Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asexuálové toužící po dětech
#41
(24. 11. 2011, 14:43:51)Arthur Napsal(a): Ovšem vážně, Einstein je pouhým plagiátem skutečného génia, jímž byl Schopenhauer. To, co opomněl od Schopenhauera, je právě to, co jej pohřbilo: vědomí světa jako vůle a představy...

Ježišmarjá, zabijte ho. Schopenhauer byl sice třída, ale ve filosofii. Tou si neposvítíš, na základě jeho teorií nerozchodíš elektroniku, nedáš smysl vesmíru, nepopíšeš chování látek, světlo.
Ještě chbí zmínka o víře a bylo by to celý.
(24. 11. 2011, 22:23:51)Llamrei Napsal(a): Hmmm, jen v české armádě je to poněkud naopak LOL, materiál a věci, které už nikdo nechce se nakonec dají armádě k užívání (nebo se dokonce nařídí jejich upotřebení - viz očkování proti prasečí chřipce.Velmi šťastný )

Česká armáda nemá na solidní vlastní vývoj. To šponovaly USA a Rusko hlavně za studený války. Naši vojáci jen nakupujou v second handu. Letadla, vrtulníky, padáky... protože prachy na nový věci ulili zprostředkovatelé.
Doby se Semtexem a Tamarou jsou pryč.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#42
(25. 11. 2011, 00:03:43)ChildFreeMan Napsal(a):
(24. 11. 2011, 14:43:51)Arthur Napsal(a): Ovšem vážně, Einstein je pouhým plagiátem skutečného génia, jímž byl Schopenhauer. To, co opomněl od Schopenhauera, je právě to, co jej pohřbilo: vědomí světa jako vůle a představy...

Ježišmarjá, zabijte ho. Schopenhauer byl sice třída, ale ve filosofii. Tou si neposvítíš, na základě jeho teorií nerozchodíš elektroniku, nedáš smysl vesmíru, nepopíšeš chování látek, světlo.
Ještě chbí zmínka o víře a bylo by to celý.

Já taky někde četla, že Einstein pouze zvedl teorii relativity ze země, že k tomu měl všechno připravené. To ovšem nesnižuje váhu toho, co dokázal. To, co on udělal ve fyzice, by Schopenhauer nebyl schopen nejen k době, v níž žil.
A takové to "ten a ten je génius, kdo se mu může rovnat", stejně jako všechna NEJ jsou naprosto zbytečná a směšná. Kam by se dostal ten který bez svých předchůdců?

Odpovědět
#43
(25. 11. 2011, 00:03:43)ChildFreeMan Napsal(a): Ježišmarjá, zabijte ho. Schopenhauer byl sice třída, ale ve filosofii. Tou si neposvítíš, na základě jeho teorií nerozchodíš elektroniku, nedáš smysl vesmíru, nepopíšeš chování látek, světlo.
Ještě chbí zmínka o víře a bylo by to celý.

Gratuluji, právě jsi předvedl, že Schopenhauera vůbec neznáš, protože o chování "látek", světle se právě rozepisuje vcelku významně. Udává jejich podstatu i příčinu chování. Jeho poznání je dáno fyzikou a matematikou... Co více, dokázal, že matematika, ačkoli má v rozumu stěžejní význam, nemůže nikdy uchopit svět samý o sobě, protože by to bylo jako by měla být množina podřazena podmnožině. Já ovšem za to nemůžu, že mají někteří jedince pořád představu, že filosofie je přemítáním o vzdušných zámcích... Jinak Newtonovy zákony gravitace jako chabého pomocníka, o tom právě mluvil Schopenhauer, ale hle, dnes objev přirazujeme Einsteinovi a jeho natvrdlé teorii relativity!

S mušelínkou musím souhlasit, tedy s tou poslední větou v předposlením příspěvku.:)

P.S. Schopenhauer dokázal vše, co mohl. Vymezil hranice poznání a rozumu, uchopil podstatu vůle (jednání), tedy všech proměn světa jako představy. Že se držel nepřekračovat vědecké poznání v líbivé teorie a vzorečky, které z podstaty jeho poznání jsou a musí být vždy neobjektivní, to mu jde ke cti než ke škodě. Díky svému poznání vyvrátil evoluci ještě než ji Darwin zkopíroval od svého dědy. Jen nepoctivost člověka a potřeba žít v nějaké vyhovující lži, činí Schopenhauera stále neznámým a nedoceněným!
"Hlupáci! Vykleštěná dobytčata! Vy všichni, historici, logikové, kritici i vzdělanci, vy všichni jste jako červi na mrtvole a ze života jakživi nic nepochopíte." [Antoine de Saint-Exupéry]
Odpovědět
#44
Ááááááá!!!!
ZALOŽTE SI NA TY PSEUDOINTELEKTUÁLNÍ ŽVÁSTY NĚJAKÉ SPEŠL FÓRUM!!!

Proč to nějaký admin dávno nemaže?
(25. 11. 2011, 11:49:58)Arthur Napsal(a):
(25. 11. 2011, 11:33:30)MadRat Napsal(a): Ááááááá!!!!
ZALOŽTE SI NA TY PSEUDOINTELEKTUÁLNÍ ŽVÁSTY NĚJAKÉ SPEŠL FÓRUM!!!

Měli bychom se zastydět, MadRat se naše žvásty nelíbí!LOL Ale obdivuji tvoji drzost po té, co tvoje žvásty jsou dlouhodoběji akceptované... myslíš, že by ses zmohla na trochu pokory?

Moje žvásty aspoň nejsou OT.
To co ty tu vždycky vyrobíš z každého příspěvku by na jakémkoliv jiném diskuzním fóru admini smázli.
Navíc vůbec nepochybuju o tom, že těma OT akorát odrazuješ nové lidi. Přijdou, uvidí že 50% příspěvků diskuze jsou nějaké OT a zase odejdou... Takže jaký smysl potom tyhle stránky mají? Sabotére...
Odpovědět
#45
Udělej si laskavě genezi, kde začal OT. Já jsem se do OT pouze připojil, nevytvořil jsem jej a daří se mi to v drtivé většině příspěvků. Navíc tedy kacířsky prohlašuju, že mi obecně OT nevadí, protože jedna věc se proplétá s druhou a zdá se mi dětinské si vyšlapávat za každou cenu striktní držení se tématu. Proč? A kdo se chce vrátit, má možnost! Kdo koho odrazuje je čistě subjektivní, navíc si nemyslím, že toto by měla být věc, které by se lidé v multispektrální diskusi mohli nějak obávat...

"Hlupáci! Vykleštěná dobytčata! Vy všichni, historici, logikové, kritici i vzdělanci, vy všichni jste jako červi na mrtvole a ze života jakživi nic nepochopíte." [Antoine de Saint-Exupéry]
Odpovědět
#46
(25. 11. 2011, 13:01:05)Arthur Napsal(a): Navíc tedy kacířsky prohlašuju, že mi obecně OT nevadí, protože jedna věc se proplétá s druhou a zdá se mi dětinské si vyšlapávat za každou cenu striktní držení se tématu.

Hlavně když se filosofuje a nejlíp do všeho zamontovat víru.
Bez matematického modelu jsou nějaký filozofický vize k ničemu. Podle abstraktního textu se nedá nic vyrobit. Je to jen fantazírování.
Rozepsat se o dělitelnosti elektronu může každý, ale popsat to vztahy je fuška. A tam už jsou hloubavci krátký.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#47
(25. 11. 2011, 11:31:14)Arthur Napsal(a): ...že mají někteří jedince pořád představu, že filosofie je přemítáním o vzdušných zámcích... Jinak Newtonovy zákony gravitace jako chabého pomocníka, o tom právě mluvil Schopenhauer, ale hle, dnes objev přirazujeme Einsteinovi a jeho natvrdlé teorii relativity!

Každá fyzikální teorie má v sobě kus právě filosofické krásy. Ne každý to dokáže ke své škodě vnímat. Stejně tak matematika je věda fascinující, jakkoli se, stejně jako fyzika, pohybuje v uzavřeném systému.
Nutno ale říct, že filosofie na tom není o mnoho lépe, často jde pouze o znejasňování skutečnosti prostřednictvím nesrozumitelného slovního aparátu, než o příspěvek k jejímu pochopení.
Např. dodnes jsem nedošla na to, jak aplikovat takovou fenomenologii.
Ovšem teorie je to krásná!
Odpovědět
#48
(25. 11. 2011, 21:55:05)mušelín Napsal(a): Každá fyzikální teorie má v sobě kus právě filosofické krásy. Ne každý to dokáže ke své škodě vnímat. Stejně tak matematika je věda fascinující, jakkoli se, stejně jako fyzika, pohybuje v uzavřeném systému.
Nutno ale říct, že filosofie na tom není o mnoho lépe, často jde pouze o znejasňování skutečnosti prostřednictvím nesrozumitelného slovního aparátu, než o příspěvek k jejímu pochopení.
Např. dodnes jsem nedošla na to, jak aplikovat takovou fenomenologii.
Ovšem teorie je to krásná!

S tím musím souhlasit. Samozřejmě ve filosofii existuje pojmosloví, které se dá pochopit teprve větší gramotností, nejde na to jít s vidlema, ovšem právě v případu fenomologie člověk gramotností zjišťuje, že se jedná pouze o filosofii pro filosofii, že je to taková čistě profesorská tlachárna. Není tak od věci, že ony "objevy" 20. století a všemožné současné "vědecké" výzkumu jsou toho samého druhu... Ale i tu a tam se najde výjimka, vyskytne-li se skutečný génius, oproštěný od nadrnčených a různě jak přetransponovaných blábolů.
"Hlupáci! Vykleštěná dobytčata! Vy všichni, historici, logikové, kritici i vzdělanci, vy všichni jste jako červi na mrtvole a ze života jakživi nic nepochopíte." [Antoine de Saint-Exupéry]
Odpovědět
#49
(26. 11. 2011, 09:49:20)Arthur Napsal(a): S tím musím souhlasit. Samozřejmě ve filosofii existuje pojmosloví, které se dá pochopit teprve větší gramotností, ...

To si nemyslím. Pojmy jsou často jen přibližné, mají spíš povahu básnického obratu, než že by označovaly něco konkrétního. Jiný filosof vezme tutéž věc, nazve ji jinak a pak se ti dva spolu dohadují. A tisíc dalších o tom napíše výklad.
Odpovědět
#50
(25. 11. 2011, 11:33:30)MadRat Napsal(a): Ááááááá!!!!
ZALOŽTE SI NA TY PSEUDOINTELEKTUÁLNÍ ŽVÁSTY NĚJAKÉ SPEŠL FÓRUM!!!

Proč to nějaký admin dávno nemaže?
(25. 11. 2011, 11:49:58)Arthur Napsal(a):
(25. 11. 2011, 11:33:30)MadRat Napsal(a): Ááááááá!!!!
ZALOŽTE SI NA TY PSEUDOINTELEKTUÁLNÍ ŽVÁSTY NĚJAKÉ SPEŠL FÓRUM!!!

Měli bychom se zastydět, MadRat se naše žvásty nelíbí!LOL Ale obdivuji tvoji drzost po té, co tvoje žvásty jsou dlouhodoběji akceptované... myslíš, že by ses zmohla na trochu pokory?

Moje žvásty aspoň nejsou OT.
To co ty tu vždycky vyrobíš z každého příspěvku by na jakémkoliv jiném diskuzním fóru admini smázli.
Navíc vůbec nepochybuju o tom, že těma OT akorát odrazuješ nové lidi. Přijdou, uvidí že 50% příspěvků diskuze jsou nějaké OT a zase odejdou... Takže jaký smysl potom tyhle stránky mají? Sabotére...

Taky bych byla raději, kdyby se tady probíralo téma, které jsem založila, teď už se nikdo nepřipojí do diskuze, páč se to tu zvrhlo v jinou "diskuzi", která nemá s asexualitou vůbec nic společného. Taky už to nečtu, stačí mi první řádky, a kroutím očima :-), bylo by fajn, kdyby se založila vlastní diskuze na toto téma a myslím si, že by tam nikdo nový ani nevstoupil.
tak se mějte..no ..:-))

Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex