Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahoj, jsem tu nová
#21
(20. 12. 2019, 19:22:14)Juliana Napsal(a):
(19. 12. 2019, 20:30:09)saxana Napsal(a):
(19. 12. 2019, 19:34:53)Juliana Napsal(a): Nic proti samostatnému životu, ale ten článek je podle mě strašlivý levicový žvást.

co znamená levicový?

Hlásící se k politické levici, v tomhle případě k neomarxismu. Ten "vztahový poradce" (s evidentně neevropskými rysy) podporuje antinatalismus Evropanů, což je de facto nenásilná metoda genocidy. Ostatně Ema Watsonová ve zmíněném rozhovoru dodala, že ačkoli je sama spokojená, je jí zároveň smutno. Z nějakého důvodu to "vztahový poradce" zamlčel.  

Fibril: U jedinců určitě, ale u druhů ne. Žádný biologický druh na světě není stroprocentně monogamní, jak ukázaly testy DNA u potomků zvířat, která jsou obecně považovaná za monogamní, třeba holubů nebo guaréz.
neomarxismus , neevropské rysy... tady se bavíme jestli sex je tak důležitý jak nám tvrdí společnost...  Europa možná bude podle tebe i nejstarší civilizace na světě?... a třeba i nemoudřejší ?
Odpovědět
#22
(21. 12. 2019, 08:23:41)saxana Napsal(a):
(20. 12. 2019, 19:22:14)Juliana Napsal(a):
(19. 12. 2019, 20:30:09)saxana Napsal(a):
(19. 12. 2019, 19:34:53)Juliana Napsal(a): Nic proti samostatnému životu, ale ten článek je podle mě strašlivý levicový žvást.

co znamená levicový?

Hlásící se k politické levici, v tomhle případě k neomarxismu. Ten "vztahový poradce" (s evidentně neevropskými rysy) podporuje antinatalismus Evropanů, což je de facto nenásilná metoda genocidy. Ostatně Ema Watsonová ve zmíněném rozhovoru dodala, že ačkoli je sama spokojená, je jí zároveň smutno. Z nějakého důvodu to "vztahový poradce" zamlčel.  

Fibril: U jedinců určitě, ale u druhů ne. Žádný biologický druh na světě není stroprocentně monogamní, jak ukázaly testy DNA u potomků zvířat, která jsou obecně považovaná za monogamní, třeba holubů nebo guaréz.
neomarxismus , neevropské rysy... tady se bavíme jestli sex je tak důležitý jak nám tvrdí společnost...  Europa možná bude podle tebe i nejstarší civilizace na světě?... a třeba i nemoudřejší ?

Ach jo, další sluníčkář.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#23
(21. 12. 2019, 17:19:58)Juliana Napsal(a):
(21. 12. 2019, 08:23:41)saxana Napsal(a):
(20. 12. 2019, 19:22:14)Juliana Napsal(a):
(19. 12. 2019, 20:30:09)saxana Napsal(a):
(19. 12. 2019, 19:34:53)Juliana Napsal(a): Nic proti samostatnému životu, ale ten článek je podle mě strašlivý levicový žvást.

co znamená levicový?

Hlásící se k politické levici, v tomhle případě k neomarxismu. Ten "vztahový poradce" (s evidentně neevropskými rysy) podporuje antinatalismus Evropanů, což je de facto nenásilná metoda genocidy. Ostatně Ema Watsonová ve zmíněném rozhovoru dodala, že ačkoli je sama spokojená, je jí zároveň smutno. Z nějakého důvodu to "vztahový poradce" zamlčel.  

Fibril: U jedinců určitě, ale u druhů ne. Žádný biologický druh na světě není stroprocentně monogamní, jak ukázaly testy DNA u potomků zvířat, která jsou obecně považovaná za monogamní, třeba holubů nebo guaréz.
neomarxismus , neevropské rysy... tady se bavíme jestli sex je tak důležitý jak nám tvrdí společnost...  Europa možná bude podle tebe i nejstarší civilizace na světě?... a třeba i nemoudřejší ?

Ach jo, další sluníčkář.
Ach jo, další krteček.
Odpovědět
#24
(22. 12. 2019, 19:16:51)saxana Napsal(a):
(21. 12. 2019, 17:19:58)Juliana Napsal(a):
(21. 12. 2019, 08:23:41)saxana Napsal(a): ...

neomarxismus , neevropské rysy... tady se bavíme jestli sex je tak důležitý jak nám tvrdí společnost...  Europa možná bude podle tebe i nejstarší civilizace na světě?... a třeba i nemoudřejší ?

Ach jo, další sluníčkář.
Ach jo, další krteček.

Měl jsem v plánu napsat několikaodstavcový hanopis na levicí prosazovaný (a z (nejen) mého pohledu velmi pomýlený) civilizační relativismus a rozepstat se o vyjímečnosti evropské civilizace, bráno od Antiky přes Renesanci, Protestantismus, průmyslovou a vědeckotecnickou revoluci až po současnost, nicméně bohužel musím zítra vstávat do práce (zase všichni chtějí všechno dodělat do konce roku :-( ), takže se omezím jenom na toto:

Co, u všech bohů, znamená ten krteček?
Odpovědět
#25
Magramal: Předpokládám, že synonymum k "nočníček", což je zase antonymum ke "sluníčku", stvořené jakýmsi neobolševickým politikem, jehož jméno jsem zapomněla. Jinými slovy ne(o)logismus, kterým levice reaguje na to, že jí nadáváme do sluníčkářů, a který má akcentovat naše tmářství a slepotu. xD Nebo by to ještě mohla být narážka na Krtečka jako symbol českého vlastenectví, ale spíš ne. 
Já osobně dávám přednost "nočníčku" před "krtečkem", protože ten se našim rudým bratřím docela povedl. LOL

Jenom mě překvapuje, že taková slova znají lidé, kteří nevědí, co znamená "levicový". Kroutící očima
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#26
Juliana und Saxana:
No tak vidíte,že nakonec ta monogamie přeci jen někde existuje :-)
Slepé cesty jsou...
Odpovědět
#27
Magramal:    a až budeš mít po práci, napíšeš? Takový hanopis by jistě obohatil naše kulturní obzory.
Odpovědět
#28
Hmm od tématu ahoj jsem tu nová to přerostlo až k politické konfrontaci :D
Zajímavé kam se může diskuze vyvinout.
Ale suma sumárum, sluníčkáři jsou budoucí zhoubou této společnosti. Daří se jim velmi dobře poštvávat proti sobě lidi a jejich mozečky jsou ve velkém počtu případů tak primitivní a vyhulené, že neumí pracovat v souvislostech. Vidí jen svoje vlastní bludy a vyřvávají je kolem sebe, ať už v jakékoliv formě.
Děkuji za to, že žiji v Česku. Protože u našich západních sousedů ta jejich sluníčkářská politika přinesla pouze obrovskou kriminalitu, bezdůvodné vraždy na dennim pořádku a strach, že se ženy bojí chodit po ulici samy. Už i nejenom v noci.
A ty vraždy nejsou zcela bezdůvodné, pro muslima to není vražda, ale povinost, zabíjet nevěřící. Jelikož je jim to vtloukáno od dětství do hlavy, pro ně to vražda není, pro ně je to to samé jako pro myslivce odstřelit škodnou. Píše se to totiž v tom jejich Koránu.
Každý kdo se trochu zajímá o historii ví, že všechny genocidy, války a masakry byly vždy způsobené čím? Ano, náboženstvím. Respektive nesouladem mezi náboženstvími. Vždy to jen vyvovalo konflikt. A co se děje nyní? Začíná to znovu, nájezdy, a já se bojím, že následující generace může zažít opakování této historie.
Takže sluníčkáře prosím pěkně vystřelit na měsíc. Pardon, na slunce, tam jim bude teplo. Děkuji
Odpovědět
#29
Fibril: Kde vidíš monogamii?

Vye

Citace:Každý kdo se trochu zajímá o historii ví, že všechny genocidy, války a masakry byly vždy způsobené čím? Ano, náboženstvím. Respektive nesouladem mezi náboženstvími. Vždy to jen vyvovalo konflikt.

To je hodně odvážná teze. Ale vlastně nevidím důvod, proč nesouhlasit. Přinejmenším náboženství vždycky bylo jednou z dominantních motivací genocid, válek a masakrů. Jsem ráda, že neprosazuješ opačné extrémní tvrzení, že totiž za války a čistky mohou peníze. Lidstvo není tak přízemní, jak si (například) marxisté myslí, a opravdu se zdá, že válčí spíš z idealistických důvodů než z hospodářských. Takže asi přitakávám. 
(Jen zdůrazňuji, že rozhodně nepokládám všechna náboženství en bloc za zavrženíhodná. Třeba hinduismus je vysloveně můj kámoš.)

A ještě otázka do diskuse: jsou války mravenců a šimpanzů (např. šimpanzí válka v Gombe) vedeny také z náboženských pohnutek? Třeba u šimpanzů to vůbec nepokládám za vyloučené.

A když se bavíme o zhoubném vlivu sluníček, takhle vypadá dotazník o "rasismu", který musel na hodinu občanské výchovy sestavit jeden základoškolák a sehnat pro něj respondenty. Mně se nejvíc líbí otázka: "Máte Vy na nějakou rasu odlišný nebo špatný názor narozdíl od jiných?"
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#30
VyeJuliana:

Náboženství samotné sice válku vyvolávat nemusí, nicméně protože už jeho existence samotná dělí lidi na My a Oni, muže být ve prospěch války využito. A pokud je spojeno s nasilničteji-zaměřenou ideologií (jako to bylo v minulosti u křesťanství a je to už od počátku u islámu), tak to jako důvod k válce funguje a to velmi účinně.

Jinak je podle mně hlavním důvodem, proč se válek nezbavíme, ten popsaný MUDr. Koukolíkem (viz jeho přednášky, jako třeba Mocenská posedlost), kde hlavní příčina jsou vlády řízené, ať přímo či nepřímo, psychopaty, pro které je vedení války jediná strategie, kterou znají - nemají soucit a ostaní pro ně nejsou lidé, jen figurky na jejich šachovnici. Jejich jediným zájmem je moc, bez ohledu na následky.

Mimo toho, to jak si společnost, složená ze samých "sluníčkářů", s psychopaty poradí, jsem tu už jednou uváděl, viz Vězňovo dilema a komunity (TLDR: špatně).

A pokud ovládáte angličtinu a budete mít během svátku dost času na přečtení několika článků o rozsahu menší knihy, tak velmi doporučuju sérii The Story of Us na blogu Wait But Why, kde autor popisuje v širokém záběru to, jak funguje společnost a i když je série orientovaná poněkud amerikocentricky (za což se autor omlouvá), právě díky jejímu rozsáhlému záběru je velmi zajímavá a spojuje mnoho oborů.

Pro nás je ale nejdůležitější názor, že zatímco lidé se mohou chovat vůči sobě rozumně a altruisticky (obdobně jako sociální zvírata), tak skupiny či společnosti, tedy vlastně "lidské superorganismy", se chovají pudově a sobecky (obdobně jako samotářská zvířata), obzvlášť ty, u kterých převažuje v myšlení "Zvířátko" (autorův termín, znamenající zhruba něco mezi "plazím mozkem" a Freudovsko-Jungovským "Id") namísto "Vyššího rozumu" (tj. "savčí neokortex" či "Superego"). A nábožensví je právě jedna z věcí, která právě toto dělá (viz model myšleni "Fanatik"), protože pro většinu nábožensví není nic horšího, než věřící, který namísto víry opravdu přemýšlí ...

PS: Onen hanospis zkusím "spáchat" během svátků :-)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
Rainbow Ahoj ahoj Ruf-diskusni-forum-uska 3 8894 06. 07. 2019, 20:24:39
Poslední příspěvek: Fib-diskusni-forum-ril
  Som tu nová kla-diskusni-forum-risa 1 6767 25. 03. 2019, 16:41:06
Poslední příspěvek: art-diskusni-forum-3mis
  Nová v poli... Adri-diskusni-forum-finel 15 27261 07. 03. 2019, 13:27:49
Poslední příspěvek: Adri-diskusni-forum-finel
  Ahoj, kdo vlastně jsem? Miy-diskusni-forum-oko 7 17363 12. 12. 2016, 15:17:54
Poslední příspěvek: Mor-diskusni-forum-wen
  Nová na fóru Kapy-diskusni-forum-bara 5 14427 26. 05. 2016, 11:53:21
Poslední příspěvek: Kapy-diskusni-forum-bara

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex