Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Další nováček
#1
Zdravím :)

Nejsem si tak úplně jistá, že sem patřím -- už několikrát jsem hledala na internetu, kdo přesně asexuálové jsou a kdo ne.Znáte ten zmatek, když každý článek tvrdí něco jiného a když už se některé shodnou, mají u sebe uvedený stejný zdroj (alias wikipedie) :D.

Hodně ráda čtu (fantasy, sci-fi, detektivky, historické romány...), mám ráda skoro všechny "deskové" hry od strategických her jako jsou šachy až po prakticky náhodné hry typu člověče nezlob se -- musím se zeptat: hraje tu někdo dračí doupě? Taky bych se měla zmínit, že jsem idealista a hluboce věřící člověk -- ale nehlásím se k žádné církvi a vlastně ani náboženství (myslím, že všechna mají v něčem pravdu a v něčem se zase mýlí).

Takže příběh? Někdy na začátku puberty jsem se zamilovala do jednoho kluka, ale na rozdíl od mých vrstevníků jsem se neobtěžovala s nějakým balením -- stačilo mi s ním trávit čas. Poprvé jsem si uvědomila, že je se mnou něco "špatně", když jsem se náhodou zeptala mladší kamarádky, co vlastně na tom randění vidí -- chudák holka se vážně snažila mi to vysvětlit, ale bez úspěchu.
V 19 už jsem nedokázala snášet narážky okolí a šla na rande s prvním klukem, který projevil zájem -- byl to strašný blbec, který střídal holky jako ponožky :D. Chodili jsme spolu jenom chvíli, ale vrstevníkům i příbuzným to stačilo a mám od nich od té doby svatý klid (ne, že by mi občas někoho nedohazovali, ale už se necítím jako štvaná zvěř). Rok jsem chodila ještě s druhým klukem -- měla jsem ho ráda, ale nebyl to ten pravý. Od té doby jsem se zamilovala do dalších dvou kluků, ale ani s jedním z nich jsem na rande nešla. Fyzickému kontaktu se vyhýbám, protože mne děsí představa, že by si to někdo nějak vyložil a očekával víc, než bych chtěla já.


Tím se dostávám k tomu, proč si nejsem jistá, zda sem patřím:
Na jednu stranu už chápu, co lidé na sexu vidí a když jsem se snažila, dokázala jsem i v sobě identifikovat některé :D zvířecí instinkty :D
Na druhou stranu jsem ve svém případě samotný sex chápala spíše jako nutnou nepříjemnou součást vztahu a nebyla se schopná zapojit do klábosení kamarádek typu: který kluk má hezčí pozadí? protože mi to prostě nic neříká.

Proč jsem tady?
1) Minimálně bych si chtěla ujasnit, jestli jsem či nejsem asexuální.
2) Najít si nové přátele, někoho s kým bych mohla řešit podobné problémy a slyšet různé názory. Zapadnout.
3) Partner se hledá opravdu špatně, když jakýkoli vztah ze strachu sabotujete dřív, než vůbec začne.

Takže doufám, že jsem vás příliš neotrávila délkou textu a těším se na seznámení s vámi :)
Odpovědět
#2
Nazdar,
na slovo demisexuál jsi se dívala? Možná ti to sedne víc. Ale na asexualitu prostě jednoduchá tabulka neexistuje.

Jako malý špunti jsme hravali dračák, vlastním pojetím :D. Dnes už jen deskovky ale třeba Labyrint je zajímavé rpg ale žere moc času.
Odpovědět
#3
popravdě dívala, ale tenkrát mne svým významem nezaujalo... to až teď, když jsi ho zmínil ty -- rozhodně je to pro mne námět k zamyšlení, děkuji :)
bez spojitého spektra možností by byla nuda, že? :D

asi znám jiný labyrint...
Odpovědět
#4
Ahoj

Já se hlásím jako někdo kdo hraje Dračí Doupě :) Tedy dnes už ne to klasické, ale před mnoha lety pro mě bylo Dračí Doupě 1.6 brána do RPG světa. Teď hraji spíše Dungeons & Dragons, Pathfindera, Shadowrun, Savage Worlds... Což pro většinu lidí bez zkušeností s RPG musí znít jako hromada slov co jsem si zrovna vymyslel :-D A deskovky mám taky moc rád. Teda ne ty úplně náhodné jako Člověče nezlob se nebo Monopoly (uhh, jak já tu hru nesnáším!!!), takže jestli si chceš s někým popovídat o deskovkách jsem tvůj člověk ;)
"It is a terrible world. Why am I here?!"
"For tea parties!"
"Tea parties? Is that all there is?"
Odpovědět
#5
Napsala jsi, že chápeš co lidi vidí na sexu ;) to je dost zvláštní, tedy tady. Ale je jedno jestli si svůj stav pojmenuješ asexuálka nebo demisexuálka, nebo jakákoliv jiná sexuálka, budeš stále ta samá osoba. Jediné k čemu je to opravdu dobré, víš že nejsi jediná jiná.

No to bude tím :D že jsu sklerotik ono se to jmenuje Talisman
Odpovědět
#6
(01. 02. 2019, 18:58:55)Panda Napsal(a): Já se hlásím jako někdo kdo hraje Dračí Doupě :) Tedy dnes už ne to klasické, ale před mnoha lety pro mě bylo Dračí Doupě 1.6 brána do RPG světa. Teď hraji spíše Dungeons & Dragons, Pathfindera, Shadowrun, Savage Worlds... Což pro většinu lidí bez zkušeností s RPG musí znít jako hromada slov co jsem si zrovna vymyslel :-D A deskovky mám taky moc rád. Teda ne ty úplně náhodné jako Člověče nezlob se nebo Monopoly (uhh, jak já tu hru nesnáším!!!), takže jestli si chceš s někým popovídat o deskovkách jsem tvůj člověk ;)

Liší se Dungeons & Dragons hodně? Jsem si vždy myslela, že je to jen americká varianta O:) ...ostatní vůbec neznám :D, možná tak ještě Stín meče
ale mám jedno RPG, kterou bys nemusel znát ty: Knihovládce :P ?

Člověk, který nemá rád Člověče nezlob se, ho nepochopil ;)
Odpovědět
#7
(01. 02. 2019, 20:25:37)Grča Napsal(a): Napsala jsi, že chápeš co lidi vidí na sexu ;) to je dost zvláštní, tedy tady. Ale je jedno jestli si svůj stav pojmenuješ asexuálka nebo demisexuálka, nebo jakákoliv jiná sexuálka, budeš stále ta samá osoba. Jediné k čemu je to opravdu dobré, víš že nejsi jediná jiná.

No to bude tím :D že jsu sklerotik ono se to jmenuje Talisman

Zvláštně to znít může... ale přijde mi to na stejné úrovni, jako když chápu, že má někdo rád rap (a není to fráze, skutečně to chápu) -- já ho nemám ráda (možná spíš nesnáším), ale dokážu pochopit, že se to někomu líbí -- něco to v sobě má, jen ne zrovna to, co chci já. Uf, příliš dlouhé souvětí...
Souhlas, ono se spojitým spektrem asi ani nemá moc smysl něco pojmenovávat. Zaujalo mne něco jiného :)

Tak ten neznám vůbec O:)
Odpovědět
#8
Hello.

Hraješ Shogi (případně neznáš někoho, kdo to hraje/by měl zájem to zkusit)? V současnosti mám k ruce všehovšudy jednoho člověka, který je (byl) ochotný se mnou tak ošklivou hru hrát. Ani jeden z nás to nijak zvlášť neumí, bohužel to ale každý z nás neumí na odlišné úrovni, proto počáteční nadšení do hry vystřídala frustrace z jednostrannosti a ztráta ochoty hrát.. Hodil by se mi tak někdo, kdo by to neuměl podobně, jako já, a s kým bychom se mohli navzájem učit, a nebo někdo, kdo by to uměl a byl by ochotný se mnou vstoupit do symbiotického deskoherního vztahu, kde on by měl radost z toho, že vyhrává, a já bych měl radost z toho, že mi vždy řekne, jakým způsobem jsem se pohřbil.


(03. 02. 2019, 10:32:22)michaela. Napsal(a): Člověk, který nemá rád Člověče nezlob se, ho nepochopil [Obrázek: icon_e_wink.gif]

.....

Zvláštně to znít může... ale přijde mi to na stejné úrovni, jako když chápu, že má někdo rád rap (a není to fráze, skutečně to chápu) -- já ho nemám ráda (možná spíš nesnáším), ale dokážu pochopit, že se to někomu líbí -- něco to v sobě má, jen ne zrovna to, co chci já.

Zajímavé tyhle dvě věci vidět hned vedle sebe, od jednoho člověka, a odeslané v tak krátkém časovém rozmezí. Šklebící se
Odpovědět
#9
Bohužel ti momentálně nepomůžu -- já to neznám a příštích pár měsíců nemám čas na učení podobné šílenosti :D (ikdyž to vypadá zajímavě). Upřímně mám problém mezi známými najít někoho, kdo by se mnou hrál šachy, takže pochybuji, že by některý z nich znal tohle...

PS: ano, zní to hodně divně -- přiznám se, že jsem si to ani neuvědomila, ale kdybych se vrátila v čase, napsala bych to znova naprosto stejně... zatímco druhé jsem myslela vážně (a jinak to říct asi nedokážu), to první bylo míněné jako žert (a snažit se změnit styl humoru prostě nemá smysl) -- souhlas? :)
Odpovědět
#10
Zdravím.
Taky se přidávám jako člověk, který hraje dračák. No dobře, byl jsem akorát na dvou turnajích, ale jinak hraji celkem pravidelně Dungeons and dragons  :D Vzhledem k tomu, že to ještě nikdo nezodpověděl, rozdíl v těch dvou hrách určitě je, Dnd má vesměs rozsáhlejší svět, více ras, více tvorů a obecně více možností (I když v Dračáku lze taky samozřejmě cokoliv domyslet, zase je pravda, že ti poskytuje větší volnost v dělání věcí podle fantazie a drží se méně pevných pravidel), ale taky na mě ale působí jaksi více videoheně vzhledem k těm životům a vzkříšení, zatímco Dračí doupě je asi trochu více realistické. Ale neříkám, že jedno je lepší než druhé (Protože obojí může být skvělé). Záleží na názoru  :)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Další nováček ve frontě Irk-diskusni-forum-ara 13 17927 24. 08. 2020, 08:09:01
Poslední příspěvek: Irk-diskusni-forum-ara
  Další nováček tea-diskusni-forum-girl 1 5577 28. 10. 2019, 19:26:25
Poslední příspěvek: Naits-diskusni-forum-irhcLM
  Další nováček - zdravím! Lenk-diskusni-forum-aIqus 18 52009 30. 04. 2018, 09:06:13
Poslední příspěvek: wien-diskusni-forum-etta
  Další nováček lamenta-diskusni-forum-blemente 8 20781 07. 07. 2013, 10:40:23
Poslední příspěvek: Jakub

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex