Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asexualita jako nová sexuální orientace. Jak se žije bez sexu?
#21
Impotent v překladu znamená ten, kdo něco nemůže, něčeho není schopen. A společnost to zúžila jen na oblast sexu. Tudíž říct psychický impotent, by skutečně znamenalo, že jsi psychicky neschopen, nikoliv sexuálně. Psychicky neschopný, psychicky impotentní, takže řekněme duševně zaostalý.  Souhlasím s Kelišovou, pozor, aby tě někdo neoznačkoval jako duševního mrzáka. Ty jsi prostě ten pravej asexuál. Tady se za asexuála vydávají všichni, dobře to zní. Asexuál ovšem není ten, kdo nesouloží, ale ten, koho to ani nenapadne, neví proč by to dělal. Jako ty.
Když se podíváš do profilů zdejší komunity, spousta lidí se ráda mazlí, líbá apod. To jsou heterosexuálové, ale soulož je pro ně věc vzdálená. Řekněme heterosexuálové s prvky asexuálního chování.
Termín sexuální je od slova sexus=pohlaví. Heterosexuál - přitahují ho jedinci opačného pohlaví, homosexuál - přitahuje ho stejné pohlaví, bisexuála přitahují stejnou měrou jedinci jeho i druhého pohlaví, asexuála nepřitahuje nikdo. Jenže tady to všichni zužují na sex. Asexuál nesouloží. Tak to není. Asexuál se nezajímá o druhé pohlaví. Pak tady někdo napíše, že je asexuál, ale rád se líbá. Na to bych mu odpověděl: Když se rád líbáš, tak předpokládám, že s muži i ženami. Jako asexuál žádná pohlaví nerozlišuješ. Máš stejnou měrou kamarády a známé obou pohlaví. Ani jedno pohlaví nijak neupřednostňuješ. Takže chvílemi připomínáš homosexuála a chvílemi heterosexuála, podle toho, kdo tě pozoruje. Homosexuál vidí, že tě nepřitahuje, myslí si že seš heterosexuál. Heterosexuál vidí, že tě nepřitahuje, myslí si,  hele homosexuál. Nevím tedy, co si myslí bisexuál.
Prostě: Asexuál, zní to tak moderně! a Vším, čím jsem byl, byl jsem rád. I asexuálem.
Odpovědět
#22
(23. 12. 2020, 20:19:31)marteza Napsal(a): Impotent v překladu znamená ten, kdo něco nemůže, něčeho není schopen. A společnost to zúžila jen na oblast sexu. Tudíž říct psychický impotent, by skutečně znamenalo, že jsi psychicky neschopen, nikoliv sexuálně. Psychicky neschopný, psychicky impotentní, takže řekněme duševně zaostalý.  Souhlasím s Kelišovou, pozor, aby tě někdo neoznačkoval jako duševního mrzáka. Ty jsi prostě ten pravej asexuál. Tady se za asexuála vydávají všichni, dobře to zní. Asexuál ovšem není ten, kdo nesouloží, ale ten, koho to ani nenapadne, neví proč by to dělal. Jako ty.
Když se podíváš do profilů zdejší komunity, spousta lidí se ráda mazlí, líbá apod. To jsou heterosexuálové, ale soulož je pro ně věc vzdálená. Řekněme heterosexuálové s prvky asexuálního chování.
Termín sexuální je od slova sexus=pohlaví. Heterosexuál - přitahují ho jedinci opačného pohlaví, homosexuál - přitahuje ho stejné pohlaví, bisexuála přitahují stejnou měrou jedinci jeho i druhého pohlaví, asexuála nepřitahuje nikdo. Jenže tady to všichni zužují na sex. Asexuál nesouloží. Tak to není. Asexuál se nezajímá o druhé pohlaví. Pak tady někdo napíše, že je asexuál, ale rád se líbá. Na to bych mu odpověděl: Když se rád líbáš, tak předpokládám, že s muži i ženami. Jako asexuál žádná pohlaví nerozlišuješ. Máš stejnou měrou kamarády a známé obou pohlaví. Ani jedno pohlaví nijak neupřednostňuješ. Takže chvílemi připomínáš homosexuála a chvílemi heterosexuála, podle toho, kdo tě pozoruje. Homosexuál vidí, že tě nepřitahuje, myslí si že seš heterosexuál. Heterosexuál vidí, že tě nepřitahuje, myslí si,  hele homosexuál. Nevím tedy, co si myslí bisexuál.
Prostě: Asexuál, zní to tak moderně! a Vším, čím jsem byl, byl jsem rád. I asexuálem.
Jedna věc je teorie a druhá praxe.Že by asexuál byl ochotný v reálu žít chvíli s tím pohlavím a chvíli s tím se mi nezdá.I zde, když rozklikneš inzeráty, tak hledají ženu nebo muže.Jistě, přátelé máme různého pohlaví, ale ne toho, s kým sdílíme postel...
Odpovědět
#23
Asexuál, podle mě, může být romanticky orientovaný na určité pohlaví, ale nejde o přitažlivost sexuální.
Nevěřte lidem, zklame vás každý. Stulte se v náruč přírody a nechtějte nic od člověka.
Ema Destinnová
Odpovědět
#24
(23. 12. 2020, 21:16:19)Kelišová Napsal(a): Asexuál, podle mě, může být romanticky orientovaný na určité pohlaví, ale nejde o přitažlivost sexuální.


Co je správnější termín? Heteresexuální asexuál, nebo asexuální heterosexuál? Podle mne ten druhý. Heterosexuálové tvoří většinu populace. Takže je rozlišíme dle dílčích dispozic a nebudeme je hned přeřazovat do jiné kategorie.
Pokud tě budu přesně citovat: Heterosexuál, podle mě, může být romanticky orientovaný na určité pohlaví, ale nejde o přitažlivost sexuální. Ne každý heterosexuál myslí hned na sex.
Odpovědět
#25
Občas se používá i výraz heteroromantik (a analogicky homoromantik, biromantik atd.), právě pro odlišení té fyzické /sexuální/ a citové stránky věci. Zmiňovalo se to třeba tady a tady.
Jinak to, že pro něco nemáme (vhodné) pojmenování, neznamená, že to neexistuje. A to se týká i drobných nuancí a podkategorií v rámci nějakých větších celků. /To je ta ošemetnost jakéhokoli škatulkování./
"Možná to byla chyba... ale stejně jsem ráda, že jsem to udělala!" (Ilmatar) 
Odpovědět
#26
No asi bude nejlepší jít až na dřeň. Takže asexuál typ Kelišová, asexuál typ Margret, asexuál typ Ilmatar, asexuál typ marteza atd.
Zobrazuje to problém dnešní společnosti: Každý chce být příslušníkem nějaké skupiny (komunity), ale místo aby se s nějakou stávající identifikoval, raději si založí svojí s odůvodněním, že se "něčím" liší.
Odpovědět
#27
(25. 12. 2020, 16:21:25)marteza Napsal(a): No asi bude nejlepší jít až na dřeň. Takže asexuál typ Kelišová, asexuál typ Margret, asexuál typ Ilmatar, asexuál typ marteza atd.
Zobrazuje to problém dnešní společnosti: Každý chce být příslušníkem nějaké skupiny (komunity), ale místo aby se s nějakou stávající identifikoval, raději si založí svojí s odůvodněním, že se "něčím" liší.

A vlastně nakonec ani není asexuál. Jen je třeba bytost nesnášenlivá, protivná, ošklivá a nikdo ji nechce, po úraze v oblasti hlavy či pánve a povětšinou frustrovaná... a pak se přihlásí na toto fórum asexuálů, a snaží se pro vlastní lepší pocit ze sebe, prudit a vytvářet jakési ,,škatulky" dle svých zvrácených představ.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#28
(25. 12. 2020, 16:28:44)adevr Napsal(a):
(25. 12. 2020, 16:21:25)marteza Napsal(a): No asi bude nejlepší jít až na dřeň. Takže asexuál typ Kelišová, asexuál typ Margret, asexuál typ Ilmatar, asexuál typ marteza atd.
Zobrazuje to problém dnešní společnosti: Každý chce být příslušníkem nějaké skupiny (komunity), ale místo aby se s nějakou stávající identifikoval, raději si založí svojí s odůvodněním, že se "něčím" liší.

A vlastně nakonec ani není asexuál. Jen je třeba bytost nesnášenlivá, protivná, ošklivá a nikdo ji nechce, po úraze v oblasti hlavy či pánve a povětšinou frustrovaná... a pak se přihlásí na toto fórum asexuálů, a snaží se pro vlastní lepší pocit ze sebe, prudit a vytvářet jakési ,,škatulky" dle svých zvrácených představ.
Nejsem ani jedno z jmenovaných a přesto jsi mne mezi ně zařadil, jsi stejný jako ostatní, jen si to neuvědomuješ...
Odpovědět
#29
(25. 12. 2020, 16:33:20)Margret Napsal(a):
(25. 12. 2020, 16:28:44)adevr Napsal(a):
(25. 12. 2020, 16:21:25)marteza Napsal(a): No asi bude nejlepší jít až na dřeň. Takže asexuál typ Kelišová, asexuál typ Margret, asexuál typ Ilmatar, asexuál typ marteza atd.
Zobrazuje to problém dnešní společnosti: Každý chce být příslušníkem nějaké skupiny (komunity), ale místo aby se s nějakou stávající identifikoval, raději si založí svojí s odůvodněním, že se "něčím" liší.

A vlastně nakonec ani není asexuál. Jen je třeba bytost nesnášenlivá, protivná, ošklivá a nikdo ji nechce, po úraze v oblasti hlavy či pánve a povětšinou frustrovaná... a pak se přihlásí na toto fórum asexuálů, a snaží se pro vlastní lepší pocit ze sebe, prudit a vytvářet jakési ,,škatulky" dle svých zvrácených představ.
Nejsem ani jedno z jmenovaných a přesto jsi mne mezi ně zařadil, jsi stejný jako ostatní, jen si to neuvědomuješ...

Já si toho uvědomuju...  to by ses divila.
Ale teď se chci raději věnovat svým blízkým, obého pohlaví, které nemám potřebu píchat. 
Hezké Vánoce, měla by jsi to zkusit taky. Ale to asi nepůjde , že?!
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#30
(25. 12. 2020, 16:43:18)adevr Napsal(a):
(25. 12. 2020, 16:33:20)Margret Napsal(a):
(25. 12. 2020, 16:28:44)adevr Napsal(a):
(25. 12. 2020, 16:21:25)marteza Napsal(a): No asi bude nejlepší jít až na dřeň. Takže asexuál typ Kelišová, asexuál typ Margret, asexuál typ Ilmatar, asexuál typ marteza atd.
Zobrazuje to problém dnešní společnosti: Každý chce být příslušníkem nějaké skupiny (komunity), ale místo aby se s nějakou stávající identifikoval, raději si založí svojí s odůvodněním, že se "něčím" liší.

A vlastně nakonec ani není asexuál. Jen je třeba bytost nesnášenlivá, protivná, ošklivá a nikdo ji nechce, po úraze v oblasti hlavy či pánve a povětšinou frustrovaná... a pak se přihlásí na toto fórum asexuálů, a snaží se pro vlastní lepší pocit ze sebe, prudit a vytvářet jakési ,,škatulky" dle svých zvrácených představ.
Nejsem ani jedno z jmenovaných a přesto jsi mne mezi ně zařadil, jsi stejný jako ostatní, jen si to neuvědomuješ...

Já si toho uvědomuju...  to by ses divila.
Ale teď se chci raději věnovat svým blízkým, obého pohlaví, které nemám potřebu píchat. 
Hezké Vánoce, měla by jsi to zkusit taky. Ale to asi nepůjde , že?!
Já odcházím k rodině a s rodinou, včera jsem dostala drahé dárky, proč asi?
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
Heart Článek o párech žijících bez sexu At-diskusni-forum-mis 2 7649 01. 10. 2018, 22:42:00
Poslední příspěvek: Ma-diskusni-forum-ni
  Queer - Bez sexu Eck-diskusni-forum-hart 2 10674 28. 10. 2016, 22:46:43
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal
Asexual Nová kniha - Sexualita a sexuální identita MihaTr-diskusni-forum-ochael 1 7455 26. 06. 2016, 11:54:33
Poslední příspěvek: ho-diskusni-forum-uba
  TV Nova/Magazín Víkend (17.2.): Kněz doporučuje celibát jako "řešení" pro "singles" Magr-diskusni-forum-amal 6 19129 17. 02. 2015, 13:51:01
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  Hledám lásku bez sexu aneb Nejnovější trendy v seznamování - Novinky.cz ho-diskusni-forum-uba 6 19223 05. 09. 2013, 13:50:32
Poslední příspěvek: Dar-diskusni-forum-iach

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex