, přijetí a chápání:-)
Odpovědět
#6
Blíží se ti Kristova léta? To jsi přece ještě úžasně mladá!!! Nepodceňuj se. Na druhou stranu jsi tím pádem asi o dva nebo tři roky starší než já, a proto zřejmě nejsem nejstarší nepolíbená panna v republice. Trochu mě mrzí, že jsem o ten titul přišlaŠklebící se

S tím klášterem mi mluvíš z duše. Už od dětství jsem snila o takovém tom klášterním životě, kde se jeptišky věnovaly přepisování knih a iluminacím, měly k tomu naprostý klid a přitom zázemí. Bohužel taky nejsem věřící a dnešní řády jsou zaměřené na sociální práci, ke které se vůbec nehodím. Tak jsem si zařídila takový vlastní domácí klášter, kde můžu být sama sebou...

Zaujala mě ta poznámka, že svůj nezájem o sex nepovažuješ za problém. Já mám úplně stejný pocit. Problém byl se s tím vyrovnat a odpustit sama sobě, že nejsem taková jako ostatní. Občas je problém to někomu vysvětlit. Ale samo o sobě mi to připadá naprosto přirozené a neproblematické, dokonale to ke mně patří. Přesto je fajn komunikovat tady s lidmi, kteří mají podobné pocity a zkušenosti.

A když ses o tom zmínila, vlastně jeden problém přece jen řeším: nikdy jsem nebyla u gynekologa a můj praktický lékař trvá na tom, že pravidelné prohlídky jsou i pro někoho v totálním celibátu nutnost. Jenže já k tomu mám doopravdy odpor, jak fyzicky, tak k představě že zrovna narazím na někoho, kdo má vůči asexualitě výhrady a bude mi je drsně prezentovat. Jaké máš zkušenosti a můžeš mi nějak poradit?
Odpovědět
#7
(26. 07. 2011, 08:06:18)AlineDaryen Napsal(a): A když ses o tom zmínila, vlastně jeden problém přece jen řeším: nikdy jsem nebyla u gynekologa a můj praktický lékař trvá na tom, že pravidelné prohlídky jsou i pro někoho v totálním celibátu nutnost. Jenže já k tomu mám doopravdy odpor, jak fyzicky, tak k představě že zrovna narazím na někoho, kdo má vůči asexualitě výhrady a bude mi je drsně prezentovat. Jaké máš zkušenosti a můžeš mi nějak poradit?
Já bych ti poradila na to kašlat. Taky jsem nikdy nebyla na gynekologii a to je mi 27. Beru to tak, že když tam chodit nebudu, skoro určitě se nic nestane. Ta pravděpodobnost, že bych měla nádor na čípku jen tak z ničeho nic, je úplně minimální. Naopak psychické trauma z vyšetření na gyndě je u mě 100% jistota. Volím menší zlo.
Odpovědět
#8
(26. 07. 2011, 11:14:36)MadRat Napsal(a): Já bych ti poradila na to kašlat. Taky jsem nikdy nebyla na gynekologii a to je mi 27. Beru to tak, že když tam chodit nebudu, skoro určitě se nic nestane. Ta pravděpodobnost, že bych měla nádor na čípku jen tak z ničeho nic, je úplně minimální. Naopak psychické trauma z vyšetření na gyndě je u mě 100% jistota. Volím menší zlo.

Nevim, zda muzu pridat svuj nazor k takto ciste zenskemu tematu, ale nemyslim si, ze delas dobre. To, ze nemas sex, neznamena, ze nemuzes mit treba casem nejake problemy.
Obecne vzato - nejvic u zubare vzdy trpi ti, kteri nechodi na pravidelne kontroly a prijdou, az kdyz je zle....
Odpovědět
#9
(26. 07. 2011, 08:06:18)AlineDaryen Napsal(a): Blíží se ti Kristova léta? To jsi přece ještě úžasně mladá!!! Nepodceňuj se. Na druhou stranu jsi tím pádem asi o dva nebo tři roky starší než já, a proto zřejmě nejsem nejstarší nepolíbená panna v republice. Trochu mě mrzí, že jsem o ten titul přišlaŠklebící se

S tím klášterem mi mluvíš z duše. Už od dětství jsem snila o takovém tom klášterním životě, kde se jeptišky věnovaly přepisování knih a iluminacím, měly k tomu naprostý klid a přitom zázemí. Bohužel taky nejsem věřící a dnešní řády jsou zaměřené na sociální práci, ke které se vůbec nehodím. Tak jsem si zařídila takový vlastní domácí klášter, kde můžu být sama sebou...

Zaujala mě ta poznámka, že svůj nezájem o sex nepovažuješ za problém. Já mám úplně stejný pocit. Problém byl se s tím vyrovnat a odpustit sama sobě, že nejsem taková jako ostatní. Občas je problém to někomu vysvětlit. Ale samo o sobě mi to připadá naprosto přirozené a neproblematické, dokonale to ke mně patří. Přesto je fajn komunikovat tady s lidmi, kteří mají podobné pocity a zkušenosti.

A když ses o tom zmínila, vlastně jeden problém přece jen řeším: nikdy jsem nebyla u gynekologa a můj praktický lékař trvá na tom, že pravidelné prohlídky jsou i pro někoho v totálním celibátu nutnost. Jenže já k tomu mám doopravdy odpor, jak fyzicky, tak k představě že zrovna narazím na někoho, kdo má vůči asexualitě výhrady a bude mi je drsně prezentovat. Jaké máš zkušenosti a můžeš mi nějak poradit?

tak to mě ,,mrzí", že jsem ti ,,ukradla" titul:-) jinak ohledně gynekologa, to, že jeden nemá sexuální život, neznamená, že nemůže mít gynekologické problémy. Chytla jsem nějaké ,,breberky" v bazenu, cysty na vaječnících taky dokáží zlobit a nepravidelnost cyklu s bolestmi taky nic moc..., problémy mívám natolik velké, že ta návštěva je prostě menší zlo a neustále si opakuju, že jsou to orgány jako každé jiné, je to stejné jako na ORL. Má ,,trvalá" gynekoložka se už vždy jen zeptá, styk byl a jedeme dál ve stejných kolejích, už je ,,zvyklá" na moje ne, horší jsou třeba návštěvy pohotovosti. Je jasné, že gynekologa to minimálně překvapí, přece jen to není obvyklé,a jsou tací, na nichž je to sice vidět, že jsou překvapení, ale chovají se ,,fajn", bez nějakého despektu, ale někteří se na člověka dívají jako na ,,postiženého", nejhorší je, když je v tom i jistá posměšnost. Je pravdou, že když to jde, jdu raději k ženě doktorce, i když kdo ví, třeba by chlap měl nakonec větší pochopení, tedy najít toho správného odborníka:-) Pokud to k tomu tlačí praktička, jistě má nějaký důvod, jistě ví, proč by to vyšetření bylo dobré podstoupit. Možná by bylo nejlepší promluvit s nějakýma holkama o tom, jakého mají gynekologa a třeba si jít i daného trochu ,,očíhnout". Rozhodně bych tu návštěvu být tebou zvážila:-)
Odpovědět
#10
(26. 07. 2011, 08:06:18)AlineDaryen Napsal(a): S tím klášterem mi mluvíš z duše. Už od dětství jsem snila o takovém tom klášterním životě, kde se jeptišky věnovaly přepisování knih a iluminacím, měly k tomu naprostý klid a přitom zázemí. Bohužel taky nejsem věřící a dnešní řády jsou zaměřené na sociální práci, ke které se vůbec nehodím. Tak jsem si zařídila takový vlastní domácí klášter, kde můžu být sama sebou...
Když se tak zevrubně na sebe kouknu, mám vytvořen taky vlastní svět ve světě. Není ale jen virtuální. Neprezentuju naplno, čím se zabývám. Mám vybudovaný takový firewall. Zabržděným lidem je stejně zbytečný vysvětlovat mnohdy až kontroverzní projekty.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Můžu být asexuál, i když mě vzrušuje ženské tělo? Voj-diskusni-forum-ife 17 33473 25. 11. 2017, 10:26:19
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  Mezi svými? Jirk-diskusni-forum-a6991 4 10193 22. 06. 2016, 20:49:52
Poslední příspěvek: Jirk-diskusni-forum-a6991
  Proč jsem přišel mezi vás? o-k 7 15190 15. 05. 2016, 16:26:39
Poslední příspěvek: mikle-diskusni-forum-nicka
  Asi patrim mezi vas Ze-diskusni-forum-rat 6 17459 21. 04. 2013, 18:56:45
Poslední příspěvek: lil-diskusni-forum-ina
  Hej mládeži, máte mezi sebou stařešinu:) iv-diskusni-forum-o63 9 24576 05. 03. 2011, 11:21:14
Poslední příspěvek: Eve-diskusni-forum-lyn

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex