Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nikdy neměly sex, přesto jsou z nich šťastné matky
#21
Souhlasím s tím, že žena která podstoupí umělé oplodnění o dítě neskutečně moc stojí a bude se snažit pro něho udělat maximum. Pravděpodobně o něj bude stát výrazně víc, než normální lidi a bude se i na první pohled mnohem lépe o dítě starat.
Jenomže to vůbec neznamená, že se dítě bude zdravě vyvíjet. Pokud dítě není vychovávané oběma rodiči a nebo nějakým jejich ekvivalentem, tak žádná péče ani láska to nezachrání. Možná že existujou i nějaké výjimky, ale ještě jsem se s tím nesetkal. Je to zkrátka hodně riskantní.
Navíc přehnaná péče je taky škodlivá (např. typ "mamánek").
Otázka taky je, co je motivací takové matky která nechce vztah a přitom chce dítě? Jestli to někdy nemůže být i tak, jako když si někdo pořídí psa nebo kočku, kvůli osamělosti nebo podobným pocitům.
Odpovědět
#22
Ja len žasnem, ako rýchlo a nekompromisne dokážu ľudia súdiť niekoho bez toho, aby si skúsili obuť jeho boty... Prečo by slobodná žena mala dať dieťaťu horšiu výchovu, ako heterosexuálny či homosexuálny pár? Nie je to príliš individuálne na takéto zovšeobecňovanie?
Je tu priveľa pre a priveľa proti. Rozhodnutie ísť do umelého oplodnenia sa v žiadnom prípade nemusí rovnať citovému mrzáctvu, neschopnosti nadväzovať vzťahy či túžbe po hračke. Poznám mnoho párov, ale i slobodných žien, ktoré sú schopné do toho investovať všetky svoje úspory, či vziať si pôžičku. Možno pre niekoho nepredstaviteľné, ale pre mnoho ľudí je splodenie potomka životným poslaním. Navyše nemalé percento nákladov prepláca poisťovňa.
Mňa skôr desí, akou rýchlosťou a nenávratne sa odkláňame od toho prirodzeného. Ktovie, kde je strop a kedy sa nám to vráti.
Odpovědět
#23
To Vanellus

Já taky žasnu, jak jasnozřivě odhalujete lidi. Jak víte kdo má jakou zkušenost?

Každopádně, aniž bych někoho soudil, některé názory zde, mají podtón touhy po takové vlastněné lidské bytosti.
Takže po lopaticky.
Pokud má nějaký jedinec narušené sociální vztahy, neměl by mít zákonitě možnost si dítě koupit. To co by na něj přenesl, by ovlivnilo a negativně narušilo jeho další vývoj.
Možnost že by tomu tak nebylo, je jen teoretická, a ožívá pouze v názorech zde diskutujících.

Snad zde nad emocemi a rozjitřeným nenaplněným mateřstvím, převládne rozum a touha se o tom problému dozvědět něco více a odborněji. .)

Pokud má však někdo dojem že by se sociopat s výše uvedeným prvky chování zázrakem změnil v babičku Boženy Němcové, je zbytečná jakákoliv diskuse.

Totiž důvody proč má problém se zařadit do společnosti, respektovat její hodnoty, navazovat a udržet vztahy, jsou vždy kvůli nějakému narušení osobnosti a nejsou zdravé.

A pochybuji že by se vůči koupenému dítěti z transformovali v lásku a nesobecké sebeobětování.
Což jsou mimochodem ty nejryzejší atributy dobré matky a pravý opak sociopatické osobnosti, která místo jisté pokory k prověřeným hodnotám lidství, volí cestu zakoupení si jiné lidské bytosti, aby nezůstala se svou pokřivenou duší sama a pokusila se přenést svůj postoj na dítě. Smutné.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#24
Každý máme nejaké skúsenosti a zrejme budú aj rozličné. To ale nedáva nikomu z nás právo súdiť toho druhého. Pokiaľ nevieme, čo sa skrýva za jeho momentálnou situáciou.
Tiež si myslím, že niektorí ľudia by nemuseli mať deti. Napríklad tí, ktorí nemajú na to, aby mu zabezpečili dôstojné životné podmienky (tí majú detí spravidla najviac), ľudia nejakým spôsobom psychicky narušení, ľudia trpiaci genetickými chorobami, ľudia prikľáňajúci sa k nejakej forme fanatizmu, atď, atď. Kto to ale rozsúdi? Podľa mňa toto je otázka zasluhujúca rovnakú pozornosť, ako otázka eutanázie.
Nikde však nenachádzam zákonitosť, ktorú stále popisujete. Že žena, ktorá sa rozhodne byť slobodnou matkou, musí byť sociopat. Je sociopat aj žena, ktorá otehotnie prirodzene a rozhodne sa dieťa vychovávať sama? Alebo asexualita je podľa Vás zo svojej podstaty tak závažnou formou sociopatie?
Ja som svojho času uvažovala nad možnosťou ísť do toho sama. Dôvody, prečo som sa tejto myšlienky vzdala, sú rôzne. Rozhodne sa ale necítim, ako sociopat, či človek neschopný sebaobety.
Odpovědět
#25
Zatím se tu jako sociopat projevuje pouze jeden člověk LOL
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment (Ralph Waldo Emerson)
Odpovědět
#26
To Vanellus

Pokud by jste četla to, co jsem zde napsal dříve, tak by jste neměla potřebu dotazů na již zodpovězené.

Respektuji tedy to, že věci nejsou jednoduché, a nikdy bych se neodvážil bez odborného posudku řešit člověka. Ať už asexuálního nebo ne.
Ale opět, po několikáté, musím zopakovat že žena ,co chce dítě a která neumí navázat, neřkuli udržet sociální vztahy, musí být neoddiskutovatelně nějakým způsobem narušená a vyhrazená vůči všeobecně vnímaným hodnotám společnosti ve které žije.
A zákonitě by své problémy přenesla na své tamagotchi dítě.

A to, že si někdo dá nálepku asexuál, i když je jeho důvod pro neprovozování sexu nesnášenlivost lidí, není důvod abych zahalekal. ,,Ó, ano, asexuální žena má právo mít dítě bez prověření její osobnosti.!!! "

Takže OPĚT, nemám problém s umělým oplodněním, ale pokud nebude fungující způsob jak předejít tomu aby si kdejaká kravka koupila dítě, a vychovala z něj stejného duševního mrzáka jako je ona, tak v tom vidím problém...

A to jak píšete, že nevíme co se skrývá za jejich momentální situací, tak s tím nesouhlasím. Vy hledáte nějaký vzorec, a zákonitost...
Možná jen stačí i obyčejná logika...
Ze zkušeností a statistik je to téměř vždy psychický problém přenesený velmi často z rodiny, nebo sobecké jednání. Nic co by takovou ženu předurčovalo k roli matky.

Dále se ptáte zda je psychopat žena co se rozhodne mít dítě přirozenou cestou, a pak odmítne aby se otec podílel na výchově. Takže, má odpověď je, že pokud to učinila s tímto záměrem, využila a zneužila člověka,...tak ano. Takové jednání má ten rys.

Osobně však nepovažuji psychopatické prvky v povaze za něco zvlášť škodlivého.
V dnešní době jsou téměř nutné aby člověk dosáhl úspěchu. Pokud se ale takový člověk nedovede s nikým upřímně sblížit, neví co je láska, a ani skutečné přátelství, je zároveň ubožák. A tomu bych dítě nesvěřil. Vy snad ano?

Osobně jsem dvě, doufám :) že, spokojené děti pomohl vypravit do života, a dost často s dětmi pracuji... takže si troufám říct že mám názor na pevnějších základech.
Vy předpokládám pouze teoretizujete, nebo se mýlím?

A také se Vás zeptám, vy by jste byla raději svobodnou matkou, nebo by jste v rámci širších uplatnění výchovných vzorů, dokázala cosi pro dítě obětovat a žít s partnerem, nebo partnerkou?
Tato otázka je pouze řečnická, nemusíte mi na ni odpovídat. Myslím že odpověď dokonce znám.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#27
Nehľadám vzorce. Práve naopak, za každým človekom sa skrýva nejaký príbeh a práve preto si nedovolím vyriecť ortieľ len na základe momentálneho stavu. Napríklad tá žena, ktorá otehotnela a rozhodne sa zostať s dieťaťom sama. Čo ak ju partner opustil alebo ovdovela a jej sa nechce do ďalšieho vzťahu? Jednoducho mám pocit, že ľudia zvyknú súdiť prirýchlo.
Vlastné dieťa nemám, ale mám blízky vzťah s početným potomstvom mojich sestier, tiež som s deťmi svojho času pracovala. Aj ja za ideál považujem úplnú rodinu, dokonca klasický model matka+otec. Tiež som názoru, že umelé oplodnenie je už za hranicami môjho presvedčenia (ak to nejde prirodzene, tak mám jednoducho smolu). Myslím, že tu sa skrýva aj odpoveď na Vašu otázku :)
Odpovědět
#28
to vallenus
Děkuji za upřímnost. Málem jsem nabyl dojmu že křičíte jako čejka které se něco nelíbí. :)
A já tu zatím jen prezentuji názor, ač se špetkou demagogie, neboť je dobré když se rozproudí debata.
A když je bez urážek, tak o to lépe, ač si ani to některé, pravděpodobně jednodušší, povahy občas nedovedou odpustit. :)

Každopádně netvrdím že když žena chce umělé oplodnění je proto špatná, tvrdím naopak že by se dítě neměla kupovat špatná žena.
Bohužel to, že někdo má problém se vztahy a chce dítě výhradně pro sebe, svědčí že s ní nebude něco v pořádku.
A pojmenovat správně ten důvod by mělo být nejpodstatnějším kritériem. komu dítě ,,přidělit" a komu v tom zabránit.

Každopádně mi to celé připomnělo spektrem názorů trochu i diskuzi z druhé strany o eutanázii, která tu kdysi proudila, a byla zajímavá.
Tam však šlo o závěr života, a škála možností jak jej uzavřít, měla své omezení.
Tady se bavíme o počátku nového člověka a pohráváme si s jeho budoucností.

Chápu také že za každým je nějaký příběh, proto nejsem v zásadě proti umělému oplodnění.
Jen vím že existuje veliké procento žen, které by samy děti vychovávat neměly.
Ale to už jsem popsal výše.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#29
(27. 10. 2015, 16:01:52)adevr Napsal(a): ...
Osobně však nepovažuji psychopatické prvky v povaze za něco zvlášť škodlivého.
V dnešní době jsou téměř nutné aby člověk dosáhl úspěchu.

Hmm, už několikrát jsem četl, že existují pozice, které nejenže psychopaty přitahují, ale psyhopaté jsou v nich i (statisticky) úspěšnější než zbytek populace, viz třeba Měl by být váš finanční poradce psychopat? na Vitalii. Výchova dětí však mezi ně rozhodně nepatří (tedy pokud není jejich úkolem vychovat z nich opravdu pokroucenou osobnost).
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Asexuálové se dříve styděli, dnes jsou hrdí. V sexuologii mě nic nepřekvapí, říká Uze Cipísek 0 4464 08. 02. 2020, 18:38:47
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  Dennik N - Nikdy nepocítiť túžbu. Príbehy ľudí, ktorých nikto sexuálne nepriťahuje pri-diskusni-forum-mula 4 10456 14. 02. 2016, 12:30:46
Poslední příspěvek: pri-diskusni-forum-mula
  Nemají spolu sex, a přesto jsou šťastní - Novinky.cz Sunnylo-diskusni-forum-vesToby 4 13876 06. 06. 2013, 19:12:44
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  I bez sexu se dá šťastně žít [novinky.cz] pros-diskusni-forum-těJá 11 32238 01. 07. 2010, 14:50:58
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex