Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smutek a samota
#21
(03. 01. 2013, 12:41:18)mušelín Napsal(a):
(03. 01. 2013, 01:49:00)Magramal Napsal(a): Je stále lepší být sám v anonymním davu než být sám uprostřed vesnice, kde každý zná každého a kde se na vás dívají takovým způsobem, že přemýšlíte, kdy už vytáhnou ty vidle a pochodně :-)

To přeháníš, ne? Tohle vysmívání se vesničanům je trapné.
Ve městě žije stejně tak ignorantů jako na vesnici to za prvé. Za druhé nemusíš před nikým vyjadřovat svůj názor.

Zaprvé, je jasné, že konec věty je jen nadsázka, i když uznávám, že můj humor může být občas poněkud drsný až morbidní (a mimochodem, je to odkaz na klasické klišé ze starých hororů). Ale na vlastní kůži jsem zažil podobný typ pohledu v okamžiku, kdy jsem kdysi před rozjařenými Moraváky prohlásil, že s nimi nebudu pít na zdraví, protože jsem abstinent.
Odpovědět
#22

(03. 01. 2013, 12:41:18)mušelín Napsal(a):
(03. 01. 2013, 01:49:00)Magramal Napsal(a): Je stále lepší být sám v anonymním davu než být sám uprostřed vesnice, kde každý zná každého a kde se na vás dívají takovým způsobem, že přemýšlíte, kdy už vytáhnou ty vidle a pochodně :-)


[/quote. Ale na vlastní kůži jsem zažil podobný typ pohledu v okamžiku, kdy jsem kdysi před rozjařenými Moraváky prohlásil, že s nimi nebudu pít na zdraví, protože jsem abstinent.

Tak to gratuluji že jsi ještě naživu.....:)
[/quote]

...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#23
(31. 12. 2012, 19:21:13)Bob1972 Napsal(a): Je odpor k sexu zároveň cestou k samotě? Ve vztahu k opačnému pohlaví toto asi platí. Přátelství mezi mužem a ženou prý neexistuje. No nevím, věřím, že toto neplatí. Můžu si namlouvat, že na světě je tisíc jiných věcí, než sedět s někým u kafe a klábosit, přesto mi tohle teď moc chybí. Možná je chyba ve mně, jsem introvert, těžko hledám téma k hovoru, ale snad nejsem tak nudný, nebo hloupý, aby se mnou někdo občas neprohodil pár vět. Stále tedy hledám a i když nenacházím, neztrácím naději. Omlouvám se, že vás tady zatěžuji momentálním stavem svojí duše a mysli, ale nějak na mě dolehla ta atmosféra vánoc, konce starého roku a začátku roku nového. Člověka to nutí k bilancování a i já jsem se této pošetilosti dopustil, leč dopadlo to katastrofálně. Proto tedy jestli pro mne máte cokoliv, co mi chcete napsat, budu moc rád.

Myslím, že přátelství mezi normálním mužem a normální ženou není snadno uskutečnitelné, ale stačí, aby aspoň jeden z nich nebyl až tak úplně v normě a pokud oba mají zájem jen a jen o přátelství, že se to dá udržet...

Jinak ti s klidným svědomím můžu potvrdit, že tvá podezření jsou opodstatněná (že nebudeš nudný ani hloupý) ;)...
Mne například tvoje příspěvky velmi zaujaly už od tvého příchodu. To, že nereaguji častěji, je způsobeno, tím že jsem si vědomá svých omezení - časově nestíhám zodpovědně komunikovat se všemi, se kterými bych chtěla + razantně jsem omezila přístup k internetu, protože chci víc žít v realitě... Také mne omezuje nechuť k cestování... (jinak mám puzení poznávat lidi z masa a kostí, zvláště ty, kteří mne zaujali, nejen přes internetovou komunikaci).

A teď trochu "hořkých kapek" ;): Introvertnost je poměrně rozšířená výmluva (moje oblíbená :-D), ale dá se na tom docela slušně zapracovat, témata k hovoru je potřeba vybírat aby zaujala i tebe, rozšiřovat obzory je možné v každém věku... (jsem se začala učit základy jednoho týmového sportu ve 38 letech, a protože s tak starým začátečníkem nepočítali, zpočátku jsem trénovala spolu s 12ti a 13ti letými dětmi :-D, myslím, že mám z té doby minimálně jednoho kamaráda, dnes už hraje za dospěláky ;),.... ve stejné době jsem se poprvé postavila na inlajny...)

Další už naťukli přispěvatelé přede mnou: Když už jsi bilancoval, měl by sis ujasnit, co od onoho vztahu opravdu očekáváš a hlavně, jestli sis (podvědomě a naučeně) zbytečně nezúžil oblast pátrání ... např. musí to být žena? proč? musí být mladá? proč? musí být hezká? proč? musí být štíhlá? proč? musí ta jedna osoba splňovat absolutně všechny požadavky dohromady? proč?... (jsou to důležité předpoklady pro "čisté" přátelství? nebo si pod pojmem přátelství spíš představuji partnerství?) atd.
Je potřeba být k sobě nechutně upřímný!
Jestliže by mi šlo jen o přátelství (pokec) nestačil by starý ošklivý bachratý trpajzlík, ovšem s rozhledem, bez postranních úmyslů a dostatečně inteligentní? (v mém případě nějaká jiná bytost leč ženského charakteru - např. Baba Jaga ;) )

Dokud se mi nedařilo potlačit aspoň malou část ze záplavy předsudků, řešila jsem často podobné tragické bilance vzhledem ke své osobě. První důležité rozhodnutí (samozřejmě jsem nevěděla jak moc je důležité) padlo, když jsem se rozhodla, že navzdory svému pesimistickému založení se pokusím posunout svůj náhled na svět do optimistična (někde jsem narazila na fascinující tvrzení, že pesimismus/optimismus jsou převážně naučené postoje). Po řadě let jsem příkladem toho, že to vážně jde, ale chce to čas a nepočítám, že budu bezbřehým optimistou, ale rozhodně jsem někde jinde...
V chytrých knížkách a tady na fóru to také spousta lidí tvrdí (včetně mne), že je potřeba pracovat především na vztahu k sobě samému. Přišlo mi to jako pitomé kecy, dokud jsem se nerozhodla, že to zkusím. Říkala jsem si, že aspoň pak budu moct na sobě demonstrovat, že to byly kecy, a nebo (kdyby to fakt fungovalo) bude mi líp. :-)
Dnes snáším sama sebe do té míry, že je mi v mé společnosti dobře a ani smutno mi moc často nebývá (výjimkou jsou chvíle, kdy se o mne pokouší nějaká choroba, ale z toho se zpravidla vyspím) a nemusím nutně prožívat svůj život prostřednictvím někoho. To ale neznamená, že mi není milá přítomnost lidí (jistěže si vybírám), a dokonce někdy mám ten obzor tak „rozšířený“, že mi do něj v pohodě vejdou i lidi, do kterých bych si to dřív netroufla říct...

Prostě občas nezaškodí překročit hranice, které člověka omezují, a nebo to aspoň zkusit.

P.S.: Na větší otevřenosti stále pracuji (nikdy ze mne úplně otevřený "sdíleč" nebude, ale už jsem to kousek posunula, mimochodem, toto fórum a lidi na něm mě také postrčili a postrkují ...) :-)
Odpovědět
#24
(04. 01. 2013, 01:23:19)Magramal Napsal(a):
(03. 01. 2013, 12:41:18)mušelín Napsal(a):
(03. 01. 2013, 01:49:00)Magramal Napsal(a): Je stále lepší být sám v anonymním davu než být sám uprostřed vesnice, kde každý zná každého a kde se na vás dívají takovým způsobem, že přemýšlíte, kdy už vytáhnou ty vidle a pochodně :-)

To přeháníš, ne? Tohle vysmívání se vesničanům je trapné.
Ve městě žije stejně tak ignorantů jako na vesnici to za prvé. Za druhé nemusíš před nikým vyjadřovat svůj názor.

Zaprvé, je jasné, že konec věty je jen nadsázka, i když uznávám, že můj humor může být občas poněkud drsný až morbidní (a mimochodem, je to odkaz na klasické klišé ze starých hororů). Ale na vlastní kůži jsem zažil podobný typ pohledu v okamžiku, kdy jsem kdysi před rozjařenými Moraváky prohlásil, že s nimi nebudu pít na zdraví, protože jsem abstinent.

Žeru tvůj humor! LOL
Odpovědět
#25
(04. 01. 2013, 01:23:19)Magramal Napsal(a): Zaprvé, je jasné, že konec věty je jen nadsázka, i když uznávám, že můj humor může být občas poněkud drsný až morbidní (a mimochodem, je to odkaz na klasické klišé ze starých hororů). Ale na vlastní kůži jsem zažil podobný typ pohledu v okamžiku, kdy jsem kdysi před rozjařenými Moraváky prohlásil, že s nimi nebudu pít na zdraví, protože jsem abstinent.

Drsný humor mám ráda, narozdíl od trapných klišé o zaostalých vesničanech nebo třeba "rozjařených Moravácích"...

Dobrá ukázka toho, kde končí dobře míněné rady... Hodně štěstí, Bobe.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Samota Bel-diskusni-forum-lis 3 3939 12. 06. 2022, 08:27:24
Poslední příspěvek: Alby Ko-diskusni-forum-těšovec
  Samota je zlá ale sex je horší sa-diskusni-forum-ra 4 15806 20. 12. 2010, 09:30:41
Poslední příspěvek: Adria-diskusni-forum-ne Fox

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex